سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

palangkhazar

عضو جدید
سلام. ببخشید می خواستم بپرسم من 2تا کامپیوتر رو به هم شبکه کردم از فابل های سیستم مادر میشه استفاده کرد ولی از سیستم مادر نمیشه اطلاعات سیستم دوم و دید میشه بگین مشکل از کجاست

Security

عضو جدید
سلام. ببخشید می خواستم بپرسم من 2تا کامپیوتر رو به هم شبکه کردم از فابل های سیستم مادر میشه استفاده کرد ولی از سیستم مادر نمیشه اطلاعات سیستم دوم و دید میشه بگین مشکل از کجاست
سلام .
اگه با کابل cross این ها رو به هم وصل کرده باشید , باید یه Loopback NIC تعریف کنید تا مشکلتون حل بشه .

nargil

عضو جدید
سلام
دوستان من يه پروژه دارم مربوط به spread spectrum كسي هست كه بتونه كمكم كنه ؟
اين همون رمز نگاري ورمز گشايي كه مر كس كليد رو داره مي تونه داده رو باز كنه لطفا سريع تر من بايد به استادم خبر بدم

nargil

عضو جدید
اين پروژه مربوط به درس شبيه سازي
پس كجايين ؟

آخرین ویرایش:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان من يه پروژه دارم مربوط به spread spectrum كسي هست كه بتونه كمكم كنه ؟
اين همون رمز نگاري ورمز گشايي كه مر كس كليد رو داره مي تونه داده رو باز كنه لطفا سريع تر من بايد به استادم خبر بدم

سلام
من منبع فارسی نتونستم پیدا کنم
ولی چندتا منبع زبان اصلی گیر اوردم:
الفبای spread spectrum
18 تا کتاب درباره موضوع
منابع آنلاین درباره SS
تاریخچه SS
SS در ویکی پدیا
امیدوارم براتون مفید باشن
موفق باشید

nargil

عضو جدید
ممنون از كربلايي عزيز
از الگوريتم والش چي مي دونين

کربلایی

مدیر بازنشسته
ممنون از كربلايي عزيز
از الگوريتم والش چي مي دونين

سلام
تا جایی که من میدونم الگوریتم تبدیل والش در واتر مارکینگ تصاویر بکار میره و روش اون بصورت زیره:

«
برای یک تصویر دو بعدی n*n که در آن n=2 است، تبدیل والش و عکس آن بصورت زیر تعریف میشود.

این ترکیب بصورت توابع خطی متعامد و پایه والش توصیف می گردد. شکل 1 توابع پایه(پنجره ها) را برای n=4 نشان میدهد و این پنجره ها بعنوان مجموعه ای از توابه پایه بکار می روند که تاوقتی ابعاد تصویر ثابت باشد تغییر نمی کنند.
در شکل 1 سفیدبیانگر 1 و سیاه نشاندهنده -1 است. و خانه(0و0) مقدار DC را نمایش میدهد. ردیف اول تغییرات در جهت x ستون اول تغییرات در جهت y را نشان میدهد.

more Info:
تبدیل والش(پی دی اف)
تبدیل والش(پاور پوینت)
Measuring Boolean Function Nonlinearity by Walsh Transform
توصیف الگوریتم والش
آشنایی با آنالیز والش(پی دی اف)

از لینک های زیر هم میتونی اطلاعات خوبی بدست بیاری:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hadamard_transform
http://en.wikipedia.org/wiki/Fast_Walsh-Hadamard_transform
http://www.ciphersbyritter.com/RES/WALHAD.HTM
http://mathworld.wolfram.com/FastWalshTransform.html
http://mathworld.wolfram.com/WalshFunction.html
http://mathworld.wolfram.com/WalshTransform.html

امیدوارم برات مفید باشن، میگم پروژه قحط بود اینو انتخاب کردی؟

آخرین ویرایش:

nargil

عضو جدید
امیدوارم برات مفید باشن، میگم پروژه قحط بود اینو انتخاب کردی؟[/quote]
كربلايي جان واقعا ممنونم
وقتي فكرمي كنم مي بينم حق با تو واسه همين به استادمون گفتم من يه موضوع پروژه بهتون معرفي مي كنم قبول كرد به شرطي كه خوب باشه ونه چندان تكراري لطف مي كني موضوع بهم معرفي كني البته اگر به ايميلم بزني ممنون مي شم يا به صورت پيام شخصي
بازم به خاطر همه زحماتت كه واسه بچه ها مي كشي ممنونم

CIS

عضو جدید
سلام
IP و Gateway ها رو هم حتما چک کنید درست Set شده باشه.

