سوالات و درخواست های مهندسی پزشکی

spanish.sinorita

عضو جدید
سلام!!

سلام!!

من امسال وارد دانشگاه میشم! میخوام بیشتر در مورد مهندسی پزشکی بدونم!! یه چیز دیگه خیلی ها بهم میگن رشته ی خیلی خیلی سختیه!! میشه واسم توضیح بدین؟!؟

enteghad

عضو جدید
سلام دوست عزیز از این صفحه بازدید نمایید و به دوستان خود پیشنهاد دهید

mehrrokh

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
ایدان دستگاه کوچک کردن بینی چقدر از معتبر است ؟جز تجهیزات پزشکی حساب میشه ؟

columbia_mgi

عضو جدید
من خودم روی ecg کار میکنم که شبیه EEG هست،برنامه نویسیش متلب هست و تولباکس digital signal processing اون هم که عالیه اما پیشنهاد میکنم بری با ی استاد که dsp درس میده و رشته مهندسی پزشکی خونده مشورت کنی

Tissue Engineer

عضو جدید
سلام
آناتومی:
1.بهرام الهی(استخوان شناسی،آناتومی اندام فوقانی و تحتانی،آناتومی تنه)خوبه
2.آناتومی سرو گردن دکتر حجازی خوبه
3.نوروآناتومی دکتر یوسف صادقی خوبه
4.آناتومی سطحی دکتر مهدی مهدیزاده خوبه
5.آناتومی بالینی اسنل خوبه
اگر می خوای انگلیسی بخونی هم
gray,snell

samanps

عضو جدید
عزیزان من برای یکی از آشناهامون یه مقاله کامل واسه پروژش می خوام...رشته مهندسی پزشکی... کسی پروژه کامل و توپی داره که بتونم بهش بدم؟
با تشکر...

p.t.o

عضو جدید
کمک

کمک

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز
اگه میشه مطالبی در مورد EOGدر اختیار من قرار دهید
با تشکر:heart:

alirezaagha70

عضو جدید
نقش فناوری اطلاعات در پزشکی(کمک و راهنمایی)

نقش فناوری اطلاعات در پزشکی(کمک و راهنمایی)

سلام
من دانشجوی ترم 1 هستم
استادمون ازمون پروژه خواسته و من موضوع "نقش فناوری اطلاعات در پزشکی" رو انتخاب کردم
از بچه های گل پزشکی کسی میتونه راهنمایی یا کمک کنه؟؟؟ ممنون

آخرین ویرایش:

1trust

عضو جدید
تله مدیسین ...سایبری...انفورماتیک پزشکی...فعلا همینا به ذهنم اومد
یکم واضح تر بگین چی در نظر دارین

Azin*

عضو جدید
این رشته سختیش چقدره؟ من شرایطش برام اینجا فراهم شد که برم اما زد به سرم نرفتم. به جاش رفتم هنرهای زیبا خوندم. علاقه کاذب. الان پشیمونم ولی‌ هنوز هم فرصت دارم جبران کنم و مهندس پزشکی‌ بخونم. من آمریکا هستم و عمومی‌ ها م رو قبلا پاس کردم. اگه بخوام وارد این رشته بشم یک امتحان ورودی داره که باید رتبه‌ام بالای ۸۰% باشه. تنها مشکلم اینه که با فیزیک زیاد رابطه‌ام خوب نیست. با آناتومی و شیمی‌ و ریاضیات مشکلی‌ ندارم ولی‌. یکی‌ بیاد بزنه تو سر من بگه پاشو برو عملیش کن. موقعیتش واسم فراهمه اما انگیزه ندارم. افسرده ام. اعتماد به نفس هم که هیچ. میگین چی‌ کار کنم؟ به خدا خودم هم کلافه شدم از این تردید

0morteza

عضو جدید
سلام خدمت شما دوست عزیز در مورد سوالی که پرسیدید باید بگم که درس فیزیک از پایه های اصلی این رشته هست در مجموع رشته ی بسیار عالی هست و میتونیدخلاقیت بیشتری در مورد پیشرفت و بهبود تجهیزات ارائه بدید امید وارم موفق باشید

mohamadqc

عضو جدید
سلام چندتا پاور پوسنت دارم که برای ابندای کار مفیده در صورت تمایل به من میل بزنید

mohamadqc

عضو جدید
معرفی ابتدایی

معرفی ابتدایی

ba salam doste aziz
in reshte ye kam khase chera? be khater in ke shoma age masaln electronic bekhoni zaminehaie karie besiari dari ama to in reshte shoma tanha dar bakhsh tajhizat va in joor chiza mitooni faalit koni amam age alaghe dari ghazieh fargh mikone cher? gooshkon:
فیلد مهندسی پزشکی فیلد بسار پویایی هست چون که با علم پزشکی سر وکار داره علمی که توقف تو اون معنا نداره و هر روز چیزای جدیدی پیدا میشه من که خودم در گرایش بیو الکتریک تحصیل کردم که به نظرم فیلدی که پر از هیجانه و به قول ما اصفهانیها ته نداره! درباره ی سختیش بگم که اکثر دروش تخصصی این رشته اتفاقا مرتبط با فیزکه و اکثر این دروس هم فیزک الکتریسیته میباشد
دروس تدریسی در دانشگاه دولتی اصفهان گرایش بیوالکتریک:
مدارهای الکتریکی-الکترونیک -مدارهای دیجیتال و منطقی-کنترل خطی-تکنیک پالس-مقدمه ای بر تجهیزات پزشکی و تکنولوژ تجهیزات بیمارستانی
در اخر پیشنهاد میکنم که به حرف دلت گوش و پینهاد هیچ کسی را نپذیر(البته مشورت لازمه ی هر کاریه)

