سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بنده خانواده HP را پیشنهاد میکنم.

محصول : HP Pavilion G6-1322
با قیمت : حدودا 1100000
بهمراه مشخصات زیر :

Intel 2430M 2.5GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
4 GB DDR3
640 GB 5400 RPM
ATI Radeon HD 6470M DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI
و .....

شاد و موفق باشید .

من هم HP رو ترجیح میدم !

لپ تاپم HP Pavilion DV6 - 3150 هستش و ازش خیلی راضیم !

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
نرم افزار Driver Genius Professional
این نرم افزار قابلیت بک آپ گیری از درایور های سخت افزاری شما رو داره که بعد از نصب ویندوز میتونید این برنامه رو نصب کنید و به راحتی و فقط با رستور کردن درایور ها همه ی آنها رو نصب کنید.

شاد و موفق باشید .

چیزی که من میخوام نرم افزاری برای دانلود اتوماتیک درایورهامه !

این کار رو هم انجام میده این نرم افزار ؟

mahanmoghadam

عضو جدید
با سلام من نیاز به یک پروژه مهندسی نرم افزار در مورد سیستم حقوق و دستمزد دارم (تجزیه و تحلیل) امیدوارم کمکم کنید . با تشکر

fahimeh_n

عضو جدید
سلام
تو لپ تاپم یه ویروس recycle افتاده پاکش میکنم ولی بعد که restart میکنم دوباره پیداش میشه:confused:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
چیزی که من میخوام نرم افزاری برای دانلود اتوماتیک درایورهامه !

این کار رو هم انجام میده این نرم افزار ؟
با سلام،
این نرم افزار تو این زمینه خیلی خوب کار می کنه البته به شرطی که سیستم عامل سخت افزار مورد نظر رو شناخته باشه! در غیر این صورت و برای سخت افزارهای ناشناخته (Unknown) معمولاً کار نمی کنه!
اما اگه شرطی که گفتم برقرار باشه جدیدترین آپدیت رو دانلود و نصب می کنه و در پایان می تونید از درایورهاتون پشتیبان بگیرید که دفعه ی بعد با یه دوبار کلیک همه ی درایورها نصب بشن!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
تو لپ تاپم یه ویروس recycle افتاده پاکش میکنم ولی بعد که restart میکنم دوباره پیداش میشه:confused:
با سلام،
یه فولدر مخفی با این نام توی همه ی درایوها وجود داره که مال خود ویندوزه! اگه دوتا فولدر با نامی مشابه دارید ممکنه ویروس باشه اما یکی نه!
باز هم می تونید سیستم تون رو با ابزاری مثل PrevX تست کنید! برای توضیحات بیشتر بفرمایید این جا!

fahimeh_n

عضو جدید
با سلام،
یه فولدر مخفی با این نام توی همه ی درایوها وجود داره که مال خود ویندوزه! اگه دوتا فولدر با نامی مشابه دارید ممکنه ویروس باشه اما یکی نه!
باز هم می تونید سیستم تون رو با ابزاری مثل PrevX تست کنید! برای توضیحات بیشتر بفرمایید این جا!

پس ویروس نیس:D
مرسی

رضاکلاته

عضو جدید
شما به حداقل 3 گیگ VIRTUAL MEMORY نیاز دازید که میتونید از مای کامپوتر پروپرتیس بگیرید به تبadvanced برید سپس performance دکمه setting رو زده در پنجره باز شده به تب advanced رفته و در قسمت VIRTUAL MEMORY مقدار ان را تعیین کنید.محظ احتیاط سیستم رو با یه انتی ویروس به روز اسکن کنید.
سلام دوست عزیز یک عکس ازقسمتVIRTUAL MEMORY میگذارم دقت فرمایید و راهنمایی کنید که چکار کنم 222.JPGدرضمن هارد این سیستم رو روی سیستم خودم گذاشتم با آنتی ویروسم اسکن کردم مشکلی نداشت ..یک سوال دارم اگه روی سیستم خودم درایو cاین سیستم رو با یک درایو دیگه با برنامه پارتیشن مجیک یکی کنم برای ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟اگه این فایلها که در پوشه WINDOWSبصورت مخفیست پاک بشه اشکالی پیش نمیاد؟221.JPG

