### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

hellenaa

عضو جدید
سلام

البته بازم خودتون ترجمشو بازنگری کنید ممکنه من اشتباه کنم

عملکرد ترکیبی پیچیده تر و موثرتری می تواند استفاده شود.
روش پیشنهادی باید با بقیه ی کارهای(نمونه های) مرتبط مقایسه شود.
بهتر است کار خود را با چند نمونه روش خوب موجود مقایسه کنید.

ببخشید اینجا well-known میتونه معروف هم ترجمه بشه؟مشهور,معروف؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممکنه بگید تو متنه زیر دو تست زیر کدوم گزینه میشه؟و لطفا دلیل انتخاب گزینه درست و رد سایر گزینه ها رو بفرمایید.
ممنون
11.jpg
10.jpg

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان
ممکنه بگید تو متنه زیر دو تست زیر کدوم گزینه میشه؟و لطفا دلیل انتخاب گزینه درست و رد سایر گزینه ها رو بفرمایید.
ممنون
مشاهده پیوست 222081
مشاهده پیوست 222082

سلام

سوال 64:

گزینه ی 4 جواب درسته

اما دلایل رد سایر گزینه ها:

گزینه ی 1 غلطه چون با توجه به متن و لغت vast تو گزینه ی 1 که heavy رو به کار برده هیچ ربطی به هم نداره از نظر معنا

گزینه ی 2 غلطه چون اولین کلمه ی بعد از جای خالی که into هست از نظر معنایی وقتی با کلمه ی pay سر هم میشه هیچ ربطی به متن نداره

گزینه ی 3 غلطه چون کلا بی معنیه ما عبارت increase into نداریم

کلا برای جواب دادن به این سوالات به کلمات بعد از جای خالی نگاه کنید ، خیلی میتونه کمکتون کنه

و اما گزینه ی 4 :

carry someone or something into some place
carry someone or something into

lift and move someone or something to some place.

------------------------------------------

سوال 68:

جواب درست گزینه ی 3 هست

با توجه به متن که خط آخرش هست از نظر معنایی فقط گزینه ی 3 درسته بقیه اصلا اون معنی رو نمیده

to fly:
to make (something) float or move through the air

گزینه ی 1 غلطه چون میگه : توی هلیکوپتر پرواز کردن
گزینه ی 2 غلطه چون میگه : با یه هلیکوپتر پراکنده شدن (مثلا موقعی که پرنده ها از ترسشون که صدای هلیکوپتر میاد پرواز میکنن و پراکنده میشن)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سوال 64:

گزینه ی 4 جواب درسته

اما دلایل رد سایر گزینه ها:

گزینه ی 1 غلطه چون با توجه به متن و لغت vast تو گزینه ی 1 که heavy رو به کار برده هیچ ربطی به هم نداره از نظر معنا

گزینه ی 2 غلطه چون اولین کلمه ی بعد از جای خالی که into هست از نظر معنایی وقتی با کلمه ی pay سر هم میشه هیچ ربطی به متن نداره

گزینه ی 3 غلطه چون کلا بی معنیه ما عبارت increase into نداریم

کلا برای جواب دادن به این سوالات به کلمات بعد از جای خالی نگاه کنید ، خیلی میتونه کمکتون کنه

و اما گزینه ی 4 :

carry someone or something into some place
carry someone or something into

lift and move someone or something to some place.

------------------------------------------

سوال 68:

جواب درست گزینه ی 3 هست

با توجه به متن که خط آخرش هست از نظر معنایی فقط گزینه ی 3 درسته بقیه اصلا اون معنی رو نمیده

to fly:
to make (something) float or move through the air

گزینه ی 1 غلطه چون میگه : توی هلیکوپتر پرواز کردن
گزینه ی 2 غلطه چون میگه : با یه هلیکوپتر پراکنده شدن (مثلا موقعی که پرنده ها از ترسشون که صدای هلیکوپتر میاد پرواز میکنن و پراکنده میشن)
ضمن تشکر از شما بزرگوار
سواله 64 گزینه 2 زده که معنیش رو نوشته برای مسافران زیادی مفید باشد!
منم گزینه 4 رو انتخاب کردم ولی نمیدونم قضیش چیه! قطعا باید گزینه 4 رو میزد
از پاسخ فوق العاده دقیق و گویا تون سپاسگزارم:gol::gol:

cozet

عضو جدید
سلام من نیاز به ی معرفی رسمی به عنوان کارمند یک شرکت به زبان انگلیسی دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

artemiss68

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه جزوه آموزشی فارسی یا کتاب یا برنامه ای برای ریشه شناسی واژه های انگلیسی معرفی کنه؟

apadana34

عضو جدید
من ميخوام يه ازمون اينترنتي بدم كه انگليسي هست و زمان پاسخگويي دارد هر سوال مي خوام بشون بگم تايمر پاسخگويي را خاموش كنن مي خوام متن زير را براشون بفرستم مي تونيد زحمت بكشيد ترجمه اش كنيد؟

