سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
متاسفانه من ویندوز اورجینال 7 لپ تاپم را در اقدامی ماجراجویانه از دست دادم و فقط یک بک اپ کامل از ان بر روی هاردم دارم، الان سیستم عامل ندارم که به بک آپ دست رسی داشته باشم، به نظر اساتید من قادر خواهم بود که ویندوزم را برگردانم و چگونه؟ البته این ویندوز را به این دلیل از دست داده ام که می خواستم ویندوز اورجینال هارد قبلی لپ تاپم را ریستور کنم بر روی هارد جدیدم که متاسفانه ریستور نمی شود در مورد این قضیه هم ایا به علت تعویض سخت افزاری ریستور صورت نمیگیرد یا دی وی دی های بک اپ ناقص هستند؟

سلام صابر جان. چطوری عزیز؟؟

شما کجا ؟ اینجا کجا؟؟

به احتمال زیاد اینکه سخت افزار عوض شده باعث شده که بک اپ قبلی کار نکنه و دلیلش به احتمال 90 درصد باید این باشه. 10 درصد هم شاید بک اپ ناقص باشه.

برای برگردوندن ویندوز ارجینال قبلیت هم که ازش بک اپ داری. الان یه ویندوز دیگه رسم کن. بعد که وارد ویندوز شدی. بک اپ قبلی رو ریستور کن که ویندوز ارجینال قبلیت فعال بشه و دوباره به حالت اولیه برگردی

دقیقا نمیدونم بک اپ قبلیت رو با چه نرم افزاری گرفتی. شاید بتونی با مینی ویندوز هم بک اپ قبلی رو ریستور کنی و نیازی به نصب مجدد ویندوز هم نداشته باشی.

ارادتمندم.

saber13

عضو جدید
سلام صابر جان. چطوری عزیز؟؟

شما کجا ؟ اینجا کجا؟؟

به احتمال زیاد اینکه سخت افزار عوض شده باعث شده که بک اپ قبلی کار نکنه و دلیلش به احتمال 90 درصد باید این باشه. 10 درصد هم شاید بک اپ ناقص باشه.

برای برگردوندن ویندوز ارجینال قبلیت هم که ازش بک اپ داری. الان یه ویندوز دیگه رسم کن. بعد که وارد ویندوز شدی. بک اپ قبلی رو ریستور کن که ویندوز ارجینال قبلیت فعال بشه و دوباره به حالت اولیه برگردی

دقیقا نمیدونم بک اپ قبلیت رو با چه نرم افزاری گرفتی. شاید بتونی با مینی ویندوز هم بک اپ قبلی رو ریستور کنی و نیازی به نصب مجدد ویندوز هم نداشته باشی.

ارادتمندم.
سلا دانیال جان
ما مثل زبل خان شدیم همه جا هستیم:smile:
من بک اپ رو با خود ویندوز گرفتم اصلا فکر نمی کردم قبلی بر نگرده، الان هم فقط می خوام ویندوز بیاد بالا تا قبلی رو ریستور کنم ، خدا کنه درست بشه
الان ساده ترین راه چیه؟ مینی ویندوز؟ یا نرم افزار؟

amir8809

عضو جدید
سلام دوستان
من از idm 5.19 استفاده میکنم و مشکلی که دارم اینه که ورژن جدیدای فایرفاکس idm رو نمیشناسه...حتی توی تنظیمات idm تیک فایرفاکس خورده ولی نمیشناسه!!ولی با ورژن قدیمیای فایرفکس(4یا5 به پایین) مشکلی نداره...خودم حدس میرنم واسه این باشه که ورژن idm پایینه ولی ورژن جدیداشم نمیخوام نصب کنم چون کرکاشون مشکل داره و بعد یه مدت expire میشه...
حالا اگه راهی هست که همین idm 5.19 رو با ورژن جدیدای فایرفاکس مچ کنم لطفا بگید؟!
اصلا به نظر شماهم مشکل همین ورژن idm هست یا نه؟!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از idm 5.19 استفاده میکنم و مشکلی که دارم اینه که ورژن جدیدای فایرفاکس idm رو نمیشناسه...حتی توی تنظیمات idm تیک فایرفاکس خورده ولی نمیشناسه!!ولی با ورژن قدیمیای فایرفکس(4یا5 به پایین) مشکلی نداره...خودم حدس میرنم واسه این باشه که ورژن idm پایینه ولی ورژن جدیداشم نمیخوام نصب کنم چون کرکاشون مشکل داره و بعد یه مدت expire میشه...
حالا اگه راهی هست که همین idm 5.19 رو با ورژن جدیدای فایرفاکس مچ کنم لطفا بگید؟!
اصلا به نظر شماهم مشکل همین ورژن idm هست یا نه؟!
سلام...
برو از سایت سافت گذار نسخه ی جدید رو دانلود کن... expire هم نمیشه...
با تشکر...

