سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

رضاکلاته

عضو جدید
در این صورت مشکل Shortcut دارید نه فایل EXE! پس این یکی رو دانلود و تست کنید!
دوست عزیز خدا خیرت بده دستت درد نکنه ازدور دستتو میبوسم عالی بود درست شد.
حالا2 مشکل دیگه دارم1- درایو ویندوزxpام یکباره پرشده بررسی کردم دیدم پوشه قرنطینه مربوط بهESET Smart Security حدود14گیگ فضا اشغال کرده اونو باید پاک کنم یا نه؟پوشه زیر

C:\Documents and Settings\reza\Local Settings\Application Data\ESET\ESET Smart Security\Quarantine
2-یکی اردرایوهامو که باز میکنم پنجره زیر ظاهر میشه وبعدش هم
My Computerبسته میشه وهیچ چیزی توی این درایو نمیتونم باز کنم.1.JPG

آخرین ویرایش:

masoudalmas

عضو جدید
با سلام،
مطمئن باشید هک کردن مستقیم یاهو به همین سادگی ها نیست اما به این معنی نیست که نمی شه پسورد کسی رو پیدا کرد!
مثلاً در ساده ترین راه به صفحه ای راهنمایی می شید که کاملاً مشابه سایت اصلیه و مشابه دفعات قبل مشخصات ورود رو وارد می کنید، اما در واقع سایت قلابیه و اطلاعات به سرقت می ره! (Phishing)
به همین دلیل هیچ وقت به ایمیل های مشکوک توجه نکنید، پسوردتون رو جاهای ناشناس وارد نکنید و به آدرس سایتی که می خواید مشخصات رو تو ش وارد کنید هم توجه داشته باشید! اغلب سایت های مجاز با https به جای http شروع می شن!
منون سيد جان. لطف بزرگي كردي. پس اگه از طريق فيشينگ هك نشيم يا از اين قبيل روش ها ميشه گفت هك كردن كار سختيه يا تقريبا غير ممكن. ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون براي پاسخت. يه سوال ديگه اينكه كسي اگه هك بلد باشه ميتونه پسورد آي دي منو پيدا كنه؟ يني ميخوام بدونم امنيت ياهو تا چه اندازه ايه؟ يكم توضيح مفصل تري بدين ممنون ميشم.

سلام...
آره...میتونه پیدا کنه...براش در حد یه نصفه روزه...
امنیت یاهو که پایین هستش...
حال می خوای از چه نظر برات توضیح بدم؟؟؟
باتشکر...

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک نرم افرار IDMنصب کردمؤ هرلینکی دانلودیی رو تو قسمت add url میزارم برا دانلود پیغام ارور مید و دان نمیکنه چرا:cry:

چرا هیشخص جواب منو نمیده!؟؟؟؟؟؟

من یک نرم افرار IDMنصب کردم بعد از run هرلینکی دانلودی رو تو قسمت add urlاون میزارم برا ذخیره دانلود پیغام ارور مید و دان نمیکنه میگه cannot find server.... در حالی که همون لینکو با فایرفاکس باز میکنم هیچ مشکلی نداره برا دانلودش !؛
نمیدونم مشکلش چیه میشه راهنمایی کنید:gol:

nav1d

عضو جدید
اینترنت

اینترنت

سلام.
من جدیدا یه اشتراک adsl گرفتم. چند دقیقه بعد از اینکه باهاش کار میکنم کامپیوترم دیگه تو هیچ سایتی نمیره و هیچ کاری نمی تونم با اینترنت بکنم ولی نه disconect میشه نه چراغ های مودم خاموش میشه و بعد از restart مشکل حل میشه و دوباره چند دقیقه بعدش مجبور میشم reset کنم. هیچ زمان مشخصی نداره یه بار نیم ساعت درسته یه بار 10 دقیقه.
خیلی ممنون میشم اگه سریعتر کمکک کنید.:cry:
من از سیم lan و مودم 4 پورت d-link استفاده میکنم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دوست عزیز خدا خیرت بده دستت درد نکنه ازدور دستتو میبوسم عالی بود درست شد.
حالا2 مشکل دیگه دارم1- درایو ویندوزxpام یکباره پرشده بررسی کردم دیدم پوشه قرنطینه مربوط بهESET Smart Security حدود14گیگ فضا اشغال کرده اونو باید پاک کنم یا نه؟پوشه زیر

