سه شنبه 17 اسفند روز جهانی زن. تبریک به همه خانمهای محترمه باشگاه

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک انتقاد کوچولو هم از کیوان عزیز دارم ترکیب خانم های محترم یک عبارت فارسی هست و در زبان فارسی صفت مذکر و مونث نداریم.و بنابراین خانم های محترمه ترکیب درستی نیست.:gol:

قبول دارم. ممنون .اصلاح میشه. ولی همه جا متاسفانه همینو میگن.البته محترم عربیه.مثل این که شما بالا از کلمه انتقاد عربی و کوچولوی فارسی به عنوان صفت و موصوف استفاده کردین

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایون لطفا به حرمت خانم ها بحث هاتونو بردارید ببرید یک تاپیک دیگه بزنید و تا وقتی جون تو بدنتون هست کل کل کنید .

این تاپیک مخصوص تبریک روز جهانی زنه . میخواهد این زن مسلمون باشه یا مسیحی یا یهودی یا بی دین . مهم اینه که این روز در جهان به زنان اختصاص داده شده و هیچ جا ذکر نشده اون زن دینش چیه مرامش چیه پیرو چه ایسمی هست چه کاره است و ایران زندگی میکنه یا لبنان یا مصر یا لیبی یا عربستان یا المان یا فرانسه یا............. ...........

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با کلیت بحثتون کاری ندارم.............ببخشید قبلشم که میام وسط بحثتون.........اما یه سوال!
شما که دنبال این هستین که ببینین هدف جهانی روز زن برآورده شده یا نه........به نظرتون تو داخل کشور خودمون با توجه ه نامگذاری تولد حضرت فاطمه واسه زن ها چیکارکردیم؟هدف این نامگذاری برآورده شده؟
نخیر من دنبال این نیستم ببینم هدف اون روز برآورده شده یا نه، چون میدونم نشده و تبدیل شده به یک روز فقط برای تبریک گفتن به زنان، همین و تقریبا در هیچ جای دنیا هیچ کار قابل توجهی در این روز صورت نمیگیره.

حالا که اینطوره و این روز هیچ چیز اضافه ای برای ما نداره (البته برای برخی گروه ها و گروهک های ایرانی این روز خیلی به درد میخوره) ، چه بهتر که روی داشته های خودمون تمرکز کنیم و اهداف روز زن خودمون رو برآورده کنیم، و روش مانور بدیم و برای حفظ کرامت زنان تلاش کنیم.

باز برگشتی به حرف اولت؟ گفتم که موضوعیت این روزها با هم فرق داره نمیتونی اونا رو با هم مقایسه کنی ای بابا
تو روز زن تو ایران رو با روز جهانی زن نباید به موازات هم قرار بدی .اصلا از یک جنس نیستن.
در روز تولد فاطمه زهرا(س) همه به احترام او به زنان ومادرانمان احترام و تکریم مضاعف میکنیم .تکریمی که همراه با ابراز مهر و صمیمیت است .واز مقام شامخ مادران به احترام مادر بودن سید النساء العالمین تجلیل کنیم.
در حالی که در روز جهانی زن این حالت نیست و نامگذاری این روز جنبه حقوقی و اجتمایی و سیاسی دارد. همین. فکر کنم اگه این پستو بخونی منظور منو بهتر متوجه بشی. مگه این که....
من که قبلا خدمتت عرض کردم، باشه قبول، هدف این روز حقوقی اجتماعی و سیاسی است، شما برای من مثال بیار از احقاق حقوق زنان در جهان در این روز.
توی پیام خصوصی هم بهت گفتم، با فلسفه این روزهای دل خوش کنک، مخالفم، خودمون از این روزها زیاد داریم ،اگر قراره فقط به خانمها تبریک بگیم، از این روزهای دل خوش کنک خودمون داریم...

