سنگسار

mrp69

عضو جدید
سلام

مزخرف ترین مجازات تاریخ بشریت.بی تمدنانه ترین و بی فرهنگ ترین کار ممکن برای مجازات. اگه ما به اون دنیا.به بهشت و جهنمش و به عذاب الهی اعتقاد داریم فقط کافیه زندگیه فرد خاطی و خلافکار رو ازش بگیریم تا عذاب اصلی رو خدا انجام بده.ما چکاره ایم که بخوایم کسی رو به سزای اعمالش برسونیم.استغفرالله مگه ما جلاد فرستاده شده ی خداییم که بخوایم همچین کاری کنیم؟

این نظر من بود ببخشید اگه یه مقدار بی ادبانه صحبت کردم.:gol:

::arash::

عضو جدید
کاربر ممتاز
وحشیانه ترین کار تاریخ بشریت در قرن جدید
قدیم و کار مدارم....و نمی تونم نظر بدم
ارزش و احترامه زن و تا -100 میاره پایین
اینکه مرد هر کاری میکنه ولی زن میکنه چنین مجازاتی بارش در نظر گرفته بشه
همه قوانین برای همه دوران نیستن..مثه اینه که تو اروپا هم الان با گیوتین بخوان مجرمان و مجازات کنن
من واقعا متاسفم و لعنت

mahan 2

عضو جدید
در زمان پیامبر(ص) که تمامی قوانین اسلام (تمامی) پیاده میشد انجام دادن این عمل(سنگسار)ایرادی نداشت
ولی الان که نصف سود اور اسلام اجرا می شه نصفش نه خودتون بگین ایا انجام این کار درسته. نیاز جنسی هم برا مرده و هم زن/ ازدواج صیغه هم برا پول داره ها و اینکه دوست پسر و دوست دختر هم تعطیل /خوب وضع ظاهری دختر پسر ها مون هم که این طور /حالا برید تقوا پیشه کنید +=؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخوام تو بحثه مذهبیش بریم
ولی کلا یه سری از قوانین مختصص زمانه خودشونن
این کار در عصر فعلی حیلی کاره زشت و . . . . هست

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید در قالب هیچ کلمه ای نتوان زشتی وپلیدی سنگسار را بیان کرد عملی برخواسته از ذهنی بیمار .....

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اگه به کسی بگن قرار سنگسار بشی واین کارم 10روز دیگه انجام میشه قبل از روز دهم از شدت ترس چیزی ازش باقی نممونه و اگه سنگسارش نکنند اثر این ده روز تااخر عمر زجرش بده

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا جائی که ما میدونیم و تا جائی که به اجرا در اومده تو ایران فقط برای زنها بووده عزیز
در ضمن اگر هم من اشتباه کنم که برای هر دو مورد باشه باز هم کاره فوق ضد انسانی هست در عصر فعلی

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تا جایی که ذهن من هم قد میدهد برای هر دو مورد بوده اما مرد ها بیشتر جان سالم به در برده اند به امید روزی که این قانون کثیف محو شود..

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی تو ایران من تا جائی که یاد دارم بری مردان اتفاق نیفتاده
باز هم من تحقیق میکنم که برای هر دو جنس هست یا فقط زنان
البته مقصوده من از این تایپیک فقط ماهست سنگسار بود

پانیزا

عضو جدید
من هم تاجایی که می دونم توی ایران ندیدم....ولی زمان جنگ جهانی دوم نازی ها تمام مرد های روستاهارو سنگسارمی کردنند.

پانیزا

عضو جدید
نه نه منظورمن این نبود....من که گفتم تا اون جایی که عمرم قدمیده توایران سنگسارنداریم.

behnam-t

عضو جدید
اگه همه ی قوانین برای همه درست باشه اره اونایی که حثشونه باید سنگسار شوند اما همه ی قوانین درست مثل زمان حاکمیت علی(ع)

mahnik7

عضو جدید
آرش چبز جالبی گفت: ماهیت سنگسار !
حالا سوال اینجاست که ماهیتش رو با چه ملاکی نقد کنیم؟

پانیزا

عضو جدید
به نظرمن هیچ کس حق سنگسارکس دیگه رونداره........مابه خداواگذارمی کنم....................

mahnik7

عضو جدید
نا سلامتی ما مهندسیم!!!
اصل و پایه مهندسی تحلیله! تحلیل هم ابزار میخواد که البته ابزارش دانش و دید مهندسیه!
اینکه من نظر بدم که فلان چیز خوبه یا نه وقتی ارزش پیدا میکنه که استدلال همراهش باشه! وگرنه میشه نظر شخضی!