فعلا عجله دارم. بعدا اگه خواستی مفصل برات توضیح می دم
سلام
من یه ابهام در مورد شبکه داشتم. اگه ممکنه کمکم کنید
برای پیاده کردن شبکهTCP/IP کوچک به چه سخت افزاری نیاز هست؟ با همین کارت شبکه اترنت میشه یا به سخت افزار دیگه ای نیاز هست؟ علت این سوالم اینه که ما تو محل کار 2 تا شبکه روی کامپیوتر ها مون داریم: یکی IND. ETHERNETو دیگریTCP/IP. . ساخت این دو نوع شبکه چه تفاوتهایی با هم داره؟ متشکر

jm.mohebbi

عضو جدید
اشکال شبکه

اشکال شبکه

سلام ، اکثر مواقع می خواهم وارد یک لینگ دیگر شوم با پیام Network Error (tcp_error) روبرو می شوم ، لطفاٌ اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بذارید . ;)

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
کمک در مورد جمولا فارسی

کمک در مورد جمولا فارسی

با سلام
من دارم کار با جمولا رو یاد می گیرم و یک سایت آزمایشی ایجاد کردم . ولی با تایپ فارسی تو اون مشکل دارم . هرچی فارسی تایپ می کنم به صورت ؟؟؟؟؟ نماش داده می شود .
علتش رو نمی دونم . ممکنه کمکم کنید ؟
آدرس این سایته هم اینه :
http://tebvatadbir.phpnet.us/
با تشکر

• Like
واکنش ها: ah4

ah4

عضو جدید
شبكه

شبكه

سلام

آيا كسي هست به من كمك كنه

من يك شبكه lanدارم وactive directory نصب مي باشد وبه clientها, ip دستي دادم

ضمننا" يك فايروال نرم افزاري هم نصب كردم . مشكل اينجاست كه كامپيوترها نمي توانند

ازمنابع سخت افزاري ونرم افزاري يكديگر استفاده كنند.لازم به ذكراست كه همديگررو ping مي

كنند.خيلي خيلي تشكر ميكنماز كسي كه بتواند به من كمك كنه.

m_homaei

عضو جدید
سلام

ضمننا" يك فايروال نرم افزاري هم نصب كردم . مشكل اينجاست كه كامپيوترها نمي توانند

ازمنابع سخت افزاري ونرم افزاري يكديگر استفاده كنند.لازم به ذكراست كه همديگررو ping مي

سلام
فایروالی که نصب هست واسه ویندوزه ؟
اگه آره ، غیر فعالش کن
اگه فایروالی که نصب هست واسه ویندوز نیست ، اسمشو با محدوده IP ها بگو تا Config اش رو بگم.
موفق باشی

• Like
واکنش ها: ah4

mohsen_1dey64

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام
من مدتی هستش که دارم به دنبال مطلبی در باره شبکه های wimax و ATM می گردم.ولی مطلب به درد بخوری پیدا نکردم.از دوستان عزیز ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی در باره این شبکه و یا سایتی را سراغ داره معرفی کنه.
اطلاعات جامع و کامل می خوام ،بیشتر درباره شبکه های WiMax

با تشکر

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام

سلام
فايروال allegro surf ldfhan وكلاس ip شبكه من 192.168.0.1الي...
ممنون ميشم

سلام دوست عزیز
از ارسال پست های تکراری و بالا آوردن بی جهت تاپیک خودداری کنید!

آیا فایروال رو غیرفعال کردید؟
آیا به حسابهای کاربری که ایجاد کرده اید مجوزهای لازم رو داده اید؟
موفق باشید...

