سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Sarp

مدیر بازنشسته
شماره خطا رو از کجا باید بر دارم؟ bluescreen میده یه صفه آبی میاد بد ریست میشه
از همون سفحه آبی مرگ
سلام دوستان .
مشکلی برای کامپیوتر من افتاده میشه کمکم کنید
سلام
نه نمیشه
سلام دوستان
من بازم سوال دارم :D
سیستم وقتی safe modesh اجرا نمیشه باید چکار کرد؟؟یعنی از چیه که اجرا نمیشه؟؟
وقتی کامپیوترو روشن میکنم و f8 میزنم و گزینه safe mode میزنم بعدش اون نوشته ها میاد بالا ولی بعدش که باید وارد ویندوز با حالت safe mode بشه نمیشه و دوباره ریست میشه !!
ویندوز xp هست و مشکل از ویندوز نیست چون تازه نصب شده...
لطفا اگه کسی چارشو میدونه بگه؟
مرسی
سلام
سیستم شما ویروسیه

daodare

عضو جدید
سلام
من ویندوز کامپیوترم 7 هست.
اما متسفانه هر فیلمی که زیر نویس داره رو پخش میکنم زیر نویسش با حروف مربع و اینجور چیزا نشون میده.تا حالا همه ی پخش کننده های فیلم رو مثل jetAudio/K-Lite Codec Pack/KMplayer و... خیلی های دیگه با آخرین ورژنشونو امتحان کردم ولی یا کلا زیر نویس رو نشون نمیدن یا مربع مربع هست و نمیشه خوند.من همون فیلم با همون زیرنویس و همون player رو توی ویندوز xp امتحان کردم و درست نشون داده.

ممنون میشم کمکم کنید.

daodare

عضو جدید
سلام
اما متسفانه هر فیلمی که زیر نویس داره رو پخش میکنم زیر نویسش با حروف مربع و اینجور چیزا نشون میده.تا حالا همه ی پخش کننده های فیلم رو مثل jetAudio/K-Lite Codec Pack/KMplayer و... خیلی های دیگه با آخرین ورژنشونو امتحان کردم ولی یا کلا زیر نویس رو نشون نمیدن یا مربع مربع هست و نمیشه خوند.من همون فیلم با همون زیرنویس و همون player رو توی ویندوز xp امتحان کردم و درست نشون داده.

ممنون میشم کمکم کنید.

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام

ممنون میشم کمکم کنید.
علیک سلام
مطمئنید زبان فارسی به درستی روی ویندوز سون نصب شده ؟
از نصب فونتها هم مطمئن هستید ؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ممنون میشم کمکم کنید.
از نصب فونت فارسی اطمینان حاصل کنید.(font رو از استارت منو سرچ کنید). مسیر زیرو دنبال کنید و تنظیمات زبان ویندوزو به این طریق چک بفرمائید:
از کنترل پنل به region & language برید و از تب administrative روی change system local... کلیک کنید و persian رو انتخب کرده و اوکی. در صورت عدم مشاهده زبان فارسی نصب زبان ویندوز مشکل داشته. از تب administrative و copy setting... میتونید زبان سیستم عامل و لوکیشن و بقیه مواردو چک کنید.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از بروزر aol استفاده می کنم
وقتی میخواد لاگین بشه سیستم یه هو ریست میشه
ارور bluescreen میده.چند بار هم آنیستال کردم دوباره نصب کردم نشد
چکار کنم؟؟
سلام.
اگه اخیرا در رجیستری تغییراتی دادین از طریق سیستم ری استور تنظیماتو به قبل برگردونید. کوکیها رو حذف کنید تا مطمئین شین که ریست ناگهانی به خاطر اشغال فضای رم و هارد نباشه. با یه آنتی ویروس کل سیستمو اسکن کنید. امیدوارم مشکل حل شه.

relife

عضو جدید
سلام.
دیروز من یه سایت رفتم،از اونموقع تا حالا آنتی ویروسم این ارور رو میده
Untitleda.jpg

و اینکه سیستم هم این دو روزه خود به خود خاموش میشه.
مشکل از کجاست؟ویندوزم7هستش.

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام.

