سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه در مورد درس شبیه سازی کامپیوتر توضیح بدید؟ سخته؟اسونه؟
ربطی به طراحی الگوریتم داره؟
من بخوام واسه ترم بعد این دوتا درسو باهم بگیرم سخت نمیشه واسم؟
پیشنهاد میکنید
دروس شبیه سازی کامپیوتر, سیستم های چند رسانه ای, چه زمانی بردارم؟
یه سوال دیگه هم داشتم:
ما پیام نوریها باید فقط 12 واحد دروس عمومی رو پاس کنیم یا بیشترم بشه اشکالی نداره؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.من بخوام واسه ترم بعد این دوتا درسو باهم بگیرم سخت نمیشه واسم؟

۲.پیشنهاد میکنید دروس شبیه سازی کامپیوتر, سیستم های چند رسانه ای, چه زمانی بردارم؟

۳.ما پیام نوریها باید فقط 12 واحد دروس عمومی رو پاس کنیم یا بیشترم بشه اشکالی نداره؟
من شبیه سازی رو پاس نکردم و به همین دلیل به سوالهای مربوط به اون نمیتونم جواب بدم.

۱.نمیخوام بگم طراحی الگوریتم درس سختیه.اما شوخی بردار نیست.باید سرکلاس خوب گوش کنید و باید تمام مطالب رو همون موقع که باید بفهمید.مثل خیلی از درسا نیست که بگی این قسمتو نفهمیدم عیب نداره بعدا میخونمش... درس پیچیده ایه و نیاز به تمرکز و زمان داره.

۲.اگه اشتباه نکنم اینا دروس اختیاریه.والا عموما دروس اصلی و تخصصی رو پاس میکنن،دروس اختیاری میمونه واسه ترم های ۶ به بعد! با توجه به پیش نیازها و اهمیت مطالب زمانبندی کنید.

۳.متاسفانه حافظه‌ی خوبی ندارم در این موارد! از کارشناس رشته اتون بپرسید،فقط حواستون باشه بیشتر از حد پاس نکنید : من به جای ۱۴۴ واحد ۱۴۶ واحد پاس کردم!! (اون دوتا رو موقع فارغ التحصیلی حذف کردن)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
میشه در مورد درس شبیه سازی کامپیوتر توضیح بدید؟ سخته؟اسونه؟
ربطی به طراحی الگوریتم داره؟
من بخوام واسه ترم بعد این دوتا درسو باهم بگیرم سخت نمیشه واسم؟
پیشنهاد میکنید
دروس شبیه سازی کامپیوتر, سیستم های چند رسانه ای, چه زمانی بردارم؟
یه سوال دیگه هم داشتم:
ما پیام نوریها باید فقط 12 واحد دروس عمومی رو پاس کنیم یا بیشترم بشه اشکالی نداره؟

بنظرم دیگه باید این واژه های "سخته" یا "راحته" رو کنار بزارید .. دارین میشن مهندس
من توی دروس اختیاری شبیه سازی رو برداشتم و پیشنهاد میکنم شما هم بردارین .. شاید یکم سخت باشه .. ولی یه درسی هست که میتونی خیلی کارآمد باشه

البته باز بستگی به سلیقه و هدف شما داره ..
اون زمان که با شبیه ساز ارنا کار کردیم .. توی کلاسمون هم یکی از بچه شبیه ساز سیسکو رو آموزشی خلاصه داد و همچنین استادمون از شبیه ساز ns که واقعا تهش هست کمی گفت (معمولا مقاله هایی که با شبیه ساز ns پیاده میشه توی اکسپتشون در ISI خیلی موفق هستن .. )

توصیه من اینه حتما برداین و حتما با یه شبیه ساز هم کار کنین
نمیدونم ترم چند هستین .. ولی بنظرم از ترم 5 به بعد این درس رو بردارین

در مورد طراحی الگوریتم هم باید بگم درسی هست که عاشقش میشن ..
یکی از واقعا شیرینترین درسها و البته خیلی کاربردی .. و همچنین تا مقاطع دکترا هم این درس هست (الگوریتم های پیشرفته)
پیش نیازش ریاضیات قوی مخصوصا توی حساب دیفرانسیل هست .. پیشنهاد میکنم اگر طراحی برمیدارین یا بعد از حساب دیفرانسیل باشه یا همزمان باشه