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
من مدتی هستش که دارم به دنبال مطلبی در باره شبکه های wimax و ATM می گردم.ولی مطلب به درد بخوری پیدا نکردم.از دوستان عزیز ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی در باره این شبکه و یا سایتی را سراغ داره معرفی کنه.
اطلاعات جامع و کامل می خوام ،بیشتر درباره شبکه های WiMax

با تشکر

درباره شبکه های ATM:
http://en.wikipedia.org/wiki/Asynchronous_transfer_mode
صفحه ترجمه شده لینک بالا

ATM Networks

http://miladnasa2004.persianblog.ir/post/70
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=94372
کتاب شبکه های ATM، تالیف محمد اسدپور از انتشارات ناقوس
موفق باشید

siamak.

عضو جدید
vakhti be internet vasl mishim
Moh ono
sen .: barye inke
kole systemhaye
shabkamoon
internet dashte bashe
bayad on concshni ke vasl mishe be internet
share konim
ta internetoo be kole shabke bede
ehtemalan ono share
nakarde

charisma-66

عضو جدید
salam ,man dar morede shabakeh kardane computere pc ba lap top ba ye modeme adsl tp link ke ye port usb va ye port ethernet dare moshkel daram
:(
moshkel injast ke hamzaman nemitoonam ba hardo portesh internet kar konam
khaheshan komak konid :gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
vakhti be internet vasl mishim
Moh ono
sen .: barye inke
kole systemhaye
shabkamoon
internet dashte bashe
bayad on concshni ke vasl mishe be internet
share konim
ta internetoo be kole shabke bede
ehtemalan ono share
nakarde

salam ,man dar morede shabakeh kardane computere pc ba lap top ba ye modeme adsl tp link ke ye port usb va ye port ethernet dare moshkel daram
:(
moshkel injast ke hamzaman nemitoonam ba hardo portesh internet kar konam
khaheshan komak konid :gol:

سلام
برای اینکه زودتر پاسخ بگیرید فقط فارسی تایپ کنید

sara85

عضو جدید
اگه ممکنه تفاوت گرایش های امنیت اطلاعات و شبکه های کامپیوتری رو به من بگید ممنون می شم.:gol:

hamid_xmetals

عضو جدید
سلام به همگی.ممنون از مباحث کار آمدتون.راستش من به تازگی یک مودم D-Link مدل 2640U خریداری کردم که 4پورته و دارای وایرلسه.یک PC که به وسیله ی کابل اترنت به مودم وصله و یک لپ تاپ هم موجوده که اصلا وصل نیست!یعنی نتونستم سرویس وایرلس رو بین این دو (مودم و لپ تاپ)برقرار کنم.از دوستان کسی هست که منو راهنمایی کنه؟در کنار این موضوع،به چه صورت لپ تاپ رو با PC شبکه کنم وقتی دارم از وایرلس لپ تاپ استفاده میکنم؟واقعا بزرگواری میکنین.

fjalili

عضو جدید
سلام به همگی.ممنون از مباحث کار آمدتون.راستش من به تازگی یک مودم D-Link مدل 2640U خریداری کردم که 4پورته و دارای وایرلسه.یک PC که به وسیله ی کابل اترنت به مودم وصله و یک لپ تاپ هم موجوده که اصلا وصل نیست!یعنی نتونستم سرویس وایرلس رو بین این دو (مودم و لپ تاپ)برقرار کنم.از دوستان کسی هست که منو راهنمایی کنه؟در کنار این موضوع،به چه صورت لپ تاپ رو با PC شبکه کنم وقتی دارم از وایرلس لپ تاپ استفاده میکنم؟واقعا بزرگواری میکنین.

