سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

chem engineer

عضو جدید
سلام
دوستان کسی اینجا با نوشتن UDFآشنایی داره؟کسی UDF مربوط به شرط مرزی ورودی به صورت یک جریان گاز با سرعت توسعه یافته در یک لوله استوانه ای رو داره؟لطفا راهنماییم کنید.چند روزه هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم.

rasepideh

عضو جدید
سلام

مشکل به نظر می آید که Directory را نمی شناسد. در نتیجه: برید در قسمت Options menu و بعد از آن Preferences و انتخاب LiveLink products در این قسمت باید جایی که متلب را نصب کردید چک کنید درست است یا خیر.
ممکنه اشکال از update کردن چیزی باشه.

سلام دوستان
ورژن کامسول من 5
تا حالا برای ارتباطش با متلب مشکلی نداشتم.
اما جدیدا خطا زیر رو می ده
مشکلش کجاست؟
مشاهده پیوست 234726

4532mr

عضو
سلام
دوستان پایان نامه ارشدم شبیه سازی کلکتور خورشیدی در هوای آزاد هستش.
میخواستم شرایط مرزی که در قسمت تابش باید قرار بدم چه اعدادی باشه و چه روشی مناسبتره؟
فرض کنید شرایط آب و هوایی شهر تهران رو برای شبیه سازی انتخاب کردیم.
راستش تمام گزینه های تابش فلوئنت - انسیس رو امتحان کردم کلکتور تابش رو نمی گیره یا اگه میگیره به جای گرم شدن کلکتور، سرد میشه.
احساس میکنم اعدادی که تو شرایط مرزی تابش به صورت پیش فرض هستش یا من قرار میدم عکس اون چیزیه که باید یاشه.
در ضمن شرط تابش ثابت رو که قرار میدم کلکتور کاملا گرم میشه و قشنگ جواب میده.
ممنون میشم اگه کسی تو این زمینه میتونه کمکی کنه کمکم کنه بدجور گیر کردم و وقتی برام نمونده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza marufi

عضو جدید
سلام به همه
در زمینه نرم افزار کامسول کسی میدونه چگونه شرایط مرزی زیر را برای شکل همرا با آن در نرم افزار وارد کرد؟
همچنین پیشنهاد شما برای نوع فیزیک انتخابی چیست؟
خیلی کارم واجبه.ممنون میشم راهنماییم کنید.
موضوع بنده در زمینه جداسازی کربن دی اکسید از گاز متان است.اطلاعات لازم در آدرس زیر آپلود گردیده است.
http://s6.picofile.com/file/8186091900/Doc4.pdf.html

آخرین ویرایش:

saeed722

عضو جدید
سلام

در مورد تحلیل فلوئنتی سیکلون ها کسی میتونه توضیح اجمالی بده؟؟؟

شبیه سازی سیکلون در گمبیت انجام شده ولی برای تحلیل در فوئنت بعد ازeterate گرفتن همگرا نمیشه!!!!

ممنون

امیر 1224

عضو جدید
سلام

در مورد تحلیل فلوئنتی سیکلون ها کسی میتونه توضیح اجمالی بده؟؟؟

شبیه سازی سیکلون در گمبیت انجام شده ولی برای تحلیل در فوئنت بعد ازeterate گرفتن همگرا نمیشه!!!!

ممنون

عدم همگرایی می تونه علت خیلی چیزها باشه مثلا شبکه به قدر کافی دقیق نیست یا شبکه متناسب با جریان ریز نشده و شاید معادلات فعال شده کفایت موضوع را نداره و ...
خود فلوئنت یک مدل سیکلون ساده را آموزشی مدل کرده فکر می کنم اون رو پیدا کنید و استفاده کنید بهترین راه باشه.

AMIRSANAD

عضو جدید
سلام.من ی توضیح چند صفحه ای پیرامون کامسول میخوام .اگه همکاری کنید ممنون میشم.با تشکر

AMIRSANAD

عضو جدید
سلام.من ی توضیح چند صفحه ای پیرامون کامسول میخوام .اگه همکاری کنید ممنون میشم.

mohandes-87

عضو جدید
چه کتابی بخونم واسه فلوئنت

چه کتابی بخونم واسه فلوئنت

سلام من تازه میخوام شروع به یادگیری فلوئنت کنم چه کتابی خوبه که بخرم

rasepideh

عضو جدید
فارسی یا انگلیسی؟ هردو را سرچ کنی گوگل می آد: برای فارسی: http://fizikia.ir و انگلیسی هم به نظر من بنویسید در چه موردی کار می کنید گوگل فراوان هست.

سلام.من ی توضیح چند صفحه ای پیرامون کامسول میخوام .اگه همکاری کنید ممنون میشم.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان قسمت multiphase نرم افزار فلوئنتم غیر فعاله کسی میدونه باید چیکارش کنم؟

امیر 1224

عضو جدید
گزینه ی wet steam اگه فعاله یعنی شما درحالت چگالی مبنا هستید و باید به فشار مبنا عوضش کنید.

mohandes-87

عضو جدید
نیاز به راهنمایی

نیاز به راهنمایی

سلام دوستان من برای پایان نامه کارشناسی ارشدم باید نرم افزار فلوئنت رو خوب یاد بگیرم ازتون خواهش میکنم جزوه آموزشی و............هرچی که سراغ دارید بهم معرفی کنید تاتهیه کنم ممنون

FARIDEH69

عضو جدید
سلام
اگه برای مش حجم زدن مجبور شدیم تو گمبیت صفحات درونی تعریف کنیم، تو فلوئنت چطور تعریفشون کنیم؟

rasepideh

عضو جدید
با سلام

کسی می دونه چطور می تونم این سه تا معادله را در PDE interface (General form) در کامسول بنویسم؟

