سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
ولی متاسفانه چنین چیزی تو سی دی مادربرد نیست ، ی چیزایی هست با همچین اسمی Nvidia Forceware Network Access Manager ولی جلوش زده 0 کیلوبایت یعنی چیزی برای نصب وجود نداره ، حالا میخواستم ببینم کسی میدونه چ جوری از تو نت دانلودش کنم یا نه!!!

ممکنه درایور کارت شبکه از مادربرد جدا باشه و توی یک سی دی دیگه باشه..
و البته به جای گشتن توی سی دی به دنبال نرم افزار، می تونین نصب رو روی جستجوی اتوماتیک بزنین.

اگر نیست، میتونید دانلود کنید و برای دانلود هم ، فکر می کنم بهترین کار استفاده از نرم افزارهای مربوط باشه که آپدیت درایورهای سخت افزاری رو برای شما آماده دانلود می کنن، به عنوان نمونه نرم افزار Driver Genius Professional .

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها اینکه کامپیوتر از وقتی روشن می شه (حتی قبل از بالا اومدن ویندوز) چراغ کوچیک کنار دکمه ی پاور روشن می شه به حالت ارور (قرمز) این یعنی سی پی یو مشکل پیدا کرده؟!! چی کار می شه کرد براش؟! البته الان دیگه کلا ویندوزشم بالا نمیاد بردمش تعمیر گفتن هاردش باید عوض شه و سی پی یو مشکلی نداره ولی من مطمئن بودم هارد سالمه
:D
کسی نظری نداشت؟!! :redface:
حداقل یکی بگه علت ارور دادن چراغ کنار دکمه ی پاور چیه؟ من شنیدم یعنی حرارت سی پی یو بالاست... معنیش همینه یا می تونه علت دیگه ای هم داشته باشه؟!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون :w27:

!farzaneh!

عضو جدید
حداقل یکی بگه علت ارور دادن چراغ کنار دکمه ی پاور چیه؟ من شنیدم یعنی حرارت سی پی یو بالاست... معنیش همینه یا می تونه علت دیگه ای هم داشته باشه؟!
سلام
من علت اونو نمیدونم اما میدونم ک اگهحرارت سی پی یو بالا باشه یکی از راهاش اینه ک خمیر سیلیکون روی سی پی یو بزنید

Pure Liveliness

عضو جدید
برام جالب بود. اطلاعاتی ک از google ب دست آوردم!!! (-: :
این چراغ یا LED نمایشگر فعالیت هارد دیسك است.
فعالیت بیش از حد هارد می تواند دلایل زیر را داشته باشد:
1- ضعیف شدن هارد در اثر كار زیاد. هر هارد معمولا بعد از 4 یا 5 سال می سوزد.
2- بدسكتور گرفتن یا ضعیف شدن بعضی از سكتورهای هارد كه بیشتر در معرض خواندن و نوشتن بوده اند.
3- كم بودن رم سیستم. رم مناسب برای ویندوز XP باید 512 باشد. در صورت كم بودن رم سیستم از هارد به جای رم استفاده كرده و استهلاك و كار هارد زیاد می شود.
4- ویروس Jeefo سرعت سیستم را كاهش می دهد. برنامه Sophos Anti-Virus W32.Jeefo-A Removal Tool را دانلود کرده و سیستم را با آن اسكن كنید تا اگر این ویروس بر روی هارد است از بین برود.
5- وجود برنامه های جاسوسی موجب مشغول شدن بی دلیل سیستم می شوند. برنامه XoftSpy را دانلود كرده و سیستم را اسكن كنید.
برنامه هایی كه با آن وضعیت هارد را تست می كنند عبارتند از :
Hard Drive Inspector 1.
85 در لینك زیر:
http://www.altrixsoft.com/download/files/hddinsp.exe
و Hard Disk Sentinel 1.33

آخرین ویرایش:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
عزیز جان روی کیس 2تا چراق داره یکیش معمولا سبزه چراغ پاور و یکیش قرمزه چراغ هارد. میزان روشن خاموش شدن و روشن موندن چراغ هارد به این معنیه که هارد درگیره. اگر مشکل از cpu باشه چراغ پاور چشمک میزنه و کیس بوق میزنه. 6تا بوق میزنه. اگر مشکل از رم باشه چراغ پاور بازم چشمک میزنه همراه چنتا بوق کوتاهتر. پس احتمالا درست گفته مشکل از هاردته

