### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اعضای محترم باشگاه مهندسان
من تازه عضو شدم. کارشناس زبان انگلیسی هستم. یه متن تهویه مطبوع دارم ترجمه میکنم که تو بعضی از لغات تخصصی اش به مشکل خوردم. کسی که در این مورد بتونه کمکم کنه هست؟
با تشکر
هرجاشو مشکل دارین بذارین
:smile:

blissfull

عضو جدید
ممنون
البته من سعی کردم تا جایی که می تونم یه ترجمه مناسب بنویسم اما بعضی جاها دیگه ذهنم کار نمیکنه! البته متن اصلی المانی بوده که به انگلیسی ترجمه شده و من به فارسی ترجمه اش می کنم. تو همین تاپیک بذارم یا قسمت دیگه؟ و سوال دیگه اینکه متن اسکن شده است و با ادوبی باز میشه، چطور میتونم قسمتی از اونو کپی کنم؟

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون
البته من سعی کردم تا جایی که می تونم یه ترجمه مناسب بنویسم اما بعضی جاها دیگه ذهنم کار نمیکنه! البته متن اصلی المانی بوده که به انگلیسی ترجمه شده و من به فارسی ترجمه اش می کنم. تو همین تاپیک بذارم یا قسمت دیگه؟ و سوال دیگه اینکه متن اسکن شده است و با ادوبی باز میشه، چطور میتونم قسمتی از اونو کپی کنم؟
آره همین جا بذاریدش
همون یه تیکه شو تایپ کنین

invisable

عضو جدید
دوستان من میخوام تو شیتم این جمله هارو به انگلیسی بنویسم عرصه بندی(تفکیک) مطلوب فضاها;) نورگیری و تهویه ی مناسب آشپزخانه;) عدم وجود تهویه در دستشویی;)
موقعیت ساختمان;) دور بودن آشپزخانه از درب ورودی;) و ارتباط بصری از کوچه به داخل ساختمان
کسی میتونه کمکم بکنه؟

آخرین ویرایش:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من روش شخصی به نام AJ رو دنبال میکنم که تاثیر فوق العاده ای برام داشته، تو گوگل فارسی و انگلیسی سرچ کنید حتماً منابعش رو پیدا میکنید.

من هم دقیقا همین پیشنهاد رو براتون دارم.
+ اینکه از کم شروع کنید به زیاد!یعنی اول به متونی گوش دهید که ساده ترند.(تکرار هم موثره)

موفق باشید.

book9

عضو جدید
کسی کتابهای top notch را مطالعه کرده؟می خوام بدونم در چه سطحی هستن؟کتاب کمکی هم داره؟cdچطور؟میشه تو خونه مطالعه کرد یا حتما"باید رفت موءسسه؟

یه سئوال دیگه هم دارم تو این سایت قسمتی واسه نمونه سئوالات زبان هست؟که بتونیم تست بزنیم و با نمونه سئوالات آشنا شیم؟یا اگه سایتی دوستان سراغ دارن ممنون میشم به منم بگن.

من هفتهء دیگه امتحان زبان دارم ولی هیچ نم.نه سئوالی ندارم که بتونم یادگرفته هامو یه محکی بزنم.کسی سایتی سراغ نداره؟

blissfull

عضو جدید
1. the filter material shall be hydrophobic
2. for the particle number measurement, only tightly closable test openings or test ports shall be provided upstream of the 3rd filtration stage enabling the introduction of test aerosols or measuring probes.
قسمت های آندرلاین شده

RaminPSLP

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. the filter material shall be hydrophobic
2. for the particle number measurement, only tightly closable test openings or test ports shall be provided upstream of the 3rd filtration stage enabling the introduction of test aerosols or measuring probes.
قسمت های آندرلاین شده
1. the filter material shall be hydrophobic این یعنی جنس ***** از نوعی باشه که آب رو جذب نکنه و به اصطلاح آب گریز باشه

2. measuring probes یعنی تست های اندازه گیری
enabling the introduction of test aerosols or measuring probes یعنی امکان اندازه گیری و شناخت نوع ذرات رو میسر میکنه

ستاره نقره اي

اخراجی موقت
سلام
در تايپك آموزش گرامر
گفته شده كه اگر حرف قبل از s حروف t,p,k,f باشه اون اس به صورت (س) تلفظ مي شه . آيا اين قاعده براي اين دو جمله هم صادقه؟
Ther are two O’S in the word room.