برای احترام و یاد آوری موضوعات خاص یک روز جهانی یا ملی اعلام میشه و برای اینکه زیاد هم بی ربط نباشه در سالروز یک اتفاق خاص مراسم می گیرند. مثلا ما که روز شهادت استاد مطهری رو به عنوان روز معلم ثیت کردیم. فقط به خاطر خود مطهری نیست که به خاطر همه معلم هاست. یا روز تولد خواجه نصیر که به عنوان روز مهندس نامیده شده فقط به خاطر خود خواجه نصیر نیست. از این مثال ها زیاده. هدف از نامگذاری روزها جلب کردن توجهات به یک قشره نه فقط یک شخص یا یک اتفاق خاص. روز زن روز معلم روز مهندس روز کارگر ....
مشکل من این ها نیست، این روز فعلا تبدیل شده به چیزی مثل ولنتاین و هدف فعلیش تکریم زن، نیست.
خودمون ازا ین روزها خیلی داریم....

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق اطلاعاتی که در ویکی پدیا موجود می باشد، این روز توسط کشورهای زیر گرامی داشته می شود:

Albania, Algeria, Argentina, Armenia, Australia, Azerbaijan, Bangladesh, Belarus, Bhutan, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Cambodia, Cameroon, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Croatia, Cuba, Cyprus, Ecuador, Estonia, Dominican Republic, Denmark, Finland, Georgia, Greece, Hungary, Iceland, India, Italy, Israel, Laos, Latvia, Lithuania, Kazakhstan, Kosovo, Kyrgyzstan, Macedonia, Malta, Mexico, Moldova, Mongolia, Montenegro, Nepal, Norway,Pakistan, Poland, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Sweden, Spain, Syria, Taiwan, Tajikistan, Thailand, Turkey, Turkmenistan, Ukraine, United Kingdom, Uruguay, Uzbekistan, Vietnam, Zambia

شما اسمی از آمریکا در این لیست نمی بینید. جایی که زادگاه و محل تولد این روزه. حتی در تقویم رسمی آمریکا هم این روز وجود ندارد (تاجایی که من از سایت های دیگه تحقیق کردم مثل: http://eventplanning.about.com/od/e...vents-Calendar-2011-Holidays-Major-Events.htm)

از سال 1969 به بعد در این روز هیچ اتفاق خاصی در راستای احقاق حقوق زنان در کشورهای اروپایی و آمریکا نیفتاده، گویا وضع زنان آنجا گل و بلبل شده است دیگر!!!

البته برای جبران آن در سال 2007 در ایران عده ای قصد راه پیمایی داشتند، در این راه پیمایی محبوبه عباس قلی زاده و شاید صدر دستگیر و بعد ازاد شدند. پیامهایی نیز از طرف برخی روشنفکران و گروه های ایرانی صادر شد، منتها خبری از فعالیت گروه های اروپایی در این روز در ویکی پدیا منعکس نشده است.

باز هم طبق ویکی پدیا:

در بسیاری از کشورها هدف اصلی این روز فراموش شده و فقط منحصر به دادن گل و هدیه به خانمها شده است.
همچنین ذکر شده است که در مناطق دیگر هدف اصلی این روز همچنان گرامی داشته می شود ولی مثالی از این مورد آورده نشده است و به جای آن مثالهای متعددی از فراموشی هدف اصلی این روز آورده اند.

در همین روز در سال 2010 صلیب سرخ جهانی اعلام کرد مسئله مهاجرت زنان به علت درگیری های نظامی و مشکلات بعد از آن از قبیل زندگی تنها با فرزندان، آزار های جنسی و .... مسئله روز بانوان است.

خوب این اصل موضوع رو منقضی نمیکنه.8 مارس روز جهانی زن توسط سازمان ملل شناخته شده.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیوان ازت ممنونم

لطف کردی که یادمون انداختی در دنیا یک روز به من و همجنسانم اختصاص داره. به همه زنها فارغ از مذهب و عقاید سیاسی و مکان جغرافیایی

منم به همه دوستام در این سایت و کل جهان تبریک میگم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت چیه؟ من میگم این روز به عنوان روز جهانی زن و احقاق حقوق زنان در سازمان ملل ثبت شده .مثل روز جهانی کارگر . مشکلی داری با این جمله؟ چرا بحثو منحرف میکنی؟

سرچامو کردم پیدا نکردم چیز دندو گیری...

بله ثبت شده، ولی فقط ثبت شده و از اون هدف فقط اسم روز رنش باقی مونده و هدفی ازش باقی نمونده...

در این صورت چون هدفی ازش باقی نمونده و فقط اسمه، چه بهتره روز ولادت حضرت فاطمه بشه روز زن.
شرمنده که روی داشته های خودمون پافشاری میکنم.

