سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان
یه مدته بعضی ازدکمه های کیبردم درست کار نمی کنه بخصوص وقتی که به اینترنت کانکتم.
ویندوز و اکسپلورر عوض کردم ولی موقت درست شد به محض کانکت شدن دوباره مشکل ایجاد شده

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:(:(:que::que::que:
با سلام،
لطفاً یه کمی صبر داشته باشید!!
از مسیر Start->Accessories->Accessbility و یا Ease of Access در ویندوز 7، گزینه ی OnScreen Keyboard رو انتخاب کنید و کلیدهایی که فکر می کنید مشکل دارن رو تست کنید. (با موس) اگه سالم بود یعنی Keyboardتون تعطیل شده!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من یه مدته که وقتی به اینترنت وصل میشم همش این پیغام میاد و هیچ جوره هم نمیره.کسی میدونه چیه؟؟؟؟؟؟؟مشاهده پیوست 63710
با سلام،
آیا علاوه بر اینترنت به یه شبکه ی محلی LAN هم دسترسی دارید؟
به نظر می رسه سیستم تون دچار بدافزار شده و می خواد اطلاعاتی رو به اون IP بفرسته! همون طور که بارها گفتم NOD32 اصلاً به درد نمی خوره، پس به جاش از یه Internet Security خوب مثل F-Secure یا Kaspersky استفاده کنید.
می تونید از اطلاعات این تاپیک هم استفاده کنید.

masoudalmas

عضو جدید
سلام...
چقدر میتونی خرج کنی؟؟؟
اگه محدودیت نداری ...برو شبکه...اگه هم نمیتونی برو برنامه نویسی...شبکه زودتر جواب میده...
ولی برنامه نویسی...باید یکم خاک کد بخوری...ولی بعدش برای خودت خدایی میشی.....
با تشکر....
محدوديت كه هست. ماشاا... زياد هم هست:redface:به هر حال سعي مي كنم دست و پا شكسته هم كه شده شبكه رو پي گيري ميكنم تا محدوديت بر طرف بشه. من ميخوام روي سي شارپ كار كنم. به نظرتون خوبه؟ جزوه ي هاشميان چطوره واسه ي شروع؟؟؟
راستي بازار كار برنامه نويسي توي ايران چطوره؟؟؟‌

tahmasbi

عضو جدید
نه.به هیچ شبکه ای دسترسی ندارم مگر اینکه خودم ندونم!!!!!
با سلام،
آیا علاوه بر اینترنت به یه شبکه ی محلی LAN هم دسترسی دارید؟
به نظر می رسه سیستم تون دچار بدافزار شده و می خواد اطلاعاتی رو به اون IP بفرسته! همون طور که بارها گفتم NOD32 اصلاً به درد نمی خوره، پس به جاش از یه Internet Security خوب مثل F-Secure یا Kaspersky استفاده کنید.
می تونید از اطلاعات این تاپیک هم استفاده کنید.

metallurgism

عضو جدید
با سلام
ویندوز ایکس پی من بک گراندش یک صفحه سیاه شده و عوض هم نمی شود پایین صفحه سمت راست هم پیغام زیر آمده
you may be a victim of sofware counterfeiting
this copy of windows did not pass genuine windows validation
چگونه مشکل را حل کنم
متشکرم از دوستان

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ویندوز ایکس پی من بک گراندش یک صفحه سیاه شده و عوض هم نمی شود پایین صفحه سمت راست هم پیغام زیر آمده
چگونه مشکل را حل کنم
متشکرم از دوستان

سلام دوست عزیز ویندوز شما کرک نشده و غیر قانونی هستش برای همین این پیام رو میده باید کرکش رو دانلود کنید و بعد نصب تا این مشکل بر طرف بشه لینک زیر رو مطالعه کنید یا اینکه یه ویندوز جدید رو از فروشگاهای معتبر خریداری کنید.

http://online.blogfa.com/post-56.aspx

با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام
چگونه مشکل را حل کنم
متشکرم از دوستان
با سلام،
فایل ضمیمه رو دانلود و نصب کنید! اگه در طول نصب مشکلی به وجود اومد، این کار رو تو Safe Mode انجام بدید!

