[سوالات خود را در مورد روش های اجرا در این تاپیک مطرح کنید] ► پرسش و پاسخ

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد قيمت كاملا با اقا مصطفي موافقم كلا بازار وضع اسفناكي دارد بايد نقد خريد يا نقد فروخت وخيلي ها اصلا نميفروشند منتظر ند تا ببينند چي پيش مياد
واينكه هزينه ها رابطه مستقيم با زير بنا دارد چون مثلا پكيج براي هر زير بنايي يه قيمتي داره يا متراز وسايز لوله كشي براي هر زير بنا فرق داره

درمورد گرمايش و حتي سرمايش ازكف واقعا از لحاظ اتلاف انرژي سيستم مقرون به صرفه اي هست ولي از لحاظ هزينه اجرايي خيلي بالاتر از رادياتور هست

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد قيمت كاملا با اقا مصطفي موافقم كلا بازار وضع اسفناكي دارد بايد نقد خريد يا نقد فروخت وخيلي ها اصلا نميفروشند منتظر ند تا ببينند چي پيش مياد
واينكه هزينه ها رابطه مستقيم با زير بنا دارد چون مثلا پكيج براي هر زير بنايي يه قيمتي داره يا متراز وسايز لوله كشي براي هر زير بنا فرق داره

درمورد گرمايش و حتي سرمايش ازكف واقعا از لحاظ اتلاف انرژي سيستم مقرون به صرفه اي هست ولي از لحاظ هزينه اجرايي خيلي بالاتر از رادياتور هست
رنج قیمتی در چه حدوده؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اتفاقاً من مهرماه رفته بودم کلاردشت ، جاتون خالی ، سیستم گرمایش از کف داشت ، آی 2-3 روز لرزیدیم ، فقط موقعی که روی زمین میخوابیدی همه چی عالی بود :)

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقاً من مهرماه رفته بودم کلاردشت ، جاتون خالی ، سیستم گرمایش از کف داشت ، آی 2-3 روز لرزیدیم ، فقط موقعی که روی زمین میخوابیدی همه چی عالی بود :)
یعنی محیط رو گرم نمیکنه؟

ebrahm

عضو جدید
باتشکر از شما مهندسین.می خواستم بدونم این لچکی ها ونبشی نشیمن در آهن فروشی ها آماده هست یا باید در کارگاه بسازیم مثلا برای نبشی یک نبشی بزرگ(6متر) می خرند واونو به قسمت های دلخواه تقسیم میکنن.سوال دوم چرا ورق بست در جان ستون نمی زنند(آی پی ای ها دوبل)اگر برای درست کردن ستون از ورق استفاده کنیم باز باید از ورق بست استفاده کنیم .لطفا هرکی می ببینه جواب بده

Parvix

عضو جدید
سلام:cool:
1.اکثر جاها بصورت خرد شده موجود نیست ولی هستن جاهایی که آماده شده دارند (ولی بهتر اینه که خرد نباشه چون ممکنه واسه اجرا طول بیشتری از نبشی مورد نیاز باشه)
2.ورقهایی که در جان جوش می شوند برای نیروهای پیچشی و لهیدگی ها استفاده می شوند (تا اونجا یی که من می دونم) در IPE های دوبل به دلیل مشکلات اجرایی ورقها را در جانی که قابل دسترس باشه جوش می دهند (استیفنر)، ولی در تیر ورقها چون به داخل باکس ها در هنگام ساخت دسترسی داریم همون موقع در داخل جوش می دهند
نمی دونم تونستم مطلب رو برسونم یا نه؟

ebrahm

عضو جدید
اگر میشه توضیح بیشتری بدیدممنونم اینطور شما میگید پس باید نبشی 6متری روتکیه تکیه کنیم .هرکی اطلاعات جدید داره بگه