طبق اطلاعاتی که در ویکی پدیا موجود می باشد، این روز توسط کشورهای زیر گرامی داشته می شود:

Albania, Algeria, Argentina, Armenia, Australia, Azerbaijan, Bangladesh, Belarus, Bhutan, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Cambodia, Cameroon, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Croatia, Cuba, Cyprus, Ecuador, Estonia, Dominican Republic, Denmark, Finland, Georgia, Greece, Hungary, Iceland, India, Italy, Israel, Laos, Latvia, Lithuania, Kazakhstan, Kosovo, Kyrgyzstan, Macedonia, Malta, Mexico, Moldova, Mongolia, Montenegro, Nepal, Norway,Pakistan, Poland, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Sweden, Spain, Syria, Taiwan, Tajikistan, Thailand, Turkey, Turkmenistan, Ukraine, United Kingdom, Uruguay, Uzbekistan, Vietnam, Zambia

شما اسمی از آمریکا در این لیست نمی بینید. جایی که زادگاه و محل تولد این روزه. حتی در تقویم رسمی آمریکا هم این روز وجود ندارد (تاجایی که من از سایت های دیگه تحقیق کردم مثل: http://eventplanning.about.com/od/e...vents-Calendar-2011-Holidays-Major-Events.htm)

از سال 1969 به بعد در این روز هیچ اتفاق خاصی در راستای احقاق حقوق زنان در کشورهای اروپایی و آمریکا نیفتاده، گویا وضع زنان آنجا گل و بلبل شده است دیگر!!!

البته برای جبران آن در سال 2007 در ایران عده ای قصد راه پیمایی داشتند، در این راه پیمایی محبوبه عباس قلی زاده و شاید صدر دستگیر و بعد ازاد شدند. پیامهایی نیز از طرف برخی روشنفکران و گروه های ایرانی صادر شد، منتها خبری از فعالیت گروه های اروپایی در این روز در ویکی پدیا منعکس نشده است.

باز هم طبق ویکی پدیا:

در بسیاری از کشورها هدف اصلی این روز فراموش شده و فقط منحصر به دادن گل و هدیه به خانمها شده است.
همچنین ذکر شده است که در مناطق دیگر هدف اصلی این روز همچنان گرامی داشته می شود ولی مثالی از این مورد آورده نشده است و به جای آن مثالهای متعددی از فراموشی هدف اصلی این روز آورده اند.

در همین روز در سال 2010 صلیب سرخ جهانی اعلام کرد مسئله مهاجرت زنان به علت درگیری های نظامی و مشکلات بعد از آن از قبیل زندگی تنها با فرزندان، آزار های جنسی و .... مسئله روز بانوان است.

شما چرا خودتون رو اینقدر عذاب می دین. سند و مدرک رو می کنید که چی رو ثابت کنید حالا به هر علتی بوده یک اسمی روی این روز گذاشتند.اصل موضوع (گرامیداشت روز جهانی زن) که موضوع این تاپیک هم هست رو ول کردیم دنبال اسم آمریکا می گردیم. روز زن خودمون هم هست. این هم باشه. می گم اگه شما نظرتون اینه که این روز رو حذف کنند. امضا جمع کنیم بدیم سازمان ملل که اقا اینکارها یعنی چی؟ اصلا چرا روز زن؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این اصل موضوع رو منقضی نمیکنه.8 مارس روز جهانی زن توسط سازمان ملل شناخته شده.
ای بابا خب مگه من میگم شناخته نشده؟

میگم الآن هیچ چیز یازا ون هدفش باقی نمونده، یعنی هیچ چیز اضافه تر از روز ولادت حضرت فاطمه ما نداره، فقط تبریک به خانمهاست، مثل ولنتاین.
حالا چرا ما باید این روزو جشن بگیریم؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نخیر من دنبال این نیستم ببینم هدف اون روز برآورده شده یا نه، چون میدونم نشده و تبدیل شده به یک روز فقط برای تبریک گفتن به زنان، همین و تقریبا در هیچ جای دنیا هیچ کار قابل توجهی در این روز صورت نمیگیره.