علیک سلام

کدوم ارور؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ايميل

ايميل

وقت بخير...ببخشيد نمي دونستم كجا بايد اين سوالم رو طرح مي كردم.اگر العان من يك ايميل جديد بسازم آيا راهي هست كه بخواهم هر چه ايميل به ايميل قبلي من مي آيد را از طريق ايميل جديد پيگيري كنم؟يعني تنظيمي وجود داره كه ايميل هايي كه به ايميل قبلي من مي آيد از اين به بعد به ايميل جديدم بيايد؟

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ممنون میشم کمکم کنید.

سلام !
از تنظیمات هستش ! کلیک راست کن برو تو تنظیمات نرمافزاره از اونجا درستش کن!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
مشاهده پیوست 62531

سلام.
سیستمتون ویروسی شده. اینترنت سکیورتی تون رو آپدیت کنید و کل سیستمو اسکن کنید. کوکیهارو از مرورگرتون حذف کنید. چک کنید که فایروال ویندوز فعال باشه. اگه مقدوره وقتی این اخطار کسپراسکای میاد ببینید امکانش هست که فایل ویروسی رو از قسمت view details پیدا کنید این در عیب یابی سیستم کمکتون میکنه.
خاموش شدن خودبخودی دلایل زیادی داره (هنگ کردن، نیاز به ارتقای رم یا ارتقای کارت گرافیک، بالا رفتن دمای cpu و ...)

relife

عضو جدید
سلام.
سیستمتون ویروسی شده. اینترنت سکیورتی تون رو آپدیت کنید و کل سیستمو اسکن کنید. کوکیهارو از مرورگرتون حذف کنید. چک کنید که فایروال ویندوز فعال باشه. اگه مقدوره وقتی این اخطار کسپراسکای میاد ببینید امکانش هست که فایل ویروسی رو از قسمت view details پیدا کنید این در عیب یابی سیستم کمکتون میکنه.
خاموش شدن خودبخودی دلایل زیادی داره (هنگ کردن، نیاز به ارتقای رم یا ارتقای کارت گرافیک، بالا رفتن دمای cpu و ...)

ممنون از پاسختون.
تو قسمتview detailرفتم ولی چیزی سر در نیاوردم،به محض اینکه وارد این قسمت شدم سیستم خاموش شد میخواستم بدونم ربطی به هم دارن این ویروس و خاموش شدن سیستم؟
یه سوال دیگه:تو این پیام یه آدرس ipهست اگه درست متوجه شده باشم،این آدرس برای چیه؟
متشکرم.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقت بخير...ببخشيد نمي دونستم كجا بايد اين سوالم رو طرح مي كردم.اگر العان من يك ايميل جديد بسازم آيا راهي هست كه بخواهم هر چه ايميل به ايميل قبلي من مي آيد را از طريق ايميل جديد پيگيري كنم؟يعني تنظيمي وجود داره كه ايميل هايي كه به ايميل قبلي من مي آيد از اين به بعد به ايميل جديدم بيايد؟
جیمیلو شنیدم که میشه ولی یاهو رو نه. اما با توجه به اینکه کار نشد نداره :d شما این راهو که من خودم امتحان نکردم ببین به کجا میرسه. وارد اکانت یاهوتون بشین برید به قسمت Update your contact information از add email ایمیل فرعیتونو وراد کنید و verify now و بعد save.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون.
تو قسمتview detailرفتم ولی چیزی سر در نیاوردم،به محض اینکه وارد این قسمت شدم سیستم خاموش شد میخواستم بدونم ربطی به هم دارن این ویروس و خاموش شدن سیستم؟
یه سوال دیگه:تو این پیام یه آدرس ipهست اگه درست متوجه شده باشم،این آدرس برای چیه؟
متشکرم.
احتمالا یه تروجانه که وقتی وارد سیستمتون شده وقتی اجرا میشه سیستمو خاموش میکنه اگه بتونید فایلو شناسائی کنید و حذفش کنید خیلی خوب میشه. این مراحلو انجام بدین: از منوی tools و folder option و view و show hidden file رو فعال کنین و تیک hidden proteceted file رو هم بردارید. حالا اگه اسم فایلو کسپراسکای نشون داد شما اونو از قسمت سرچ بالای مای کامپیوتر پیدا کرده و حذف کنید. این قسمتم چک کنید که مطمئن شید که هنگام بالا اومدن ویندوز، ویروس اجرا نمیشه: msconfig رو در run تایپ کنید و بعد به تب start up برید، دقت کنید که اگه نام مشکوکی که مربوط به ویروس شبکه یا اون فایلی که شناسائی کردید بود تیک کنارشو بردارید و اوکی و بعد ری استارت کنید.
اینم بگم احتمال اینکه خود آنتی ویروس به خاموش شدن سیستم دامن بزنه هست کسپراسکای از این تجربیاتم کم نداره. نسبت به نود32 یا آنتی ویروسهای دیگه فضای بیشتریو هم اشغال میکنه.
- بله یه تی سی پی آی پی هست، فکر میکنم از این آدرس به پورتی که گفته، حمله شده.
امیدوارم مشکل بر طرف شه.

