سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

adept

عضو جدید
کمکم کنید :(

کمکم کنید :(

سلام دوستان/یه مشکلی برای فلشم پیش اومده نمیدونم چی کارش کنم امیدوارم بتونید کمکم کنید خیلی به مطالب توش نیاز دارم
مشکلش اینه که تا میخوام از توش چیزی رو کپی کنم هیerorrrrrrr
میده و میگه the write is porotected
در حالی که اصلا قفل نداره

shotgun

عضو جدید
سلام دوستان/یه مشکلی برای فلشم پیش اومده نمیدونم چی کارش کنم امیدوارم بتونید کمکم کنید خیلی به مطالب توش نیاز دارم

سلام. اول با يه آنتي ويروس آپديت شده چكش كن. بعد اگه نشد يه disk cleanup كن.

بعد برو و تو device manager و داخل شاخه ي disk drives رو فلشت كليك راست بكن و

uninstall و فلش رو در بيار و دوباره امتحان كن. يكي از اينا بايد باشه.

حالا اگه اينا هم نشد اگه تو فلشت پوشه داري برو تو پوشه و فقط محتوياتش رو كپي كن. نه پوشه رو كلا.

ببين ميشه.

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ببین این جواب میده یا نه-----ازش بکاپ بگیر یریز رو هارد به ترتیب زیر از راست به چپ
راست کلیک روی کول دیسک بعد properties بعد tools بعد backup بعد یه یه جایی رو روی هاردت مشخص کن و بکاپ که گرفتی مشکلت حله;)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چطوری میشه هنگام که کامپیوتر روشن میشه قبل اینکه ویندوز بیاد بالا وارد خط فرمان شد؟؟:)
کسی سیستم عامی داس رو داره که سه تا دیسکت هستش؟؟;)

shotgun

عضو جدید
ببین این جواب میده یا نه-----ازش بکاپ بگیر یریز رو هارد به ترتیب زیر از راست به چپ
راست کلیک روی کول دیسک بعد properties بعد tools بعد backup بعد یه یه جایی رو روی هاردت مشخص کن و بکاپ که گرفتی مشکلت حله;)

اگه ويروسي چيزي داشته باشه حل نيست.

shotgun

عضو جدید
چطوری میشه هنگام که کامپیوتر روشن میشه قبل اینکه ویندوز بیاد بالا وارد خط فرمان شد؟؟:)

والا با داس من يه 9 سال پيش چرا يه كاراي كردم. ولي ديگه يادم نمياد. آخه زندگي فشار مياره

و مغز خودكار يه چيزايي رو حذف ميكنه كلا از ضمايرت :D

MaSoUd-5

عضو جدید

فکر کنم با بوت دیسک xp میشه الان هم حال ندارم وگر نه امتحان میکردم بهت میگفتم;)

کلا با بوت دیسک ها میشه باید بشه

بعدش مطمئنی داس سه تا دیسکه؟ اولین ویندوز گرافیکی کامپیوتر همش 7 یا 3 مگ حجم داشته فکر کنم!!!

بعدشم داس به چه دردت میخوره برادر من:smile:؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
فکر کنم با بوت دیسک xp میشه الان هم حال ندارم وگر نه امتحان میکردم بهت میگفتم;)

کلا با بوت دیسک ها میشه باید بشه

بعدش مطمئنی داس سه تا دیسکه؟ اولین ویندوز گرافیکی کامپیوتر همش 7 یا 3 مگ حجم داشته فکر کنم!!!

بعدشم داس به چه دردت میخوره برادر من:smile:؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چطوری؟؟؟

MaSoUd-5

عضو جدید
امسال کنکور دادی رتبه ات چند شد؟؟ چه رشته ای انتخاب کردی؟؟؟

چون نخوندم دولتی امتحان ندادم:Dاگه کنکور میدادم رتبم خوب میشد دوروبر 60 هزار راحت میاوردم:D
اما آزاد دادم که جوابش حدودا 10 روز دیگه میاد;):)

الان مدیرا میان میگن اتاق چت چن تاپیک اونورتره:Dاینجا جای این سوالاست؟:razz:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چون نخوندم دولتی امتحان ندادم:Dاگه کنکور میدادم رتبم خوب میشد دوروبر 60 هزار راحت میاوردم:D
اما آزاد دادم که جوابش حدودا 10 روز دیگه میاد;):)

الان مدیرا میان میگن اتاق چت چن تاپیک اونورتره:Dاینجا جای این سوالاست؟:razz:
مگه اینجا مدرسه هست-معلومه تو مدرسه از مدیر می ترسیدی:w15::w24:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
انگار کسی اینو بلد نیس:confused: مدیری، همکار مدیری نیست جواب ما رو بده:w24:
1- میشه وقتی کامپیوتر روشن میشه وارد خط فرمان شد؟؟؟
2- کسی سیستم عامل داس که روی سه دیسکته داره؟؟؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
جواب سوال اولت رو من مي دم
آيا سيستم عالم ويندوز داريد؟
قبل از شروع بوت ويندوز(بعد از بوت اوليه سيستم)
دكمه f8 رو چند بار بزنيد تا منوي بوت رو نمايش بده
بعد گزنيه safe mode with command prompt رو انتخاب كنيد و در نهايت نام كاربري و رمز رو بنويسيد تا وارد محيط خط فرمان بشيد
البته اين محيط با محيط خط فرمان داس بسيار متفاوته