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
برام جالب بود. اطلاعاتی ک از google ب دست آوردم!!! (-: :
این چراغ یا LED نمایشگر فعالیت هارد دیسك است.
فعالیت بیش از حد هارد می تواند دلایل زیر را داشته باشد:
1- ضعیف شدن هارد در اثر كار زیاد. هر هارد معمولا بعد از 4 یا 5 سال می سوزد.
2- بدسكتور گرفتن یا ضعیف شدن بعضی از سكتورهای هارد كه بیشتر در معرض خواندن و نوشتن بوده اند.
3- كم بودن رم سیستم. رم مناسب برای ویندوز XP باید 512 باشد. در صورت كم بودن رم سیستم از هارد به جای رم استفاده كرده و استهلاك و كار هارد زیاد می شود.
4- ویروس Jeefo سرعت سیستم را كاهش می دهد. برنامه Sophos Anti-Virus W32.Jeefo-A Removal Tool را دانلود کرده و سیستم را با آن اسكن كنید تا اگر این ویروس بر روی هارد است از بین برود.
5- وجود برنامه های جاسوسی موجب مشغول شدن بی دلیل سیستم می شوند. برنامه XoftSpy را دانلود كرده و سیستم را اسكن كنید.
برنامه هایی كه با آن وضعیت هارد را تست می كنند عبارتند از :
Hard Drive Inspector 1.
85 در لینك زیر:
http://www.altrixsoft.com/download/files/hddinsp.exe
و Hard Disk Sentinel 1.33

خخخخخخ الان دیدم پستتو!

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
وقتی سی دی رو میذارید تو درایو،اتوران نمیشه؟؟

با توجه به مدل مادربردتون فکر کنم بتوانید درایو مورد نظر رو دانلود کنید.

بله اتوران ک میشه و همه اینا رو قبلا امتحان کردم متاسفانه اون علامت سوالا نمیره اصلا

همین دیگه من میخوام ببینم از کجا و چ جوری باید دانلود کنم!!! چند روزه این مشکلو دارم ولی نتونستم برطرفش کنم هنوز

ممکنه درایور کارت شبکه از مادربرد جدا باشه و توی یک سی دی دیگه باشه..
و البته به جای گشتن توی سی دی به دنبال نرم افزار، می تونین نصب رو روی جستجوی اتوماتیک بزنین.

اگر نیست، میتونید دانلود کنید و برای دانلود هم ، فکر می کنم بهترین کار استفاده از نرم افزارهای مربوط باشه که آپدیت درایورهای سخت افزاری رو برای شما آماده دانلود می کنن، به عنوان نمونه نرم افزار Driver Genius Professional .

من اولین کاری ک کردم همون اتوماتیک سرچ کردن بود و وقتی پیدا نشد فهمیدم ک اصلا تو سی دی مادربردم نیست برای همین هیچ وقت سرچ دستی نزدم و اومدم اینجا در واقع ببینم کسی میدونه وقتی ی علامت سوال تو دیوایس منیجر هست و تو سی دی مادربرد نیست چ جوری اونو میشه از تو نت دانلود کرد و برطرف کرد ک هنوز ب جوابش نرسیدم

سه چهار مدل از این نرم افزارها رو هم دانلود کردم قبلا ولی اون چیزی ک میخوام نیست یعنی میاد اپدیت میکنه اونایی ک نصب هست ولی علامت سوالا رو برطرف نمیکنه !!! ایا راهکار خاصی داره ک با کمک این نرم افزارها اون درایور هایی ک نصب نیستن (در واقع همون علامت سوالا ) نصب بشن؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله اتوران ک میشه و همه اینا رو قبلا امتحان کردم متاسفانه اون علامت سوالا نمیره اصلا

همین دیگه من میخوام ببینم از کجا و چ جوری باید دانلود کنم!!! چند روزه این مشکلو دارم ولی نتونستم برطرفش کنم هنوز

من اولین کاری ک کردم همون اتوماتیک سرچ کردن بود و وقتی پیدا نشد فهمیدم ک اصلا تو سی دی مادربردم نیست برای همین هیچ وقت سرچ دستی نزدم و اومدم اینجا در واقع ببینم کسی میدونه وقتی ی علامت سوال تو دیوایس منیجر هست و تو سی دی مادربرد نیست چ جوری اونو میشه از تو نت دانلود کرد و برطرف کرد ک هنوز ب جوابش نرسیدم