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نا سلامتی ما مهندسیم!!!
اصل و پایه مهندسی تحلیله! تحلیل هم ابزار میخواد که البته ابزارش دانش و دید مهندسیه!
اینکه من نظر بدم که فلان چیز خوبه یا نه وقتی ارزش پیدا میکنه که استدلال همراهش باشه! وگرنه میشه نظر شخضی!
دوست عزیز این یک عمل غیر انسانی هست به هر دلیل ...
عمل غیر انسانی احتیاج به استدلال ویژه نداره.

بنظر من این عمل در اسلام یک تحریف وارد شده هست.
مگه نمیگن که خدا همه گناهان رو میبخشه؟
چه دلیلی داره که آدما میان و سنگ خدا رو به سینه میزنن؟؟
پس توبه چی میشه؟
مگه عملی که بخاطرش سنگسار میکنن شخصی نیست؟؟
کسی شاکی نیست که بخوان سنگسار رو قصاص محسوب کنن.

به هر حال تو دنیای امروز احترام به حقوق انسانها و حیوانات و محیط زیست مورد توجه قرار گرفته و ما متاسفانه هنوز در دوران جاهلیت بسر میبریم.

mahnik7

عضو جدید
دوست عزیز این یک عمل غیر انسانی هست به هر دلیل ...
عمل غیر انسانی احتیاج به استدلال ویژه نداره.

بنظر من این عمل در اسلام یک تحریف وارد شده هست.
مگه نمیگن که خدا همه گناهان رو میبخشه؟
چه دلیلی داره که آدما میان و سنگ خدا رو به سینه میزنن؟؟
پس توبه چی میشه؟
مگه عملی که بخاطرش سنگسار میکنن شخصی نیست؟؟
کسی شاکی نیست که بخوان سنگسار رو قصاص محسوب کنن.

به هر حال تو دنیای امروز احترام به حقوق انسانها و حیوانات و محیط زیست مورد توجه قرار گرفته و ما متاسفانه هنوز در دوران جاهلیت بسر میبریم.

من هم همینو گفتم : نظر شخصی! به نظر شما این عمل به اسلام وارد شده! یا به نظر دوست دیگه وحشیانه!
اما یه سوال اگه خدا همه گناهارو میبخشه ؟! پس اصلا گناه چه معنی پیدا میکنه؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تکمیل حرف دوسته خوبم FarnazT باید عرض کنم که بعضی از موارد هستند که نیاز به استدلال ندارن...
یعنی ما با در نظر گرفتن محیط اطرافمون و عقل خودمون و چیزی که حسش میکنیم به اونا جواب میدیم
چند تا مثال میزنم
تو دوره پیامبر (ص) از روی جهالت قوم عرب دختران و زنده به گور میکردن
تا 200 سال پیش تو اروپا گیوتین برای اعدام مورد استفاده قرار میگرفت
در زمان امام حسین ( ع) بعد از جنگ سرها رو روی نیزه میذاشتن ( گروه ظالم ) و دیدن که نمومنش سر حسین فاطمه رو بریدن
و هیلی از اشتباهات و روش های بد محاکمه که در گذشته بوده و در عصز حاضر به دلیل بالا رفتن میزان شعور و عقل بشر منسوخ و به مسخره گرفته شده
پس نتیجه حاصله اینکه سنگساره چه مرد و چه زن مثله گیوتین...مثله زنده بگور کردن..مثله بریدن سر..مثله قطع کردن دست یه عمل غیر انسانی و بشری در زمان حال هست

mahnik7

عضو جدید
مساله یکم پیچیده شد! دوست خوبم آرش وارد فضای مذهبی شد. اما من مایلم استدلال فعلا عقلی باشه! اگه بگیم وقتی با ماشین یه گربه رو زیر میگیریم قلبا ناراحت میشیم . این نیاز به استدلال نداره چون گوینده این احساسو داره و درک میکنه!
اما آیا اگر کسی ناراحت نشد انسان نیست؟؟!!! یا روحیه اش فرمیکنه!
نکنه فکر کنید میخوام از سنگسار دفاع کنم!!! نه من میگم این برچسب غیر انسانی یا وحشبانه باید دلیل داشته باشه!

FarnazT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم همینو گفتم : نظر شخصی! به نظر شما این عمل به اسلام وارد شده! یا به نظر دوست دیگه وحشیانه!
اما یه سوال اگه خدا همه گناهارو میبخشه ؟! پس اصلا گناه چه معنی پیدا میکنه؟

گناهانی که به حقوق دیگران تجاوز بشه که در اصطلاح حق ناس میگن اون گناهی هست که حتی در مورد بالاترین و بدترینش که قتل هست خداوند به صراحت در قرآن گفته که اگر ولی دم گذشت کرد بخشیده میشه....