ebrahm

عضو جدید
ببینید طبیعتا در ساختمان فلزی ما احتیاج به ورق بست وتسمه ونبشی (برای اتصال تیر به ستون ویا پای ستون و...)ولچکی داریم آیا این قطعات به صورت خرد فروش میره یا باید ورق ونبشی همون 6متری و12متری بازار رو بخریم وبا توجه به اندازه مورد نظر با هوابرش ببریم.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید طبیعتا در ساختمان فلزی ما احتیاج به ورق بست وتسمه ونبشی (برای اتصال تیر به ستون ویا پای ستون و...)ولچکی داریم آیا این قطعات به صورت خرد فروش میره یا باید ورق ونبشی همون 6متری و12متری بازار رو بخریم وبا توجه به اندازه مورد نظر با هوابرش ببریم.
هر دو حالت موجود هست........
اما بیشتر از ورقهای باقی مانده و یا گوشه های پرت(باقی مانده از ورقهای پای ستون) جهت لچکی و تسمه استفاده میکنن
ولی نبشی رو معمولا اماده میگیرن(البته میشه برش هم زد)
در ضمن نبشی ها در شاخه های 6 متری موجود هستند و اونی که 12 متری هست میلگرده....
موفق باشی

arghavanii

عضو جدید
موضوع های جالب و جدید در روش های اجرا

موضوع های جالب و جدید در روش های اجرا

سلام من باید برای کلاس روش های اجرا یه موضوع مناسب و جالب تهیه کنم و ارائه بدم! به نظرتون چه چیزی جدیدتره توی روش های اجرا؟ یا جالب تر :D:D
مرسی

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام من باید برای کلاس روش های اجرا یه موضوع مناسب و جالب تهیه کنم و ارائه بدم! به نظرتون چه چیزی جدیدتره توی روش های اجرا؟ یا جالب تر :D:D
مرسی

-------------------------------------------------
به نظر من تِرِمی (بتن ریزی زیر دریا) خیلی جالبه-اگرم چیزی تحقیق کردید برای دوستان و ما هم بزارید خوشحال میشیم-اگر من هم مطلبی داشتم براتون میزارم
موفق باشید

علی دهدار

عضو جدید
با سلام خدمته مهندسان گرامی

با سلام خدمته مهندسان گرامی

من بصورت پیمانکار دست دوم کار میکردم اکنون با ثبت شرکت قصد دارم به صورت حرفه ای کار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
من بصورت پیمانکار دست دوم کار میکردم اکنون با ثبت شرکت قصد دارم به صورت حرفه ای کار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام ........

1- ثبت شرکت
2- گرفتن گرید در رشته مورد نظر
3- انعقاد قرارداد.

اطلاعات بیشتر رو با جستجو در نت پیدا می کردید ...............................دوست عزیز .................فراوان مطلب بود.......................بدرود.

آخرین ویرایش:

شهنور

عضو جدید
چرا راه پله ساختمان های دو طبقه ای و بیشتر دارای «پاگرد» است ؟

چرا راه پله ساختمان های دو طبقه ای و بیشتر دارای «پاگرد» است ؟

سلام دوستان چرا راه پله ساختمان های دو طبقه ای و بیشتر دارای «پاگرد» هستش؟

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز برای اینکه با یک ردیف پله که نمیشه یک ارتفاع رو طی کرد تا به طبقه برسیم البته شدن که میشه ولی فرض کن مثل نردبان میشه با شیب زیاد واسه همون میان با دو یا چند ردیف پله به ارتفاع مورد نظر میرسن و برای رفتن آدم از یک ردیف پله به اون ردیف دیگه از پاگرده استفاده میکنن

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان چرا راه پله ساختمان های دو طبقه ای و بیشتر دارای «پاگرد» هستش؟

با سلام البته دوستم ياسر جان هم توضيحات خوبي داد

دوست من اولاً چون انسان ها مخصوصاً بزرگسالان(سالمندان) دچار زحمت میشن ثانیاً برای ایمنی

زیرا که به عنوان مثال اگر آپارتمانی چهار طبقه داشته باشي و طول پلکان آن 10 متر اون موقع لحظه ای

بی احتیاطی خداي نكرده حادثه ای دل خراش را به دنبال خواهد داشت.