سه چهار مدل از این نرم افزارها رو هم دانلود کردم قبلا ولی اون چیزی ک میخوام نیست یعنی میاد اپدیت میکنه اونایی ک نصب هست ولی علامت سوالا رو برطرف نمیکنه !!! ایا راهکار خاصی داره ک با کمک این نرم افزارها اون درایور هایی ک نصب نیستن (در واقع همون علامت سوالا ) نصب بشن؟

کار این نرم افزارها اینه که آخرین آپدیت درایورهای سخت افزاری (هم اونهایی که نصب شده منتها نسخه جدیدترش رو پیدا می کنه و هم اونهایی که از قبل نصب نیست) رو مشخص و نصب می کنه ...
اگر نتونسته کارت شبکه رو نصب کنه، یعنی این نرم افزار، این سخت افزار رو ساپورت نمی کنه (احتمالاً یکیش قدیمی باشه)..

این نرم افزار رو هم پیشنهاد می کنم امتحان کنی ( slim drive ): لینک
امیدوارم درست بشه .

Automation festo

عضو جدید
نیاز فوری به درایو کارت صدا pci

نیاز فوری به درایو کارت صدا pci

باسلام ودرود

دوستان عزیز درایو کارت صدا برندH.B PCI SOUND CARD MAKER VALUE 4.1 HIGH GALIY CASS1 حدود چهار سال پیش گرفتمش الان درایوشو گم کردم بعد نصب ویندوز صدا ندارم لطفا کمک کنید:cry:

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کار این نرم افزارها اینه که آخرین آپدیت درایورهای سخت افزاری (هم اونهایی که نصب شده منتها نسخه جدیدترش رو پیدا می کنه و هم اونهایی که از قبل نصب نیست) رو مشخص و نصب می کنه ...
اگر نتونسته کارت شبکه رو نصب کنه، یعنی این نرم افزار، این سخت افزار رو ساپورت نمی کنه (احتمالاً یکیش قدیمی باشه)..

این نرم افزار رو هم پیشنهاد می کنم امتحان کنی ( slim drive ): لینک
امیدوارم درست بشه .

مرسی ازت
ولی انگار قسمت نیست !!! نصبش کردم بعد میگه باید اپدیتش کنی وگرنه کار نمیکنه ( ی همچین چیزایی ارور میده) رو گزینه کنسل کلیک میکنم بسته میشه برنامه بعد گزینه اوکی رو میزنم میره تو سایت اصلیش و اپدیت میکنه دوباره باز میکنه همون ارورو میده ، نمیدونم والا هزارتا چیزی نصب کردم هنوز درست نشده شانسم ک نداریم :D
از ی لینک دیگه هم دانلود کردم باز همین اش وهمین کاسه

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
مرسی ازت
ولی انگار قسمت نیست !!! نصبش کردم بعد میگه باید اپدیتش کنی وگرنه کار نمیکنه ( ی همچین چیزایی ارور میده) رو گزینه کنسل کلیک میکنم بسته میشه برنامه بعد گزینه اوکی رو میزنم میره تو سایت اصلیش و اپدیت میکنه دوباره باز میکنه همون ارورو میده ، نمیدونم والا هزارتا چیزی نصب کردم هنوز درست نشده شانسم ک نداریم :D

خیلی خوب میشد اگر عکسی از ارور میذاشتید و البته مدل مادربردتون،
مادربرد سیستم من ایسوس هستش،اگر از این مدل هستش من سی دی مادربرد رو به صورت ایمیج براتون میذارم.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ازت

خواهش.
ولی خو این همه راه امتحان کردی، اینم ببین :دی

این نرم افزار رو خودم هم یه سری که امتحان کردم، دقیقا ارور میداد و بسته میشد؛
ولی این ظاهر قضیه اس :)دی) و نرم افزار در حال اجراست، میتونی از گوشه پایین سمت راست (quick lounch) اجراش کنی و ...