پیوست ها

• WGA.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

kia112

عضو جدید
سلام لپ تاپ من بیشترعکسها وبرنامه های ازاین دست رانشون نمیده مثلاوقتی یه عکس روجستجومیکنم ازسی تاعکس فقط سه یاچهارتارونشون میده ؟؟؟ویندوزم هم سون هستش64
ممنون

kia112

عضو جدید
Untitled.jpg یه چیزی مثل عکس ضمیمه برام پیش اومده ممنون میشم ازراهنماییتون

elmiraz

عضو جدید
سلام دوستان .من دنبال یک انتی ویروس خوب هستم روی سیستم خانگی ام نصب کنم چون به شدت ویروسی شده. انتی ویروس node32 2.7 نصب هست ولی چون با اپدیتش مشکل دارم باید انتی ویروسمو جدید کنم. لطف کنید کمکم کنید ویک لینک یا معرفی کنید ؟ تشکر منتظر م.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 63747 یه چیزی مثل عکس ضمیمه برام پیش اومده ممنون میشم ازراهنماییتون

با سلام
دوست عزیز به دلیل فیل-تر بودن ، بسیاری از عکس ها در هنگام جستجو در گوگل لود نمی شوند .
با کمک فیل.ترش.کن یا وی.پی.ان می تونید عکس ها را ببینید .
با تشکر - سیستم 32

amir8809

عضو جدید
safe mode

safe mode

سلام...با اینکه به خیلی سوالاتم تو این انجمن جواب داده نمیشه ولی بازم یک سوال دارم اگه میدونید جواب بدید لطفا...
توی کامپیوترها معمولا وقتی میخای بری safe mode باید f8 بزنی تا اون صفحه که حالت ورود به ویندوز رو باید انتخاب کنی بیاد...ولی من هرچی f8 میزنم اون صفحه انتخاب safe mode نمیاد...از f1 تا f12 همرو زدم ولی نیومد اون صفحه...چکار کنم؟آیا راه دیگه واسه ورود به safe mode هست؟!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...با اینکه به خیلی سوالاتم تو این انجمن جواب داده نمیشه ولی بازم یک سوال دارم اگه میدونید جواب بدید لطفا...
توی کامپیوترها معمولا وقتی میخای بری safe mode باید f8 بزنی تا اون صفحه که حالت ورود به ویندوز رو باید انتخاب کنی بیاد...ولی من هرچی f8 میزنم اون صفحه انتخاب safe mode نمیاد...از f1 تا f12 همرو زدم ولی نیومد اون صفحه...چکار کنم؟آیا راه دیگه واسه ورود به safe mode هست؟!

با سلام
دوست عزیز ان شاءالله که به همه سوالات پاسخ داده میشه ، اگر یک سوال جا موند می تونه چند تا دلیل داشته باشه :
1- از کاربرانی که جواب سوال شما رو می دونند ، سوال شما رو نخوندند . (اشتباها)
2- سطح اطلاعات دوستان به اندازه سوالات شما نیست .
3- در مورد دانسته هایشان مطمئن نبودند .
و ...
خوب بی خیال
جواب این سوال :
در زمانی که ویندوز کامل بالا آمده است منوی Start را باز کرده و روی دکمه‌ی Run کلیک کنید و در پنجره‌ای که باز می‌شود در نوار خالی عبارت msconfig را تایپ و Enter کنید تا پنجره پبکربندی ویندوز باز شود.
دقت کنید که تغییر اضافی در این‌جا ایجاد نکنید چراکه ممکن است باعث به هم ریختن سیستم شوید.
سپس سربرگ BOOT.INI را فعال کنید و در قسمت پایین صفحه در مربع کنار SAFEMODE علامت بزنید و خارج شوید.
اگر کامپیوتر را مجددا راه‌اندازی کنید که البته ویندوز در پیامی این‌را پیشنهاد می‌کند در حالت safe mode ویندوز اجرا می‌شود و تا وقتی این تنظیم بافی باشد همین اتفاق می‌افتد. برای برگرداندن آن به حالت عادی دوباره به همین مسیر آمده و گزینه Normal را انتخاب کنید.
با تشکر - سیستم 32