شهنور

عضو جدید
بهترین محل نصب شیر قطع کن آب طبقات کجاست ؟

بهترین محل نصب شیر قطع کن آب طبقات کجاست ؟

سلام بهترین محل نصب شیر قطع کن آب طبقات میتونه کجا باشه؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بهترین محل نصب شیر قطع کن آب طبقات میتونه کجا باشه؟

عموما چون داکت ها رو میزارم قسمت سرویس شیر قطع کن تو سرویس میفته. البته ندیدم جایی برای این موضوع محدودیتی قائل شده باشند

hadise mohammadi

عضو جدید
دستمزد طراحی!!!

دستمزد طراحی!!!

سلام دوستان
یه سوال داشتم..
دستمزد طراحی یک سازه با سیف و ایتبس و تهیه نقشه اجرایی برای یه مهندس تازه فارغ التحصیل به چه صورت هستش؟!:)

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مشهد حداقل متری 300 تک تومانی هست چون دفتر معمولا بابت نقشه اجرایی متری هزار یا دوهزار میگیره بعد مدیر دفتر ..... دنبال کمترین معمار و محاسب میگرده تا پس از پرداخت حق الزحمه اونها از پولی که مالک گرفته یک چیزی برای خودش بمونه و اکثرا هم این یک چیز موندن از حق الزحمه محاسب و معمار بیشتر هست .

فقط یک نکته یادت باشه توی نظام مهندسی مشهد تا سه بار سازه رو چک میکنن یعنی یا بار اول تأیید میگیری یا تا سه بار برگشت مجاز هستی برای برا چهارم باید هر متری فکر کنم 150 تومان بریزی تا بتونی سه بار دیگه ببری شماهم اگه تازه کارین اول آمار این فیمت شارژ برگشت نظام رو بپرس و قیمتی که میدی بالاتر از این مبلغ باشه چون اگه به بار چهارم کشیده شه مجبور نشی یک چیزی از جیب ات هم بگذاری حداقل پولی که گرفتی رو ضرر کنی

aminsong

عضو جدید
سلام دوستان منم موافق این تاپیکم حس میکنم بچه های عمران کم کار شدن....
در مورد قوس های ساختمان هم بحث کنید

leila.rashidi

عضو جدید
سلام یکی دیگه از مسائلی که به نظرم بهتره روی اون بحث بشه سازه نگهبانه که طی سالهای اخیر بی توجهی به اون باعث وارد شدن خسارات زیادی شده . اگه دوستان اهل فن درضمینه خاک و پی درمورد انواع سازه های نگهبان و کاربرد اونها در سازه های مختلف تحت شرایط اجرایی متفاوت اطلاعات یا عکسی دارند در اختیار بقیه دوستان بذارند ممنون میشم.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یکی دیگه از مسائلی که به نظرم بهتره روی اون بحث بشه سازه نگهبانه که طی سالهای اخیر بی توجهی به اون باعث وارد شدن خسارات زیادی شده . اگه دوستان اهل فن درضمینه خاک و پی درمورد انواع سازه های نگهبان و کاربرد اونها در سازه های مختلف تحت شرایط اجرایی متفاوت اطلاعات یا عکسی دارند در اختیار بقیه دوستان بذارند ممنون میشم.

سلام. اتفاقا دوست خوبمون معین یه تاپیک برای طراحی سازه نگهبان زده که اگه ادامه پیدا کنه خیلی میتونه مفید باشه. شما هم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید در همین تاپیک مطرح کنید تا بقیه دوستان نیز استفاده کنند.

یونس۶۵

عضو جدید
[محاسبه آرماتورهای عرضی] ► پرسش و پاسخ

[محاسبه آرماتورهای عرضی] ► پرسش و پاسخ

سلام دوستان درمورد محاسبه آرماتورهای عرضی یه مشکل دارم من یه پی نواری طرح کردم ارتفاع اون 80سانت و عرضش140سانت هستش و میزان آرماتورهای طولی در بالا و پایین 7‎ ‎تا 22و یکم آرماتور تقویتی هستش حالا من آرماتور عرصی این پی رو چطور طراحی کنم؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان درمورد محاسبه آرماتورهای عرضی یه مشکل دارم من یه پی نواری طرح کردم ارتفاع اون 80سانت و عرضش140سانت هستش و میزان آرماتورهای طولی در بالا و پایین 7‎ ‎تا 22و یکم آرماتور تقویتی هستش حالا من آرماتور عرصی این پی رو چطور طراحی کنم؟

