سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
رشته بنده کاردانی کامپیوتر هست ولی می خوام واسه کارشناسی It بخونم
شهر ما این رشته رو نداره باید به شهره همجوارمون برم که اونجا تازه فناوری اطلاعات پیوسته آورده(آزاد)
من میتونم پیوسته برم یا نه؟؟!

فناوری اطلاعات تا دکرا میشه ادامه داد؟!؟

کارشناسی شبکه هم هوجود داره یا نه ؟؟

لطفا سوالاتم رو جواب بدین 2روز بیشتر فرصت ندارم
ممنون

سلام
شما می تونید دو کار انجام بدید
یا امتحان کاردانی به کارشناسی بدید که پیوسته می شه .... اگر امکانش باشه تو اون دانشگاه

یا اینکه برای کارشناسی امتحان بدید و واحد های کاردانیتون رو تطبیق بدید (نمره های بالای 12 رو براتون قابل قبول و پاس شده حساب می کنن البته به مدیر گروهتون هم بستگی داره)

دکتری فناوری اطلاعات هنوز توی ایران نداریم ، البته می گن دانشگاه تهران آورده ولی گرایشش مشخص نیست تا زمانی که شما برسید بهش انشالله آورده

توی کارشناسی گرایش انتخاب نمی کنید ولی ارشد چرا می تونید شبکه یا ... انتخاب کنید

mohamadnet

عضو جدید

سلام
شما می تونید دو کار انجام بدید
یا امتحان کاردانی به کارشناسی بدید که پیوسته می شه .... اگر امکانش باشه تو اون دانشگاه

یا اینکه برای کارشناسی امتحان بدید و واحد های کاردانیتون رو تطبیق بدید (نمره های بالای 12 رو براتون قابل قبول و پاس شده حساب می کنن البته به مدیر گروهتون هم بستگی داره)

دکتری فناوری اطلاعات هنوز توی ایران نداریم ، البته می گن دانشگاه تهران آورده ولی گرایشش مشخص نیست تا زمانی که شما برسید بهش انشالله آورده

توی کارشناسی گرایش انتخاب نمی کنید ولی ارشد چرا می تونید شبکه یا ... انتخاب کنید

-----------------------------------------------------------------------------------

ممنون که سریع جواب دادی

یعنی من میتونم تو همین امتحان کاردانی به کارشناسی(ناپیوسته)امتحان بدم واسه فناوری اطلاعات دانشگاه مقصد(کارشناسی پیوسته)؟؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
-----------------------------------------------------------------------------------

ممنون که سریع جواب دادی

یعنی من میتونم تو همین امتحان کاردانی به کارشناسی(ناپیوسته)امتحان بدم واسه فناوری اطلاعات دانشگاه مقصد(کارشناسی پیوسته)؟؟

ببخشید من حواسم نبود شما رشتتون کامپیوتر هست

من دقیقا نمی دونم این موضوع رو ، ولی فکر می کنم بشه ، اما باید دروسی که توی امتحان کاردانی به کارشناسی IT میاد رو بلد باشید که طبیعی هست یه سریاشون رو شما نخوندین توی رشته کامپیوتر
ولی فکر می کنم بشه

بیشتر تحقیق کنید در این مورد

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه چه کاری میخوای؟ بسته به کاربردش همه جور فکر میکنم باشه،اینکه گروهی بفرسته،هر کی نزدیکش شد بفرسته،به عنوان ریموت کنترل باشه،واسه لاگین کردن باشه،واسه دسترسی به فایلها روی یک دستگاه دیگه باشه یا ...

ميخوام با بلوتوث وصل بشم به اينترنت

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نوكيا C6_00

مرسي...خب يه نرم بلوتوث خوب ميخوام

نیازی به نرم افراز اضاف نیست
شما مگه لپ تاپ ندارید ؟ بلوتوثش رو فعال کنید و هر دو دستگاه رو به هم pair کنید