amir8809

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز ان شاءالله که به همه سوالات پاسخ داده میشه ، اگر یک سوال جا موند می تونه چند تا دلیل داشته باشه :
1- از کاربرانی که جواب سوال شما رو می دونند ، سوال شما رو نخوندند . (اشتباها)
2- سطح اطلاعات دوستان به اندازه سوالات شما نیست .
3- در مورد دانسته هایشان مطمئن نبودند .
و ...
خوب بی خیال
جواب این سوال :
در زمانی که ویندوز کامل بالا آمده است منوی Start را باز کرده و روی دکمه‌ی Run کلیک کنید و در پنجره‌ای که باز می‌شود در نوار خالی عبارت msconfig را تایپ و Enter کنید تا پنجره پبکربندی ویندوز باز شود.
دقت کنید که تغییر اضافی در این‌جا ایجاد نکنید چراکه ممکن است باعث به هم ریختن سیستم شوید.
سپس سربرگ BOOT.INI را فعال کنید و در قسمت پایین صفحه در مربع کنار SAFEMODE علامت بزنید و خارج شوید.
اگر کامپیوتر را مجددا راه‌اندازی کنید که البته ویندوز در پیامی این‌را پیشنهاد می‌کند در حالت safe mode ویندوز اجرا می‌شود و تا وقتی این تنظیم بافی باشد همین اتفاق می‌افتد. برای برگرداندن آن به حالت عادی دوباره به همین مسیر آمده و گزینه Normal را انتخاب کنید.
با تشکر - سیستم 32

البته من این حالتو که گفتید انتخاب کردم و ریست کردم ولی بدون اینکه چیزی بپرسه خودش رفت توی safe mode ولی خوب بحرحال کارمو راه انداخت.
مرسی از راهنماییتون.

amir8809

عضو جدید
سلام
روی مادربرد من اصلا هیچ مدل و مشخصاتی ازش ننوشته چطوری میشه فهمید مدلش چیه؟!البته برندشو میدونم ولی مدلشو نداره!!!(soltex)

یک سوال دیگه اینکه جدیدا یک مشکل پیدا کردم که وقتی وی پی ان وصل میشم و یک سایتو میزنم باز بشه صفحه روی حالت لود میمونه و قفل میشه ولی بدون وی پی ان مشکل ندارم...(ویندوز 7 64بیت) ضمن اینکه وی پی ان رو یک سیستم دیگه هم چک شده و مشکل نداره....