حالا که اینطوره و این روز هیچ چیز اضافه ای برای ما نداره (البته برای برخی گروه ها و گروهک های ایرانی این روز خیلی به درد میخوره) ، چه بهتر که روی داشته های خودمون تمرکز کنیم و اهداف روز زن خودمون رو برآورده کنیم، و روش مانور بدیم و برای حفظ کرامت زنان تلاش کنیم.

من که قبلا خدمتت عرض کردم، باشه قبول، هدف این روز حقوقی اجتماعی و سیاسی است، شما برای من مثال بیار از احقاق حقوق زنان در جهان در این روز.
توی پیام خصوصی هم بهت گفتم، با فلسفه این روزهای دل خوش کنک، مخالفم، خودمون از این روزها زیاد داریم ،اگر قراره فقط به خانمها تبریک بگیم، از این روزهای دل خوش کنک خودمون داریم...

مشکل من این ها نیست، این روز فعلا تبدیل شده به چیزی مثل ولنتاین و هدف فعلیش تکریم زن، نیست.
خودمون ازا ین روزها خیلی داریم....

پس میفرمایید اگه روزی رو به نامی نامیدند و این روز نمادین شده فقط. پس باید دیگه بهش اهمیت ندیم؟ اره؟ پاک کردن صورت مساله.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چرا خودتون رو اینقدر عذاب می دین. سند و مدرک رو می کنید که چی رو ثابت کنید حالا به هر علتی بوده یک اسمی روی این روز گذاشتند.اصل موضوع (گرامیداشت روز جهانی زن) که موضوع این تاپیک هم هست رو ول کردیم دنبال اسم آمریکا می گردیم. روز زن خودمون هم هست. این هم باشه. می گم اگه شما نظرتون اینه که این روز رو حذف کنند. امضا جمع کنیم بدیم سازمان ملل که اقا اینکارها یعنی چی؟ اصلا چرا روز زن؟
عذاب نیست این دوست عزیز، این هم مثل روز ولنتاین که غربیه، این هم غربیه، ما خودمون روز زن برای تبریک گفتن خالی داریم!

پس گویا شما با ولنتاین هم مشکلی ندارید؟ ولنتاین هم هست، سپندارمزگان هم باشه، درسته؟

در این صورت بنده دیگه بحثی نخواهم داشت با شما...

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای بابا خب مگه من میگم شناخته نشده؟

میگم الآن هیچ چیز یازا ون هدفش باقی نمونده، یعنی هیچ چیز اضافه تر از روز ولادت حضرت فاطمه ما نداره، فقط تبریک به خانمهاست، مثل ولنتاین.
حالا چرا ما باید این روزو جشن بگیریم؟
کی گفته تو جشن بگیری؟ نگیر
جشن نمیگیریم. جشن روز بزرگداشت مقام زن در ایران روز ولادت فاطمه زهراست.
روز جهانی زن روز یاداوری حقق زنان در جهانه. اینا از یک جنس نیستن .این صد بار .حالا هی بگو.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس میفرمایید اگه روزی رو به نامی نامیدند و این روز نمادین شده فقط. پس باید دیگه بهش اهمیت ندیم؟ اره؟ پاک کردن صورت مساله.
ما خودمون از این روزهای نمادین داریم، اونو جشن میگیرم و بهش اهمیت میدیم.

مجدد سوال میکنم، شما با روز ولنتاین مشکلی ندارید؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیوان ازت ممنونم

لطف کردی که یادمون انداختی در دنیا یک روز به من و همجنسانم اختصاص داره. به همه زنها فارغ از مذهب و عقاید سیاسی و مکان جغرافیایی

منم به همه دوستام در این سایت و کل جهان تبریک میگم
تشکر ندارم .شرمنده

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی گفته تو جشن بگیری؟ نگیر
جشن نمیگیریم. جشن روز بزرگداشت مقام زن در ایران روز ولادت فاطمه زهراست.
روز جهانی زن روز یاداوری حقق زنان در جهانه. اینا از یک جنس نیستن .این صد بار .حالا هی بگو.
یه مثال برای این حرفت بیار...
بلاخره به نمادین بودن این روز اعتقاد داری، یا اعتقاد داری در این روز در سطح جهان حقوق زنان پیگیری میشه؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما خودمون از این روزهای نمادین داریم، اونو جشن میگیرم و بهش اهمیت میدیم.