بعد وارد device تون که توی سیستم add شده برید روش راست کلیک کنید و گزینه connect یا connect using access point یا موارد مشابه این دو مورد رو انتخاب کنید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیازی به نرم افراز اضاف نیست شما مگه لپ تاپ ندارید ؟ بلوتوثش رو فعال کنید و هر دو دستگاه رو به هم pair کنید بعد وارد device تون که توی سیستم add شده برید روش راست کلیک کنید و گزینه connect یا connect using access point یا موارد مشابه این دو مورد رو انتخاب کنید
لپ تاپم كجا بود مهندس؟؟
با کامپیوتر میخوای از اینترنت گوشی استفاده کنی یا با گوشی از اینترنت کامپیوتر؟
ميخوام گوشيمو وصل كنم به كامپيوتر ...بعد از اينترنت گوشي استفاده كنم مگه فرقيم ميكنه؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لپ تاپم كجا بود مهندس؟؟ ميخوام گوشيمو وصل كنم به كامپيوتر ...بعد از اينترنت گوشي استفاده كنم مگه فرقيم ميكنه؟

خوب برنامه PC Suit نوکیا رو نصب کن با همون کابلش هم می شه اینکارو کنی نیازی به bluetooth نیست

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ميخوام گوشيمو وصل كنم به كامپيوتر ...بعد از اينترنت گوشي استفاده كنم مگه فرقيم ميكنه؟
بله فرق میکنه!
خواستم بگم همون روشی که مدیر گفته بری،بعد سرچ کردم دیدم گوشیت اسمارت فونه،حیفه بی جواب بمونی! خودم یه هفته نیست اسمارت فون خریدم!
(هیچ راهی نیست بخوای از Wi-Fi استفاده کنی؟)
الان وقت ندارم،بزار فردا پسفردا سرچ میکنم بهت راهشو میگم.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله فرق میکنه!
خواستم بگم همون روشی که مدیر گفته بری،بعد سرچ کردم دیدم گوشیت اسمارت فونه،حیفه بی جواب بمونی! خودم یه هفته نیست اسمارت فون خریدم!
(هیچ راهی نیست بخوای از Wi-Fi استفاده کنی؟)
الان وقت ندارم،بزار فردا پسفردا سرچ میکنم بهت راهشو میگم.

نميدونم..شما راهشو بگيد...چيكار كنم؟

Empire Neama

عضو جدید
سلام
راهش همینه که دوستمون گفت
بایدPc Suit Nokia رو نصب کنی بعدش گوشی رو یا با کابل یا همون بلوتوث گوشی(یکی هم کامپیوترت میخواد) ارتباط بدی
همین

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به تازگی شروع کردم به یادگیریhtmlالبت وسطش وقت کم آوردم گذاشتم بعد امتحانات
الاناهم قاچاقی میام نت مامانم بفهمه نصفم میکنه:D
اگه خدا قبول کنه یه وب زدم چندتامشکل دارم
تاhtml.css.جاوااسکریپ رو یاد بگیرم طول میکشه تا وبموسروسامان بدم پس اومدم ازشماها بپرسم
میخوام یه صفحه جداگانه بزنم باهمون قالب که هرچی توش بنویسم تو صفحه ی اصلی وب نشون نده وتو قسمت موضوعات وب اسم صفحه باشه که روش بزنن اون صفحه باز بشه؟؟
بعدشم کد آهنگ وکد ابزارهایی مثل فال و.. رو کجا بنویسم؟؟
فعلا اینارو جواب بدید تا بقیه رو بغدا بپرسم:D

Drago

کاربر ممتاز
نميدونم..شما راهشو بگيد...چيكار كنم؟
نمیدونی یعنی چی؟ توی خونه مودم وایرلس داری یا نداری؟

میتونی شبکه وایرلس راه بندازی تو خونه که دوراه داری (دو راه عادی،۱۰۰۰ راه متفرقه) : ۱.یه مودم وایرلس بگیری ۲.یه Hotspot بگیری (کار سوییچ رو در شبکه بیسیم میکنه) و به مودم ADSL معمولی وصل کنی