آخرین ویرایش:

real Crysis

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز یک عکس ازقسمتVIRTUAL MEMORY میگذارم دقت فرمایید و راهنمایی کنید که چکار کنم مشاهده پیوست 93836درضمن هارد این سیستم رو روی سیستم خودم گذاشتم با آنتی ویروسم اسکن کردم مشکلی نداشت ..یک سوال دارم اگه روی سیستم خودم درایو cاین سیستم رو با یک درایو دیگه با برنامه پارتیشن مجیک یکی کنم برای ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟اگه این فایلها که در پوشه WINDOWSبصورت مخفیست پاک بشه اشکالی پیش نمیاد؟مشاهده پیوست 93837

در مورد یکی کردن دو پار تیشن فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد اما فقط برای احتیاط قبل از این کار از اطلاعات خودتون یک پشتیبان تهیه کنید در مورد عکسی که از صفحه VIRTUAL MEMORY گذاشتی لطف کن گزینه system managed size رو انتخاب کن تا سیستم بر اساس نیاز تعیین کنه میتونی گزینه اخر رو هم انتخاب کنی که یعنی دیگه VIRTUAL MEMORY نداشته باشی(من پیشنهاد نمیکنم)
فایل هایی رو که تو عکس نشون دادی در مورد انها هیچ نظری ندارم یعنی نمیدونم حذف انها مشکل افرین است یا نه.

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اگه اطلاعات فلشی پاک شده باشه به اینصورت که فقط اطلاعاتی که در پوشه ها بودند حذف شدن و مثلا برنامه ای که خارج از پوشه ها بود باقی مونده باشه برای بازیابی اطلاعات(پوشه ها) چی کار میشه کرد؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز یک عکس ازقسمتVIRTUAL MEMORY میگذارم دقت فرمایید و راهنمایی کنید که چکار کنم مشاهده پیوست 93836درضمن هارد این سیستم رو روی سیستم خودم گذاشتم با آنتی ویروسم اسکن کردم مشکلی نداشت ..یک سوال دارم اگه روی سیستم خودم درایو cاین سیستم رو با یک درایو دیگه با برنامه پارتیشن مجیک یکی کنم برای ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟اگه این فایلها که در پوشه WINDOWSبصورت مخفیست پاک بشه اشکالی پیش نمیاد؟مشاهده پیوست 93837

با سلام
در مورد افزایش سایز درایو C (ویندوز) بنده نرم افزار Paragon Partition Manager رو پیشنهاد می کنم .
بنده خودم روی چند سیستم با این نرم افزار کار کردم . هیچ مشکلی پیش نیومد و کار کردن با اون هم بسیار راحت است .
پیشنهاد بنده :
سایز درایو ها رو به دلخواه خودتون تنظیم کنید (قسمت Extended) .
درایوی اضافه کنید که در قسمت درایو D قرار بگیرد .
یا لااقل اطلاعات درایو D را به درایو دیگری انتقال دهید .
درایو D را از حالت Extended به حالت Logical تبدیل کنید .
درایو D را حذف کنید و درایو C را گسترش دهید تا قسمت Logical را کاملا در بر بگیرد .
بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تمامی مراحل انجام شود .
بعد از این مراحل درایو C شما بزرگتر خواهد شد .
----------------
در مورد Page File پیشنهاد می کنم مسیر آن را به درایو دیگری تغییر دهید .
با تشکر - سیستم 32

8581

عضو جدید
برنامه نویسی روی LCD 16*2

برنامه نویسی روی LCD 16*2

دو سوال دارم در مورد LCD16*2 لطفا کمکم کنید
1.برنامه ای را بر روی میکرو بنویسید که پیغام Helloدر وسط سطر اول و نام شما را در وسط سطر دوم نمایش دهد وبعداز 5 ثانیه به سمت چپ حرکت کند به گونه ای که اثری از پیام و نام شما در صفحه نمایش باقی نماند
2.برنامهای بنویسید که اعداد زوج دو رقمی را با تاخیر 1 ثانیه در وسط سطر اول نمایش دهد { تکرار }