دوست عزیز پس ببین که بخشش خداوند تا کجاااااست...
در این مورد که دیگه خیلی واضح هست که دو نفر تصمیم گرفتن که با هم روابط داشته باشن.
دلیلی نمیشه که مجازاتش وحشیانه ترین عمل انسانی یعنی زجرکش کردن یه انسان باشه.
اینها همه تحریف هست که تو دین از زمان جاهلیت بخاطر ارضای خاطر یک عده انسانهای ظالم و جاهل که مطمئنن از سردمداران بودن باقی مونده.

شما مطمئن باش دینی که الان به دست من و شما رسیده دین خالص نیست.

در تکمیل حرف دوسته خوبم FarnazT باید عرض کنم که بعضی از موارد هستند که نیاز به استدلال ندارن...
یعنی ما با در نظر گرفتن محیط اطرافمون و عقل خودمون و چیزی که حسش میکنیم به اونا جواب میدیم
چند تا مثال میزنم
تو دوره پیامبر (ص) از روی جهالت قوم عرب دختران و زنده به گور میکردن
تا 200 سال پیش تو اروپا گیوتین برای اعدام مورد استفاده قرار میگرفت
در زمان امام حسین ( ع) بعد از جنگ سرها رو روی نیزه میذاشتن ( گروه ظالم ) و دیدن که نمومنش سر حسین فاطمه رو بریدن
و هیلی از اشتباهات و روش های بد محاکمه که در گذشته بوده و در عصز حاضر به دلیل بالا رفتن میزان شعور و عقل بشر منسوخ و به مسخره گرفته شده
پس نتیجه حاصله اینکه سنگساره چه مرد و چه زن مثله گیوتین...مثله زنده بگور کردن..مثله بریدن سر..مثله قطع کردن دست یه عمل غیر انسانی و بشری در زمان حال هست

ممنونم آرش جان از بحثی که راه انداختی و اشاره به این جنایت و عمل وحشیانه کردی که در سایه هست و در مملکت ما متاسفانه!!!! در حال انجام شدن هست.
واقعا متاسفم برای خودمون که ادعای دینی پر از بخشش و عفو داریم.

یاد یه شعری افتادم که برای کسایی که از رحمت حق نا امید هستن میخونن.
صد بار اگر توبه شکستی باز آ ....
وقتی این شعر رو با این قضیه کنار هم میذارم خندم میگیره.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیامبر خدا، حضرت عیسی مسیح سنگ پرتاب نکرد
جایی نخواندم پیامبر خدا، پیامبر اکرم سنگ پرتاب کرده باشه

ما از پیامبران بالاتر نیستیم، پس در زمین کسی حق پرتاب سنگ به کسی دیگه رو نداره، حتی به قصد مزاحمت و ..، چه برسه به سنگسار

در کتاب کوه پنجم از کوییلو، گفت دعا میکنم سنگی بر پیشانیش بخورد تا بیهوش شود و این همه درد را متحمل نشود !!!

در جواب دوست عزیزمون، کسی که پرنده یا گربه‌ای رو زیر میکنه و هیچ احساسی نسبت به این موضوع بهش دست نمی ده، باید بگیم که قلبش به سمت سنگ شدن رفته، و از انسان بودن دور شده
ما بطور عادی از انسانیت فاصله گرفتیم، نمیشه نام خودمون رو انسان گذاشت، اعمالی انسان گونه رو که در روز انجام میدیم، تنها برای اینه که برای لحظه‌ای احساس انسان بودن داشته باشیم

عمل سنگسار وحشیانه است، و بر گفته خود دلایل زیاد دارم، کسی خواست بحث کنه باهاش وارد بحث می‌شم و خوشحال میشم، فقط خواهش کامل و درس بیانات خودتون رو اظهار کنید

بیتاب

اخراجی موقت
خوب بدتر از سنگسار کسی را زنده زنده آتش بزنند ............چطور؟
حتماً این عمل اخیر بسیار عمل وحشیانه وغیر انسانی به حساب می آورید ؟
خوب چرا خداوند متعال در روز قیامت میلیون ها انسان را در جهنم زنده زنده آتش می زند وتا ابد این عمل زجر آور را بر سر این مردم ادامه میدهد .............چرا ؟
خوب پس خدا چطور موجودی است ؟
اگر به این سوال جواب دادید ...........فلسفه سنگسار کردن برایتان روشن خواهد شد

بیتاب

اخراجی موقت
زنی که شوهر دارد وشوهرش با او زندگی می کند وبا وی از نظر جنسی مشکل ندارد
اگر این زن حاضر شد در مقابل چشم چهار نفر ودر حقیقت پنج نفر زنا کند با او چه باید کرد؟