C:\Documents and Settings\reza\Local Settings\Application Data\ESET\ESET Smart Security\Quarantine
2-یکی اردرایوهامو که باز میکنم پنجره زیر ظاهر میشه وبعدش هم
My Computerبسته میشه وهیچ چیزی توی این درایو نمیتونم باز کنم.مشاهده پیوست 104331
خواهش می کنم!
1.به تنظیمات آنتی ویروس تون برید و در قسمت قرنطینه چیزهایی که واقعاً ویروس هستن و بعدها ممکن نیست ازشون استفاده کنید رو حذف کنید. توجه کنید که یه موقع Restore نکنید! همون طور که بارها گفتم ESET محصول خوبی نیست و بهتره از ابزارهای دیگه ای استفاده کنید، شاید مشکل درایوتون هم از همون باشه، البته به طور غیرمستقیم!
2.توی Search منوی start تایپ کنید:CMD
و اینتر کنید! حالا به ریشه ی درایو موردنظر برید، برای این کار تایپ کنید: :X
که X نام درایوتون مثلاً D هستش! حالادستور مقابل رو اجرا کنید و نتیجه رو بهم بگید: dir /b /ah
برای کپی نتیجه از منوی کلیک راست Mark رو انتخاب کنید، نتیجه رو Select کنید و یه کلیک کنید، در این صورت چیزی که انتخاب کردید کپی می شه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
چرا هیشخص جواب منو نمیده!؟؟؟؟؟؟

من یک نرم افرار IDMنصب کردم بعد از run هرلینکی دانلودی رو تو قسمت add urlاون میزارم برا ذخیره دانلود پیغام ارور مید و دان نمیکنه میگه cannot find server.... در حالی که همون لینکو با فایرفاکس باز میکنم هیچ مشکلی نداره برا دانلودش !؛
نمیدونم مشکلش چیه میشه راهنمایی کنید:gol:

با سلام،
یکی از این لینک های دانلود رو مثال بزنید! ممکنه صرفاً لینک صفحه ی حاوی لینک دانلود رو وارد کرده باشید، نه لینک دقیق رو!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام.
من جدیدا یه اشتراک adsl گرفتم. چند دقیقه بعد از اینکه باهاش کار میکنم کامپیوترم دیگه تو هیچ سایتی نمیره و هیچ کاری نمی تونم با اینترنت بکنم ولی نه disconect میشه نه چراغ های مودم خاموش میشه و بعد از restart مشکل حل میشه و دوباره چند دقیقه بعدش مجبور میشم reset کنم. هیچ زمان مشخصی نداره یه بار نیم ساعت درسته یه بار 10 دقیقه.
خیلی ممنون میشم اگه سریعتر کمکک کنید.:cry:
من از سیم lan و مودم 4 پورت d-link استفاده میکنم.
با سلام،
قبل از این که قطع بشه چند دقیقه ای بی کار می مونه، مثلاً مدتی هیچ استفاده ای از اینترنت نداشته باشید!؟

آخرین ویرایش:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
یکی از این لینک های دانلود رو مثال بزنید! ممکنه صرفاً لینک صفحه ی حاوی لینک دانلود رو وارد کرده باشید، نه لینک دقیق رو!
منظورتون اینه که لینک دانلودی که تو idm میزارمو اینجا بزارم؟
خوب مثلا این:http://bazargan.iut.ac.ir/Courses/CProg/Videos/01_1386_11_08/lecture1.swf
که یکی از لینکای همین باشگاهه تو قسمت برنامه نویسی