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دوستان سیستم وقتی روشن میکنم قبل اینکه ویندوز بیاد بالا, میاد روی حالتی که باید انتخاب کنی با safe mode یا normally و چندتا چیز دیگه...ولی وقتی میزنم بره ویندوز بعد از اینکه اون صفحه استارت ویندوز تموم میشه و قبل اینکه میخواد بره توی صفحه آبی(welcome) دوباره ریست میشه و وارد ویندوز نمیشه...ویندوز xp هست و اصلا ویروسیم نیست چون تازه نصب شده و آنتی ویروس آپدیت شده داره...
مشکل از کجاس و چطوری باید حلش کنم؟؟
با تشکر.
با سلام،
اگه حین نصب ویندوز و یا ورود به ویندوز این اتفاق میفته می تونه از مشکلات رم هم باشه! اگه مسکل تون حل نشده رم سیستم رو چک کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
ببخشید من سیستمم xpیست!!مرتب پیغام میده که درایو cتون پر شده!!!!!!!!!!!این درحالیست که من واقعا چیزی تو کامپیوترم ندارم اونقد که بخواد این پیغامو بده وقتی توی control panelرفتم وقسمت show updat رو فعال کردم دیدم کلی برای هم خود سیستمم هم نرم افزارmicroso officاونم فراوون!!!!!حالا سوالم اینه که:
اولا این آبدیت ها حافظه میگیرن اونم به اندازه ی خود نرم افزار؟؟
2.میشه این پیغاما مال این باشه یا نه؟؟اگه نه کجا رو باید پاک کنم؟؟؟؟
3.چه جوری آبدیت ها رو غیر فعال کنم تا هر دفعه نخواد اینقد آبدیت بشه؟؟

با تشکر....
با سلام،
توجه داشته باشید که قرار داده اطلاعات روی Desktop هم حجم استفاده از درایو C رو افزایش می ده! مگر این که desktop رو به جای دیگه ای منتقل کرده باشید! پس سعی کنید فقط shortcutها رو روی Desktop قرار بدید!
برای پاکسازی اطلاعات اضافی می تونید از نرم افزار CCleaner یا TuneUp Utilities استفاده کنید!
البته ویروسی هم وجود داره که به ازای هر فایلی که استفاده می کنید یه فایل مشابه 100 مگابایتی تولید می کنه که باعث افزایش حجم در حال استفاده می شه!

ahmad1370

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلا م دوستان امیدوارم بتونید کمکم کنید لب تابم مودم نداشت تازگی ها یه مودم یو اس بی گرفتم وقتی میخوام به اینترنت وصل بشم یا پیغام میده که خط تلفن اشغال است در صورتی که چنین نیست، یا پیغام میده کابل شبکه به مودم وصل نیس ولی کابل هم بهش وصل، اصلا موقع وصل شدن هیچ صدایی هم از شماره گرفتن نمیده در صورتی که ولومش رو هم زیاد کردم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلا م دوستان امیدوارم بتونید کمکم کنید لب تابم مودم نداشت تازگی ها یه مودم یو اس بی گرفتم وقتی میخوام به اینترنت وصل بشم یا پیغام میده که خط تلفن اشغال است در صورتی که چنین نیست، یا پیغام میده کابل شبکه به مودم وصل نیس ولی کابل هم بهش وصل، اصلا موقع وصل شدن هیچ صدایی هم از شماره گرفتن نمیده در صورتی که ولومش رو هم زیاد کردم

سلام...
اگه ویندوز 7 و یا ویستا هستش که اصلا صدا نمیده...
درضمن ببینید اصلا باید درایور نصب بشه یا نه...چون مودم های معمولی باید با درایور به ویندوز نصب بشن...
بازم اگه مشکلی بود بگید...
با تشکر..