آخرین ویرایش:

ah.fekri

عضو جدید
دو سوال دارم در مورد LCD16*2 لطفا کمکم کنید
1.برنامه ای را بر روی میکرو بنویسید که پیغام Helloدر وسط سطر اول و نام شما را در وسط سطر دوم نمایش دهد وبعداز 5 ثانیه به سمت چپ حرکت کند به گونه ای که اثری از پیام و نام شما در صفحه نمایش باقی نماند
2.برنامهای بنویسید که اعداد زوج دو رقمی را با تاخیر 1 ثانیه در وسط سطر اول نمایش دهد { تکرار }
سلام
دوست عزیز لطفا سوال خود را در این( http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/151-برنامه-نویسی)بخش مطرح فرمایید ، دوستان متخصص ما در آن بخش به شما پاسخ خواهند داد.

با تشکر .

ah.fekri

عضو جدید
سلام

اگه اطلاعات فلشی پاک شده باشه به اینصورت که فقط اطلاعاتی که در پوشه ها بودند حذف شدن و مثلا برنامه ای که خارج از پوشه ها بود باقی مونده باشه برای بازیابی اطلاعات(پوشه ها) چی کار میشه کرد؟
سلام
از این دسته سوالات رو به کرات دوستان پاسخ دادند .
اما:
اطلاعات فلشتون رو با نرم افزاری های بازیابی اطلاعات که به وفور یافت میشه میتونید بازیابی کنید.
به سرچ ساد در گوگل و یا تو همین فروم میتونید نرم افزار مورد نظرتون رو پیدا کنید.

شاد و موفق باشید .

ixabedi

کاربر فعال
سلام
موقع نصب ویندوز در مرحله‌ای که میگه prees any key کیبورد من کار نمی‌کنه ...
کیبورد هم سالمه فقط تو این مرحله دکمه هاش کار نمی‌کنه

حالا چکار کنم??!?!?!?!?!?!?!?!

8581

عضو جدید
سلام لطفا هر کی جواب این سوالات رو بلده کمکم کنه ممنون میشم برای اجرا در برنامه Bascom در مورد نمایش پیام روی LCD16*2
1.برنامه ای روی میکرو بنویسید که پیام Hello را در وسط سطر اول و نام شما را در وسط سطر دوم نمایش دهد و بعد از 5 ثانیه به سمت چپ حرکت کند به گونه ای که اثری از پیام و نام شما در صفحه نمایش باقی نماند
2.برنامه ای بنویسید که اعداد زوج 2 رقمی را با تاخیر 1 ثانیه در وسط سطر اول نمایش دهد ( تکرار )

رضاکلاته

عضو جدید
سلام بعدازنصب برنامه پارتیشن مجیک موقع اجرا پیام زیر ظاهر میشه معنیش چیه وچه باید کرد؟2223.JPG

رضاکلاته

عضو جدید
با سلام
در مورد افزایش سایز درایو C (ویندوز) بنده نرم افزار Paragon Partition Manager رو پیشنهاد می کنم .
بنده خودم روی چند سیستم با این نرم افزار کار کردم . هیچ مشکلی پیش نیومد و کار کردن با اون هم بسیار راحت است .
پیشنهاد بنده :
سایز درایو ها رو به دلخواه خودتون تنظیم کنید (قسمت Extended) .
درایوی اضافه کنید که در قسمت درایو D قرار بگیرد .
یا لااقل اطلاعات درایو D را به درایو دیگری انتقال دهید .
درایو D را از حالت Extended به حالت Logical تبدیل کنید .
درایو D را حذف کنید و درایو C را گسترش دهید تا قسمت Logical را کاملا در بر بگیرد .
بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تمامی مراحل انجام شود .
بعد از این مراحل درایو C شما بزرگتر خواهد شد .
----------------
در مورد Page File پیشنهاد می کنم مسیر آن را به درایو دیگری تغییر دهید .
با تشکر - سیستم 32
دوست عزیز این گزینه هایی که فرمودین نیست با توجه به عکس بفرمایید برای یکی کردن درایو cوdچه کاربایدبکنم؟llkkj.JPG

real Crysis

اخراجی موقت
سلام

اگر از فرمت فایل های حذف شده اطلاع دارید میتوانید به وسیله OO DiskRecovery Tech Edition نرم افزار میتوانید نوع خاصی از فایل ها رو بازیابی کنید من که از این نرم افزار راضی هستم فقط نوع 32 بیتی اون رو سیستم 64 بیتی کار نمیکنه.