رضاکلاته

عضو جدید
خواهش می کنم!
1.به تنظیمات آنتی ویروس تون برید و در قسمت قرنطینه چیزهایی که واقعاً ویروس هستن و بعدها ممکن نیست ازشون استفاده کنید رو حذف کنید. توجه کنید که یه موقع Restore نکنید! همون طور که بارها گفتم ESET محصول خوبی نیست و بهتره از ابزارهای دیگه ای استفاده کنید، شاید مشکل درایوتون هم از همون باشه، البته به طور غیرمستقیم!
2.توی Search منوی start تایپ کنید:CMD
و اینتر کنید! حالا به ریشه ی درایو موردنظر برید، برای این کار تایپ کنید: :X
که X نام درایوتون مثلاً D هستش! حالادستور مقابل رو اجرا کنید و نتیجه رو بهم بگید: dir /b /ah
برای کپی نتیجه از منوی کلیک راست Mark رو انتخاب کنید، نتیجه رو Select کنید و یه کلیک کنید، در این صورت چیزی که انتخاب کردید کپی می شه!
ممنون دوست عزیز والا من متوجه مطالب شما نشدم من توcmdطبق عکس زیر عمل کردم مشکل حجم درایو cبا کمک یکی ازدوستان حل شد در تنظیمات آنتی ویروس قسمت قرنطینه فایلهای مربوطه رو پاک کردم ولی مشکل درایوgام حل نشد.22.JPG

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز والا من متوجه مطالب شما نشدم من توcmdطبق عکس زیر عمل کردم مشکل حجم درایو cبا کمک یکی ازدوستان حل شد در تنظیمات آنتی ویروس قسمت قرنطینه فایلهای مربوطه رو پاک کردم ولی مشکل درایوgام حل نشد.مشاهده پیوست 104478
گفته بودم که تایپ کنید: :x
و اینتر بزنید! یعنی بایدتایپ کنید، :G بعد اینتر کنید. در این صورت خط فرمان به <\:G تغییر می کنه! حالا دستور dir /b /ah رو وارد و اینتر کنید. فاصله ها رو هم رعایت کنید. خروجی دستور تعدادی نام هستش که باید بهم اطلاع بدید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که لینک دانلودی که تو idm میزارمو اینجا بزارم؟
خوب مثلا این:http://bazargan.iut.ac.ir/Courses/CProg/Videos/01_1386_11_08/lecture1.swf
که یکی از لینکای همین باشگاهه تو قسمت برنامه نویسی
امکان داره تنظیمات نرم افزار رو تغییر داده باشید. بهتره از خطایی که می ده عکس بگیرید و اینجا بذارید!
به عنوان اولین راه حل چک کنید که تنظیمات پروک سی (اگه ازش استفاده نمی کنید!) غیرفعال باشه! برای این کار داخل نرم افزار به قسمت Options برید. اونجا تنظیمات مربوطه رو پیدا می کنید. در حالت عادی هیچ کدوم نباید تیک داشته باشن!

ساهئش25

عضو جدید
سلام خوب هستین کامپیوتر من دچار یه ویروسی شده به نامntvdm.exeکه با انتی ویروسه نت 32 از بین نرفته و مشکل ساز شده لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم ممنونم

رضاکلاته

عضو جدید
گفته بودم که تایپ کنید: :x
و اینتر بزنید! یعنی بایدتایپ کنید، :G بعد اینتر کنید. در این صورت خط فرمان به <\:G تغییر می کنه! حالا دستور dir /b /ah رو وارد و اینتر کنید. فاصله ها رو هم رعایت کنید. خروجی دستور تعدادی نام هستش که باید بهم اطلاع بدید!
ممنون دوست عزیز از زحماتتون .444.JPG4.JPGعکس زیر جهت اطلاع جنابعالی درضمن عکس مربوط به آنتی ویروس چی میگه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خوب هستین کامپیوتر من دچار یه ویروسی شده به نامntvdm.exeکه با انتی ویروسه نت 32 از بین نرفته و مشکل ساز شده لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم ممنونم

سلام...
اولا نت ۳۲ نه خیر...Node 32
دوما آنتی ویروس رو عوض کنید...به نظر بنده از کسپر اسکای استفاده کنید...
باتشکر...

