سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان...

من یه سری از فایلام رو حذف کردم که نباید حذف میکردم ....میخوام بدونم چطور میشه لپ تاپم رو به حالت دو ساعت قبل یا چند روز پیش ببرم تا ان فایلا برام بیان....

ممنون میشم راهنمایی کنین ....ویندوزم سون هست ...تشکر

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام دوستان...

من یه سری از فایلام رو حذف کردم که نباید حذف میکردم ....میخوام بدونم چطور میشه لپ تاپم رو به حالت دو ساعت قبل یا چند روز پیش ببرم تا ان فایلا برام بیان....

ممنون میشم راهنمایی کنین ....ویندوزم سون هست ...تشکر
سلام
میتونی از نرم افزارهای ریکاوری استفاده کنی ولی تضمینی نیست

Asayesefid

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز یک احتمال دیگر اینکه یکی از دکمه های کیبورد شما گیر کرده و یا حالت hot key مربوط به ویندوز فعال شده است .
مشابه این عمل وقتی شما توی فتوشاپ کلید Alt را نگه دارید و یک لایه از عکس را Drag کنید به صورت خودکار از آن لایه کپی می سازد .
قابلیت Hot key مربوط به کلید های اصلی که در کلید های ترکیبی ستفاده می شوند می باشد . Alt, Ctrl,Shift or Windows Logo
در ویندوز نسخه ویستا به بعد با 5 بار زدن هر یک از این کلیدها این قابلیت فعال می شود .
پیشنهاد می کنم On Screen Keyboard را باز کنید و بررسی کنید کلیدی در حاالت زده شدن نباشد .
با تشکر - سیستم 32

On Screen Keyboard رو باز کردم و همه چیز عادیه، این یعنی حتماً سخت افزارش مشکل داره؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
On Screen Keyboard رو باز کردم و همه چیز عادیه، این یعنی حتماً سخت افزارش مشکل داره؟

با سلام
دوست عزیز
اگر مشکل گیر کردن کلید باشد در On Screen Keyboard مشخص می شود .
نرم افزار مورد نظرتان را باز کنید و همچنین On Screen Keyboard را در حالت On Top قرار دهید (معمولا به صرت پیش فرض هست) بر روی یک شی Drag & Drop کنید و همزمان ببینید کلیدی فعال می شود یا نه ؟ اگر کلید فعال بود که مشخص است و اگر نبود ، کیبورد مشکلی ندارد و با کیبورد دیگر هم همین گونه خواهد بود . از آنجا که هم در نرم افزار AotuCAD و هم 3D MAX اینگونه بود پس احتمال تنظیمات نرم افزاری هم کم است .
در حال حاضر ایده خاصی به ذهنم نمی رسد . در صورتی که نکته ای به یادم آمد خواهم نوشت .
با تشکر - سیستم 32

مهربان 1392

عضو جدید
سلام دوستان 2 تا سوال دارم :

1) ویندوزم و چند وقت پیش دادم بیرون برام روباره نصب و آپدیت کنن و بعد 1 ماه میبینم این ارور و میزنه : This copy of windows is not genuine
حالا میخوامبدونم باید چیکار کنم؟ فایلام نپره.

2) راحت ترین راه برای سیو کردن ویدیو از " یو تی یو ب " چی هست؟

​با سپاس

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان 2 تا سوال دارم :

1) ویندوزم و چند وقت پیش دادم بیرون برام روباره نصب و آپدیت کنن و بعد 1 ماه میبینم این ارور و میزنه : This copy of windows is not genuine
حالا میخوامبدونم باید چیکار کنم؟ فایلام نپره.