Ther are two E’S in the word three.

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
در تايپك آموزش گرامر
گفته شده كه اگر حرف قبل از s حروف t,p,k,f باشه اون اس به صورت (س) تلفظ مي شه . آيا اين قاعده براي اين دو جمله هم صادقه؟

:surprised:
صدای (ز) میده هاا

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سری اسامی نویسنده های لاتین هست که نحوه نگارش آنها به زبان فارسی را نیاز دارم (این که با الفبای فارسی چطور نوشته می شوند) این یک سری از اسامی:
Heawood
ArthurCayley
Karp
Zadeh
Rosenfeld
bullnheimer
brown
Mycielski/

Grotzsch/

پیشاپیش ممنونم

آخرین ویرایش:

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یک سری اسامی نویسنده های لاتین هست که نحوه نگارش آنها به زبان فارسی را نیاز دارم (این که با الفبای فارسی چطور نوشته می شوند) این یک سری از اسامی:
Heawood
ArthurCayley
Karp
Zadeh
Rosenfeld
bullnheimer
brown
Mycielski/

Grotzsch/

پیشاپیش ممنونم
هی وود
آرتور کیلی
کارپ
زاده
روزنفیلد
بالنیمر
براون
میسیلسکی

آخریش آلمانیه اگه اشتباه نکنم. نمیدونم

Modernist

عضو جدید
سلام
در تايپك آموزش گرامر

s یا صدای /س/ می دهد یا صدای /ز/
برای اینکه بفهمی کجا صدای س یا ز می ده دستت رو بزار روی گلوت و حرف قبلش رو بگو . اگر اون حرف لرزش داشت s صدای ز می ده و در غیر اینصورت صدای س می دهد
مثلا همین مثالی که خودت زدیO's , E's وقتی داری می گی O یا E در قسمت گلو لرزش احساس می کنی پس صدای ز می دهد. ولی حروف f,k,p,t هیچکدام لرزش ندارد پس س تلفظ می شود.

blissfull

عضو جدید

What abt these sentences:
1. low-turbulent flow outlets are available with or without mixing function.
2. fine-meshed sieves
3. the distribution of recirculated air, mixing, and complete homogenization of outdoor air and recirculated air is carried out in a central air handling unit outside the operating room.
4. overflow openings

thanks
best regards​

Y@S

عضو جدید
کمک در ترجمه

کمک در ترجمه

سلام دوستان عزیزم

لطفا تو ترجمه این متن کمکم کنید.استادمون خواسته اتفاقی روکه برامون اخیرا افتاده سر کلاس توضیح بدیم
بیشتر باید زمان فعل ها حال کامل باشه اگر متن فارسیشم مشکلی داره شما منو راهنمایی کنید. میخوام متنی که نوشتم یه حالت داستانی داشته باشه نه گزارشی ولی نمیدونم چطوری این ماجرا رو بسط بدم.
ممنون از لطف همه دوستان خوبم

هفته پیش ما تصمیم گرفتیم برای خرید بریم بیرون.در را قفلکردیم و کلید را گذاشتیم توی جا کفشی.بعد از رفتن ما برادرم زنگ زد و گفت دارممیام خونه، من گفتم ما خونه نیستیم ولی کلید تو جا کفشی. برادرم اومده بود خونه کلیدرو برداشته و درو باز کرده بود
وقتی ما برگشتیم خونه،دنبال کلید گشتیم تا درو باز کنیم اماکلید تو جا کفشی نبود.برادرم کلید رو برده بود توی خونه و یادش رفته بود اونو دوباره بذاره سر جاش.برای همین ما مجبور شدیم بریم محل کار بابام و کلید بابام روبگیریم.