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
پردازه ای که گفتید به احتمال زیاد ویروس نیست! از کجا فهمیدید که ویروسه؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز از زحماتتون .مشاهده پیوست 104539مشاهده پیوست 104540عکس زیر جهت اطلاع جنابعالی درضمن عکس مربوط به آنتی ویروس چی میگه؟
ممنون!
آنتی ویروس فایل مشکوکی رو به آزمایشگاه ارسال کرده تا ببینه ویروسه یا نه!
در مورد درایو، احتمال مشکل بدافزاری کمه پس دستور زیر رو در مورد درایوتون اجرا کنید شاید حل بشه، این دستور رو تو همون محیط cmd اجرا کنید:
chkdsk G: /f /r /x
لطفاً به فاصله ها توجه داشته باشید! در صورتی که یه سری مشکلات خاص وجود داشته باشه به این طریق رفع می شه، اما درصدی هم احتمال داره که بخشی از اطلاعات تون رو از دست بدید که احتمالاً با ابزارهای ریکاوری قابل حله! البته از دست رفتن اطلاعات نتیجه ی این دستور نیست بلکه به دلیل مشکلات درایوه و در مجموع اجرای این دستور آسیبی به اطلاعات نمی رسونه!

hbeyrami

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
چند وقتیه که در نصب ویندوز 7 به مشکل خوردم. لب تاپ من سه درایو داره (c-d-e). بعد از اینکه درایو c رو به عنوان مقصد نصب انتخاب میکنم و ویندوز نصب میشه بعضی از فایلهای ویندوز روی درایو e نصب میشه. (چیزی در حدود 60 گیگ) این فایلها hidden هستن و فرمتشون RIT است. از VPART000.RIT تا VPART030.RIT. هر کدوم 2 گیگ. کسی میدونه چطور میشه کاری کرد که این فایلها هم توی درایو c نصب بشه؟ (تنها چیز مشکوکی که به نظرم میرسه اینه که درایو e رو بعدها و با پارتیشن بندی ایجاد کردم. نمیدونم میتونه ربطی داشته باشه یا نه)

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکان داره تنظیمات نرم افزار رو تغییر داده باشید. بهتره از خطایی که می ده عکس بگیرید و اینجا بذارید!
به عنوان اولین راه حل چک کنید که تنظیمات پروک سی (اگه ازش استفاده نمی کنید!) غیرفعال باشه! برای این کار داخل نرم افزار به قسمت Options برید. اونجا تنظیمات مربوطه رو پیدا می کنید. در حالت عادی هیچ کدوم نباید تیک داشته باشن!
نه به تنظیماتش کاری نداشتم اصلا این نرم افزارشو تازه نصب کرم.
اون تنظیمات پروکسی هم که گفتید جک کردم تیک نداشت
اینم عکس بفرمایید:Untitled.jpghttp://up.vatandownload.com/images/ma8b12rr6073xovppi1m.png

MeMine

عضو جدید
سلام دوستان آیا نرم افزاری هست که بتونم با نصبش برای درایوا و فایل های موجود روی سیستمم پس ورد بزارم و میزان دسترسی به اطلاعاتم رو کنترل کنم؟؟؟!!!!
اگر هست لطفا بهم بگید چه طوری میشه پیداش کرد.
ممنونم

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان آیا نرم افزاری هست که بتونم با نصبش برای درایوا و فایل های موجود روی سیستمم پس ورد بزارم و میزان دسترسی به اطلاعاتم رو کنترل کنم؟؟؟!!!!
اگر هست لطفا بهم بگید چه طوری میشه پیداش کرد.
ممنونم

سلام

اگر ویندوزتون 7 هست برای رمزگذاری درایوها می تونید از ابزار خود ویندوز به نام BitLocker استفاده کنید که بسیار هم مطمئن هست...این ابزار از کنترل پنل قابل دسترسیه :gol:

برای رمز گذاری فایل ها به طور جداگانه هم یه سرچ توی نت بزنین نرم افزارهای زیادی پیدا میکنید.