در مورد تعداد واحد عمومی در پیام نور تا اونجا که یادمه حدود 21 واحد بود (چطور میگین 12 واحد درحالی که زبان + ادبیات+ اندیشه 1و2 + تاریخ .. میشه 12 واحد .. پس بقیه چی ؟؟ تربیت بدنی + تقسیر و ... هم هستن )

hossein_t

عضو جدید
سلام
من چندتا مقاله درباره سیستم های بیسیم و دیگر سیستم های ارتباطی لام دارم.کسی داره بزاره لطفا.

eizabel

عضو جدید
سلام من دارم ی کتابخانه دیجیتال طراحی می کنم دارم با نرم افزار گرین استون کار می کنم کسی می تونه کمکم کنه؟

سلام من دارم ی کتابخانه دیجیتال طراحی می کنم دارم با نرم افزار گرین استون کار می کنم کسی می تونه کمکم کنه؟

طراحی با نرم افزار گرین استون اگه می تونید راهنمایی کنید؟

عبید حسینی

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif نمونه سوال[/h]
سلام دوستان عزیز لطفا اگه کسی نمونه سوال "مبانی ومدیریت فناوری اطلاعات" (دکتر محمد فتحیان )در دسترس داره برام بذاره ، سریعا" لازمش دارم، ممنون​

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
اینجا فکرکنم بهتر به جواب برسم
حال برای اینکه بعدا" بخام asp بخونم بهتره c بخونم یا c ++ یا csharp??
ثانیا" بازار کار کدوم یک بهتره؟؟

forogh_gh

عضو جدید
سلام به همه دوستاي گلم
راستش من واسه پروژم يه مقدار مطلب راجع به سيستم هاي ارتباطي ميخوام.كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
c , c++ هم دات نت هستند یا فقط سی شارپ دات نت هست؟؟
کدوم کاربرد بیشتری داره؟؟
.NET بدون شک یک فرمورک بسیار ابتدایی هست. خود مایکروسافت هم ازش استفاده نمیکنه :D

به نظرم سمت Qt برید که در همه زبانها سر و کلش هست :)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
من چندتا مقاله درباره سیستم های بیسیم و دیگر سیستم های ارتباطی لام دارم.کسی داره بزاره لطفا.

سلام
دوست عزیز اینطوری درخواست نمیکنن
شما اول باید کمی دقیق تر موضوع رو بیان کنید
و در ضمن کمی خودتون در موردش بگردین و اگر توش مشکلی داشتین مطرح کنید (از اول بزاریم .. کار شما ارزشی نخواد داشت)

موفق باشین :gol:

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif نمونه سوال

سلام دوستان عزیز لطفا اگه کسی نمونه سوال "مبانی ومدیریت فناوری اطلاعات" (دکتر محمد فتحیان )در دسترس داره برام بذاره ، سریعا" لازمش دارم، ممنون​

نمونه سوال چی ؟!!
کدوم دانشگاه ؟!!

اگر برای پیام نور میخوای یه سر به این سایت بزن
اینجا کلیک کن

اینجا فکرکنم بهتر به جواب برسم
حال برای اینکه بعدا" بخام asp بخونم بهتره c بخونم یا c ++ یا csharp??
ثانیا" بازار کار کدوم یک بهتره؟؟

بنظرم وقته دیگه با c# کار کنی
باز اگر دوستان اطلاعات تکمیلی دارند اضافه کنن

c , c++ هم دات نت هستند یا فقط سی شارپ دات نت هست؟؟
کدوم کاربرد بیشتری داره؟؟
شما سی شارپ رو شروع کن ;)

سلام دوستان الگوريتم ژنتيك ذاتا موازي است يعني چي؟؟؟
سلام

الگوریتم‌های موازی در علوم کامپیوتر، برخلاف الگوریتم‌های متوالی سنتی، الگوریتم‌هایی هستند که در آنها، هر بار قسمتی از برنامه روی پردازنده‌ای متفاوت اجرا می‌شود و در آخر برای کسب نتیجهٔ مطلوب، نتایج کنار هم قرار می‌گیرند.

بعضی از الگوریتم‌ها را می‌توان به آسانی به چنین قسمت‌هایی تقسیم کرد. بطور مثال، عمل بررسی اعداد از یک تا صدهزار برای تشخیص اعداد اول را، می‌توان با اختصاص دادن زیر مجموعه‌ای از اعداد به هر پردازنده موجود و سپس گردآوری فهرست نتایج مطلوب، قسمت بندی کرد.

حالا الگوریتم ژنتیک ذاتا موازی هست یعنی چی رو باید از این نوشته ها تحلیل کنی ;)

سلام به همه دوستاي گلم
راستش من واسه پروژم يه مقدار مطلب راجع به سيستم هاي ارتباطي ميخوام.كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟

کدوم سیستم های ارتباطی ؟!!
دوست عزیز مباحث خیلی گسترده هست ..
سعی کنید اول دقیق موضوع رو مطرح کنید (البته قبلش کمی اطلاعات در موردش کسب کنید و دیدتون به اینجا کمک بهتون باشه .. و نه کامل انجام دادن کارتون)

موفق باشی :gol:

NAZIY0

عضو جدید
سلام

الگوریتم‌های موازی در علوم کامپیوتر، برخلاف الگوریتم‌های متوالی سنتی، الگوریتم‌هایی هستند که در آنها، هر بار قسمتی از برنامه روی پردازنده‌ای متفاوت اجرا می‌شود و در آخر برای کسب نتیجهٔ مطلوب، نتایج کنار هم قرار می‌گیرند.

بعضی از الگوریتم‌ها را می‌توان به آسانی به چنین قسمت‌هایی تقسیم کرد. بطور مثال، عمل بررسی اعداد از یک تا صدهزار برای تشخیص اعداد اول را، می‌توان با اختصاص دادن زیر مجموعه‌ای از اعداد به هر پردازنده موجود و سپس گردآوری فهرست نتایج مطلوب، قسمت بندی کرد.

حالا الگوریتم ژنتیک ذاتا موازی هست یعنی چی رو باید از این نوشته ها تحلیل کنی ;)
يعني واسه اين الگوريتم ها از خط لوله استفاده مي كنيم؟

Maryam IT

عضو جدید
من یه سوال در مورد معماری کامپیوتر دارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟
اصلا کجا باید این سوال رو مطرح کنم؟
خواهش میکنم کمک کنید، خیلی ضروریه!

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببین انجام تحقیق نیازمند تسلط به ی سری مفاهیم هست که اگه ندونی قطعا" دچار مشکل میشیی و باید هم علمی بدونی نه به صورت رفع تکلیف و ی توضیح کوتاه..البته تقصیر تو نیست تقصیر اون استاد باهوشتونه!! که این تحقیقو تو ترم 1 داده.
منظورم از عبارت بالا فرآیندهایی هست که به طور موازی در کنار هم اجرا میشوند حالا اینجا موازی بودن اجرا مهم هست حالا فرآیند باشه یا الگوریتم. یعنی هر فرآیند یا بخشهای هر الگوریتم روی یک پروسسور اجرا میشه..در اینجا مفاهیم مهمی مثل همزمانی،انحصارمتقابل و بن بست مطرح هست که هر کدوم ی فصل درس سیستم عامل هست.البته اگه نتیجه ی قسمت وابسته به قسمت دیگه الگوریتم باشه اونا باید متوالی اجرا بشن.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من یه سوال در مورد معماری کامپیوتر دارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟
اصلا کجا باید این سوال رو مطرح کنم؟
خواهش میکنم کمک کنید، خیلی ضروریه!
سوالتو بگو ببینیم؟اگه تونستیم میگیم ولی بیشتر تو تخصص بچه های سخت افزاره

NAZIY0

عضو جدید
ببین انجام تحقیق نیازمند تسلط به ی سری مفاهیم هست که اگه ندونی قطعا" دچار مشکل میشیی و باید هم علمی بدونی نه به صورت رفع تکلیف و ی توضیح کوتاه..البته تقصیر تو نیست تقصیر اون استاد باهوشتونه!! که این تحقیقو تو ترم 1 داده.
منظورم از عبارت بالا فرآیندهایی هست که به طور موازی در کنار هم اجرا میشوند حالا اینجا موازی بودن اجرا مهم هست حالا فرآیند باشه یا الگوریتم. یعنی هر فرآیند یا بخشهای هر الگوریتم روی یک پروسسور اجرا میشه..در اینجا مفاهیم مهمی مثل همزمانی،انحصارمتقابل و بن بست مطرح هست که هر کدوم ی فصل درس سیستم عامل هست.البته اگه نتیجه ی قسمت وابسته به قسمت دیگه الگوریتم باشه اونا باید متوالی اجرا بشن.
همچين بگي نگي يك جيزي دستگيرم شد بيخيال ديگه بعد از ظهر ارائه دارم ديگه هر چه قدر فهميدم كافي ممنون از كمكت:w27:

mahmood_IT

عضو جدید
Help

Help

سلام.
کسی میتونه این برنامه رو با زبان پاسکال یا سی پلاس پلاس برام بنویسه؟؟؟
برنامه ای بنویسید که بتواند اسامی دانشجوها را خوانده و به یک آرایه اضافه کند.این برنامه امکان نمایش لیست اسامی را داشته باشد.همچنین بتوان نام شخص خاصی را جستجو کرد و در صورت یافتن شماره ی خانه ی آن را نمایش دهد.علاوه بر آن این برنامه قادر به حذف یک دانشجو نیز باشد...
اگر هم کامل نباشه اشکال نداره ...
مرسی........:heart:

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه سوالی داشتم
تو طراحی یه وب سایت بهترین برنامه چیه؟کدوم شرکت اون رو بهترین اعلام میکنه؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همه
یه سوالی داشتم
تو طراحی یه وب سایت بهترین برنامه چیه؟کدوم شرکت اون رو بهترین اعلام میکنه؟
سلام.
خوش اومدید.
از اینکه سوالتون رو در جای مناسبی مطرح کردید بسیار بسیار متشکرم.
برنامه واسه طراحی وب سایت؟ منظورت CMS ها هست؟ یا چیز دیگه ای منظورته؟

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
خوش اومدید.
از اینکه سوالتون رو در جای مناسبی مطرح کردید بسیار بسیار متشکرم.
برنامه واسه طراحی وب سایت؟ منظورت CMS ها هست؟ یا چیز دیگه ای منظورته؟

سلام .
ممنون.
واقعیتش من چیز زیادی نمیدونم در مورد طراحی سایت تازه واردم.
البته میدونم که زبان های زیدی وجود داره داره ولی نمیدونم کدومش برتری داره یا چه ویژگی داره؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام .
ممنون.
واقعیتش من چیز زیادی نمیدونم در مورد طراحی سایت تازه واردم.
البته میدونم که زبان های زیدی وجود داره داره ولی نمیدونم کدومش برتری داره یا چه ویژگی داره؟
بیا از اول بگیم.طراحی سایت پیش نیازش آشنایی با HTML هست که البته فقط پیش نیاز هست و کافی نیست.CSS هم بد از HTMP بلد باشید که بسیار بهتره.
بعد از اون دو دید کلی وجود داره که الزاما با همدیگه در تضاد نیستند :
۱.یادگیری زبان‌های برنامه نویسی به منظور توسعه وب.مثلا از این زبانها میشه به PHP و ASP اشاره کرد.این زبانها هرکدوم ویژگی ها و قابلیت های خودشونو دارن.توی اینترنت طرفداران و مخالفان هرکدوم نظرهای گسترده ای دادن،به زبان فارسی هم موجوده.

۲.دید دوم استفاده از برنامه هایی به اسم "CMS" یا "سیستم مدیریت محتوا" است.استفاده از این سیستم ها بدون آشنایی با HTML تقریبا بی فایده است و بدون آشنایی با یک زبان تحت وب در حد کاربری خواهد بود.یعنی فقط میتونی ازشون استفاده کنی،تغییرات دلخواه و مورد نظر رو نمیتونی اعمال کنی.اما با دانستن یه زبان برنامه نویسی تحت وب به علاوه این سیستم ها میتونی موفقیت های خوبی به دست بیاری.

به طور کلی توصیه ام اینه که یه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیری در کنارش هم با CMS ها آشنا بشی.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا از اول بگیم.طراحی سایت پیش نیازش آشنایی با HTML هست که البته فقط پیش نیاز هست و کافی نیست.CSS هم بد از HTMP بلد باشید که بسیار بهتره.
بعد از اون دو دید کلی وجود داره که الزاما با همدیگه در تضاد نیستند :
۱.یادگیری زبان‌های برنامه نویسی به منظور توسعه وب.مثلا از این زبانها میشه به PHP و ASP اشاره کرد.این زبانها هرکدوم ویژگی ها و قابلیت های خودشونو دارن.توی اینترنت طرفداران و مخالفان هرکدوم نظرهای گسترده ای دادن،به زبان فارسی هم موجوده.