h-r

عضو جدید
روترadsl یا مودم وایرلس؟؟؟؟؟

روترadsl یا مودم وایرلس؟؟؟؟؟

سلام دوستان
یک سوال و درخواست ازتون داشتم، لطفا کمک کنید
من برای استفاده از اینترنت از اتصال سیمی adsl استفاده میکنم ولی به خاطر استفاده از نت در گوشیم به اتصال بدون سیم نیاز دارم
حالا میخواستم بدونم که استفاده از روتر بر روی همون adsl بهتره یا کلا مودم وایرلس بگیرم؟؟؟؟ لطفا با دلیل راهنماییم کنید، ضمن اینکه اگر مدل خاصی از هر کدوم از این دوتا که بهتره میشناسید بهم معرفی کنید.
ممنونم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان
من برای استفاده از اینترنت از اتصال سیمی adsl استفاده میکنم ولی به خاطر استفاده از نت در گوشیم به اتصال بدون سیم نیاز دارم
حالا میخواستم بدونم که استفاده از روتر بر روی همون adsl بهتره یا کلا مودم وایرلس بگیرم؟؟؟؟ لطفا با دلیل راهنماییم کنید، ضمن اینکه اگر مدل خاصی از هر کدوم از این دوتا که بهتره میشناسید بهم معرفی کنید.
ممنونم
سلام. منظورت از روتر چیه؟ اصولا روتر یه دستگاه تو مخابراته که وظایف خاص خودشو انجام میده.اگر به اتصال بدون سیم نیاز داری چه برای لپ تاپ و چه برای موبایل برای اینکه از سرویس ADSL بتونی استفاده کنی نیازمند یک مودم بیسیم هستی. علت اینکه برای یک کاربر عادی هزیه، برد، سرعت مناسبه

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی هاتون.
هاردهای اکسترنال فیم ویر دارن؟؟؟
راستش حجم هارد خیلی زیاده و چک کردن بدسکتور هارد 2ترابایتی خیلیییییییی وقت میبره. برا همین نذاشتم چک بشه. فکر میکنید بذارم مشکلش حل میشه؟
ممکنه... اول از اطلاعات مهم نسخه پشنیبان بگیرید چون عملیات رفع عیب هارد ممکنه باعث نابود شدن تمام اطلاعات بدون بازیابی بشه...(معمولا این اتفاق همیشه می افته!)
تا زمانی که اطلاعات رو برنداشتید هیچ اقدامی برای رفع عیب نکید. اطلاعات رو اگر شد به حداقل دو صورت بردارید که اگر یکی خراب شد روش بعدی رو داشته باشید مثلا یک هارد واسطه و رایت اطلاعات خیلی حیاتی روی دی وی دی

SHRP

کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید دوستان
من قبلا مودمم رو با یو اس بی وصل میکردم ب کیس اما الان مودم جدید گرفتم و فقط با کابل لن میشه وصل کرد ، منم اینکارو کردم ولی متاسفانه کانکشنی ایجاد نمیکنه و نمیتونم با مودم از طریق سیستم ب نت وصل بشم، زنگ زدم پرسیدم دلیلشو گفتن باید لن رو از سی مادربرد نصب کنی و سه تا علامت سوال تو قسمت دیوایس منیجر بود ک انگار other PCI bridge device مربوط ب اینه ک کابل لن خونده بشه ، حالا واقعا مشکل از همینجاست؟!!! حالا راه حل چیه ؟ باید چیکار کنم؟از کجا گیر بیارم و این علامت سوالا رو رفع کنم؟ تو سی دی مادربردم این علامت سوالا رو نمیشناسه و چیزی پیدا نمیکنه تا نصب کنه ، ویندوزمم اکس پی هستش
هر زمانی که ویندوز جدید نصب می کنید اول باید تمام درایورهای مورد نیازش رو نصب کنید... ساده ترین راه استفاده از سی دی هایی است که موقع خرید سیستم دریافت کردید و معمولا نقره ای هستند. روش بهتر دریافت آخرین بروز رسانی ها از اینترنت مربوطه برای استفاده های بعدی است. خوبی استفاده از کابل شبکه اینه که بدون نصب هیچ درایوری می تونید هر مودمی رو به راحتی به سیستم وصل کنید.
برای حل مشکل توی یک سیستم دیگه برید به سایت سازنده مادر برد و مدل مادربرد خودتون رو جستجو کنید و آخرین درایورها رو دریافت کرده و روی سیستم خودتون نصب کنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنونم
اگر از لحاظ بودجه مشکلی نداری حتما یک مدل وایرلس تهیه کن چون هم برق کمتری مصرف می کنی هم درگیر رفع عیب دو دستگاه برای یک کار نخواهی شد