واسه بلوتوث هم اوضاع همینه که مدیر و بقیه دوستان گفتن.با PC Suite (از اسم و قیافه اش نترس چیز ساده ایه) میتونی استفاده کنی یا اینکه گوشی و کامپیوتر رو با هم Pair کنی (و وصل هم باشه) بعد از خدمات گوشی-به عنوان-مودم استفاده کنی.
اگه خدا قبول کنه یه وب زدم چندتامشکل دارم
تاhtml.css.جاوااسکریپ رو یاد بگیرم طول میکشه تا وبموسروسامان بدم پس اومدم ازشماها بپرسم
میخوام یه صفحه جداگانه بزنم باهمون قالب که هرچی توش بنویسم تو صفحه ی اصلی وب نشون نده وتو قسمت موضوعات وب اسم صفحه باشه که روش بزنن اون صفحه باز بشه؟؟
چیزی که من فهمیدم از حرفات اینه : ۱.یه وبسایت داری. ۲.میخوای یه صفحه دیگه بهش اضافه کنی (من بهش میگم صفحه دوم) ۳.از طریق صفحه اصلی به صفحه دوم دسترسی پیدا کنی.
صفحه رو همینجوری HTML خالی نوشتی؟ از CMS یا اینا استفاده نکردی؟
یه صفحه که خب یه فایله و یه اسم داره.فایل رو به اسم مورد نظر درست کن با یه ویرایشگر WYSIWYG میتونی تغییراتی که میخوای رو اعمال کنی و نتیجه رو هم به صورت کد و هم به صورت گرافیکی ببینی.پیشنهاد من KompoZer هست،رایگان و کارآمد.

آخرین ویرایش:

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونی یعنی چی؟ توی خونه مودم وایرلس داری یا نداری؟

میتونی شبکه وایرلس راه بندازی تو خونه که دوراه داری (دو راه عادی،۱۰۰۰ راه متفرقه) : ۱.یه مودم وایرلس بگیری ۲.یه Hotspot بگیری (کار سوییچ رو در شبکه بیسیم میکنه) و به مودم ADSL معمولی وصل کنی

واسه بلوتوث هم اوضاع همینه که مدیر و بقیه دوستان گفتن.با PC Suite (از اسم و قیافه اش نترس چیز ساده ایه) میتونی استفاده کنی یا اینکه گوشی و کامپیوتر رو با هم Pair کنی (و وصل هم باشه) بعد از خدمات گوشی-به عنوان-مودم استفاده کنی.

چیزی که من فهمیدم از حرفات اینه : ۱.یه وبسایت داری. ۲.میخوای یه صفحه دیگه بهش اضافه کنی (من بهش میگم صفحه دوم) ۳.از طریق صفحه اصلی به صفحه دوم دسترسی پیدا کنی.
صفحه رو همینجوری HTML خالی نوشتی؟ از CMS یا اینا استفاده نکردی؟
یه صفحه که خب یه فایله و یه اسم داره.فایل رو به اسم مورد نظر درست کن با یه ویرایشگر WYSIWYG میتونی تغییراتی که میخوای رو اعمال کنی و نتیجه رو هم به صورت کد و هم به صورت گرافیکی ببینی.پیشنهاد من KompoZer هست،رایگان و کارآمد.

ظاهراباز پیچیده سخن گفتم
فرشته جان بیامنو تنبیه کن دوباره:D
مورد اول و دوم وسوم رو آفرین باریکلا درست گفتین
من میگم تازه ب بسم الله هستم دارم یاد میگیرم همون درس اول html هستم باز میگید htmlنوشتی
با بلوگفا ساختمش بعدشم یه صفحه ی جدا ساختم قالب صفحه ی اصلی رو تو قسمت ویرایش قالب اون صفحه جدیده کپی کردم همونطوری شد
اما تو صفحه ی اصلی اصلا صفحه جدید لینکش نیست
وقتی شروع کردم به یادگرفتن htmlطبق درسنامه بانت پدمینویسم واجرا میکنم اینایی که گفتین مثل نت پد هستش؟
همون خودم باید همشو یاد بگیرم تادرستش کنم
سپاس

Drago

کاربر ممتاز
۱.با بلوگفا ساختمش ۲.بعدشم یه صفحه ی جدا ساختم قالب صفحه ی اصلی رو تو قسمت ویرایش قالب اون صفحه جدیده کپی کردم ۳.همونطوری شد
اما تو صفحه ی اصلی اصلا صفحه جدید لینکش نیست
وقتی شروع کردم به یادگرفتن htmlطبق درسنامه بانت پدمینویسم واجرا میکنم اینایی که گفتین مثل نت پد هستش؟
۱.بلاگفا؟؟ شوخی میکنی دیگه؟
۲.یعنی یه وبلاگ توی بلاگفا ساختی،بعد یه وبلاگ دیگه ساختی؟ (در اصل دوتا وبلاگ جدا توی بلاگفا ساختی؟)
۳.چطوری شد؟ منظورت اینه که بلاگ دوم مثل بلاگ اول شد؟ خب باید هم میشد.