رضاکلاته

عضو جدید
ممنون!
آنتی ویروس فایل مشکوکی رو به آزمایشگاه ارسال کرده تا ببینه ویروسه یا نه!
در مورد درایو، احتمال مشکل بدافزاری کمه پس دستور زیر رو در مورد درایوتون اجرا کنید شاید حل بشه، این دستور رو تو همون محیط cmd اجرا کنید:
chkdsk G: /f /r /x
لطفاً به فاصله ها توجه داشته باشید! در صورتی که یه سری مشکلات خاص وجود داشته باشه به این طریق رفع می شه، اما درصدی هم احتمال داره که بخشی از اطلاعات تون رو از دست بدید که احتمالاً با ابزارهای ریکاوری قابل حله! البته از دست رفتن اطلاعات نتیجه ی این دستور نیست بلکه به دلیل مشکلات درایوه و در مجموع اجرای این دستور آسیبی به اطلاعات نمی رسونه!
این دستور باید سرخط تایپ بشه یا همون جایی که اول cmdباز میشه؟در ضمن اشکال نداره اول اطلاعاتمو با ویندوز دیگه ام(7)به درایو دیگه انتقال بدم بعد دستور رو اجرا کنم؟

MeMine

عضو جدید
دوستان راهنمایی هاتون عالی بود
یه سوال دیگه
من برا لپ تاپم آنتی ویروس ند فایروال خریدم و نصب کردم ولی یه جورایی حس میکنم که مطمئن نیست و شاید سیستمم ویروسی شه!!!
اگه راه مطمئن تری هست لطفا بگید.

LE!L@

عضو جدید
سلام
ایمیلی برام اومده بود به اسم یکی از دوستام که فوروارد شده بود، به محض اینکه بازش کردم سیستم ریستارت شد، ایمیل هم حاوی اعداد و حروف نامفهوم بود، احتمالش هست که ویروس بوده باشه؟ اگر بوده چه نوع ویروسی و عملکردش چیه؟ برای رفع مشکل چیکار باید بکنم؟
سیستم رو هم با کسپرسکی اسکن کردم چیزی پیدا نکرد.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
ایمیلی برام اومده بود به اسم یکی از دوستام که فوروارد شده بود، به محض اینکه بازش کردم سیستم ریستارت شد، ایمیل هم حاوی اعداد و حروف نامفهوم بود، احتمالش هست که ویروس بوده باشه؟ اگر بوده چه نوع ویروسی و عملکردش چیه؟ برای رفع مشکل چیکار باید بکنم؟
سیستم رو هم با کسپرسکی اسکن کردم چیزی پیدا نکرد.
با سلام،
صرف باز کردن ایمیل نمی تونه باعث آلودگی سیستم بشه! اما ممکنه کلیک روی لینک ها و دانلود فایل های موجود در ایمیل و استفاده از اون ها باعث مشکل بشه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
این دستور باید سرخط تایپ بشه یا همون جایی که اول cmdباز میشه؟در ضمن اشکال نداره اول اطلاعاتمو با ویندوز دیگه ام(7)به درایو دیگه انتقال بدم بعد دستور رو اجرا کنم؟
با سلام،
مشکلی نیست! در هر دو حالت کار می کنه!
برای انتقال اطلاعات از select all استفاده نکنید و سعی کنید بخش بخش و فقط چیزهای با ارزش رو انتقال بدید، نه هر چیزی رو!
اگه چیزی منتقل نشد یعنی در حین کپی خطا داد، احتمالاً مشکل داره و نمی شه کاریش کرد، بعد از اجرای دستور باید از ریکاوری استفاده کنید!
البته این راه اوله و ممکنه که اصلاً جواب نده و هیچ چیزی رو از دست ندید!! اما جنبه ای از موضوع کنار گذاشته می شه!