**مي توانيد تايمر ازمون را خاموش كنيد تا من وقت كافي براي ترجمه هرسوال داشته باشم . براي اينكار بعد از خريدن كد ازمون من چگونه به شما اعلام كنم كه تايمر ازمون را خاموش كنيد؟**

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من ميخوام يه ازمون اينترنتي بدم كه انگليسي هست و زمان پاسخگويي دارد هر سوال مي خوام بشون بگم تايمر پاسخگويي را خاموش كنن مي خوام متن زير را براشون بفرستم مي تونيد زحمت بكشيد ترجمه اش كنيد؟

**مي توانيد تايمر ازمون را خاموش كنيد تا من وقت كافي براي ترجمه هرسوال داشته باشم . براي اينكار بعد از خريدن كد ازمون من چگونه به شما اعلام كنم كه تايمر ازمون را خاموش كنيد؟**

njch

عضو جدید
سلام
ممنون میشم اشکالات این ترجمه رو بگیرید

To achieve this aim, in a period of some 15 months, Edison and his associates in the laboratory (Figure 3.1) at Menle Park, New Jersey, USA built a new type of generator, found a suitable element material and incorporated it in a glass globe operating under a high vacuum [2–4

برای رسیدن به این هدف، ادیسون و همکارانش در آزمایشگاه منلو پارک[1] واقع در نیوجرسی ایالات متحده آمریکا (شکل 1.3)، در یک دوره 15 ماهه یک نوع جدیدی از ژنراتور ساختند، مواد عنصر مناسب را ذوب کرده و در شیشه ی حبابی تحت فشار خلا بالایی قرار دادند و به ثبت جهانی رساندند

[1] Menle park

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
ممنون میشم اشکالات این ترجمه رو بگیرید

To achieve this aim, in a period of some 15 months, Edison and his associates in the laboratory (Figure 3.1) at Menle Park, New Jersey, USA built a new type of generator, found a suitable element material and incorporated it in a glass globe operating under a high vacuum [2–4

برای رسیدن به این هدف، ادیسون و همکارانش در آزمایشگاه منلو پارک[1] واقع در نیوجرسی ایالات متحده آمریکا (شکل 1.3)، در یک دوره 15 ماهه یک نوع جدیدی از ژنراتور ساختند، مواد عنصر مناسب را ذوب کرده و در شیشه ی حبابی تحت فشار خلا بالایی قرار دادند و به ثبت جهانی رساندند

[1] Menle park

سلام

بهتره عبارت در یک دوره 15 ماهه رو بلافاصله بعد از عبارت برای رسیدن به این هدف قرار بدید

• Like
واکنش ها: njch

mohsen2310

عضو جدید
سلام
میشه این متن عبارت را برایم ترجمه نمایید: "ماهنامه شبکه شتابنگاری ایران" (شتابنگار=accelerogram)

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام
میشه این متن عبارت را برایم ترجمه نمایید: "ماهنامه شبکه شتابنگاری ایران" (شتابنگار=accelerogram)

magazine of iran ( or iranian) accelerography network

monthly pressed

آخرین ویرایش:

Coronaa

کاربر فعال
ببخشید میشه مفهوم این متن رو بگید چیه؟ نمیخوام دقیق معنی بشه؟
Getting the functions "CoreVertices()" and "CorePlot()" to work, one has
to install the files located in the sub-directories "bin", and "tools"
in the folder "mat_tug". These are some auxiliary files that perform
some reading/writing operations on your hard-disk, and which call the
cdd-library. Hence, you have to install, the "lcdd" and "lcdd_gmp" binaries
properly on your system, so that these programs can be found by the
shell-script "corevert".
ظاهرن داره آدرس میده که کدوم فایل رو به کدوم مسیر قرار بدیم.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
ببخشید میشه مفهوم این متن رو بگید چیه؟ نمیخوام دقیق معنی بشه؟
Getting the functions "CoreVertices()" and "CorePlot()" to work, one has
to install the files located in the sub-directories "bin", and "tools"
in the folder "mat_tug". These are some auxiliary files that perform
some reading/writing operations on your hard-disk, and which call the
cdd-library. Hence, you have to install, the "lcdd" and "lcdd_gmp" binaries
properly on your system, so that these programs can be found by the
shell-script "corevert".
ظاهرن داره آدرس میده که کدوم فایل رو به کدوم مسیر قرار بدیم.

