سوالات و درخواست های مرتبط با نظام مهندسی

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

دوستان یه سوالی :
آیا نظام مهندسی معماری رشته ی فناور معماری و به رسمیت می شناسه؟
یعنی من که کارشناسی ناپیوسته ی معماری خوندم با ارشد فناوری معماری می تونم پروانه اشتغالمو از رشته ی مرتبط با معماری به معماری تبدی کنم؟

تما می دونید اگه کارشناسی ناپیوسته ی معماری خونده باشید در پروانه اشتغالتون درج میشه رشته ی مرتبط با معماری و حداکثر می تونیم تا پایه 2 ارتقا بدیم...

اما اگر ارشد معماری بگیریم میشیم رشته ی اصلی و در پروانه اشتغالمون عنوان مرتبط با معماری حذف میشه... و دیگه محدودیت ارتقای پایه نداریم...

حالا می خوام بدونم ایا با ارشد فناوری معماری هم این مشکل حل میشه یا فقط باید ارشد معماری معماری بگیریم؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

دوستان یه سوالی :
آیا نظام مهندسی معماری رشته ی فناور معماری و به رسمیت می شناسه؟
یعنی من که کارشناسی ناپیوسته ی معماری خوندم با ارشد فناوری معماری می تونم پروانه اشتغالمو از رشته ی مرتبط با معماری به معماری تبدی کنم؟

تما می دونید اگه کارشناسی ناپیوسته ی معماری خونده باشید در پروانه اشتغالتون درج میشه رشته ی مرتبط با معماری و حداکثر می تونیم تا پایه 2 ارتقا بدیم...

اما اگر ارشد معماری بگیریم میشیم رشته ی اصلی و در پروانه اشتغالمون عنوان مرتبط با معماری حذف میشه... و دیگه محدودیت ارتقای پایه نداریم...

حالا می خوام بدونم ایا با ارشد فناوری معماری هم این مشکل حل میشه یا فقط باید ارشد معماری معماری بگیریم؟

برای اینکه مطمین بشی از خود نظام مهندسی سوال کن.

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان. من تاریخ فارغ التحصیلیم از مهندسی معماری 91/11/31 هست. در چه تاریخی میتونم برای امتحان نظام اقدام کنم؟
پیشاپیش از توجهتون ممنون

سلام
کارشناسی 3 سال بعد فازغ التحصیل
کارشناسی ارشد 2 سال بعد از فازغ التحصیل و دکترا هم 1 سال بعد از فارغ التحصیلی
31/11/91 تاریخ فارغ التحصیلی شماست و شما از 31/11/94 بع بعد میتوانید برای امتحان نظام اقدام کنید .
موفق و باشید.

• Like
واکنش ها: noob

AzZin

عضو
بچه ها برای گرفتن پروانه ی اجرا ، تویِ اون کاربرگی که باید سابقه کار نوشته بشه ، عُنوانِ شغلیم رو چی باید بزنم ؟

و اینکه چَند سال باید باشه سابقه کارم واسه اجرا ؟

noob

عضو جدید
سلام
کارشناسی 3 سال بعد فازغ التحصیل
کارشناسی ارشد 2 سال بعد از فازغ التحصیل و دکترا هم 1 سال بعد از فارغ التحصیلی
31/11/91 تاریخ فارغ التحصیلی شماست و شما از 31/11/94 بع بعد میتوانید برای امتحان نظام اقدام کنید .
موفق و باشید.
سپاسگزارم از توجهتون مهندس سلمان

aydaaaa

کاربر بیش فعال
توی طراحی پارکینگ میشه ستونو به صورتی که تو این فایل آوردم طراحی کرد؟جای ستونو میگم. مشکل ضابطه ای پیش میاد؟نظام ایراد میگیره؟ ما یه طرحی دادیم و شهرداری تاید کرده حالا میخاییم به این شکل آکسو تغییرش بدیم .من تا حالا جایی ندیدم که ضابطه ای اشاره کرده باشه به این شما هم یه نگاهی بهش بندازین ممنون میشم.
http://opload.ir/download79888.html

ghazal eng

عضو جدید
سلام دوستان
کارت ورود به جلسه رو چجوری و کی و از کجا باید بگیریم؟؟؟

623

عضو جدید
سلام دوستان....یه راهنمایی می خواستم........مزیت عضویت در نظام مهندسی چیه؟ اصلا با مدرک مهندسی شیمی میشه عضو شد؟

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام
دوستان و مندسین عزیز
من رفتم نظام کاردانی شهرمون به من گفتن که تا 5 سال نمیتونی عضو نظام شین و اما میتونید عضو عادی بشید بعدش بعد 5 سال امتحال میدن و پس از قبولی پروانه اشتغال میدیم .
حالا سوال من اینجاست من عضو عادی شم هیچ امتیازی برای من داره یا نه؟؟؟
توی این 5 سال باید هزینه سالانه نظام هم پرداخت کنم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات و درخواست های مرتبط با نظام مهندسی