ahmad1370

عضو جدید
سلام... اگه ویندوز 7 و یا ویستا هستش که اصلا صدا نمیده... درضمن ببینید اصلا باید درایور نصب بشه یا نه...چون مودم های معمولی باید با درایور به ویندوز نصب بشن... بازم اگه مشکلی بود بگید... با تشکر..
ممنونم.......... ویندوزم 7 ،درایورش رو هم نصب کردم فکر می کنید مشکلش میتونه چی باشه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم.......... ویندوزم 7 ،درایورش رو هم نصب کردم فکر می کنید مشکلش میتونه چی باشه؟

سلام...
خوب تویه ویندوز 7 که صدایی از مودم بیرون نمیاد....
اگه با کابل بهش وصل میشید که باید بشناسه بدون مشکل...اگه که با USB وصل میشید باید درایور نصب باشه که میگید نصب کردم...
اگه تونسدید برید تویه تنظیماتش... و یا اینکه Reset سخت افزاریش کنید...
با تشکر...

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنتی ویروس Nod32

آنتی ویروس Nod32

سلام

سوالم در مورد آنتی ویروس Nod 32 .
من دو سه سال پیش ازش یه بار استفاده کردم و زمان اسکن کردن, متوجه شدم که فایل های ویروسی منو کاملا پاک می کنه و اطلاعاتم کاملا از بین می بره.
ولی بعد از اون از Avg استفاده کردم و هیچ وقت چنین مشکلی باهاش نداشتم. الان دوباره اومدم و Nod رو نصب کردم و دباره شروع به پاک کردن بعضی از پوشه هام کرد. مثلا NetBeans تو کامپیوترم نصب بود که الان هرچی سعی می کنم بازش کنم پیغام حذف شده بهم میده.

حالا سوالم اینه که چرا چنین اتفاقی برای من میفته. یا نه کلا Nod این طوریه ؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من دو سه سال پیش ازش یه بار استفاده کردم و زمان اسکن کردن, متوجه شدم که فایل های ویروسی منو کاملا پاک می کنه و اطلاعاتم کاملا از بین می بره.
ولی بعد از اون از Avg استفاده کردم و هیچ وقت چنین مشکلی باهاش نداشتم. الان دوباره اومدم و Nod رو نصب کردم و دباره شروع به پاک کردن بعضی از پوشه هام کرد. مثلا NetBeans تو کامپیوترم نصب بود که الان هرچی سعی می کنم بازش کنم پیغام حذف شده بهم میده.

سلام
nod 32 کلا با خودش هم مشکل داره چه برسه به سیستم :D

من خودم از اینترنت سکوریتی کسپر اسکای استفاده میکنم
به همراه SUPERAntiSpyware Professional و Malwarebytes' Anti-Malware به عنوان مکمل
اصلا هم مزاحم من نمیشوند و سرشون تو کار خودشونه :D
کسپر 2012 هم که از نظر استفاده از منابع سخت افزاری سیستم واقعا عالی شده نسبت به قبل

پیشنهاد میکنم سیستم تان بدون برنامه امنیتی باشه
ولی از nod استفاده نکنید
ورژن 5 هم که مشکلات اساسی داره

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام.
کار آنتی ویروس اینه که فایلهای ویروسیو حذف کنه.
اما اگه میخواید فایلاتونو ببینید از قسمت tools/folder option تیک show hidden files... رو بزنید و تیک hide protected files.... رو هم بردارید و ok.
بعد در درایوی که هنگام نصب آنتی ویروس انتخاب کردید، نام فایل ویروسیتونو search کنید. ( از قسمت بالا سمت راست).
موفق باشید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

با سلام،
بعضی از ویروس ها خودشون رو به کد فایل اجرایی می چسبونن و به این ترتیب اون فایل اجرایی به عنوان ویروس شناخته می شه! حالا اگه آنتی ویروس خوبی داشته باشید می تونه این کد رو از فایل اصلی جدا کنه و فایل دوباره قابل استفاده بشه! (عمل disinfect)
اگه NOD32 نمی تونه همون طور که بارها گفتم بهتره ازش استفاده نکنید و سراغ یه Total Protection یا Intrnet Security برید!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنتی ویروس Nod 32

آنتی ویروس Nod 32

خیلی سپاسگزارم از پاسخ همه دوستان

پس چرا من بیشتر جاها دیدم که میگن Nod 32 بهترین آنتی ویروسه ؟ خیلی خیلی شنیدم اینو ...

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

پس چرا من بیشتر جاها دیدم که میگن Nod 32 بهترین آنتی ویروسه ؟ خیلی خیلی شنیدم اینو ...