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله amir8809http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.pngسلام...با اینکه به خیلی سوالاتم تو این انجمن جواب داده نمیشه ولی بازم یک سوال دارم اگه میدونید جواب بدید لطفا...
با سلام،
باید توجه داشته باشید که در بعضی از کیبوردها لازمه که کلیدهای Function رو قبل از استفاده فعال کنید. این کیبوردها دکمه ای شبیه آیکون Office و یا حرف F دارن و زیر کلیدهای Function هم دستورات Office نوشته شده!
پس قبل از رسیدن به مرحله ی زدن F8 باید این دکمه رو که اغلب یالای ESC قرار داره بزنید و بعد F8!
درضمن نباید انتظار داشته باشید که هر سؤال تون جواب داشته باشه!!
سلام
روی مادربرد من اصلا هیچ مدل و مشخصاتی ازش ننوشته چطوری میشه فهمید مدلش چیه؟!البته برندشو میدونم ولی مدلشو نداره!!!(soltex)
یک سوال دیگه اینکه جدیدا یک مشکل پیدا کردم که وقتی وی پی ان وصل میشم و یک سایتو میزنم باز بشه صفحه روی حالت لود میمونه و قفل میشه ولی بدون وی پی ان مشکل ندارم...(ویندوز 7 64بیت) ضمن اینکه وی پی ان رو یک سیستم دیگه هم چک شده و مشکل نداره....
برنامه ی CPUZ رو دانلود و نصب کنید! تو تب Mainboard جزئیات آورده شده!
اگه نمی تونید سایتی رو هم باز کنید در صورتی که به طور معمول باز می شه، مشکل از سرویس دهنده تونه!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز در پست قبل فراموش کردم یک نکته را یادآوری کنم که نکته را می نویسم .
مهم :
اگر کیبورد شما USB باشد و تنظیمات مادربرد شما این اجازه را نمی دهد تا از کیبورد استفاده کنید . بایستی به تنظیمات بایوس رفته و گزینه Support USB Keyboard را فعال (Enable) کنید .
با اینکار می توانید از F8 برای ورود به Safe Mode استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
چه جوری باید ترافیکش رو بلاک کنم؟
با سلام،
اگه فایروال مناسبی داشته باشه با کشف ترافیک از اون IP به شما پیغام می ده و باید تیک گزینه ای که Remember داره رو بذارید و Deny بزنید. البته احتمالاً تو Internet Securityهای مختلف تفاوت باشه اما کلیت همینه!

amir8809

عضو جدید
با سلام،
باید توجه داشته باشید که در بعضی از کیبوردها لازمه که کلیدهای Function رو قبل از استفاده فعال کنید. این کیبوردها دکمه ای شبیه آیکون Office و یا حرف F دارن و زیر کلیدهای Function هم دستورات Office نوشته شده!
پس قبل از رسیدن به مرحله ی زدن F8 باید این دکمه رو که اغلب یالای ESC قرار داره بزنید و بعد F8!
درضمن نباید انتظار داشته باشید که هر سؤال تون جواب داشته باشه!!

برنامه ی CPUZ رو دانلود و نصب کنید! تو تب Mainboard جزئیات آورده شده!
اگه نمی تونید سایتی رو هم باز کنید در صورتی که به طور معمول باز می شه، مشکل از سرویس دهنده تونه!

دوست عزیز من این برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی توی تب mainboard قسمت مدلش هیچی نزده و غیر فعاله!!!???
اینم عکسش : Untitled-1 copy.jpg

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من این برنامه رو دانلود و نصب کردم ولی توی تب mainboard قسمت مدلش هیچی نزده و غیر فعاله!!!???
اینم عکسش : مشاهده پیوست 63811

با سلام
دوست عزیز اگر از طریق سیستم عامل به نتیجه نرسیدید ، می توانید از نرم افزارهای تحت داس که اطلاعات سیستم را به شما می دهند استفاده کنید مانند Astra System Info . معمولا این نوع نرم افزارها در سی دی های Hirens Boot وجود دارند .
با راه اندازی این نرم افزار تمامی اطلاعات سخت افزاری سیستم مانند (برند ، سری ، سال ساخت و ...) سخت افزارها (سی پی یو ، مادربرد و ...) را به شما می دهد .
با تشکر - سیستم 32

amir8809

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز اگر از طریق سیستم عامل به نتیجه نرسیدید ، می توانید از نرم افزارهای تحت داس که اطلاعات سیستم را به شما می دهند استفاده کنید مانند Astra System Info . معمولا این نوع نرم افزارها در سی دی های Hirens Boot وجود دارند .
با راه اندازی این نرم افزار تمامی اطلاعات سخت افزاری سیستم مانند (برند ، سری ، سال ساخت و ...) سخت افزارها (سی پی یو ، مادربرد و ...) را به شما می دهد .
با تشکر - سیستم 32