۲.دید دوم استفاده از برنامه هایی به اسم "CMS" یا "سیستم مدیریت محتوا" است.استفاده از این سیستم ها بدون آشنایی با HTML تقریبا بی فایده است و بدون آشنایی با یک زبان تحت وب در حد کاربری خواهد بود.یعنی فقط میتونی ازشون استفاده کنی،تغییرات دلخواه و مورد نظر رو نمیتونی اعمال کنی.اما با دانستن یه زبان برنامه نویسی تحت وب به علاوه این سیستم ها میتونی موفقیت های خوبی به دست بیاری.

به طور کلی توصیه ام اینه که یه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیری در کنارش هم با CMS ها آشنا بشی.

دلیل اینکه یکی میره به asp و یکی میری به php چیه مثلاً چی میشه راسته شو بخوای گیچ شدم چون در تضاد هم نیستند ولی...
میشه بیشتر توضیح بدین.
ممنون.

t4t

عضو جدید
سلام دوستان اگه لطف کنید سوال منو جواب بدید ممنون میشم

آیا تفرق ماژول 2 برابر با XOR است؟

اگه است تفرق 8 دودوی با 5 دودویی باید بابر با 3 دودویی بشه اولی با xor گرفتن جواب 3 دودویی بدست نمی یاد؟!!!

Drago

کاربر ممتاز
دلیل اینکه یکی میره به asp و یکی میری به php چیه مثلاً چی میشه راسته شو بخوای گیچ شدم چون در تضاد هم نیستند ولی...
میشه بیشتر توضیح بدین.
ممنون.
به همون دلیلی که یکی اپل میخره و یکی سامسونگ،یکی ویندوز استفاده میکنه و یکی لینوکس،یکی سوناتا میخره و یکی کمری،به همون دلیل هم یکی asp میره و یکی PHP.
بحث علاقه‌ی شخصی،تجارت قبلی و دید کلی است.
مثلا کسی که #C نویس و Net. کار بوده عمدتا asp رو به php ترجیح میده (سابقه).
کسی که میخواد یه CMS که با php نوشته شده،مثلا جوملا، رو مسلط بشه مطمئنا میره php یاد بگیره نه asp (دید کلی)
کسی که به نرم افزار آزاد علاقه داره بیشتر به طرف php کشیده میشه (نه الزاما،اما معمولا) (علاقه‌ی شخصی)

در مورد هر کدوم یه تحقیقی بکن،بالاخره میفهمی که به یکی بیشتر علاقه داری!

t4t

عضو جدید
آرش خان به معماری وب سرورت هم بستگی داره...

§LAMP: Most popular—fully open source
§Linux for operating system
§Apache for web server
§MySQL for database
§PHP forserver-side scripting
§Others:
§WAMP: Uses Windows for operating system, with Apache, MySQL, and PHP
§WISA: Full Microsoft package
§Windows
§Internet Information Server (IIS)
§SQL Server (enterprise) or Access (small-scale)
§ASP or ASP.NET

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرش خان به معماری وب سرورت هم بستگی داره...

§LAMP: Most popular—fully open source
§Linux for operating system
§Apache for web server
§MySQL for database
§PHP forserver-side scripting
§Others:
§WAMP: Uses Windows for operating system, with Apache, MySQL, and PHP
§WISA: Full Microsoft package
§Windows
§Internet Information Server (IIS)
§SQL Server (enterprise) or Access (small-scale)
§ASP or ASP.NET

اهم خیلی جالب بود نمیدونستم ممنون.

به همون دلیلی که یکی اپل میخره و یکی سامسونگ،یکی ویندوز استفاده میکنه و یکی لینوکس،یکی سوناتا میخره و یکی کمری،به همون دلیل هم یکی asp میره و یکی PHP.
بحث علاقه‌ی شخصی،تجارت قبلی و دید کلی است.
مثلا کسی که #C نویس و Net. کار بوده عمدتا asp رو به php ترجیح میده (سابقه).
کسی که میخواد یه CMS که با php نوشته شده،مثلا جوملا، رو مسلط بشه مطمئنا میره php یاد بگیره نه asp (دید کلی)
کسی که به نرم افزار آزاد علاقه داره بیشتر به طرف php کشیده میشه (نه الزاما،اما معمولا) (علاقه‌ی شخصی)

در مورد هر کدوم یه تحقیقی بکن،بالاخره میفهمی که به یکی بیشتر علاقه داری!

اهم فهمیدم . ممنون.

بالا