آدرس فایل ها رو می ده تا نصب کنید (install) و کار اون ها رو توضیح می ده تا دو عملکرد فعال بشه ک اسمشون Corevertix و Coreplot هست که مربوط به شبکه و گراف ها می شه
1- فایل های bin و tools در فولدر mat_tug
اسمشون cdd-library هست و عملیات خوندن و نوشتن داده رو روی هارد سیستم اجرا می کنن
2- باینری های lcdd و lcdd_gmp
اینا هم برنامه هستند که همون corevert پیداش می کنه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام خسته نباشید...خواستم منظور قسمت پر رنگ رو بدونم

the profili site has some on airfoils good information so don't dismiss it out of hand

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=351751

ممنون و با تشکر

سلام

یعنی بدون تامل از دستش ندید

تو محاوره ی خودمون میگیم : از دستت در نره

http://idioms.thefreedictionary.com/out+of+hand

y.nasirpour

عضو جدید
جی پنج

جی پنج

سلام دوستان
هرچی گشتم توی اینترنت نتونستم نرم افزار جی پنج را دانلود کنم.
ممنون می شم اگه کسه واسم ایمیل کنه
با تشکر
nasirpour@chmail.ir

Asghar_

عضو جدید
سلام....منظور integral رو در جمله زیر نمودار متوجه نمیشم.....باتشکر...

یه سوال دیگه:

ممنون میشم در مورد قسمت های مختلف سایت زیر که معرفی کردین توضیح بدین....منظورم قسمت های کاربردیش......اگه سایت های دیگه هم مدنظر دارین ممنون میشم معرفی کنین...باتشکر

http://www.thefreedictionary.com/

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

یه سوال دیگه:

ممنون میشم در مورد قسمت های مختلف سایت زیر که معرفی کردین توضیح بدین....منظورم قسمت های کاربردیش......اگه سایت های دیگه هم مدنظر دارین ممنون میشم معرفی کنین...باتشکر

سلام

فکر کنم منظورش همون انتگرال در ریاضی باشه البته چون تخصصیه بهتره از کسانی که هم رشته ی خودتون هستن بپرسید

لینک زیر هم بد نیست

http://en.wikipedia.org/wiki/Entropy_(classical_thermodynamics)

برای استفاده از اون سایت که گفتید از سمت چپ که نگاه کنید یه منو داره نوشته what's inside اونجا میتونید انتخاب کنید که کلمه ی مورد نظرتون در چه مورده

مثلا اگه دنبال یه اصطلاح می گردید نباید در حالت عادی اونو سرچ کنید چون معانی نامرتبط رو بهتون میده باید تو قسمت زیر که برای اصطلاحات هست سرچ کنید

http://idioms.thefreedictionary.com

"ALPHA"

کاربر ممتاز

یه سوال دیگه:

سلام
ب نظر من معنی integral در اینجا، تابع اولیه هست؛ چون انتگرال سطح زیر منحنی یک تابع هست در حالیکه اینجا، "فقط دو تا خط ساده از وصل شدن چند تا نقطه داریم که آنتروپی-زاویه رو نشون میده؛" که همین وصل شدن چند تا نقطه و تشکیل یک خط یا تابع می شه تجمع چند نفطه روی یک خط یا integral

عمه گلم

عضو جدید
سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 2----.pdfمشاهده پیوست 1----.pdf

آخرین ویرایش:

عمه گلم

عضو جدید
سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 7----.pdfمشاهده پیوست 8----.pdf

آخرین ویرایش:

عمه گلم

عضو جدید
سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 9----.pdfمشاهده پیوست 10----.pdf

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 223274مشاهده پیوست 223275

سلام

جواب این دو تا فایل

پیوست ها

• 1,2.zip
    467 بایت · بازدیدها: 0

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 223278مشاهده پیوست 223279

سلام دوستان عزیز 8 فایل پی دف را در 4 پست جداگانه ارسال میکنم و خواستار جواب مربوط به قسمت زبان عمومی و زبان تخصصی و زبان انگلیسی در آن فایل ها هستم...در حالیکه ممکن است سوالات مشابه زیادی در هر سری با دیگری مشاهده شود ولی هر کدام برای آزمون استخدام وزارت نیرو مربوط به سال های مختلف هستند ...با تشکر از عنایت شمامشاهده پیوست 223280مشاهده پیوست 223281

سلام

فایلای شماره 7 تا 10 تخصصیه

من نمیتونم باید کسی باشه که به این سوالات به فارسی تسلط داشته باشه که بتونه به انگلیسی جواباشو بگه ... باید هم رشته ای خودتون باشه

آقا مهران بیان میتونن جواب بدن MehranVB