سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mec_86

عضو جدید
سلام،چند وقته که کامپیوتر من اسپیکر رو شناسایی نمیکنه و صدای سیستم قطع شده،در ضمن وقتی سیستم رو روشن می کنم یه بوق بلند میزنه که قبلا نمی زد

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ....من چطوری میتونم بدونم..رفتم قسمت properties و نوع فایل رو pptنوشتهاما قابلیت حذف و اضافه و تغییر نداره چکار میتونبکنم برای ویرایش
اگه الان فرمتش ppt هست پس باید به pptx تغییرش بدین ، یا کلا هر فرمتی که یه فایل پاورپوینت معمولی قابل ویرایش داره
از قسمت folder option تیک گزینهhide extension of known ...file رو بردارین

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام،چند وقته که کامپیوتر من اسپیکر رو شناسایی نمیکنه و صدای سیستم قطع شده،در ضمن وقتی سیستم رو روشن می کنم یه بوق بلند میزنه که قبلا نمی زد
بوق بلند دقیقا می تونه مشکل رو به شما بفهمونه
بهتره لیست بوق های خطایی که ماردبرد شما تولید می کنه رو توی اینترنت یا کتابچه راهنماپیدا کنید و اون بوق رو مقایسه کنید.
ممکنه یه اشکال خیلی ساده یا حتی یک اشکال خیلی مهلک وجود داشته باشه. سعی کنید یکبار تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض ببرید و دوباره چک کنید...

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه الان فرمتش ppt هست پس باید به pptx تغییرش بدین ، یا کلا هر فرمتی که یه فایل پاورپوینت معمولی قابل ویرایش داره
از قسمت folder option تیک گزینهhide extension of known ...file رو بردارین
ببحشید
flder optinتو کدوم قسته؟

leynaz

عضو جدید
سلام
چه طور میشه تو word 2013 وقتی برای صفحه ها شماره میذاریم، بعضی صفحه ها مثل صفحه اول شماره نخورن؟؟؟
سوال دوم
سایت های تبلیغی که خود به خود باز میشن( حتی وقتی به اینترنت وصل نیستیم) چیکار کنیم که دیگه نیان؟؟
واقعا اعصاب خورد کنن!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام
چه طور میشه تو word 2013 وقتی برای صفحه ها شماره میذاریم، بعضی صفحه ها مثل صفحه اول شماره نخورن؟؟؟
سوال دوم
سایت های تبلیغی که خود به خود باز میشن( حتی وقتی به اینترنت وصل نیستیم) چیکار کنیم که دیگه نیان؟؟
واقعا اعصاب خورد کنن!
علت باز شدن صفحات تبلیغاتی معمولا وجود یک برنامه است که این صفحات رو باز می کنه ولی در سایر موارد استفاده از Popup Blocker که خود مرورگرها دارن تا حد زیادی مشکل رو حل می کنه
در مورد شماره صفحه هم زمانی که شماره صفحه رو انتخاب می کنید توی تنظیمات یک گزینه داره که صفحه اول شماره نخوره...اونو تیک بزنید از شماره بعد شروع می شه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
سوال دوم
واقعا اعصاب خورد کنن!
در مورد صفحات تبلیغاتی مزاحم تنها کاری که میتونین بکنین استفاده از مرورگر به روزه ..البته با این وجو بازم popupبعضی از سایتها بازهم دیده میشن...اما مشکل به حداقلش میرسه

در مورد پاک کردن صفحه اول شما به تب Page Layoutبرین و اونجا توی قسمت Page Setupقسمت پایین کادر Page Setup یه فلش کوچیک وجودداره...روی اون فلش کوچیک کلیک کنین الان کادری باز میشه که 3تا زبانه داره...زبانه layoutرو باز کنین...تقریبا وسطای صفحه عبارت Different first page رو میبینین...تیک کنارشو فعال کنین...بعد okکنید...الان صفحه اول دیگه شماره نداره

اگه میخواین صفحه دومتون با عدد 1 شروع بشه اینکارو که میگم بکنید
بریو توی تبinsert و page number رو پیدا کنین(توی قسمت header&footerقرارداره) و روی page numberکلیک کنین...کادری که باز میشه که اون آخراش عبارتformat page numbersوجود داره روی همین کلیک کنین
یه کادر کوچیک باز میشه که اون آخراش start at رو میبینید... نیک کنارش رو فعال کنین و داخل کادر روبروش عدد 0 رو وارد کنین...اینجوری صفحه اول شما عدد0 میشه و صفحه دومتون عدد1 و چون از قبل شناره صفحه اول رو پاک کردین دیگه عدد 0 صفحه اول رو هم نمیبینین و در نتیجه صفحه اول بدون شماره و صفحه دوم با عدد 1 شروع میشه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ....من چطوری میتونم بدونم..رفتم قسمت properties و نوع فایل رو pptنوشته
اما قابلیت حذف و اضافه و تغییر نداره چکار میتونبکنم برای ویرایش