مهران.ن

عضو جدید
سلام چرا کسی از دوستان جواب سوال منو نمی ده؟

من قصد دارم از ورودی صدای کامپیوتر توسط نرم افزار Adobe Audition CS6 v5.0 به عنوان یک اسیلوسکوپ(نمایش گر موج الکتریکی) استفاده کنم.چون قیمت یک اسیلوسکوپ خیلی زیاده .
به نظر شما عملی می شه؟راستی کسی می دونه حداکثر ولتاژی که ورودی صدا می تونه تحمل کنه چقدره؟که به مادر بردم آسیب نرسه.
ممنون

rezaqwertyuiop

عضو جدید
انتی ویروس

انتی ویروس

سلام.من میخوام 30 روز تریال انتی ویرویس اینترنت سکوریتی 2012 کاسپراسکای رو فعال کنم ولی وقتی دکمه اکتیو تریال ورژن رو میزنم پیغام میده:
cannot register key file if the corresponding non- commercial licence has expiredلطفا راهنمایی کنییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نه به تنظیماتش کاری نداشتم اصلا این نرم افزارشو تازه نصب کرم.
اون تنظیمات پروکسی هم که گفتید جک کردم تیک نداشت
اینم عکس بفرمایید:مشاهده پیوست 104592http://up.vatandownload.com/images/ma8b12rr6073xovppi1m.png

با سلام،
راستش دقیقاً نمی دونم مشکل چیه اما احتمالاً از سرور باشه نه از نرم افزار، چون بخشی از فایل رو دانلود کرده و بقیه رو نتونسته دانلود کنه! فایل ناقص رو از داخل IDM پاک کنید و دانلود رو از ابتدا شروع کنید!
از لینک های بهتری برای تست استفاده کنید. مثلاً از سایت هایی مثل soft98.ir یه نرم افزار دانلود کنید!
سرعت دانلودتون اغلب چنده؟ بعضی از سرورها مدتی محدودی اجازه ی دانلود می دن و بعد از اون تنظیمات سرور تغییر می کنه و دیگه قبلی در دسترس نیست!
وقتی با مرورگرتون دانلود می کنید تا انتها صبر می کنید ، یعنی دانلود فایل تموم می شه؟ یا فقط تست کردید که دانلود می کنه یا نه؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام چرا کسی از دوستان جواب سوال منو نمی ده؟

من قصد دارم از ورودی صدای کامپیوتر توسط نرم افزار Adobe Audition CS6 v5.0 به عنوان یک اسیلوسکوپ(نمایش گر موج الکتریکی) استفاده کنم.چون قیمت یک اسیلوسکوپ خیلی زیاده .
به نظر شما عملی می شه؟راستی کسی می دونه حداکثر ولتاژی که ورودی صدا می تونه تحمل کنه چقدره؟که به مادر بردم آسیب نرسه.
ممنون
با سلام،
لازمه بگم که اگه کسی جواب سؤالی رو بلد باشه دریغ نمی کنه! مطمئناً از بچه های کامپیوتر کمتر کسی سراغ این چیزا رفته پس نباید انتظار داشته باشید که ازش اطلاع داشته باشن!
بهترین راه استفاده از گوگل هستش، یه سرچ کوچولو خیلی اطلاعات در بر داره!
اما چیزایی که من پیدا کردم نشون می ده که ولتاژ ورودی تون نباید از 5 ولت بالاتر بره در این صورت مشکلی در استفاده ازش نیست! علاوه بر نرم افزاری که گفتید می تونید از این ها هم استفاده کنید:
لینک 1، لینک 2، لینک 3

بالا