baharsalehi

عضو جدید
آکسون ماهی مرکب

آکسون ماهی مرکب

سلام
برای آکسون بزرگ ماهی مرکب مقدار ولتاژ ماکزیمم در دمای 6.3 درجه سانتی گراد چقدر است؟؟؟
با ذکر معادله

akrami.mohammad

عضو جدید
استاندارد شدت نور چراغ های اتاق عمل چیه؟

استاندارد شدت نور چراغ های اتاق عمل چیه؟

استاندارد شدت نور چراغ های اتاق عمل چیه؟برای هر کدام شدت نورشون چقدره؟تو گوگل چیزی نبود.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین! :gol:

baharsalehi

عضو جدید
سلام منظورتون از چیه رو درست متوجه نمیشم ولی اگه مقدارش رو میخاید لامپ چراغ سیالتیک از نوع هالوژن است،انواع آنها دارای شدتهای نوری در حدود 100000 (LUX) است

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام
یه منبع برای درس مكانيك سيالات در سيستم هاي بيولوژيكي معرفی می کنید؟

bivand

عضو جدید
سوال در مورد Ultrasonic Scaler

سوال در مورد Ultrasonic Scaler

استاندارد اختصاصی دستگاه Ultrasonic Scaler چیست؟

asaliii20

عضو جدید
بیو استاتیک

بیو استاتیک

سلام دوستان,دنبال یه کتاب میگردم که شبیه سازی کنه مسایل بیواستاتیکی توی بدن رو به استاتیک مکانیکی؟؟؟؟
یعنی مثلا توی یکی از حوزه ها مثل صدمات استخوان یا مهندسی ورزش اعضای بدن رو به تیر و joint وخرپاو... تو زمینه مکانیک شبیه سازی کنه.نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.بهرحال ممنون.

baseri

عضو جدید
سلام دوستان,دنبال یه کتاب میگردم که شبیه سازی کنه مسایل بیواستاتیکی توی بدن رو به استاتیک مکانیکی؟؟؟؟
یعنی مثلا توی یکی از حوزه ها مثل صدمات استخوان یا مهندسی ورزش اعضای بدن رو به تیر و joint وخرپاو... تو زمینه مکانیک شبیه سازی کنه.نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.بهرحال ممنون.

سلام
کتابی که به صورت خاص روی این مسائل تمرکز داشته باشه رو ندیدم، ولی میتونید مثال هایی رو در کتاب های بیومکانیک عمومی ببینید. به طور کلی با توجه به ویژگی های سیستم های بیولوژیکی اینطور ساده سازی هایی خیلی مورد استفاده نداره و بیشتر از روش های عددی برای این سیستم ها استفاده میشه.

kave00

عضو جدید
مقاله میخوام

مقاله میخوام

[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png کمک کنید[/h]
مقاله لاتین در مورد کاربرد IT در پزشکی میخوام چند فوریتی​

کمرا

عضو جدید
با عرض سلام من خواستم بپرسم برگشت ادرار چه است ؟ راه درمان آن؟((در کودکان 1ساله )) چه عوارضی داره

با عرض سلام من خواستم بپرسم برگشت ادرار چه است ؟ راه درمان آن؟((در کودکان 1ساله )) چه عوارضی داره

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز...

من فکر میکنم سوال شما مربوط به تالار پزشکی هستش.

در بسیاری از موارد عفونتهای ادراری کلیه و مثانه طبیعی می باشند. اما در صورت وجود هرگونه حالت

غیرطبیعی بهتر است تا حد ممکن تشخیص زودتر صورت گیرد.

یکی از اختلالاتی که سبب بروز مشکلات ادراری می شود برگشت ادرار هست.

برگشت ادرار از مثانه به حالب:
در این حالت زمانیکه مثانه پر می شود، ادرار به عقب پس زده و وارد حالب ها

و کلیه ها می شود.

این اختلالات در کودکانی که دچار عفونتهای ادراری هستند شایع است.

اطفال کوچک در بیشترین خطر صدمات کلیوی ثانویه به عفونهای ادراری هستند بخصوص اگر دارای اختلالات نیز

باشند.

این صدمات می تواند بصورت تخریب بافت کلیه، اختلال در عملکرد کلیه، افزایش فشار خون و مشکلات دیگر باشد.

به همین دلیل کودکان مبتلا به عفونتهای ادراری باید بطور صحیح درمان شده و تحت ارزیابی های دقیق قرار گیرند.

در بحث درمان، هدف از بين بردن ميكروب درون سيستم ادراري است که با تجويز آنتي‌بيوتيك مناسب و كافي صورت

مي‌پذيرد ولي براي ريشه‌كن كردن و جلوگيري از عود عفونت در صورت وجود بيماري زمينه‌اي يا ناهنجاري‌هاي مادرزادي

سيستم ادراري كه باعث افزايش شيوع و عود عفونت مي‌شود، بايد پس از تشخيص اين عوامل، با درمان طبي يا

جراحي اقدام به حذف و درمان بيماري‌هاي مساعدكننده و زمينه‌ساز عفونت كرد.

البته طول درمان برحسب سن، جنس و محل عفونت در افراد متفاوت است.

بالا