golii

عضو جدید
سلام
سیستم من خود به خود restart میشه!میخواستم علتش رو بدونم و اینکه چی کار میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موقع restart شدن اول صفحه ی آبی رنگ میاد(جهت اطلاع)
مرسی از راهنماییتون

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
جیمیلو شنیدم که میشه ولی یاهو رو نه. اما با توجه به اینکه کار نشد نداره :d شما این راهو که من خودم امتحان نکردم ببین به کجا میرسه. وارد اکانت یاهوتون بشین برید به قسمت Update your contact information از add email ایمیل فرعیتونو وراد کنید و verify now و بعد save.

سلام. این امکان در یاهو پولی شده. من کلیه ایمیل های دانشگاه، کار و ... رو فوروارد کردم رو جیمیلم اما یاهو رو نتونستم چون پولیه :gol: البته برعکسش فکر کنم موردی نداره. یعنی میتونید در یاهو دریافت کنید :gol:

golii

عضو جدید
سلام.
این کوکیها که میگین از مرورگر حذف کنید چی هستن؟1توضیح بدین لطفا و اینکه به مشکل منم ربط داره؟

amir8809

عضو جدید
سلام
سیستم من خود به خود restart میشه!میخواستم علتش رو بدونم و اینکه چی کار میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی از راهنماییتون

سلام
من 3سال پیش سیستممو تازه گرفته بودم و همش همینطوری میشد(صفحه آبی میومد و ریست میشد)...از چند نفر پرسیدم گفتن یک احتمالش اینه که مادربرد نیم سوز باشه تا اینکه یک روز کلا دیگه روشن نشد...بردم جایی که خریده بودم و بعد معلوم شد که مادربرد از اول خراب بوده و شرکت گارانتی تعویضش کرد...
مال شما هم شاید مادربردتون اشکال داره!!!!!

لوتوسو

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی با موس کامپیوترم پیدا کردم نمی دونم ویروسه یانه؟؟؟
انگار صرع گرفته!!!هی میلرزه و همونجوری بالا و پایین میره. خیلیم سرعتش کند شده!
توضیح این ک موسم وایر لسه
لطفا کمکم کنید همه کارام مونده!!!!!!!
مرسی

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام!
من یه دیکشنری نصب کردم که متاسفانه نصبشم کامل نشد وحالا که میخوام removeکنم نمیشه وپیام میده!!
چکار کنم؟؟راستی خواستم یه تصویر از پیام بگیرم اینجا بذارم ولی نشد مگه نباید ctrl+printscrnرو بگیریم؟؟
با تشکر.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من می خوام تو ورد، صفحه بندی کنم اما بعضی صفحات مابین رو می خوام تو صفحه بندی نباشه (بعضی باشه بعضی ها نباشه)