دوست من توي پی های نواری معمولا ضخامت رو طوری تعیین می کنن که نیاز به آرماتور برشی نباشه

پس آرماتورهای عرضی تنها به عنوان آرماتور حرارتی و هم به عنوان نگهدارنده آرماتورهای طولی فوقانی

به كار برده ميشه اگر پی نواری ضخامت کافی داشته باشه میتوني حداقل مقدار آرماتور حرارتی رو در جهت

عرض بدي بازم اگه مشكلي داشتي سوال رو همين جا مطرح كن تا راهنمايي بكنيم.

matak49

عضو جدید
[طراحی پرده] ► پرسش و پاسخ

[طراحی پرده] ► پرسش و پاسخ

سلام دوستان
ی سوال داشتم اما نمیدونستم دقیقا باید کجا مطرحش میکردم، همینجوری اومدم اینجا مطرحش کردم اگه میتونید لطف کنید کمک کنید:gol:
داخل ی فضای بدون سقف و با وجود باد زیاد میخوام وسطش ی پرده بکشم، از قبل میله های آهنی به فاصله 2.3 متر از هم و ارتفاع 1.8 گذاشته شده و منم نمیتونم تغییری تو فاصلشون ایجاد کنم، این پرده غیر شفافه
حالا مشکلم این:
باد
چون باد زیاده اگه به حالت عادی باشه باد زیاد میزنه و هم سروصدا میکنه هم زیاد تکون میخوره ی طرح خودم دارم اما چون اطلاعاتی ندارم نمیدونم نتیجش چی میشه
اگه میتونید کمک کنید
طرحم اینه:
عکسشو ضمیمه گذاشتم، خط های آبی پردس، و مربع های قرمز میله هاس
داخل میله ها در راستای پرده ی ونوار موازی خالیه تا بادو هدایت کنه

جایگذاری.jpg

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ی سوال داشتم اما نمیدونستم دقیقا باید کجا مطرحش میکردم، همینجوری اومدم اینجا مطرحش کردم اگه میتونید لطف کنید کمک کنید:gol:
داخل ی فضای بدون سقف و با وجود باد زیاد میخوام وسطش ی پرده بکشم، از قبل میله های آهنی به فاصله 2.3 متر از هم و ارتفاع 1.8 گذاشته شده و منم نمیتونم تغییری تو فاصلشون ایجاد کنم، این پرده غیر شفافه
حالا مشکلم این:
باد
چون باد زیاده اگه به حالت عادی باشه باد زیاد میزنه و هم سروصدا میکنه هم زیاد تکون میخوره ی طرح خودم دارم اما چون اطلاعاتی ندارم نمیدونم نتیجش چی میشه
اگه میتونید کمک کنید
طرحم اینه:
عکسشو ضمیمه گذاشتم، خط های آبی پردس، و مربع های قرمز میله هاس
داخل میله ها در راستای پرده ی ونوار موازی خالیه تا بادو هدایت کنه

سلام مهندس چون كه گفتي ميگم سوال هارو تو بخش درخواست ها تالار مهندسي عمران مطرح ميكنن

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=167811&d=1377619358

در اين مورد حالا پرده رو ميخواي رو سقف اجرا كني ديگه ؟

چرا ميخواي از پرده استفاده كني كه مقاومتي هم نداره خودت ميگي كه باد زياده !

براي اجراي سقف از ورق هاي اهني استفاده كن كه در برابر باد مقاومتش زيادتر بشه

و ميتوني به ميله هاي كه مد نظر داري با استفاده از جوش به همديگه متصلش كني

و يا اگه پرده به كار ببري سعي كن فاصله اونها رو كم كني كه باد به اونها صدمه نزنه

فقط من نميدونم اونجاي كه ميگي خونست چي هستش ديوار داره يا نه http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif