سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویندوز من تسک بارش قدیمی است بدون هیچ دست کاری.ولی ای ست 5 تازه نصب کردم و فکر می کنم که مشکل از ای ست است حالا چی کار کنم تسک بارم درست شه؟

سلام دوست عزیز خوب حالا بعد این تغییر بازم نمیتونید تو تنظیمات تغییرش بدید؟

باتشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال برام پیش اومده
چرا گفتین که فقط اینترنت سکوریتی رو دانلود کنم؟ پس آنتی ویروس چی؟
عملکردشون متفاوته؟
با سلام،
معمولاً شرکت های امنیتی محصولات متنوعی دارن که هر کدوم امکاناتی رو کمتر یا بیشتر دارن!
مثلاً
آنتی ویروس ها فقط شامل Antivirus و Antispyware هستن!
Internet Securityها شامل امکانات آنتی ویروس هستن به علاوه ی یه فایروال، گاهی کنترل کننده ی صفحات وب و ایمیل و شاید امکانات دیگه!
Total securityها هم همه ی امکانات Internet Securityها رو دارن به علاوه ی مثلاً ابزارهای کنترل کودکان و ...
کافیه به سایت یکی از این شرکت ها برید و در بخش محصولات به دنبال مقایسه بین محصولات باشبد! مثلاً در مورد Kaspersky بفرمایید اینجا!

hibye90

عضو جدید
سلام..سلام...:gol:
دوستان من باید یه مقاله تحویله استاد بدم باید editesh بکنم.
مقاله pdfهست با برنامه ی word2pdf به word تبدیلش کردم تا sditesh کنم اما بعضی جاهاش قاطی پاتی :surprised: شده! نمیتونم دستی رو به راهش کنم...!

چی کنم....؟!!
:(

برنامه ی تبدیلش خوب نبوده یا همین طور اکثرا میشه و کاریش نمیشه کرد؟

مرسی مای friends:gol:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..سلام...:gol:
دوستان من باید یه مقاله تحویله استاد بدم باید editesh بکنم.
مقاله pdfهست با برنامه ی word2pdf به word تبدیلش کردم تا sditesh کنم اما بعضی جاهاش قاطی پاتی :surprised: شده! نمیتونم دستی رو به راهش کنم...!

چی کنم....؟!!
:(

برنامه ی تبدیلش خوب نبوده یا همین طور اکثرا میشه و کاریش نمیشه کرد؟

مرسی مای friends:gol:

سلام دوست عزیز من تا حالا برنامه خوبی واسه تبدیل pdf به ورد ندیدم اکثرا همینطور هستن شاید بقیه دوستان بتونن کمک کنند.

با تشکر

Next

عضو جدید
با سلام،
یعنی با هر مرورگری و هر سایتی این اتفاق میفته؟
Task manager رو باز بذارید و با کلیک رو CPU، پردازه ها رو براساس میزان استفاده از CPU مرتب کنید. از یکی از مرورگرهاتون استفاده کنید و ببینید در هنگام بروز مشکل کدوم پردازه میزان بالاتری CPU داره!
مرورگرتون رو بدون افزونه ها اجرا کنید و ببینید چه نتیجه ای داره! مثلاً در مورد IE8 می تونید روی آیکونش روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه ی Start without Add-ons رو انتخاب کنید. همین گزینه تو مسیر Start->Programs->Accessories->System Tools وجود داره!

در ضمن اگه مطلبی رو در جای نامناسبی ارسال کنید به محل مناسب (از دید مدیر) منتقل می شه! نه جای خاصی. البته تا چند روز به صورت پست انتقالی در جای قبلی هم می مونه!

ممنون ..
وقتی کرش می کنه تنها پروسس که حداکثر هست .. مربوط به همون مرورگر هست
من تمام
پلاگین و افزونه ها رو غیرفعال کردم. ولی هنوز مشکلم پابرجاست
مثلا وقتی کروم رو باز می کنم
کرش می کنه . تب جدید باز می کنم کرش می کنه
بدون این که وارد سایتی شده باشم .
این ها یی که گقتم برای فایر فاکس هم صادقه

reza2345

عضو جدید
تبلت

تبلت

سلام.لطفا به سایتhttp://www.pars-shop.tk/detail.php?...D=&ads_type=&percent=&key=آندروید&kind=1بروید این نرم افزار ها به تبلت آندروید2.2 هم میخوره لطفا راهنمایی کنید.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

bahar_sha

عضو جدید
سلام من تازه عضو این سایت شدم میدونم اینجا جاش نیست اما میخوام تشکر کنم از بابت سایت فوق
العاده خوبتون و اینکه آنتی ویروس نود دارم اما نمیدونم چطور باید آپدیتش کنم

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من تازه عضو این سایت شدم میدونم اینجا جاش نیست اما میخوام تشکر کنم از بابت سایت فوق
العاده خوبتون و اینکه آنتی ویروس نود دارم اما نمیدونم چطور باید آپدیتش کنم

سلام دوست عزیز البته من خودم با نود کار نکردم ولی به این تاپیک سر بزنید شاید بتونه کمکتون کنه.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/90429-%DA%A9%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-NOD-32/page45

با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون ..
وقتی کرش می کنه تنها پروسس که حداکثر هست .. مربوط به همون مرورگر هست
من تمام
پلاگین و افزونه ها رو غیرفعال کردم. ولی هنوز مشکلم پابرجاست
مثلا وقتی کروم رو باز می کنم
کرش می کنه . تب جدید باز می کنم کرش می کنه
بدون این که وارد سایتی شده باشم .
این ها یی که گقتم برای فایر فاکس هم صادقه
با سلام،
می شه مشخصات سیستم تون رو بگید و این که از چه سیستم عامل و آنتی ویروسی استفاده می کنید؟
همین طور میزان Virtual memory سیستم رو! برای دیدن این مورد روی My Computer کلیک راست کنید و از تب Advanced گزینه ی Setting مربوط به Performance رو انتخاب کنید. حالا در تب Advanced زیر قسمت Virtual memory این مقدار نوشته شده! همین طور با کلیک روی change ببینید که Memory روی کدوم درایوتون ست شده و مقدار فضای خالی اون درایو چه قدره؟

kia112

عضو جدید
باتشکرفراوان ازگل مریم بخاطرراهنماییهاتون
الان مشکل دیگرمن میخوام ازدسکتاپ وبرنامه هایم واسه درست کردن یه فایل آموزشی عکس بگیرم اما دکمه prntscr نمیدونم چراکارنمیکنه ضمناً دارم ازلپ تاب استفاده میکنم وویندوزم هم سون است

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان مشکل دیگرمن میخوام ازدسکتاپ وبرنامه هایم واسه درست کردن یه فایل آموزشی عکس بگیرم اما دکمه prntscr نمیدونم چراکارنمیکنه ضمناً دارم ازلپ تاب استفاده میکنم وویندوزم هم سون است

خواهش میکنم دوست عزیز یعنی وقتی تو برنامه paint پیست میکنید چیزی رو کپی نمیکنه؟
می تونید از نرم افزار snagit استفاده کنید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/52032-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%28%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%29/page5

با تشکر

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اول از همه از تمامی دوستان عزیز که وقت میذارن ... و سخاوتمندانه و بی دریغ پاسخگوی سوالات اعضا هستند، بسیار متشکرم :gol:

و اما سوالم :)

من مطلبی رو تووی word تایپ کردم (توو pc).. خب؟ ...حالا وقتی اونو کپی میکنم به لپ تاپ.. هر چی عدد توش هست .. انگلیسی میشه ... این موضوع در مورد اسلاید ها (پاورپوینت) هم هست و چون مطلب فارسی هس .. میخوام که اعداد هم فارسی بشن... ممنون میشم اگر بگید که چه جوری این مشکل رو حل کنم

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه از تمامی دوستان عزیز که وقت میذارن ... و سخاوتمندانه و بی دریغ پاسخگوی سوالات اعضا هستند، بسیار متشکرم :gol:

و اما سوالم :)

من مطلبی رو تووی word تایپ کردم (توو pc).. خب؟ ...حالا وقتی اونو کپی میکنم به لپ تاپ.. هر چی عدد توش هست .. انگلیسی میشه ... این موضوع در مورد اسلاید ها (پاورپوینت) هم هست و چون مطلب فارسی هس .. میخوام که اعداد هم فارسی بشن... ممنون میشم اگر بگید که چه جوری این مشکل رو حل کنم

با سلام

اگر ورد شما 2007 است از داخل word option برید قسمت advanced و فسمت numeral از اینجا یا context یا hindi رو انتخاب کنید.
اگر hindi انتخاب بشه تمام اعداد فارسی میشه اما اگه context انتخاب کنید اعداد بصورتی اصلی که نوشته شده اند در میان.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

از Snipping tools استفاده کنید که 7 هم اون رو پیشفرض داره و به دانلود و نصب احتیاجی نداره !

برید به این مسیر :
start ---> All programs ---> Accessories ---> Snipping tools

beti12

عضو جدید
سلام به همه دوستان:smile:
ویندوز من یه مشکلی داره:cry:
وقتی رو حالت sleep می ذارمش یا Hibernate بعدش یه کلید رو که میزنم فقط دکمه power روشن میشه اما هیچ اتفاقی نمی افته و ویندوز بالا نمیاد و در نهایت مجبور میشم که به صورت دستی خاموشش کنم و مجددا روشنش کنم!:crying2:
کسی میتونه بگه مشکل کجاست؟ ممکنه ویروس باشه؟ اخه آنتی ویروسم مک آفی هست و آپدیت هم هست
در ضمن ویندوزم هم 7 هست.

beti12

عضو جدید
یه سوال دیگه
آیا تو ویندوز 7 این امکان هست که بدون نصب و استفاده از نرم افزار خاصی بشه از برنامه های نصب شده یه image گرفت و بعد از نصب مجدد ویندوز اونها رو برگردوند؟ اگه میشه راهش چیه؟
در مورد نرم افزار هایی که نیاز به register شدن تو سایت مربوطشون هست اگه از این image استفاده کنیم ( حالا چه با نرم افزار خاصی و چه باخود 7 البته اگه امکانش هست
) دیگه به نیاز رجیستر شدن مجدد نیست؟

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان:smile:
ویندوز من یه مشکلی داره:cry:
وقتی رو حالت sleep می ذارمش یا Hibernate بعدش یه کلید رو که میزنم فقط دکمه power روشن میشه اما هیچ اتفاقی نمی افته و ویندوز بالا نمیاد و در نهایت مجبور میشم که به صورت دستی خاموشش کنم و مجددا روشنش کنم!:crying2:
کسی میتونه بگه مشکل کجاست؟ ممکنه ویروس باشه؟ اخه آنتی ویروسم مک آفی هست و آپدیت هم هست
در ضمن ویندوزم هم 7 هست.

درود
تا جایی که میدونم در حالت sleepبا تکون موس سیستم روشن میشه اما در حالت hibernate(که سیستم کلا خاموش میشه فقط فرقش با خاموش کردن تو اینه که در این حالت تمام برنامه های باز و درحالت اجرا تو همون حالت میمونن و سیستم زود بالا میاد)باید کلید powerرو بزنی تا سیستم مجددا روشن بشه

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
آیا تو ویندوز 7 این امکان هست که بدون نصب و استفاده از نرم افزار خاصی بشه از برنامه های نصب شده یه image گرفت و بعد از نصب مجدد ویندوز اونها رو برگردوند؟ اگه میشه راهش چیه؟
در مورد نرم افزار هایی که نیاز به register شدن تو سایت مربوطشون هست اگه از این image استفاده کنیم ( حالا چه با نرم افزار خاصی و چه باخود 7 البته اگه امکانش هست

سلام دوست عزیز ایمیج گرفتن نه کار ریجیستری رو انجام میده نه کار ریکاوری رو اگر درست متوجه شده باشم تا اونجایی که من میدونم و استفاده کردم ایمیج یه کپی از خود همون برنامه هستش که در واقع همه فایلها و فولدرها جمع شدن در یک فایل و معمولا از سی دی های خش دار که فایلها ناقص خونده میشن ایمیج گرفته میشه و در واقع شما با داشتن یه فایل ایمیج در اصل همون برنامه رو دراختیار دارید حالا اگه غیر از این باشه دوستان راهنمایی میکنند.

با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
با سلام،
معمولاً موقع نصب ویندوز 7 بخشی از هارد به عمل Backup اختصاص داده می شه و به طور خودکار از سیستم Backup می گیره! پس استفاده از این Backup سیستم رو برمی گردونه به زمان Backupگیری با همه ی جزئیاتش!

beti12

عضو جدید
درود
تا جایی که میدونم در حالت sleepبا تکون موس سیستم روشن میشه اما در حالت hibernate(که سیستم کلا خاموش میشه فقط فرقش با خاموش کردن تو اینه که در این حالت تمام برنامه های باز و درحالت اجرا تو همون حالت میمونن و سیستم زود بالا میاد)باید کلید powerرو بزنی تا سیستم مجددا روشن بشه

سلام
مرسی از راهنماییتون:gol:
اما مشکل درست همینه یعنی با حرکت ماوس ( تو حالت sleep ) یا کلید power (تو حالت hibernate ) سیستم اصلا بالا نمیاد ! طوری که من مجبور میشم سیستم رو کاملا خاموش و مجددا روشنش کنم:surprised:

beti12

عضو جدید
با سلام،
معمولاً موقع نصب ویندوز 7 بخشی از هارد به عمل Backup اختصاص داده می شه و به طور خودکار از سیستم Backup می گیره! پس استفاده از این Backup سیستم رو برمی گردونه به زمان Backupگیری با همه ی جزئیاتش!
مرسی:gol:
اگه من ویندوزم رو عوض کنم میتونم بعد از تصب ویندوز جدید از فایل های بک آپ ویندوز قبلی استفاده کنم؟:(

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از راهنماییتون:gol:
اما مشکل درست همینه یعنی با حرکت ماوس ( تو حالت sleep ) یا کلید power (تو حالت hibernate ) سیستم اصلا بالا نمیاد ! طوری که من مجبور میشم سیستم رو کاملا خاموش و مجددا روشنش کنم:surprised:

سلام...
تنظیمات پاور رو رویه پیش فرض بذارید...
بعد ریاستارت کنید و تست ببینید دوباره به اون حالت ها میره....قاعداتا نباید بره...
بعد دوباره تنظیمش کنید.... اگه نشه ..... فکر کنم تنظیمات ریجستریتون بهم ریخته...
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه من ویندوزم رو عوض کنم میتونم بعد از تصب ویندوز جدید از فایل های بک آپ ویندوز قبلی استفاده کنم؟:(
سلام...
به نظر بنده...
ویندوز رو عوض کنید و بعد کله ی برنامه های مورد نیاز رو روش نصب کنید...
بعد از اون هم با برنامه نورتون یا آکرونیز از درایو C یه دونه بک آپ بگیرید....
اینطوری راحتتر هم هستش... به نظر بنده از بک آپ گیر ویندوز استفاده نکیند...مگر اینکه ویندوزتون نسخه اصلی باشه...
با تشکر...

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
فکر نمی کنم این کار امکان پذیر باشه!
اگه می خواید زمانی که ویندوز به مشکل خورد و مجبور به عوض کردنش شدید، دچار دردسر نشید، می تونید بعد از نصب ویندوز و برنامه ها و تنظیمات دلخواهتون از نرم افزار Restore IT استفاده کنید که در زمان کوتاهی snapshot تهیه می کنه و در زمانی کوتاهتر همه چی رو به حالت اول برمی گردونه!

آخرین ویرایش:

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
نمی دونم چرا چند وقته هر چی بلا هست سر منو سیتمم میاد
امروز برنامه protel 99 SEرو برای یکی از دوستام روی سیستمم نصب کردم بعدش pachشو نصب کردم.
حالا سیستمم نابود شده. نه اون برنامه unistallمیشه هم اینکه برنامه هایی که همراه ویندوزه مثل paint،ieو...از کار افتادن.(البته مستقیم یعنی با دابل کلیک باز نمی شه اما اگه فایلی برای اون نرم افزار ذخیره شده باشه با باز کردنش نرم افزار اجرا میشه)
کمک کنید.

(دارم کمکم به این نتیجه میرسم از دنیای ویندوز خداحافظی کنم)

بالا