SHRP

کاربر ممتاز
معمولا دکمه قرمز مربوط به هارد است
اگر همیشه بدون چشمک زدن روشن می مونه دو حالت داره. یا چراغ پاور است که مشکلی نیست
یا اینکه چراغ هارد است و مشکلی برای هارد یا برد اصلی بوجوذ اومده است

SHRP

کاربر ممتاز

اگر می خوای اطلاعات دقیق مربوط به مدل برد اصلی رو داشته باشی بهترین و کم حجم ترین برنامه CPUZ است که می تونی از آدرس http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html دانلود کن. بعد با توجه به اسم و شماره مدل به راحتی می تونی درایور مورد نظرت رو از سایت سازنده بگیری

mohsen100

عضو جدید
سلام.
اگه با virtualbox یه سیستم عامل دیگه نصب کنم در صورتی که سیستم عاملی که با این نرم افزار نصب شده ویروسی بشه ایا به سیستم عامل اصلی هم صدمه وارد میشه؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام.
اگه با virtualbox یه سیستم عامل دیگه نصب کنم در صورتی که سیستم عاملی که با این نرم افزار نصب شده ویروسی بشه ایا به سیستم عامل اصلی هم صدمه وارد میشه؟
در صورتی که دسترسی کامل به درایوهای هر دو سیستم مجازی و واقعی رو تعیین کرده باشید یا ویروسی باشه که از طریق شبکه خودش رو پخش می کنه ممکنه وگرنه کاملا فرض کنید دوتا کامپیوتر مستقل از هم دارید که تاثیر زیادی روی هم ندارند

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام دوستان..

من میخواستم یه هارد اکسترنال بخرم....حدود 500 گیگابایت...من دانشجوی ارشدم برای داشتن یه بک آپ از اطلاعات درون لپ تاپم به هارد اکسترنال واقعا لازم دارم....

ممنون میشم راهنمایی کنین که چی بگیرم که خوب باشه...با تشکر

leynaz

عضو جدید
سلام
بچه ها مشکل پرینت از سیستم گلستان من حل نشد!😭
نمیتونم از صفحات اینترنت پرینت بگیرم.
نه با کنترل پی نه با راست کلیک...
لطفا کمک

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان..

من میخواستم یه هارد اکسترنال بخرم....حدود 500 گیگابایت...من دانشجوی ارشدم برای داشتن یه بک آپ از اطلاعات درون لپ تاپم به هارد اکسترنال واقعا لازم دارم....

ممنون میشم راهنمایی کنین که چی بگیرم که خوب باشه...با تشکر
اگر از لحاظ پولی مشکلی نداری بهتره 1 یا 2 ترابایت بخرید
مارکهای سیگیت... ترانس-سند... وسترن دیجیتال و توشیبا برای خرید نسبتا خوبن
سعی کنید حتما یو اس بی 3 باشه
اون مدلهایی که روکش ضد ضربه هم داره برای کسانی که زیاد هارد رو جابجا می کنن مفیده...اگر گارانتی داشته باشه بهتره

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
بچه ها مشکل پرینت از سیستم گلستان من حل نشد!������
نمیتونم از صفحات اینترنت پرینت بگیرم.
نه با کنترل پی نه با راست کلیک...
لطفا کمک
امتحان کن ببین با پرینتر مجازی مثل PDFCReator مشکل حل می شه یا نه...آیا با همه سیستم ها این مشکل رو دارید یا یک کامپیوتر خاص است؟

ali_pishtaz

عضو جدید
اگر از لحاظ پولی مشکلی نداری بهتره 1 یا 2 ترابایت بخرید
مارکهای سیگیت... ترانس-سند... وسترن دیجیتال و توشیبا برای خرید نسبتا خوبن
سعی کنید حتما یو اس بی 3 باشه
اون مدلهایی که روکش ضد ضربه هم داره برای کسانی که زیاد هارد رو جابجا می کنن مفیده...اگر گارانتی داشته باشه بهتره

سلام...

ممنون..چرا 1 ترا؟ یه خورده بیشتر توضیح میدین.
روکش ضد ضربه رو دقت میکنم...باشه ممنون

ali_pishtaz

عضو جدید
راستی اگه یه سایت سراغ دارین که قیمت هارد اکسترنال رو زده باشه و بروز باشه و مدل های مختلف رو معرفی کرده باشه،بگین ممنون میشم..

amirhosein20

اخراجی موقت
بالا