نود کم درد سر ترین آنتی ویروسه !

اما به نظر منم زیاد قوی نیست !

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز

من الان یک
nod 32 2.7 control center
دارم واسمم مشکلی نداشته ویروسا رو هم گرقته به اینترنت هم همیشه وصلم
راستی بچه ها نظرون راجع به این ورژنش چیه
کسی پیشنهاد دیگه ای نداره ؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
کار آنتی ویروس اینه که فایلهای ویروسیو حذف کنه.
اما اگه میخواید فایلاتونو ببینید از قسمت tools/folder option تیک show hidden files... رو بزنید و تیک hide protected files.... رو هم بردارید و ok.
بعد در درایوی که هنگام نصب آنتی ویروس انتخاب کردید، نام فایل ویروسیتونو search کنید. ( از قسمت بالا سمت راست).
موفق باشید.
کار آنتی ویروس اینه که فایلهای آلوده رو disinfect کنه نه اینکه حذف کنه
یعنی فایل رو از کدهای مخرب پاک کنه

مهم نیست بقیه چی میگن
همین نود ورژن 5 در یکی از سایتهای مقایسه برنامه های امنیتی رتبه اول رو کسب کرده بود
در حالی که مشکلاتی داره که یک کاربر مبتدی هم به این مشکلات پی میبره :D

مهم تجربه خودتونه
نه تبلیغات دیگران
شما هم که تجربه کرده اید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
چون نقل قول ها زیاد می شد، نقل قول نمی ذارم!!
توجه داشته باشید که خیلی از بدافزارها بدون این که علامت محسوسی داشته باشن عمل می کنن!
مثلاً ممکنه یه Keylogger مدت ها بدون جلب نظر شما تمامی کلید هایی که فشار دادید رو با مشخصات کاملش برای صاحبش بفرسته! این اطلاعات می تونه اطلاعات حساسی مثل Passwordهاتون باشه!
یا یه Trojan بدون این که خودش تغییری تو سیستم ایجاد کنه فک و فامیل هاش رو که خیلی می تونن مخرب باشن از اینترنت دانلود کنه!
حتی بعضی از ویروس ها خود NOD32 رو مورد حمله قرار می دن! به این ترتیب شما آنتی ویروس رو تو قسمت Notification Area می بینید و Processش هم تو Task MGR هست، اما در واقع خودش ویروسه!
و ...!
دوستانی که می خوان از پاک بودن سیستم شون مطمئن بشن می تونن از اطلاعات این تاپیک استفاده کنن!

saber13

عضو جدید
کسپر اسکی سرعت سیستم رو خیلی میاره پائین و یکی از اخرین ورژن هاش با مهمترین نرم افزار من مشکل داشت برای همین پاکش کردم ولی ازش راضی بودم تمامی حمله ها رو روی یکی از پورت هام دفع می کرد ولی با نود الان هیچی تشخیص داده نمیشه فکر کنم حمله ها هنوز باشه:biggrin:
در کل دوستانی که امنیت براشون خیلی مهمه از چه مجموعه هائی کنار اینترنت سکیوریتی شون استفاده می کنند؟ و امکان اختلال هم این طوری وجود داره؟ یا به همون اینترنت سکیوریتی بسنده میکنید؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسپر اسکی سرعت سیستم رو خیلی میاره پائین و یکی از اخرین ورژن هاش با مهمترین نرم افزار من مشکل داشت برای همین پاکش کردم ولی ازش راضی بودم تمامی حمله ها رو روی یکی از پورت هام دفع می کرد ولی با نود الان هیچی تشخیص داده نمیشه فکر کنم حمله ها هنوز باشه:biggrin:
در کل دوستانی که امنیت براشون خیلی مهمه از چه مجموعه هائی کنار اینترنت سکیوریتی شون استفاده می کنند؟ و امکان اختلال هم این طوری وجود داره؟ یا به همون اینترنت سکیوریتی بسنده میکنید؟
میتونید رنامه را به exclasions یا همان لیست سفید اضافه کنید تا با برنامه کاری نداشته باشه

من از این سه استفاده میکنم
internet security kasper sky 2012
Malwarebytes' Anti-Malware
SUPERAntiSpyware Professional

از کسپر به صورت ریل تایم
از د تای دیگه هر 10-15 روز یکبار . چون اگر ریل تایم باشند کل cpu و ram رو اشغال میکنند

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
اگه ابزار امنیتی قوی ای داشته باشید نیازی به نرم افزار کمکی نیست! اما برای اطمینان می تونید از PrevX استفاده کنید. به این ترتیب که هر از گاهی اجازه بدید این برنامه سیستم رو اسکن کنه! البته برنامه هنوز کرک نشده پس نمی تونید چیزایی که پیدا می کنه از بین ببرید، مگر این که برنامه رو بخرید. در این صورت می تونید از امنیت سیستم مطمئن باشید! اما فقط با اسکنرش می تونید از پاک بودن سیستم مطمئن بشید و در صورتی که متوجه نقص های ابزار امنیتی تون شدید، برید سراغ گزینه های دیگه!
من به شخصه که از F-Secure Client Security استفاده می کنم، بدون نرم افزار کمکی دیگه ای!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلیقه ها و نظرات راجع به آنتی ویروسها متفاوته. بستگی به سیستمی که استفاده میکنی هم داره. مثلا یکی که سرعت بوت سیستم پائینی داره و فضای هارد کمی داره زیاد از کسپر اسکای راضی نیست ولی نود چرا و...
نود کم درد سر ترین آنتی ویروسه !

اما به نظر منم زیاد قوی نیست !
با نظر شما موافقم.

کار آنتی ویروس اینه که فایلهای آلوده رو disinfect کنه نه اینکه حذف کنه
یعنی فایل رو از کدهای مخرب پاک کنه
مهم نیست بقیه چی میگن
همین نود ورژن 5 در یکی از سایتهای مقایسه برنامه های امنیتی رتبه اول رو کسب کرده بود
در حالی که مشکلاتی داره که یک کاربر مبتدی هم به این مشکلات پی میبره :D
مهم تجربه خودتونه
نه تبلیغات دیگران
شما هم که تجربه کرده اید
از توضیح جزئی شما متشکرم. در واقع دیده نشده که فایلی حذف بشه مگر با خواسته کاربر!
شما مثل اینکه دشمنی عجیبی با کمپانی eset داری. در هر صورت از اینکه شما به مشکلات نود 32 پی بردی خوشحالیم.
لازم به ذکره در این مکان کسی قصد تحمیل تجربیات و نظرات خودشو نداره پس بهتره به نظرات دوستان احترام بذاریم.

کسپراسکای آنتی ویروس خوشدستی هست ولی در صورتی که مشکل حجمی نداشته باشی. البته مواردی بوده که با ارتباطات شبکه ای مشکل پیدا کرده.
من avira استفاده میکنم و در کنارش از تروجان کیلر .

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل آپدیت آنتی ویروس

فایل آپدیت آنتی ویروس

سلام
من همیشه نرم افزارهای خودم رو از اینجا www.softpedia.com دانلود می کنم.
ولی گاهی اوقات متوجه بعضی گزینه هاش نمیشم. مثلا در این صفحه
http://www.softpedia.com/progDownload/AVG-Free-Edition-Download-6858.html

گزینه اول برای دانلود نوشته softpedia US
و برای دومی نوشته Softpedia EU

من همیشه از گزینه های دیگه استفاده می کنم. ولی نمیدونم اگه از گزینه های بالا استفاده کنیم در ایران قابل
استفاده هستند یا نه ؟

یه سوال دیگه : از کجا میتونم فایل آپدیت آنتی ویروس ها رو دانلود کنم ؟ مثلا avg

aidin jun

عضو جدید
سلام
مردم از بس گشتم
چظور می تونم یه پست یا تاپیک جدید بزارم . من مشکل کامپیوتری دارم .

aidin jun

عضو جدید
سلام
مدل لب تاپ من hp pavilion dv6 6080 se
نمی دونم تنظیمات کجا رو دستکاری کردم که این حالت سه بعدی ویندوز 7 دیگه کار نمی کنه
چطور می تونم درستش کنم ؟؟؟؟؟
بعد چون ویندوز و عوض کردم ئیگخ این finger print کار نمی کنه . نه میدونم درایورش چیه و نه میدونم نرم افزارش چیه ؟؟ ممنون میشم کمکم کنید .
بعد هم نمی دونم چطور میشه این vebcame لب تاب و راه اندازی کرد . اونم دیگه کار نمی کنه . نرم افزار خاصی می خواد ؟؟؟؟

ممنون میشم راه نمایی کنید .

بالا