با سلام
دوستان و مندسین عزیز
من رفتم نظام کاردانی شهرمون به من گفتن که تا 5 سال نمیتونی عضو نظام شین و اما میتونید عضو عادی بشید بعدش بعد 5 سال امتحال میدن و پس از قبولی پروانه اشتغال میدیم .
حالا سوال من اینجاست من عضو عادی شم هیچ امتیازی برای من داره یا نه؟؟؟
توی این 5 سال باید هزینه سالانه نظام هم پرداخت کنم
چرا نمیتونین عضو نظام شین تا 5سال!!!

aydaaaa

کاربر بیش فعال
چقد باید از پروانع پایه 3 بگذره که بتونی ارتقا بگیری واسه پایه 2؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام دوستان...کسی هست تو این باشگاه مهندسان پروانشو حقوقی کرده باشه یک راهنمایی کوچولو میخواستم...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من شنیدم (یعنی اینجور که از حرفای مسئول ثبت نام دستگیرم شد) ماها که ناپیوسته هستیم صنوات کاردانی تا کارشناسی رو لحاظ میکنن و دیگه بعد از اخذ مدرک کارشناسی نیاز نیست 5 سال صبر کنیم چون از زمان اخذ کاردانی تا زمان اخذ کارشناسی اون فرجه طی شده

کسی اینو تایید میکنه ؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
دوستان من شنیدم (یعنی اینجور که از حرفای مسئول ثبت نام دستگیرم شد) ماها که ناپیوسته هستیم صنوات کاردانی تا کارشناسی رو لحاظ میکنن و دیگه بعد از اخذ مدرک کارشناسی نیاز نیست 5 سال صبر کنیم چون از زمان اخذ کاردانی تا زمان اخذ کارشناسی اون فرجه طی شده

کسی اینو تایید میکنه ؟
بلهههه..ینی از تاریخ اخذ مدرک کاردانی صرف نظر از کارشناسی 5سال گدشته باشه شما 2سال بعد گرفتن مدرک کارشناسی سنوات 3ساله خواهید داشت.ینی میتونید بعد 2سال از اخذ مدرک کارشناسی در امتحان نظام شرکت کنید

بعدشم مهندس برقی
:surprised:اینجا چی میکنی؟اینجا تاپیک ماس ینی کلش واس ماس:D:D

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلهههه..ینی از تاریخ اخذ مدرک کاردانی صرف نظر از کارشناسی 5سال گدشته باشه شما 2سال بعد گرفتن مدرک کارشناسی سنوات 3ساله خواهید داشت.ینی میتونید بعد 2سال از اخذ مدرک کارشناسی در امتحان نظام شرکت کنید

بعدشم مهندس برقی
:surprised:اینجا چی میکنی؟اینجا تاپیک ماس ینی کلش واس ماس:D:D

عع راس میگی ها چرا اینجا زدم ؟ :دی

آخه یه جا دیدم طرف گفت قدرتی ها هر سه پروانه طراحی و اجرا و نظرات رو میگیرن منم ذوق کردم زود پست زدم

الان میبینم اینجا نبوده :D

ولی در کل سوالم کلی بود
آخه من نظام کرج رفتیم پرسیدم مسئول ثبت نام اینطوری گفت . حالا یا اون چرت گفته یا من چرت شنیدم

fatijon

عضو جدید
سلام دوستان.کسی در رابطه با واگذاری سهمیه نظارت اطاله دقیقی داره ؟ممنون اگه راهنمایمکنید.با سپاس

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز.
اگه بخواییم از نحوه تقسیم کار نظارت از نظام مهندسی شکایت کنیم به کجا مراجعه کنیم بهتره.

mahmoudz

کاربر فعال
سلام.
اگر کسی دکترای معماری هم داشته باشه، باز هم مهر طراحی نظام مهندسی بهش میده؟
چون شنیده بودم چون کسی که دکترا میگیره پژوهشگر میشه دیگه بهش مهر طراحی نمیدن.
ممنونم.

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
یه سوالی داشتم

یه سوالی داشتم

دوستان سلام
ببخشید که سوالم رو تو تاپیک مربوط به خودش مطرح نکردم . یه سوالی داشتم

میخواستم بدونم آیا وظایف ناظر معمار با ناظر سازه تفاوت داره ؟ و این تفاوت تو چیه ؟

بسیار بسیار ممنون :gol:

وسعت

عضو جدید
سلام
من بالاخره پروانه طراحی و نظارتم اومد درب منزل
کسی میدونه حالا باید چی کار کنم؟