2) راحت ترین راه برای سیو کردن ویدیو از " یو تی یو ب " چی هست؟

​با سپاس

با سلام
دوست عزیز
1- فایل Activation ویندوز خودتان (برای مثال با عنوان اکتیو ویندوز 7 را در گوگل جستجو کنید) از اینترنت دانلود کنید و نصب کنید ، مشکلی برای فایل های شخصی شما پیش نخواهد آمد .
2- در حالت کلی سایت یو.تیوب برای Video Streaming (پخش ویدئو در اینترنت یا شبکه) طراحی شده است . با این اوصاف بسیاری از افراد ویدئو را از یو.تیوب دانلود و سپس تماشا می کنند که کاربری اصلی یو.تیوب به FTP تبدیل می شود .
راه حلی های مختلفی برای دانلود فایل تصویری از یو.تیوب وجود دارد ؛
شما می توانید لینک صفحه تماشای ویدئوی مورد نظر را تغییر دهید و به صفحه دانلود آن با کیفیت های مختلف انتقال داده شوید . برای این کار ابتدا کاراکترهای www. را از ابتدای آدرس حذف کنید و به جای آنها ss قرار دهید . از کاراکترهای pwn نیز برای این کار می توانید استفاده کنید .
برای مثال :
http://ssyoutube.com/watch?v=o_SQLpNZZZk یا http://pwnyoutube.com/watch?v=o_SQLpNZZZk

همچنین اگر با محدودیت کشور مواجه شدید می توانید آدرس را به صورت زیر تغییر دهید :

https://www.youtube.com/watch?v=o_SQLpNZZZk
تغییر آن به صورت
https://www.youtube.com/v/o_SQLpNZZZk

البته بنده مدت زمان زیادی است که از یو.تیوب فیلمی دانلود نکردم ، ان شاءالله که این ترفندها صحیح کار کند .
امیدوارم مفید و واضح نوشته باشم .
با تشکر - سیستم 32

Pegah-h

عضو جدید
سلام دوستان
من به طور اتفاقی یک فایل خیلی مهم رو از درایو d شیفت دیلیت کردم لطفا راهنمایی کنیدچکار کنم یه نرم افزار ریکاوری هم نصب کردم اما درست کار نمیکرد
توروخدا کمک کنید خیلی مهمه

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به طور اتفاقی یک فایل خیلی مهم رو از درایو d شیفت دیلیت کردم لطفا راهنمایی کنیدچکار کنم یه نرم افزار ریکاوری هم نصب کردم اما درست کار نمیکرد
توروخدا کمک کنید خیلی مهمه

کاریش نمیشه کرد

میتونی بدی جاهای خیلی معتبر برات برگردوننش .

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام برای ویندوز 8.1 لپ تاپم منوی استارت دانلود کنم...
دیدم چند تا هستش، شما کدومو پیشنهاد میکنید؟
یه پیجی رفتم یکی از کاربرا نوشته بود ا وقتی اینو نصب کردم کامپیوترم هنگ میکنه بعضی وقتا قبلا اینطوری نبود!! یعنی ممکنه همچی مشکای با نصب منوی استارت به وجود بیاد؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید..

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام برای ویندوز 8.1 لپ تاپم منوی استارت دانلود کنم...
دیدم چند تا هستش، شما کدومو پیشنهاد میکنید؟
یه پیجی رفتم یکی از کاربرا نوشته بود ا وقتی اینو نصب کردم کامپیوترم هنگ میکنه بعضی وقتا قبلا اینطوری نبود!! یعنی ممکنه همچی مشکای با نصب منوی استارت به وجود بیاد؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید..

کلا این جور چیزا که یه جورایی وصله پینس رو با احتیاط نصب کنید
صبر کنید بقیه نصب کنن ببینید اگه کاملا بدونه مشکله بعد شما نصب کنید
تازه اینم که میگی نصبیدن و راضی نبودن خووو مگه مریضی :D نصب نکن خوو

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کلا این جور چیزا که یه جورایی وصله پینس رو با احتیاط نصب کنید
صبر کنید بقیه نصب کنن ببینید اگه کاملا بدونه مشکله بعد شما نصب کنید
تازه اینم که میگی نصبیدن و راضی نبودن خووو مگه مریضی :D نصب نکن خوو

نه اونو ک نصب نمیکنم،میخواستم بدونم گفتم شاید همشون اینطوری باشن،که کلا بیخیالش بشم...

daiana

عضو جدید
غیر فعال شدن کارت صدا در ویندوز8..