SHRP

کاربر ممتاز
اين هم جواب سوال دومت
دانلود ديسكتهاي داس به صورت تورنت(اول يك برنامه مديريت تورنت نصب كن.مثل www.utorrent.com )
بعد اين فايل رو دريافت كن و با برنامه اي كه داري اونو دانلود كن
:
http://torrents.thepiratebay.org/4410496/MS-DOS_6.22_(English).4410496.TPB.torrent

اين هم همون لينك تورنته فقط نوع آهنرباييش است:
magnet:?xt=urn:btih:a14c4519b68281c2bc6032278fe7df740d9cc1bc&dn=MS-DOS+6.22+%28English%29&tr=http%3A%2F%2Fdenis.stalker.h3q.com%3A6969%2Fannounce

اين هم روش دوم براي دانلود
اين لينك رو ببين:
http://www.tek-tips.com/viewthread.cfm?qid=840464&page=1

deansam

عضو جدید
انگار کسی اینو بلد نیس:confused: مدیری، همکار مدیری نیست جواب ما رو بده:w24:
1- میشه وقتی کامپیوتر روشن میشه وارد خط فرمان شد؟؟؟
2- کسی سیستم عامل داس که روی سه دیسکته داره؟؟؟
من خودم براي اين كار از cd بوت win98 استفاده مي كردم،در setup ،
first boot device رو روي cd مي ذاري بعد وقتي بالا مي آيد سه تا گزينه مي ده،كه آيا با هارد بالا بياد يا سي دي و سومي اش يادم نيست
اگر گزينه ي با سي دي را انتخاب كنيد وارد محيط داس سيستم مي شيد.
با سي دي xp هم مي شه البته اگر bootable باشه
با بوتش بالا بياين،بعد در همون اول در زير منو ها مي آيد اگر مي خواهين repair كنيد r را فشار بديدr=repair(اولين باري كه مي پرسه نه دومين بار،دومين بار درايو سي دي را نشون مي ده و اجازه ي repair را مي ده منظورم اين نيست) آنوقت اگر r رو بزنيد وارد محيط داس مي شيد

• Like
واکنش ها: SHRP

SHRP

کاربر ممتاز
من خودم براي اين كار از cd بوت win98 استفاده مي كردم،
از اين لحاظ هم مي شد ها! :)
من فكر كردم قصد داره خط فرمان خود سيستم عامل رو استفاده كنه!

mr.sajjad

عضو جدید
جالبه
ولی داس 6.22 نیست:surprised::confused::confused::w24:

http://download.microsoft.com/download/win31/update/1/dos/en-us/sup622.exe

برای extract مثلا اگر تو درایو D پوشه Download گذاشته باشی به این صورت:

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من خودم براي اين كار از cd بوت win98 استفاده مي كردم،در setup ،
first boot device رو روي cd مي ذاري بعد وقتي بالا مي آيد سه تا گزينه مي ده،كه آيا با هارد بالا بياد يا سي دي و سومي اش يادم نيست
اگر گزينه ي با سي دي را انتخاب كنيد وارد محيط داس سيستم مي شيد.
با سي دي xp هم مي شه البته اگر bootable باشه
با بوتش بالا بياين،بعد در همون اول در زير منو ها مي آيد اگر مي خواهين repair كنيد r را فشار بديدr=repair(اولين باري كه مي پرسه نه دومين بار،دومين بار درايو سي دي را نشون مي ده و اجازه ي repair را مي ده منظورم اين نيست) آنوقت اگر r رو بزنيد وارد محيط داس مي شيد
این چی شد؟؟؟ از کجا بدونم بوتیبل هست یا نه؟؟؟ r رو کجا بزنم برم تو داس:surprised::confused::w24:

sayehmah

عضو جدید
سلام،
من میخوام روی فایل فلش صدا با فرمت mp3 رو import کنم ولی error میده، به فرمت wav هم که تبدیلش میکنم حجمش خیلی زیاد میشه، کسی میدونه باید چیکار کرد؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.:(

deansam

عضو جدید
این چی شد؟؟؟ از کجا بدونم بوتیبل هست یا نه؟؟؟ r رو کجا بزنم برم تو داس:surprised::confused::w24:
اگه مي خواي بخري كه از فروشند بخواه چنين سي ديو بهت بده ولي اگه سي دي داري و نمي دوني كه بوت ايبل هست يا نه:
اول بايد در بايوست تنظيم كني تا وقتي سيستم بالا مي آيد با سي دي بالا بياد
وقتي داره روشن مي شه اونقدر دكمه ي delete(براي بعضي ها F2) بزن تا وارد setup up شي بعد در قسمت boot اولين بوتت روfirst boot device(اگه مادربوردت گيگا هست 1st priority )رو روي سي دي بذار بعد f10 را بزن و بيا بيرون
حالا اگه سي دي 98 داري خودش اتوماتيك مي ره رو همون سه گزينه كه گفتم و باقي ماجرا
اگه xp داري وقتي داره بالا مي آيد به محض ديدن press any key كليدها را فشار بده تا وارد صفحه آبي بشي بعد به زير و فرماني كه مي ده نگاه كن هرجا ديدي نوشته r=repair دكمه ي r رو بزن

بالا