مجدد سوال میکنم، شما با روز ولنتاین مشکلی ندارید؟

گفتم صورت مساله رو پاک نکن .تو موضوع رو هم عوض میکنی؟ گفتم که ولنتاین از نظر موضوعی و اهمیت با 8 مارس فرق داره. گفتم. نگفتم؟
من کاری با ولنتاین و روزهای مشابه اون ندارم.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا تاپیکو از موضوع خودش منحرف کردید رفت

روز مرد تلافیشو در میارم

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مثال برای این حرفت بیار...
بلاخره به نمادین بودن این روز اعتقاد داری، یا اعتقاد داری در این روز در سطح جهان حقوق زنان پیگیری میشه؟

میگم این روز برای احقاق حقوق زنان نامگذاری شده.ضامن پیگیری اون نیستم آقا

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذاب نیست این دوست عزیز، این هم مثل روز ولنتاین که غربیه، این هم غربیه، ما خودمون روز زن برای تبریک گفتن خالی داریم!

پس گویا شما با ولنتاین هم مشکلی ندارید؟ ولنتاین هم هست، سپندارمزگان هم باشه، درسته؟

در این صورت بنده دیگه بحثی نخواهم داشت با شما...
نه اتفاقا بدم میاد از نمادها و رسوم غربی که به زور بخواهیم تقلید کنیم. منظورم این نیست که غربیها کار اشتباهی انجام میدن چون این فرهنگ و رسم اونهاست. بلکه تقلید از فرهنگ دیگران و اینکه احساس کنیم با اینکار خودمون رو روشنفکر نشونم میدیم شکل ناجور به خودش میگیره و عزت نفس خودمون رو پایین میاره.
ولی شما هم قبول کنید که ولنتاین با روز زن فرق می کنه.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتم صورت مساله رو پاک نکن .تو موضوع رو هم عوض میکنی؟ گفتم که ولنتاین از نظر موضوعی و اهمیت با 8 مارس فرق داره. گفتم. نگفتم؟
من کاری با ولنتاین و روزهای مشابه اون ندارم.
!!!!!!!
وقتی این روز چیزی جز تبریک گفتن به خانمها نداره، هیچ فرقی با ولنتاین هم نخواهد داشت.
در ویکی پدیا هم این گفته شده بود که هدف اصلی این روز فراموش شده و فقط منحصر شده به تبریک گفتن و کادو خریدن...

اقا جان شما یه مثال بیار از احقاق حقوق زنان در این روز، من همه پستهامو تو این تاپیک حذف میکنم که منحرف نشه.

mamad kh

عضو جدید
منم با مصطفی هم عقیده ام
مصطفی بچه ها منظور تورو اشتباه گرفتن
شما کاملا درست می گی
بچه ها برگردید از اول حرف ها شو بخونین متوجه می شین

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا تاپیکو از موضوع خودش منحرف کردید رفت

روز مرد تلافیشو در میارم

من چیکار کنم تقصیر مصطفی است دیگه.
داره این وسط دنبال نقش امریکا تو روز جهانی زن میگرده. آخه تورو سنه نه .چنین روزی از طرف سازمان ملل با هدف احقاق حقوق زنان نامگذاری شده حالا یکی اهمیت میده و برای یکی فقط نمادینه. ولی چنین روزی با چنین هدفی هست و چون نیت نامگذاری انساندوستانه بوده پس قابل احترامه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم این روز برای احقاق حقوق زنان نامگذاری شده.ضامن پیگیری اون نیستم آقا
ضامن پیگیریش نیستید ولی مامور تبریک گفتنش هستید؟
هدف شما از تبریک این روز چی بود؟

نه اتفاقا بدم میاد از نمادها و رسوم غربی که به زور بخواهیم تقلید کنیم. منظورم این نیست که غربیها کار اشتباهی انجام میدن چون این فرهنگ و رسم اونهاست. بلکه تقلید از فرهنگ دیگران و اینکه احساس کنیم با اینکار خودمون رو روشنفکر نشونم میدیم شکل ناجور به خودش میگیره و عزت نفس خودمون رو پایین میاره.
ولی شما هم قبول کنید که ولنتاین با روز زن فرق می کنه.
بله این فرهنگ و رسم اونهاست، منم موافقم، هرکاری میخوان بکنن...