با پاور2013 بازش کنین و با فرمت pptxیا همون power point presentationمجددا ذخیره کنید ...الان فایل جدید رو باز کنین و هر تغییری میخواید روش انجام بدین...احتمالا مشکل شما بیشتر توی تعوبض عکس بک گراند باشه!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
لب تاب اينجانب با ويندوز ٨ موقع اتصال به ADSL ارور ٦٥١ ميدهد :w22: چه بايد كرد عايا؟
يه جا ديدم نوشته بود بايد فايل raspppoe.sys رو آپديت كنم. ولي خو چه جوري؟

سلام

این جانشینی فالی که میگن رو بیخیال شو... این راه رو تست ایشاله مشکلت رفع میشه
برو داخل Device manager ویندوزت بعدش رویNetWork Adapters دابل کلیک کن که زیر شاخه هاش باز بشه...احتمالا اسم مودم خودتو یا چیزی که دلالت بر اتصال اینترنتی داره رو میبینی...روش راست کلیک کن و اونوDisable بکن دوباره روش راست کلیک واین بار Enable بکن
بعد از این کار مودمتو به کمک سوراخ ریز پشتش ریست کن...برا اینکار با یه چیز نوک تیز مث خلال دندان سوراخو چند ثانیه فشار بده ...چراغها شروع به چشمک زدن میکنن...بعد از اینکه چراغها ثابت شدنو به حالت عادی برگشتن ریست تموم شده و فشار روی خلال دندان رو بردار!...
مرحله بعد کانکشن قدیمی خودتو حذف و یه کانکشن تازه بساز و با کانکشن جدید ایشاله مشکل برطرف شده

بازم خدای نکرده اگه نشد اینبار سیم تلفنو از مودم جدا کن و مودمو ریست کن

@Helen

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:)
یه برنامه نصب کردم که گرافیک 2 میخاد اما گرافیک من 1 هست حالا وقتی کار میکنم باهاش خیلی کند عمل میکنه و داغونه
راهی هست که بشه شیر کرد گرافیک از رم استفاده کنه
ممنون:)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه برنامه نصب کردم که گرافیک 2 میخاد اما گرافیک من 1 هست حالا وقتی کار میکنم باهاش خیلی کند عمل میکنه و داغونه
اگه لپ تاپ باشه یا گرافیک onboard ، میشه اینکارو کرد
باید تنظیمات بایوس رو چک کنید

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

دوستان یه مقدار راهنمایی کردن...اگه اجازه بدین و بااجازه اساتید من یه راهنمایی کنم

از طریق تنظیمات بایوس گاهی میشه مقداری از رمو شیر کرد اما همیشه برای همه نرم افزارها این شیر کردن جواب نمیده... بعضی از برنامه ها حجم حافظه انحصاری چیپ کارت گرافیک شما رو میشناسنو با شیر کردنک اری ندارن.....با شیر کردن گرافیک1 به2 تبدیل نمیشه

اگه کارتتون atiهستش توی ویندوز7 اتوماتیک شیر انجام میشه

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کامپیوتر خونه ما داداشم بهش اکانت باز کرده بود برای ویندوز هشت الان هر چه قدر موقع شروع هم همون رمز رو می زنیم بازم باز نمیشه کامپیوتر باید چکار کنیم؟؟

@Helen

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه مقدار راهنمایی کردن...اگه اجازه بدین و بااجازه اساتید من یه راهنمایی کنم

از طریق تنظیمات بایوس گاهی میشه مقداری از رمو شیر کرد اما همیشه برای همه نرم افزارها این شیر کردن جواب نمیده... بعضی از برنامه ها حجم حافظه انحصاری چیپ کارت گرافیک شما رو میشناسنو با شیر کردنک اری ندارن.....با شیر کردن گرافیک1 به2 تبدیل نمیشه

اگه کارتتون atiهستش توی ویندوز7 اتوماتیک شیر انجام میشه

ممنون لطف کردین:)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کامپیوتر خونه ما داداشم بهش اکانت باز کرده بود برای ویندوز هشت الان هر چه قدر موقع شروع هم همون رمز رو می زنیم بازم باز نمیشه کامپیوتر باید چکار کنیم؟؟
رمز رو قطعا اشتباه میزنید ، از خودش پرسیدین مطمئنید رمز درسته ؟؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
گرافیک لپ تاپ من nvidia هست یه برنامه نصب کردم از گرافیک بیشتر استفاده میکنه تا رم و cpu این برنامه توی تنظیماتش گفته شده که برم تو تنظیمات گرافیک و اونجا high performance رو انتخاب کنم اما متاسفانه این گزینه اصلا توی گرافیک من نیست و اون برنامه خیلی کند عمل میکنه تو لپ تاپ من در حالی که تو لپ تاپ دوستم این مشکل وجود نداره
اینم عکس
aaaa.jpg
اینم عکس error برنامه