real Crysis

اخراجی موقت
سلام
موقع نصب ویندوز در مرحله‌ای که میگه prees any key کیبورد من کار نمی‌کنه ...
کیبورد هم سالمه فقط تو این مرحله دکمه هاش کار نمی‌کنه

حالا چکار کنم??!?!?!?!?!?!?!?!

دوست عزیز اگر از کیبورد usb استفاده میکنید هنگام بوت شدن سیستم دکمه delete را فشار دهید و در بایوس دنبال گزینه ای مبنی بر فعال کردن کیبورد باشید و ان را به on تغییر دهید.

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از این دسته سوالات رو به کرات دوستان پاسخ دادند .
اما:
اطلاعات فلشتون رو با نرم افزاری های بازیابی اطلاعات که به وفور یافت میشه میتونید بازیابی کنید.
به سرچ ساد در گوگل و یا تو همین فروم میتونید نرم افزار مورد نظرتون رو پیدا کنید.

شاد و موفق باشید .

بابت پاسختون ممنون اما باید بگم...
بله پرسیدن اما جستجوی 849 صفحه کمی وقت گیر به نظر میرسه با توجه به این موضوع که همون موقع از دکمه ی جستجوی پیشرفته استفاده کردم اما عمل نکرد و در تاپیک مشکلات اخیر مطرح کردمش!

در مورد نرم افزارهای بازیابی درسته اما گفتم شاید انواعش متفاوت باشه همینطور که برای این مورد اطلاعاتی که داخل پوشه نبوده باقی مونده و گفتم شاید راهکار دیگه یا دلیل خاصی وجود داشته باشه؟می خواستم نظر دوستان رو بدونم!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز این گزینه هایی که فرمودین نیست با توجه به عکس بفرمایید برای یکی کردن درایو cوdچه کاربایدبکنم؟مشاهده پیوست 93932

با سلام
دوست عزیز اول روی درایو D راست کلیک کنید و گزینه Make Partition Primry رو انتخاب کن .
بعد روی درایو C راست کلیک کن و گزینه Move/Resize Partition رو انتخاب کن .
بعد درایو C رو در پنجره جدید از سمت راست بکش تا تمام فضای خالی رو بگیره .
بعد از تکمیل اون روی OK بزنید و بعد از اون قسمت بالای پنجره روی گزینه Apply که شکل اون به صورت تیک سبز رنگ هست بزنید .
بعد از پایان این مرحله کار انجام می شود .
با تشکر - سیستم 32

.SHaDi

عضو جدید
سلام...من تازه همین امروز ویندوزمو عوض کردم کامپیوترو که روشن میکنم اطلاعات اولیه که میاد بعد کامپوتر روشن میشه و روی صفحه مای کامپوتر اینا هیچی نیست چند بار خاموش میکنم روشن میکنم تا یبار میاد
حتی اون منوی استارتم نمیاد که ازون جا دوباره خ کنم ا دکمه یدفعه خ میکنم
اگه میشه خواستم دونم چرا اینطوریه؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام...من تازه همین امروز ویندوزمو عوض کردم کامپیوترو که روشن میکنم اطلاعات اولیه که میاد بعد کامپوتر روشن میشه و روی صفحه مای کامپوتر اینا هیچی نیست چند بار خاموش میکنم روشن میکنم تا یبار میاد
حتی اون منوی استارتم نمیاد که ازون جا دوباره خ کنم ا دکمه یدفعه خ میکنم
اگه میشه خواستم دونم چرا اینطوریه؟
سلام
این جمله اخرتون اخر ادبیات بودددددددددد
به نظر من ناقص نصب شده . یه بار دیگه با یه سی دی دیگه نصب کنید

بالا