غیر فعال شدن کارت صدا در ویندوز8..

با سلام خدمت دوستان عزیز...
من جند روز پیش آنتی ویروس سیستم و چند تای دیگه از نرم افزار های لب تاپم رو پاک کردم..از اون موقع صدای سیستمم قطع شده و روی آیکن صدا توی تولبار علامت ضربدر قرمز اومده...تمام ترفند ها رو انجام دادم..توی device manager قسمت صدا رفتم دو گزینه غیرفعال شده بود..update کردم بعد ریاستارت که کردم کامل حذف شدن...سی دی درایورها رو که گذاشتم برای اینکه دوباره کارت صدا رو نصب کنم نصب تا یه جایی میره بعد ارور میده...حتی دانلود هم که کردم باز هم موقع اجرا ارور میده...دیگه نمیدونم باید جه کار کنم...لطفا کمکم کنید...با تشکر... :cry::eek:

mohad93

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشید.
لپ تاپم 2 تا USB3 داره که وقتی فلش یهش وصل میکنم شاید حدود یک دقیقه طول میکشه تا فعال بشه. مشکلش چیه؟
کمتر از یک هفته است که وقتی لپ تاپ روشن میکنم کندتر از قبل ویندوز بالا میاد طوری که انگار اصلا سیستم نمیخاد روشن بشه. فکر نمیکنم مشکل ویروسی داشته باشه. چکار کنم؟ در مورد power saver میشه توضیح بدین لطفا .؟ مرسی

aydaaaa

کاربر بیش فعال
به دادم برسید:confused:چطوری نور لپ تاپم کم کنم؟ چشم کور شد:( F5 کار نمیکنه. سونی هست لپ تاپم ویستا بود بعد اینکه ویندوزشو عوض کردم اینجوری شد.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
به دادم برسید:confused:چطوری نور لپ تاپم کم کنم؟ چشم کور شد:( F5 کار نمیکنه. سونی هست لپ تاپم ویستا بود بعد اینکه ویندوزشو عوض کردم اینجوری شد.
اگر سونی است برای فعال کردن دکمه های میانبر باید برنامه ها و راه اندازهای اونو نصب کنید تا کلیدهای تابعی کار کنند

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان. خسته نباشید.
لپ تاپم 2 تا USB3 داره که وقتی فلش یهش وصل میکنم شاید حدود یک دقیقه طول میکشه تا فعال بشه. مشکلش چیه؟
کمتر از یک هفته است که وقتی لپ تاپ روشن میکنم کندتر از قبل ویندوز بالا میاد طوری که انگار اصلا سیستم نمیخاد روشن بشه. فکر نمیکنم مشکل ویروسی داشته باشه. چکار کنم؟ در مورد power saver میشه توضیح بدین لطفا .؟ مرسی
ممکنه از ویروس باشه و ممکنه دقیقا برعکس از ویروسیاب باشه
بعضی وقتها به جای یه ویروسیاب دو یا سه تا ویروسیاب نصب کردن با هم باعث می شه سیستم نتونه بدرستی کار کنه
آیا شما یک ویروسیاب داری؟

mona 23

عضو جدید
از بین بردن ویروس آزار دهنده و اعصاب خورد کن

از بین بردن ویروس آزار دهنده و اعصاب خورد کن

سلام
این ویروسی که عکسش رو ضمیمه کردم چه جوری میتونم از بین ببرم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکرv.jpg

aydaaaa

کاربر بیش فعال
اگر سونی است برای فعال کردن دکمه های میانبر باید برنامه ها و راه اندازهای اونو نصب کنید تا کلیدهای تابعی کار کنند
برنامش چی هست ،یه سری سرچ کردم دانلود کردنی نصب نشد انگار سرکاری بوده:(

RoOzitA

عضو جدید
کممممممممکممم کنید ...