خلاصه حرف من اینه، وقتی در این روز چیزی جز تبریک و هدیه دادن به زنان انجام نمیشه، حکمش مثل همون حکم ولنتاینه، مگه تو روز ولنتاین چه کاری انجام میشه که ما میگیم نه، باید سپندارمزگان رو جشن بگیریم؟

mamad kh

عضو جدید
منظور مصطفی اینه می گه به جای اینکه تو این روز تبریک بگیم باید بیایم اعتراض کنیم که چرا به اون زنان ظلم شده درست می گم داداش

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با مصطفی هم عقیده ام
مصطفی بچه ها منظور تورو اشتباه گرفتن
شما کاملا درست می گی
بچه ها برگردید از اول حرف ها شو بخونین متوجه می شین

ایشون میگن ولادت حضرت زهرا رو به عنوان روز زن داریم پس نیازی به یاداوری 8 مارس نداریم.منم جوابشو دادم.جشن روز بزرگداشت مقام زن در ایران روز ولادت فاطمه زهراست.
روز جهانی زن روز یاداوری حقوق زنان در جهانه. اینا از یک جنس نیستن
ایشون میگن چرا برخی کشورها خصوصا آمریکا(البته هدف همین امریکاست) در روز جهانی زن برای زنان کار خواصی نمیکنند. من میگم دلیل بر حذف روز جهانی زن از یادها وخاطره ها نمیشه.چرایش رو بره خودش ازشون بپرسه.این نامگذاری جهانی و به دلیل انساندوستانه بودن قابل احترامه.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ضامن پیگیریش نیستید ولی مامور تبریک گفتنش هستید؟
هدف شما از تبریک این روز چی بود؟

مفتشی؟بازجویی؟ ببینم اشکالش چیه؟
دوست داشتم این روزو به عنوان روز بیداری زنان ( به روایت تاریخ) برو بهشون تبریک بگم و این نامگذاری خداپسندانه و انساندوستانه رو گرامی بدارم.
اصل حرفتو بزن مصطفی منظورت از این آسمون ریسون بافتنا چیه؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون این روز و موضوع این روز یک بعد 30 یا 30 هم داره، بحث ها به نتیجه نخواهد رسید، به خاطر همینه که این موضوع انسانی و مقدس (بزرگداشت روز زن) مثل سایر موضوعات 30 یا 30 دیگه به نتیجه نمیرسه و تفاهم حاصل نمیشه.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
!!!!!!!
وقتی این روز چیزی جز تبریک گفتن به خانمها نداره، هیچ فرقی با ولنتاین هم نخواهد داشت.
در ویکی پدیا هم این گفته شده بود که هدف اصلی این روز فراموش شده و فقط منحصر شده به تبریک گفتن و کادو خریدن...

اقا جان شما یه مثال بیار از احقاق حقوق زنان در این روز، من همه پستهامو تو این تاپیک حذف میکنم که منحرف نشه.

دلیل من نامگذاری این روز به نام روز زن از سوی سازمان ملله.نیاز به مثال اوردن نداره.موضوع اصل هدف نامگذاریه. کاری به این ندارم که نمادین شده. چون هدفش گم شده صورت مساله رو هم پاک نمیکنم.چون هدف این نامگذاری رو میدونم. تو هم دوست داشتی همینطور به انحراف کشیدن تاپیک ادامه بده. بسته به مرام خودت داره.

mamad kh

عضو جدید
ایشون میگن ولادت حضرت زهرا رو به عنوان روز زن داریم پس نیازی به یاداوری 8 مارس نداریم.منم جوابشو دادم.جشن روز بزرگداشت مقام زن در ایران روز ولادت فاطمه زهراست.
روز جهانی زن روز یاداوری حقوق زنان در جهانه. اینا از یک جنس نیستن
ایشون میگن چرا برخی کشورها خصوصا آمریکا(البته هدف همین امریکاست) در روز جهانی زن برای زنان کار خواصی نمیکنند. من میگم دلیل بر حذف روز جهانی زن از یادها وخاطره ها نمیشه.چرایش رو بره خودش ازشون بپرسه.این نامگذاری جهانی و به دلیل انساندوستانه بودن قابل احترامه.

اینکه تبریک بگی بد نیست ولی زیاد معنی نداره بخاطره اینکه توی این روز ظلم شده