2Dshallow water model.jpg

پیوست ها

• 2Dshallow water model.jpg
    2Dshallow water model.jpg
    20.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

komono

عضو جدید
سلام دوستان من با گمبیت خیلی کم کار کردم و برای مدلسازی باهاش ی مشکلی دارم لطفا اگه کسی بلده بهم یکم توضیح بده . من می خوام ی لوله قایم رو داخل ی مخزن مستطیلی به صورت سه بعد ی رسم کنم به نحوی که مقداری از ارتفاع لوله بیرون از سطح مخزن باشه (منظورم اینه که ارتفاع لوله بیشتر از ارتفاع مخزن هست) اما وقتی تو گمبیت حجم لوله رو از حجم مخز ن سابترکت میکنم ارتفاع بیر ون زده لوله حذ ف شده و دهانه لوله رو همسطح با ارتفاع محزن می گیره در حالی که من میخوام همچنان اختلاف ارتفاع لوله با سطح مخزن حفظ بشه . ممنون میشم اگه راهنماییم بکنین چون خیلی بهش نیاز د ار م و هر کاری میکنم د رست نمیشه :cry::cry::cry:ه

arash.t

عضو جدید
سلام به همه
من شبیه سازیمو انجام دادم
اگه بخوام تعداد دقیق مش ها تو نرم افزار کامسولو بدونم باید چکار کنم؟>
کجای نرم افزار این داده رو نشون میده؟؟؟

rasepideh

عضو جدید
سلام به همه
من شبیه سازیمو انجام دادم
اگه بخوام تعداد دقیق مش ها تو نرم افزار کامسولو بدونم باید چکار کنم؟>
کجای نرم افزار این داده رو نشون میده؟؟؟

راست کلیک روی مش و آمار را می زنید. Statistics

behnam.gas

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
کمک فوری نیاز دارم یه یا علی بگید

در مورد نوشتن UDF برای انجام واکنش methane steam reforming میتونید کمکی به من کنید؟؟؟؟
ممنون

rasepideh

عضو جدید
با سلام

اطلاعات جالب در مورد کامسول:

یکی از خطا های رایج برای مطالعات وابسته به زمان که روبرو شدید:

Failed to find consistent initial values.
Last time step is not converged.

یکی از راه حل ها برای این خطا: First try to simulate with the default time
Times: (range(0,0.01,1
اگر حل نشد باید در قسمت Time dependent solver
Time stepping
Initial time step
را فعال کرده و مقدارش را کوچک تر کنید.

موفق باشید

rasepideh

عضو جدید
آیا می دانستید؟

کامسول اول با اسم FEM LAB که یکی از شاخه های Mathwork بوده و بعد از این ارگان جدا شده و یکی از پایه گذاران آن و رییس آن آقای فرهاد سعیدی می باشد. شروع این نرم افزار از KTH سوید شروع شده است.

من سعی می کنم اطلاعات و مشکلاتی که به آنها برخوردم و چگونه حل کردن را در اینجا برای دوستان می نویسم. شاید گره ای از مشکل شما را در حین کار کردن باز کند.

موفق باشید

rasepideh

عضو جدید
ممکنه مدل وابسته به زمان شما حل نشه و یکی از راه کار ها برای حل این مشکل را با انجام تغییرات در قسمت ((استادی)) می توان حل کرد:

Screen Shot 2015-09-23 at 19.13.19.jpg

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستای خوبم من پروژه ارشدم با نرم افزار فلوئنت هست ساکن اصفهان هستم و میخوام یه نفر خصوصی و به صورت پروژه ای (پایان نامم) بهم درس بده .میخوام قیمتشم مناسب بشه میشه کمکم کنید؟

rasepideh

عضو جدید
سلام

یکی از مواردی را که باید دقت کرد در خروجی گرفتن داده ها به صورت جدول را حتما دوبار چک کنید که تمام جواب ها را داشته باشید.
گاهی ممکنه که به علت داشتن خروجی های زیاد کامسول قادر به تهییه کردن همه جواب ها در یک جدول نباشه.

موفق باشید

matin2015

عضو جدید
سلام

در مساله من جریانی از پروتونها به ماده برخورد می کنند و از زیر ماده آب جریان دارد.

به نظرتون از کدوم مدل باید استفاده کنم تا توزیع دمایی این ماده را با کامسول را بدست آوردم؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

rasepideh

عضو جدید
Choose:
Particle tracing module

سلام

در مساله من جریانی از پروتونها به ماده برخورد می کنند و از زیر ماده آب جریان دارد.

به نظرتون از کدوم مدل باید استفاده کنم تا توزیع دمایی این ماده را با کامسول را بدست آوردم؟

با تشکر

rasepideh

عضو جدید
با سلام : یک مشکل و راه حل آن در مسایل وابسته به زمان:

یکی از موضوعاتی که در مسایل وابسته به زمان که ممکن است به مشکل برخورید این است که پروژه شروع به ران شدن می کند ولی وسط کار می گه که نتونسته converge کنه.

راه حل: برید قسمت Study>solver configuration>solution>Time-Dependent Solver1>Time stepping

Check Method: It is better to be “BDF” and change; Steps taken by solver: “Strict"

موفق باشید

upm

عضو جدید
با سلام
دوتا سوال خواستم بپرسم دوستان پاسخ بدن :
1- mesh independency یعنی چی؟
2- مراحل طراحی یک راکتور mbr با cfd را بنویسید؟
با سپاس فراوان

شبگرد94

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.

کسی تجربه در زمینه کارکردن روی پروژه های مدلسازی با فلوئنت و گمبیت رو داره؟/

می خواستم بدونم مراحل مدل کردن یک همزن مثلا از نوع توربینی در گمبیت چطوریه

ممنون

بالا