من لب تابم ویروسی شده چکارش کنم همش خود به خود ریست میشه اعصابمو بهم ریخته :(

چه انتی ویروسی براش بذارم ..؟؟! انتی ویروس ندارم :(

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
این ویروسی که عکسش رو ضمیمه کردم چه جوری میتونم از بین ببرم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکرمشاهده پیوست 228843

کممممممممکممم کنید ...

من لب تابم ویروسی شده چکارش کنم همش خود به خود ریست میشه اعصابمو بهم ریخته :(

چه انتی ویروسی براش بذارم ..؟؟! انتی ویروس ندارم :(
برای از بین بردن ویروس ها کلا سه مرحله رو باید انجام بدین :
1. اگه انتی ویروس ندارین یا دارین ولی باز هم ویروسی شدین یه انتی ویروس جدید و به روز نصب کنید مثلا avira یا kaspersky اگه مشکل حل شد که هیچ اگه نشد به مرحله 2 برین ..
2. اگه با نصب انتی ویروس جدید حل نشد از rescue disk هایی که همین شرکت ها دارن استفاده کنید که در واقع انتی ویروس bootable هستن و بدون بالا اومدن ویندوز کار اسکن رو انجام میدن اگه با این کار هم مشکل حل نشد به مرحله 3 برین..
3. این مرحله دیگه عوض کردنه ویندوزه چون راه دیگه ای برای نجات ویندوز قبلی نمونده فقط بعد از عوض کردن ویندوز حتما درایوهای دیگه رو قبل از هر کاری با انتی ویروس اسکن کنید تا فایل ویروسی داخل بقیه درایوها نمونه .

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز...
من جند روز پیش آنتی ویروس سیستم و چند تای دیگه از نرم افزار های لب تاپم رو پاک کردم..از اون موقع صدای سیستمم قطع شده و روی آیکن صدا توی تولبار علامت ضربدر قرمز اومده...تمام ترفند ها رو انجام دادم..توی device manager قسمت صدا رفتم دو گزینه غیرفعال شده بود..update کردم بعد ریاستارت که کردم کامل حذف شدن...سی دی درایورها رو که گذاشتم برای اینکه دوباره کارت صدا رو نصب کنم نصب تا یه جایی میره بعد ارور میده...حتی دانلود هم که کردم باز هم موقع اجرا ارور میده...دیگه نمیدونم باید جه کار کنم...لطفا کمکم کنید...با تشکر... :cry::eek:
متن پیغامی که میده رو اینجا بزارین

noosheen1

عضو جدید
دوستان عزیز
من ی فایل اکسل 2007 دارم که حاوی سه تا نموداره اگه بخوام عددهای محورهای افقی و عمودی هرسه یکسان باشه( یعنی فرضا هرسه نمودار محورهای افقی و عمودیش پنج تا پنج تا زیاد بشه) باید چکارکنم؟

mohad93

عضو جدید
ممکنه از ویروس باشه و ممکنه دقیقا برعکس از ویروسیاب باشه
بعضی وقتها به جای یه ویروسیاب دو یا سه تا ویروسیاب نصب کردن با هم باعث می شه سیستم نتونه بدرستی کار کنه
آیا شما یک ویروسیاب داری؟

بله یک ویروسیاب دارم

SHRP

کاربر ممتاز
بله یک ویروسیاب دارم
خب پس مشکل تعدد ویروسیاب نیست
حالا مشکل رو باید از نحوه کار سیستم حدس زد
اگر پیغام خطایی می ده یا برنامه های نصب کردید که باعث این مشکل شده بنویسید

hoss45

عضو جدید
سلم دوست بزرگوار از راهنماییات ممنونم آیا دیر بالا آمدن موزیلا از ویروس نیست؟

mohad93

عضو جدید
خب پس مشکل تعدد ویروسیاب نیست
حالا مشکل رو باید از نحوه کار سیستم حدس زد
اگر پیغام خطایی می ده یا برنامه های نصب کردید که باعث این مشکل شده بنویسید

نه پیغام خطایی میده و نه جدیدا نرم افزاری نصب کردم.

بالا