book9

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم

لطفا تو ترجمه این متن کمکم کنید.استادمون خواسته اتفاقی روکه برامون اخیرا افتاده سر کلاس توضیح بدیم
بیشتر باید زمان فعل ها حال کامل باشه اگر متن فارسیشم مشکلی داره شما منو راهنمایی کنید. میخوام متنی که نوشتم یه حالت داستانی داشته باشه نه گزارشی ولی نمیدونم چطوری این ماجرا رو بسط بدم.
ممنون از لطف همه دوستان خوبم
هفته پیش ما تصمیم گرفتیم برای خرید بریم بیرون.در را قفلکردیم و کلید را گذاشتیم توی جا کفشی.بعد از رفتن ما برادرم زنگ زد و گفت دارممیام خونه، من گفتم ما خونه نیستیم ولی کلید تو جا کفشی. برادرم اومده بود خونه کلیدرو برداشته و درو باز کرده بود
وقتی ما برگشتیم خونه،دنبال کلید گشتیم تا درو باز کنیم اماکلید تو جا کفشی نبود.برادرم کلید رو برده بود توی خونه و یادش رفته بود اونو دوباره بذاره سر جاش.برای همین ما مجبور شدیم بریم محل کار بابام و کلید بابام روبگیریم.​

دوست عزیزم من داستانی را که خودت نوشتی را میتونم ترجمه کنم ولی شاخ و برگ دادنش با خودت.
last week we decided to go out for buying.we locked in and the key to put in place shoes.then my brother rang and he said:''i come home"and i said;"we are not at home but the key insid shoes here" تا انتها ...

• Like
واکنش ها: Y@S

Modernist

عضو جدید
[FONT=&]سلام دوستان عزیزم
[/FONT]
[FONT=&]لطفا تو ترجمه این متن کمکم کنید.استادمون خواسته اتفاقی روکه برامون اخیرا افتاده سر کلاس توضیح بدیم[/FONT]
[FONT=&]بیشتر باید زمان فعل ها حال کامل باشه اگر متن فارسیشم مشکلی داره شما منو راهنمایی کنید. میخوام متنی که نوشتم یه حالت داستانی داشته باشه نه گزارشی ولی نمیدونم چطوری این ماجرا رو بسط بدم.
ممنون از لطف همه دوستان خوبم[/FONT]
[FONT=&]هفته پیش ما تصمیم گرفتیم برای خرید بریم بیرون.در را قفلکردیم و کلید را گذاشتیم توی جا کفشی.بعد از رفتن ما برادرم زنگ زد و گفت دارممیام خونه، من گفتم ما خونه نیستیم ولی کلید تو جا کفشی. برادرم اومده بود خونه کلیدرو برداشته و درو باز کرده بود [/FONT]
[FONT=&]وقتی ما برگشتیم خونه،دنبال کلید گشتیم تا درو باز کنیم اماکلید تو جا کفشی نبود.برادرم کلید رو برده بود توی خونه و یادش رفته بود اونو دوباره بذاره سر جاش.برای همین ما مجبور شدیم بریم محل کار بابام و کلید بابام روبگیریم.[/FONT]​
دوست من با این کارت جز خودت به کسی لطمه نمی زنی.
سعی کن بشینی خودت انگلیسی بنویسی
حتما باید از دیکشنری استفاده کنی و با کمک دیکشنری بتونی بنویسی.
حالا استاد شما شاید بتونه توی هر ترم 3 4 تا موضوع بده و شما هم به همین طریق بنویسی ولی فایدش چیه؟
سعی کن خودت یه دفتر خاطرات بگیری و خاطرات هر روز رو انگلیسی بنویسی ، حتی شده دو سه جمله.
موفق باشی

Modernist

عضو جدید
دوست عزیزم من داستانی را که خودت نوشتی را میتونم ترجمه کنم ولی شاخ و برگ دادنش با خودت.
last week we decided to go out for buying.we locked in and the key to put in place shoes.then my brother rang and he said:''i come home"and i said;"we are not at home but the key insid shoes here" تا انتها ...
go out for buying= go shopping
we locked in and the key to put in place shoes= we locked the door and we put the key in the shoe rack
the key insid shoes here= The key is inside the shoe rack

*GLADIATOR*

عضو جدید
سلام
خواهشا این متنو واسم ترجمه کنید. کمکم کنید واسه پایان نامه لازمش دارم.
مرسی