دوست عزیز،
از آنجاییکه من دقیقاً نمیدونم تا حالا چیکار کردی و یا نکردی، مجبورم همه کارهای لازم به غیر از پیش فرضها را بهت بگم، هر چند که ممکن است برخی از آنها را انجام داده باشی.
دقت کن که مودمت نباید در حالت Bridged باشه و در یکی از حالتهای PPP (پوینت تو پوینت پروتکل) به سرویس دهنده ات وصل باشه، دیگه اینکه سرویس NAT مودم فعال باشه که بتونی بین چند کامپیوتری که میخواهی، اینترنت را به اشتراک بگذاری. سرویس HDCP هم فعال باشه که مودمت به عنوان یک آدرس دهنده به کامپیوترهات عمل کنه.
بعد از این کار، اگر تنظیمات استاندارش را عوض نکرده باشی معمولاً اگر هر کامپیوتری را به وسیله کابل شبکه بهش وصل کنی میتونی از اینترنت اون استفاده کنی.

حالا میریم سراغ Wireless! در مورد شبکه بی سیم باید موارد زیر را رعایت کنی... ٌ Wireless مودمت باید روشن باشه، یکی از استانداردهای کدکردن مثل WPA2 را باید برای مودمت انتخاب کرده باشی و رمز ورود به شبکه را براش تعریف کرده باشی (مثلاً توی WPA مورد رمزش 8 کاراکتری است) که بتونی یک اتصال امن بین کامپیوتر و مودمت داشته باشی. برای شبکه بی سیم هم معمولا باید یک نام انتخاب کنی که در بخش Network Name (SSID گذاشته میشه.
بقیه چیزاش تقریباً پیش فرض را نباید دست بزنی و آنهایی که من اشاره کردم کافی است، اگر این کارها کرده باشی الان باید بخش بی سیم مودمت قابل استفاده باشه.
بعد از این کارها، اگه وایرلس لپ تاپت را روشن کنی و جستجو کنی باید شبکه ات را ببینی، بعدش باید روی اون دوبار کلیک کنی، رمز را ازت میپرسه و اگر درست بدی باید بعد از یک مدت کوتاهی وصل بشه ...

دوست عزیز من سعی کردم خیلی ابتدایی و ساده و غیرفنی موارد مهم را عنوان کنم و وارد جزئیات نشدم، به هر حال آسانتر اونه که کارهایی را کردی عنوان کنی و سئوالات را مورد به مورد، طرح کنی تا بتونم بیشتر کمکت کنم. اگر هم خواستی میشه موارد را کاملاً فنی توضیح داد که یک کمی طولانی تر خواهد بود.

اگر کامپیوترها به مودمت وصل شدن حالا اونها توی یک شبکه هستند و باید اشتراک گذاری را بین اونها انجام بدی که بتونی علاوه بر اینترنت از Share کردن Device های اونها هم استفاده کنی. این کار را توی خیلی از تاپیکها توضیح دادن، به هر حال اگر بازم خواستی بگو تا اینجا هم برات شرح داده بشه.

موفق باشی.

آخرین ویرایش:

hamid_xmetals

عضو جدید
Fjalili عزیز واقعا ممنونم از راهنماییهات.در مورد کارهایی که انجام دادم باید بگم که کار خاصی راستش نکردم!فقط تنظیمات مودم رو دستکاری کردم تا بتونم وایرلس رو فعال کنم.لپ تاپم مودم رو پیدا کرد ولی نتونست بهش متصل بشه.در مورد شبکه کردن هم اینو بایستی میگفتم که فراموش کردم،من ADSL رو با همسایمون گرفتم که مودم پیش خودمه و برای اون کابل کشیدم.الان توسط مودم PC هر دوتامون شبکه هستش و در مورد شبکه کردن با کابل مشکلی ندارم.در واقع اینو باید بدونم که تنظیمات مودم به چه صورت باید باشه که بتونم وایرلس رو فعال کنم؟همینطور تنظیمات لپ تاپ.مودم رو در حالت PPPoE تنظیم کردم و NAT هم فعاله...من به خاطر درس و کنکور یه مقدار دیر سر میزنم که به بزرگی خودت ببخش.واقعا واقعا ممنون.منتظرم...