بیا اصلا یه کاری کنیم.چرا از بلاگفا که یه سیستم وبلاگه استفاده میکنی؟ از همون نوت پد و KompoZer و اینا استفاده نمیکنی؟ سیستم وبلاگ پیچیده تر از یه سایت ساده با HTML‌ه و این باعث دردسر میشه.
KompoZer یا نرم افزارهای مشابه (که به همشون میگن HTML editor) هم کد رو نشون میدن،هم خود صفحه رو (با هم).به همین خاطر نیازی نیست که مثل نوت پد سیو کنی بعد با مرورگر بازش کنی ببینی چه شکلی شده.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۱.بلاگفا؟؟ شوخی میکنی دیگه؟
۲.یعنی یه وبلاگ توی بلاگفا ساختی،بعد یه وبلاگ دیگه ساختی؟ (در اصل دوتا وبلاگ جدا توی بلاگفا ساختی؟)
۳.چطوری شد؟ منظورت اینه که بلاگ دوم مثل بلاگ اول شد؟ خب باید هم میشد.

بیا اصلا یه کاری کنیم.چرا از بلاگفا که یه سیستم وبلاگه استفاده میکنی؟ از همون نوت پد و KompoZer و اینا استفاده نمیکنی؟ سیستم وبلاگ پیچیده تر از یه سایت ساده با HTML‌ه و این باعث دردسر میشه.
KompoZer یا نرم افزارهای مشابه (که به همشون میگن HTML editor) هم کد رو نشون میدن،هم خود صفحه رو (با هم).به همین خاطر نیازی نیست که مثل نوت پد سیو کنی بعد با مرورگر بازش کنی ببینی چه شکلی شده.

بذاريد من توضيح بدم...
شاپرك يه وبلاگ ساخته ميخواد برفرض مطالب اموزندش تو صفحه اصلي باشه...و مسائل فرعي تو قسمت موضوعات..جوري كه با زدن هر پست جديد مطالب فرعي تو صفحه اصلي نمايش داده نشه

حالا كمكش كنيد ...اگه منم باز پيچيده نحرفيدم

Drago

کاربر ممتاز
بذاريد من توضيح بدم...
شاپرك يه وبلاگ ساخته ميخواد برفرض مطالب اموزندش تو صفحه اصلي باشه...و مسائل فرعي تو قسمت موضوعات..جوري كه با زدن هر پست جديد مطالب فرعي تو صفحه اصلي نمايش داده نشه

حالا كمكش كنيد ...اگه منم باز پيچيده نحرفيدم
توضیح خوبی بود.
راستش زمانی که من با سیستم های وبلاگ کار میکردم و ازشون خبر داشتم،این امکان نبود.یعنی همیشه همه پست ها رو پشت سرهم نشون میداد،فقط میشد که دسته بندی کرد و تگ گذاشت و این صحبتا.
واسه این جنگولک بازیا (پست جدید تو صفحه اصلی نیاد) از سیستم های پیچیده تر (سیستم های مدیریت محتوا مثل Joomla و Mambo) میتونی استفاده کنی.

(جنگولک بازی هم حرف بدی نیست! یعنی کارای غیرمعمول و فراتر از عادی)

به صورت کاملا شخصی توصیه میکنم از بلاگفا استفاده نکنید.این همه سیستم خوب هست،بلاگ اسکای،بلاگر،وردپرس (فیلــتر که نیست؟)،اصلا میهن بلاگ،پرشین بلاگ و ...! نه اینکه بلاگفا بد باشه ها،اما من خوشم نمیاد ازش.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یه سوالی داشتم من در virtual box نمیتونم بین سیستم عامل ها سوییچ کنم از کجا باید اینو فعال کنم منظورم اینه در vmware یه علامت جهت بود اون رو می زدم می رفت اون یکی سیستم عامل ولی در این نیست و چون نمی تونم این جوری بزنم هر دفعه باید این سیستم عامل رو مینی مایز کنم برم اون یکی رو انتخاب کنم تا اون یکی باز بشه:confused:(در ضمن در سیستم عامل ابونتو هست )

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
توضیح خوبی بود.
راستش زمانی که من با سیستم های وبلاگ کار میکردم و ازشون خبر داشتم،این امکان نبود.یعنی همیشه همه پست ها رو پشت سرهم نشون میداد،فقط میشد که دسته بندی کرد و تگ گذاشت و این صحبتا.
واسه این جنگولک بازیا (پست جدید تو صفحه اصلی نیاد) از سیستم های پیچیده تر (سیستم های مدیریت محتوا مثل Joomla و Mambo) میتونی استفاده کنی.

(جنگولک بازی هم حرف بدی نیست! یعنی کارای غیرمعمول و فراتر از عادی)

به صورت کاملا شخصی توصیه میکنم از بلاگفا استفاده نکنید.این همه سیستم خوب هست،بلاگ اسکای،بلاگر،وردپرس (فیلــتر که نیست؟)،اصلا میهن بلاگ،پرشین بلاگ و ...! نه اینکه بلاگفا بد باشه ها،اما من خوشم نمیاد ازش.

ممنون ازراهنماییتون

به صورت کاملا شخصی توصیه میکنم از بلاگفا استفاده نکنید.این همه سیستم خوب هست،بلاگ اسکای،بلاگر،وردپرس (فیلــتر که نیست؟)،اصلا میهن بلاگ،پرشین بلاگ و ...! نه اینکه بلاگفا بد باشه ها،اما من خوشم نمیاد ازش
:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::eek:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اشکالات مبهم و غیر قابل حل من در ابونتو

اشکالات مبهم و غیر قابل حل من در ابونتو

سلام من ۴ تا اشکال دارم که هر کاری کردم نتونستم رفع کنم اولش اینو بگم من در ابونتو virtual box نصب کردم وی ام ور نصب نشد.حالا اشکالای من ۱. یه دکمه جهت که بالای صفحه ی وی ام ور بود بود برای سوییچ بین سیستم عامل ها این نداره از کجا فعالش کنم و چون نداره من هر دفعه باید مینی مایز کنم برم اون یکی رو باز کنم ۲. ویندوز سرور من اکتیو نیست حالا غیر فعال شده برنامه ویندوز لودر رو هم هر کاری می کنم نمی تونم به داخل این انتقال بدم ۳.من می خوام کاربر را به شبکه join کنم ولی هر کاری می کنم نمیشه و وقتی پینگ می کنم میگه unreachable ولی واسه خودشون جواب میده من فکر می کنم اینا نمی تونن همدیگر رو ببینن یعنی خودشون مشکل ندارن در ارتباط با هم مشکل دارن کلا از صبح تنظیمات شبکه هر چی فکر می کردم تست کردم نشد و وقتی می خوام از مای کامپیوتر اسم رو تبدیل به دامین کنم خطا می ده ۴ .من وقتی می خوام در لاگ آن رمز بزنم وقتی صفحه اندازه اش کوچیکه پسورد رو نمی زنه باید اندازه فول اسکرین کنم تا بتونم بزنم ۵. دکمه ی هاست چیه؟ببخشید سوالام زیاده پیشا\یش بابت جوابا خیلی خیلی خیلی ممنون

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توضیح خوبی بود. راستش زمانی که من با سیستم های وبلاگ کار میکردم و ازشون خبر داشتم،این امکان نبود.یعنی همیشه همه پست ها رو پشت سرهم نشون میداد،فقط میشد که دسته بندی کرد و تگ گذاشت و این صحبتا. واسه این جنگولک بازیا (پست جدید تو صفحه اصلی نیاد) از سیستم های پیچیده تر (سیستم های مدیریت محتوا مثل Joomla و Mambo) میتونی استفاده کنی. (جنگولک بازی هم حرف بدی نیست! یعنی کارای غیرمعمول و فراتر از عادی) به صورت کاملا شخصی توصیه میکنم از بلاگفا استفاده نکنید.این همه سیستم خوب هست،بلاگ اسکای،بلاگر،وردپرس (فیلــتر که نیست؟)،اصلا میهن بلاگ،پرشین بلاگ و ...! نه اینکه بلاگفا بد باشه ها،اما من خوشم نمیاد ازش.
مرسي...منم خوشم نمياد...چون اكثر كاربرا اخيرا نميتونن واسه بلاگاي بلاگفا نظر بذارن من حالا يه سرچي ميكنم شايد يه فرجي شد...ما تونستيم صفحه فرعي بذاريم...

monmon

عضو جدید
سلام بده ها گوشي من گلکسی نوته. من من وقتی تو یه سایت فارسی زبان میرم نمیتونم کلمات فارسی رو درست و به هم پیوسته ببینم مثلا سلام به صورت (س ل ا م) میاد . یه مشکل دیگم اینه که وقتی یه مسیج هم به زبان فارسی بیاد دوباره همین مشکل رو دارم ممنون میشم بهم کمک کنید مشکلمو بر طرف کنم.

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من ۴ تا اشکال دارم که هر کاری کردم نتونستم رفع کنم اولش اینو بگم من در ابونتو virtual box نصب کردم وی ام ور نصب نشد.حالا اشکالای من ۱. یه دکمه جهت که بالای صفحه ی وی ام ور بود بود برای سوییچ بین سیستم عامل ها این نداره از کجا فعالش کنم و چون نداره من هر دفعه باید مینی مایز کنم برم اون یکی رو باز کنم ۲. ویندوز سرور من اکتیو نیست حالا غیر فعال شده برنامه ویندوز لودر رو هم هر کاری می کنم نمی تونم به داخل این انتقال بدم ۳.من می خوام کاربر را به شبکه join کنم ولی هر کاری می کنم نمیشه و وقتی پینگ می کنم میگه unreachable ولی واسه خودشون جواب میده من فکر می کنم اینا نمی تونن همدیگر رو ببینن یعنی خودشون مشکل ندارن در ارتباط با هم مشکل دارن کلا از صبح تنظیمات شبکه هر چی فکر می کردم تست کردم نشد و وقتی می خوام از مای کامپیوتر اسم رو تبدیل به دامین کنم خطا می ده ۴ .من وقتی می خوام در لاگ آن رمز بزنم وقتی صفحه اندازه اش کوچیکه پسورد رو نمی زنه باید اندازه فول اسکرین کنم تا بتونم بزنم ۵. دکمه ی هاست چیه؟ببخشید سوالام زیاده پیشا\یش بابت جوابا خیلی خیلی خیلی ممنون

1.شما موس رو بالای صفحه وسط نگه دار یه تول بار باز می شه می بینیدش
2.خوب به سرور و کلاینت IP توی یه رنج بدین بعد نوی کلاینیت اون لودر رو share کنید و از توی سرور برش دارید راه زیاده برای انتقال فایل به vmware ، می تونیم درایو map کنی توی کلاینت ، drag and drop رو هم امتحان کنید
3.وقتی unreachable می ده یعنی IP هاتون توی یه رنج نیستن ، به سرور مثلا 192.168.1.1 و به کلاینت 192.168.1.2 بدین ، روی سرور DNS یادتون نره البته می تونیم از طریق netBIOS name کلاینت رو join کنی
4.توی صفحه کوچیک هم می تونی وارد کنی ، دو تا کلیک با موس داخل صفحه کن و بعدش کلیدای ctrl+alt+insert رو بزن اوکی می شه :D
5.گفتی 4 تا سوال شد 5 تا :D ، دکمه ی هاست من که بار اول می شنوم ، این ور اونورش چی بوده؟کجا دیدین؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

1.شما موس رو بالای صفحه وسط نگه دار یه تول بار باز می شه می بینیدش
2.خوب به سرور و کلاینت IP توی یه رنج بدین بعد نوی کلاینیت اون لودر رو share کنید و از توی سرور برش دارید راه زیاده برای انتقال فایل به vmware ، می تونیم درایو map کنی توی کلاینت ، drag and drop رو هم امتحان کنید
3.وقتی unreachable می ده یعنی IP هاتون توی یه رنج نیستن ، به سرور مثلا 192.168.1.1 و به کلاینت 192.168.1.2 بدین ، روی سرور DNS یادتون نره البته می تونیم از طریق netBIOS name کلاینت رو join کنی
4.توی صفحه کوچیک هم می تونی وارد کنی ، دو تا کلیک با موس داخل صفحه کن و بعدش کلیدای ctrl+alt+insert رو بزن اوکی می شه :D
5.گفتی 4 تا سوال شد 5 تا :D ، دکمه ی هاست من که بار اول می شنوم ، این ور اونورش چی بوده؟کجا دیدین؟

1. تولبار داره ولی اون گزینه رو نداره 2.مشکل منم همینه سرورم نمی تونه کلاینتمو ببینه .ببین مطمئنم از تنظیمات IP نیست از تنظیمات virtual box چون من اومدم به سرور ip :192.168.192.1 دادم dns همون رو دادم سابنت هم که اتوماتیک می رنی خودش می نویسه بعد در کلاینت ip :192.168.192.2 دادم dns هم ماله سرور رو دادم یعنی هر دو هم رنج هستند.4. مهندس اون وی ام ور کار می کنه متاسفانه اینجا کار نمی کنه 5.وقتی virtual box رو باز می کنم میاره می نویسه برای حالت scale mode (که نمی دونم اونم چیه ) host +c رو بزن.یه چیزی یادم رفت بگم می دونی چرا فکر می کنم از تنظیماته virtual box هست ما در وی ام ور وقتی یه سیستم عامل نصب می کردیم برا هر کدوم یه کارت شبکه درست می کرد ولی این درست نمی کنه این رو همون کارت شبکه ی اصلی کار می کنه .این دو سیستم عامل با هم ارتباط ندارن و منم بلد نیستم ارتباط شون رو درست کنم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1. تولبار داره ولی اون گزینه رو نداره 2.مشکل منم همینه سرورم نمی تونه کلاینتمو ببینه .ببین مطمئنم از تنظیمات IP نیست از تنظیمات virtual box چون من اومدم به سرور ip :192.168.192.1 دادم dns همون رو دادم سابنت هم که اتوماتیک می رنی خودش می نویسه بعد در کلاینت ip :192.168.192.2 دادم dns هم ماله سرور رو دادم یعنی هر دو هم رنج هستند.4. مهندس اون وی ام ور کار می کنه متاسفانه اینجا کار نمی کنه 5.وقتی virtual box رو باز می کنم میاره می نویسه برای حالت scale mode (که نمی دونم اونم چیه ) host +c رو بزن

مهندس من زیاد با Virtual Box کار نکردم بدونم چه جوریه
VMware چرا نصب نشد؟ نسخه لینوکسیش و داشته باشی مشکلی نباید توی نصبش پیش بیاد

آها :D ، هاست کی یه رابط بین سرور و کلاینت هست کلید alt سمت راست رو امتحان کن یعنی بزن :

alt+c یا : alt+enter سمتت راست

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

مهندس من زیاد با Virtual Box کار نکردم بدونم چه جوریه
VMware چرا نصب نشد؟ نسخه لینوکسیش و داشته باشی مشکلی نباید توی نصبش پیش بیاد

آها :D ، هاست کی یه رابط بین سرور و کلاینت هست کلید alt سمت راست رو امتحان کن یعنی بزن :

alt+c یا : alt+enter سمتت راست
نسخه ی ویندوز رو داشتم لینوکس نداشتم دیگه این در دسترس بود اینو نصب کردم حالا نمیشه اینو پاک کنم دوباره اونو نصب کنم خواهشا راهنمایی کن اینو درست کنم .خوب اون scale mode چی کار می کنه؟میشه بگی چه جوری می تونم این دو تا رو به هم bridge بزنم؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نسخه ی ویندوز رو داشتم لینوکس نداشتم دیگه این در دسترس بود اینو نصب کردم حالا نمیشه اینو پاک کنم دوباره اونو نصب کنم خواهشا راهنمایی کن اینو درست کنم .خوب اون scale mode چی کار می کنه؟میشه بگی چه جوری می تونم این دو تا رو به هم bridge بزنم؟

مهندس گفتم که virtual box کار نکردم :)

با تنظیمات کارت شبکش یکم کار کن چیز عجیب غریبی که نباید داشته باشه

scale mod مربوط به بزرگ نمایی و کوچیک نمایی می شه دیگه ، چیز خاصی نیست

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

مهندس گفتم که virtual box کار نکردم :)

با تنظیمات کارت شبکش یکم کار کن چیز عجیب غریبی که نباید داشته باشه

منظورت از یه کم به نظرت 2 ساعت کافیه؟دیگه هیچ نظریه ای ندارم که چرا وصل نمیشن.در مورد اینم که می گی چیز عجیب غریب نداره به نظر من این سخت تر و پیچیده تر از وی ام وره .آخه وی ام ور هر چه قدر هم بلد نباشی نهایت در عرض یه ساعت کارهای ساده اشو یاد می گیری ولی این اونجوری نیست یا مشکل از گیرنده های منه نمی دونم:biggrin:

بالا