مرسی دوست عزیز...میشه یکم بیشتر راهنمایی کنی که این نرم افزارو از کجا میتونم تهیه کنم؟؟همون سی دی hirens boot که میگین چیه؟

saber13

عضو جدید
سلام دوستان
آیا به روز کردن درایوها و بایوس مادربورد کامپیوتر اقدامی لازم است و ضروری به حساب می آید؟ و اگر بله برای آپدیت کردن دقیقاً چکار باید کرد؟
با تشکر

amir8809

عضو جدید
سلام
توی word2007 هر کاری میکنم عدد فارسی نمیزنه!!10000تا فونت نصب کردم بازم عدد انگلیسی میزنه...باید چکار کنم تا درست بشه؟!؟!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
توی word2007 هر کاری میکنم عدد فارسی نمیزنه!!10000تا فونت نصب کردم بازم عدد انگلیسی میزنه...باید چکار کنم تا درست بشه؟!؟!

سلام دوست عزیز
از این مسیر برین:
control panel-> Regional and language option-> customize-> standard digits

از بین گزینه ها اونی که فارسی هست اعدادش رو انتخاب کنید...
البته باید زبان فارسی هم نصب باشه روی سیستمتون، هست؟

سرعت نتم خیلی پایینه که براتون فونت بزارم، فونت هایی مثل bnazanin و Bzar رو هم امتحان کنین، شاید مشکل هنوز از فونت هاست.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام دوست عزیز
از این مسیر برین:
control panel-> Regional and language option-> customize-> standard digits

از بین گزینه ها اونی که فارسی هست اعدادش رو انتخاب کنید...
البته باید زبان فارسی هم نصب باشه روی سیستمتون، هست؟

سرعت نتم خیلی پایینه که براتون فونت بزارم، فونت هایی مثل bnazanin و Bzar رو هم امتحان کنین، شاید مشکل هنوز از فونت هاست.

با سلام
دوست عزیز با این کاری که شما گفتید تمامی اعداد داخل سیستم فارسی می شوند . اگر انگلیسی هم تایپ شوند ، فارسی نمایش داده می شوند . برای اینکه داخل ورد با تایپ فارسی ، اعداد فارسی نوشته شوند و با تایپ انگلیسی ، انگلیسی نمایش داده شوند بایستس کار زیر را انجام دهید .

روي دكمه office‌ كليك كنيد .
Word options را انتخاب كنيد .
در سمت چپ به بخش advanced برويد .
در صفحه اصلي به بخش show document content برويد .
در بخش Numeral منو را باز كنيد و گزينه Context را انتخاب كنيد .
با انتخاب گزینه Hindi همه اعداد (چه فارسی تایپ شوند و چه انگلیسی) فارسی نمایش داده می شوند
با انتخاب گزینه System تمامی اعداد به صورت تنظیمات زبان سیستم عامل (چیزی که دوست عزیز
*Chakavak*http://www.iran-eng.com/member.php/69204-*Chakavak* نوشتند) نمایش داده می شود .

در Office 2010 از منوی File گزینه Advanced محل قرار داشتن این تنظیمات است .
ضمنا تا جایی که حافظه یاری می کند ، چند باری در همین تالار پرسیده شده است . با جستجو به تاپیک مورد نظر خواهید رسید .

با تشکر - سیستم 32

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز...میشه یکم بیشتر راهنمایی کنی که این نرم افزارو از کجا میتونم تهیه کنم؟؟همون سی دی hirens boot که میگین چیه؟

با سلام مجدد
دوست عزیز
اگر یه سرچی توی اینترنت بکنید برای دانلود پیدا می کنید .
اگر به فروشگاه های سی دی بروید هم بگوئید ((سی دی هایرنز بوت)) به شما می دهند .
با تشکر - سیستم 32

بالا