لطفا بگید، فوری کمک نیاز دارم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
احتمال این که یه تروجان رو سیستم تون قرار گرفته باشه خیلی زیاده! از اطلاعات این تاپیک برای بررسی سیستم تون استفاده کنید!
توصیه ی من استفاده از نرم افزار RegRun Security Suite اه، که همونجا در موردش توضیح داده م! همین طور آنتی ویروس تون رو به روز و فعال کنید و اجازه بدید بخش هایی مثل My Document، System32 و Driver رو چک کنه! حتی اگه وقت دارید یه اسکن کامل بکنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از راهنماییتون
با سلام،
این مشکل چه زمان هایی پیش میاد؟
اگه بعد از کار سخت و طولانیه ممکنه فن CPU مشکل داشته باشه که می تونید دمای CPU رو بعد از ریست شدن از تنظیمات Bios ببینید!
اگه تو شرایط مختلف این اتفاق میفته اتصالات داحل کیس رو چک کنید و در صورت امکان سیستم رو با یه پاور دیگه تست کنید!
البته احتمال ویروسی بودن سیستم هم می ره!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
من یه مشکلی با موس کامپیوترم پیدا کردم نمی دونم ویروسه یانه؟؟؟
انگار صرع گرفته!!!هی میلرزه و همونجوری بالا و پایین میره. خیلیم سرعتش کند شده!
توضیح این ک موسم وایر لسه
لطفا کمکم کنید همه کارام مونده!!!!!!!
مرسی
با سلام،
ممکنه باتری موس تون تموم شده باشه!
همین طور مکنه تنظیمات موس رو دستکاری کرده باشید! در کنترل پنل به تنظیمات موس برید و از قسمت Pointer Options سرعت موس رو تنظیم کنید!
لرزش موس هم اغلب به دلیل سطح نامناسبیه که زیرش قرار داره! پس بهتره از یه سطح تیره و صاف استفاده کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام!
من یه دیکشنری نصب کردم که متاسفانه نصبشم کامل نشد وحالا که میخوام removeکنم نمیشه وپیام میده!!
چکار کنم؟؟راستی خواستم یه تصویر از پیام بگیرم اینجا بذارم ولی نشد مگه نباید ctrl+printscrnرو بگیریم؟؟
با تشکر.
با سلام،
می تونید نرم افزار رو دوباره نصب کنید. اغلب نرم افزارها قابلیت Repair دارن! در غیر اینصورت باید به صورت دستی پاکش کنید!
برای گرفتن عکس هم بعد از زدن دکمه هایی که گفتید باید تو محیطی مثل Paint عمل Paste (CTRL+V رو انجام بدید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

من می خوام تو ورد، صفحه بندی کنم اما بعضی صفحات مابین رو می خوام تو صفحه بندی نباشه (بعضی باشه بعضی ها نباشه)

لطفا بگید، فوری کمک نیاز دارم.
با سلام،
از منوی Page layout گزینه ی Breaks رو انتخاب کنید. در این صورت می تونید متن رو به بخش های جداگونه تقسیم کنید و هر بخش رو جداگونه مدیریت کنید!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام،
می تونید نرم افزار رو دوباره نصب کنید. اغلب نرم افزارها قابلیت Repair دارن! در غیر اینصورت باید به صورت دستی پاکش کنید!
برای گرفتن عکس هم بعد از زدن دکمه هایی که گفتید باید تو محیطی مثل Paint عمل Paste (CTRL+V رو انجام بدید!

سلام دوست عزیز،
ممنون!!من نمیخوام نصبش کنم بجاش یچی دیگه نصب کردم!!چه جوری باید دستی پاک کنم؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام!
با تشکر.
سلام دوست عزیز،
ممنون!!من نمیخوام نصبش کنم بجاش یچی دیگه نصب کردم!!چه جوری باید دستی پاک کنم؟؟
سلام
واسه عکس گرفتن از پنجره فعال باید از alt+printscrn استفاده کنید
دیکشنری رو موقعی که میخواهید آنیستال کنید ، از کنار ساعت exit میکنید ؟
چون نباید در حال اجرا باشه
برای پاک کردن کامل برنامه هم بهتره از برنامه های آنیستالر استفاده کنید که بهتون برنامه revo unsitaller رو پیشنهاد میکنم . میتونید از اینجا دانلود کنید . پست 19
سلام
من 3سال پیش سیستممو تازه گرفته بودم و همش همینطوری میشد(صفحه آبی میومد و ریست میشد)...از چند نفر پرسیدم گفتن یک احتمالش اینه که مادربرد نیم سوز باشه تا اینکه یک روز کلا دیگه روشن نشد...بردم جایی که خریده بودم و بعد معلوم شد که مادربرد از اول خراب بوده و شرکت گارانتی تعویضش کرد...
مال شما هم شاید مادربردتون اشکال داره!!!!!
آقای عزیز اولا گذاشتن آی دی در باشگاه مهندسان ایران ممنوعه و با متخلف برخورد میشه
دوما صفحه مرگ میتونه دلیلش ویروس یا نصب برنامه ای ناهمخوان با سیستم یا اضافه کردن یه سخت افزار به سیستم و یا گرد و غبار گرفتن بعضی قطعات و . . .باشه

بالا