پیوست ها

• aaaaaaa.jpg
    aaaaaaa.jpg
    9.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
سیستم های اداره ای به صورته شبکه بهم وصله
در یک اتاق با داشتن چندین کامپیوتر فقط یک سیستم در ان واحد میتونه به نت وصل بشه و بقیه اگر بخوان بشن باید سیستم اول قط کنه
راهی هست که هر دو سیستم همزمان از نت استفاده کنن؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
سیستم های اداره ای به صورته شبکه بهم وصله
در یک اتاق با داشتن چندین کامپیوتر فقط یک سیستم در ان واحد میتونه به نت وصل بشه و بقیه اگر بخوان بشن باید سیستم اول قط کنه
راهی هست که هر دو سیستم همزمان از نت استفاده کنن؟

سلام
احتمالا تنظیمات مودم شماPPPOEنباشه...این نکته رو بررسی کنین اگه روی Bridge قرار داره اونو به PPPOE تغییر بدین.مشکل شما احتمالا حل میشه

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
احتمالا تنظیمات مودم شماPPPOEنباشه...این نکته رو بررسی کنین اگه روی Bridge قرار داره اونو به PPPOE تغییر بدین.مشکل شما احتمالا حل میشه
ممنون
چطوری بررسی کنم؟
بعدا از طرف اتوماسیون مشکل ساز نمیشه که دستکاری کردم؟

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
ممنون
چطوری بررسی کنم؟
بعدا از طرف اتوماسیون مشکل ساز نمیشه که دستکاری کردم؟

خواهش میکنم
چون اتوماسیون اداریه پیشنهاد میکنم از مسوول انفورماتیکتون بخواین که موضوع رو بررسی کنه...صلاح نیست شما دست بکاری بزنین

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
بله مهندس رمزش رو درست وارد می کنیم دیشبش کار می کرد صبح که می خواستیم روشن کنیم اینطوری شد

احتمالا داخل رمز شما از حروف هم استفاده شده باشه...به فارسی یا انگلیسی بودن وهمچنین روشن یا خاموش بودن CAPS lockتوجه کنین

silver_face2

عضو جدید
سلام
من ترم اول نرم افزارم و بهمن سی شارپ یاد دادن
حالا کار ندارم به نوع تدریس داغون ولی نتیجش اینه که هیچی یاد نگرفتم
شنبه هم امتحان پایان ترم هست و استاد چندتا برنامه داده بنویسم ، دوتا رو نوشتم ولی هرچی زور زدم بقیه رو نتونستمو بنویسم. میشه کمکم کنین؟
1) اطلاعات 20 دانشجو را دریافت کند(شامل مشخصات نام و..و معدل) در یک آرایه ذخیره کند، امکان مرتب سازی صعودی و نزولی برای معدل ها داشته باشد، جستجوی دودویی یا همان حبابی هم برای معدل انجام دهد ( با استفاده از کلاس ها)
2) ضرب دو عدد 20 رقمی
3) دو آرایه 4*4 و 3*4 را با هم ضرب کند و نتیجه را نمایش دهد
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم

گرير

عضو جدید
پسوورد

پسوورد

سلام به بچه هاي گل كامپيوتر. من يه مشكل دارم .پسوورد كامپيوترم يادم رفته بايد چيكاركنم؟

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من چند روز پیش رفتم تو ایمیل یاهوم....تنظیماتم نمیدونم چرا رفته بود رو رومانی....بعد که یوزر پسوردمو زدم رفت تو یه صفحه ای و یه سوال نوشته بود...من یادم نمیاد جواب این سوالو اون موقع چی داده بودم که!!!بعد ارور داد و نرفت تو اون ایمیلم....
رفتم تو یه ایمیل دیگم که برای مسائل کاریم بود......اونجا یه ایمیل برام اومده که یه نفر از رومانی میخواسته وارد ای دی شما بشه و این حرفا منم بستمش و کاری نکردم......حالا دیشب رفتم همین ای دی که برای کارم هست رو زدم....اونم ازم سوال پرسید من یادم نمیاد چی زدم...باید چه کار کنم؟ممنون میشم زودتر جواب بدین...

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من چند روز پیش رفتم تو ایمیل یاهوم....تنظیماتم نمیدونم چرا رفته بود رو رومانی....بعد که یوزر پسوردمو زدم رفت تو یه صفحه ای و یه سوال نوشته بود...من یادم نمیاد جواب این سوالو اون موقع چی داده بودم که!!!بعد ارور داد و نرفت تو اون ایمیلم....
رفتم تو یه ایمیل دیگم که برای مسائل کاریم بود......اونجا یه ایمیل برام اومده که یه نفر از رومانی میخواسته وارد ای دی شما بشه و این حرفا منم بستمش و کاری نکردم......حالا دیشب رفتم همین ای دی که برای کارم هست رو زدم....اونم ازم سوال پرسید من یادم نمیاد چی زدم...باید چه کار کنم؟ممنون میشم زودتر جواب بدین...

معمولا وقتی فیلتر شکن بخواین وارد بشین همچین مشکلی پیش میاد ، غیر از سوال امنیتی با ایمیل دوم یا شماره موبایل (اگه قبلا وارد کرده باشین ) هم میتونید ایمیلتون رو باز کنید صفحه ای که ازتون سوال امنیتی میخواد دنباد گزینه alternate email یا mobile number بگردین

بالا