Hydrogenation of CO, CO2 and their mixtures has been comparatively studied in this work on a
representative cobalt-based catalyst under typical Fischer–Tropsch synthesis conditions (T = 220 8C,
P = 20 bar, GHSV = 4800 cm3(STP)/h/gcat, H2/COx = 2.45–4.9 mol/mol). In addition, the interactions of the
adopted catalyst with CO, CO2 and their mixtures have been studied by FT-IR spectroscopy. When used
alone, both CO and CO2 are easily hydrogenated over the adopted catalyst, with CO2 showing a reactivity
higher then CO. However the selectivity of the two processes is extremely different, with over 90% of the
products represented by methane in the case of CO2 hydrogenation. No evidence has been found for the
involvement of different surface species in CO and CO2 hydrogenation, suggesting that the observed
reaction products originate from the same intermediate. It is speculated that the different reactivity of
the mixtures CO/H2 and CO2/H2 is due to the different adsorption ability of CO and CO2, which strongly
affects the H/C atomic ratio on the catalyst surface. The higher H/C ratio resulting upon CO2
hydrogenation inhibits the chain growth, hence favoring the methanation reaction. In the presence of
CO, CO2 is hardly hydrogenated and behaves as an inert species: this has been ascribed to a competition
between CO and CO2 for the adsorption on the catalyst active sites.​

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
هیدروژنه کردن CO ، CO2 و
مخلوط آنها شده است نسبتا در این کار بر روی یک نماینده مبتنی بر کبالت کاتالیزور
تحت شرایط معمولی سنتز فیشر - تروپش مورد مطالعه قرار (T = 220 8C ، P = 20 بار ،
GHSV = 4800 cm3 (STP) / H / gcat ، H2/COx = 2.45-4.9 مول / مول). علاوه بر این ، فعل و
انفعالات از کاتالیزور با CO ، CO2 و مخلوط آنها تصویب شده اند توسط طیف سنجی FT -
IR مورد مطالعه قرار گرفت. هنگامی که به تنهایی استفاده می شود ، هر دو CO و CO2
می توان به راحتی بیش از کاتالیزور به تصویب رسید ، هیدروژنه با CO2 نشان دادن
واکنش پذیری بالاتر و سپس شرکت با این حال انتخابی از دو فرایند بینهایت متفاوتی
هستند ، با بیش از 90 ٪ از محصولات ارائه شده توسط متان در مورد هیدروژنه کردن CO2.
هیچ مدرکی برای
دخالت از گونه های مختلف در سطح هیدروژنه CO و CO2 یافت می شود ، نشان می دهد که
محصولات واکنش مشاهده شده از متوسط ​​همان سرچشمه است. این باورند که واکنش های
مختلف از مخلوط CO/H2 و CO2/H2 ، با توجه به توانایی های مختلف جذب CO و CO2 ، که
به شدت تحت تاثیر قرار نسبت اتمی H / C در سطح کاتالیزور است. بالاتر نسبت H / C در نتیجه
پس از هیدروژنه کردن CO2 مانع رشد زنجیره ای ، از این رو علاقه عکس العمل
methanation. در
حضور CO ، CO2 به سختی هیدروژنه و رفتار به عنوان گونه های بی اثر : این رقابت بین
CO و CO2 برای جذب کاتالیزور در سایت های فعال نسبت داده شده
است

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
سلام ببخشيد تو آموزش گرامر به مشكل خوردم
have you enough money
or
do you have enough money
كدومش درسته ؟

گلبرگ نقره ای

کاربر ممتاز
يه سوال ديگه
وقتي ميگي:
what are you doing?
يعني چكاره اي؟
يا
داري چكار ميكني؟

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حب تفاوتشون در كاربرد چيه زهره جوني؟
چرا همه استاداي زبان شكل دوم رو بكار ميبرن و وقتي شكل اولو بكار مي بريم ايراد مي گيرن؟و يا گاهي بهت مي خندن؟
راستش ما جفتش رو حتی توی دانشگاه استفاده میکردیم
و فکر میکنم تفاوتش بخاطر تفاوتهای انگلیسی امریکایی و انگلیسی بریتانیایی باشه.
میپرسم بهتون میگم