fjalili

عضو جدید
Fjalili عزیز واقعا ممنونم از راهنماییهات.در مورد کارهایی که انجام دادم باید بگم که کار خاصی راستش نکردم!فقط تنظیمات مودم رو دستکاری کردم تا بتونم وایرلس رو فعال کنم.لپ تاپم مودم رو پیدا کرد ولی نتونست بهش متصل بشه.در مورد شبکه کردن هم اینو بایستی میگفتم که فراموش کردم،من ADSL رو با همسایمون گرفتم که مودم پیش خودمه و برای اون کابل کشیدم.الان توسط مودم PC هر دوتامون شبکه هستش و در مورد شبکه کردن با کابل مشکلی ندارم.در واقع اینو باید بدونم که تنظیمات مودم به چه صورت باید باشه که بتونم وایرلس رو فعال کنم؟همینطور تنظیمات لپ تاپ.مودم رو در حالت PPPoE تنظیم کردم و NAT هم فعاله...من به خاطر درس و کنکور یه مقدار دیر سر میزنم که به بزرگی خودت ببخش.واقعا واقعا ممنون.منتظرم...

دوست عزیز،
حالا یکم واضح تر شد، پس انژی خودمونو میزاریم روی wireless
تنظیمات wireless مودمت چه جوری است؟ وقتی با لب تاپت میبینی یعنی اینکه فعاله!
چیزهایی که برای اتصال مهمه اینه که اولاً باید از یکی از استانداردهای secure استفاده کنی تا خدای ناکرده دیگران از اینترنتت استفاده نکنند و دسترسی به اطلاعات تو پیدا نکنند.
توی بخشWireless Security باید یکی از استانداردهای امینتی مثل wpa2 را انتخاب کنی و یک رمز 8 کاراکتری براش تعریف کنی. یک قسمتی هم داره به اسم Wireless MAC Filter که اگر بخواهی میتونی فعالش کنی تا فقط کامپیوترهایی که دارای MAC آدرسی که تو معرفیشون میکنی میتون به شبکه وصل بشن، البته به نظر من فعالش نکن چون یک کمی برات دردسر ساز هم شاید بشه...
بقیه پارامترهایش روی تنظیمات default باشه کافیه..
حالا اگر اینکارها رو کردی وقتی میخواهی از لپ تابت وصل بشی و انتخابش میکنی باید یک رمز عبور بخواهد که همان کد 8 کاراکتری هست که توی تنظیمات مودم بهش معرفی کردی.
اگر رمز را نخواد یه چیزی مشکل داره، اگه رمز را بخواد و وصل نشه بازم ممکنه چیز دیگه ای مشکل داشته باشه که باید بگی تا باهم حلش کنیم ...
اگه تا اینجاش را انجام دادی بگو تا بقیه اش را با هم دنبال کنیم...

موفق باشی.

fereshte_m

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال:
من ترم آخر کاردانی IT هستم . حالا باید یه پروزه پایانی تحویل بدم
به نظر شما در مورد شبکه های کامپیوتری بنویسم یا امنیت شبکه ؟
در مورد کدوم یکیش منبع زیادی هست؟

fjalili

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال:

دوست عزیز،

به نظر من هر دوشون خوب هستند، همونطور که حتماً خودت هم میدونی منابع شبکه باید قاعدتاً بیشتر هم باشه، چون بحث خیلی گستردتری هست که میشه در مورد هر بخشی از اون کلی مطلب نوشت و البته امنیت شبکه هم جزئی از اونه. امنیت شبکه معمولاً برای دیگران ناآشناتر باید باشه .. در مورد شبکه های کامپیوتری هم تا دلت بخواد مطلب انگلیسی هست که باید زحمت ترجمه اش را بکشی، البته در مورد امنیت اون هم کم نیست ولی تخصص توش کمتر از کلیات شبکه های کامپیوتری است!
دیگه برمیگرده به علاقه خودت.

موفق باشید.

hassanasadianar

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال:
شبکه های کامپیوتری زیرا اطلاعات زیادی درباره اش پیدا می شود

fereshte_m

عضو جدید
Tanks

Tanks

ممنون دوستان
پس روی شبکه wireless کار می کنم
:victory:

کتاب زندگیت ورق خواهد خورد
با خطی زیبا نامت را
به پایانش بنویس.