سقط جنین...آره یا نه؟؟؟؟

AVINA

عضو جدید
بنظر شما سقط جنین باید آزاد باشه و به شکل قانونی تو کشورمون انجام بشه
یا غیر قانونی باشه بهتره؟

.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز

.

یه طوری میگید انگار سقط جنین بدون هیچ قاعده ای و همچین عادی تو کشور انجام میشه اونم به صورت قانونی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

AVINA

عضو جدید
یه طوری میگید انگار سقط جنین بدون هیچ قاعده ای و همچین عادی تو کشور انجام میشه اونم به صورت قانونی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
من؟؟؟؟
فک نمیکنم
.
این یه موضوع جدی و اساسیه
گاهی میتونه بنیان یه جامعه رو بهم بریزه
بیاید راجبش حرف بزنیم و نتیجه بگیریم
ممنون

AVINA

عضو جدید
در شرایطی اری
در شرایطی نه
به نظرم اگر کسی شرایط بچه دار شدن نداره .همان بهتر که سقط کنه
این درست
حالا این عمل باید توسط جامعه حمایت بشه یا نه؟
این مادر و پدر هستن که تشخیص میدن
اما بیشتر اوقات اطرافیان حمایتگران خوبی نخواهند بود

AVINA

عضو جدید
موافقم زیااااااااااااااد
خب
حالا بنظر شما باید این کار تو یه شرایط بهداشتی و قانونی انجام بشه یا اینکه از سمت جامعه طرد بشه و مجبور به سقط تو یه محیط کثیف بشه؟مثل جوامعی که عمل سقط در اون غیرقانونیه

saina110

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 سوال ؟!
سقط جنین تو ایران آزاد شده یا نه؟؟

AVINA

عضو جدید
1 سوال ؟!
سقط جنین تو ایران آزاد شده یا نه؟؟
فکر نمیکنم
روراست باشیم
روزانه ده ها سقط تو گوشه گوشه کشورمون تو بدترین شرایط انجام میشه
مادر متاهل باشی یا مجرد
فرقی نداره
روح روان انسان بعدش داغون میشه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا چه موضوعیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارتباط نامشروع خوب اینکه از اون بدتر
دوست عزیز چرا شما همواره حالت تهاجمی داری؟ !

خب بعضی وقتا از دستشون در میره وقتی به خودشون میان که کار از کار گزشته نه موقعیت مالی بچه دار شدن رو دارند نه توانایی قبول مسعولیتش رو ....
من مطمعنا از آزادی این کار دفاع میکنم. ولی بهتر اینه که برنامه های تنظیم خانواده رو گسترش بدن تا کار به اینجاها نکشه .
الان شما دور و برتون رو ببینید میفهمید که آمار بچه های ناخاسته مخصوصا توی نسل های قبل تر چقدر زیاده. اینجوری هم خود بچه آسیب میبینه هم خانوادش.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قانون هر چی گفته من باهاش موافقم. نباید آزاد باشه. زمان حکومت شاه از توالت مدرسه ها بچه سقط جنینی پیدا میکردند. اینو بزرگترا میگن. منم شنیدم.

AVINA

عضو جدید
دوست عزیز چرا شما همواره حالت تهاجمی داری؟ ! خب بعضی وقتا از دستشون در میره وقتی به خودشون میان که کار از کار گزشته نه موقعیت مالی بچه دار شدن رو ندارند نه توانایی قبول مسعولیتش رو .... من مطمعنا با آزادی این کار دفاع میکنم. ولی بهتر اینه که برنامه های تنظیم خانواده رو گسترش بدن تا کار به اینجاها نکشه .
الان شما دور و برتون رو ببینید میفهمید که آمار بچه های ناخاسته مخصوصا توی نسل های قبل تر چقدر زیاده. اینجوری هم خود بچه آسیب میبینه هم خانوادش.
چه عجب
یکی پیدا شد منظور منو متوجه بشه

saina110

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون هر چی گفته من باهاش موافقم. نباید آزاد باشه. زمان حکومت شاه از توالت مدرسه ها بچه سقط جنینی پیدا میکردند. اینو بزرگترا میگن. منم شنیدم.

یعنی الان پیدا نمیکنن؟؟ الان وضع خیلی بدتره دوست من!

AVINA

عضو جدید
اتفاقا یه ماه پیشم من شنیدم..تو یه مدرسه شبانه روزی تو شهر ....
زمان خودمونم بوده
با غیر قانونی کردن این عمل فقط درصد مرگ و میر بالا میره...چون مادر مجبور به سقط از راه پنهانی و غیر بهداشتی میشه

saina110

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا یه ماه پیشم من شنیدم..تو یه مدرسه شبانه روزی تو شهر ....
زمان خودمونم بوده
با غیر قانونی کردن این عمل فقط درصد مرگ و میر بالا میره...چون مادر مجبور به سقط از راه پنهانی و غیر بهداشتی میشه
اوهوم;)

AVINA

عضو جدید
بنظر شما با غیر قانونی دونستن این عمل چی عوض میشه؟چیزی درست میشه؟جلوی روابطی که گاها به همچین جایی کشیده میشه گرفته میشه؟

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر شما با غیر قانونی دونستن این عمل چی عوض میشه؟چیزی درست میشه؟جلوی روابطی که گاها به همچین جایی کشیده میشه گرفته میشه؟

مسلما چیزی عوض نمیشه.من کاملا با شما موافقم

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز چرا شما همواره حالت تهاجمی داری؟ !

خب بعضی وقتا از دستشون در میره وقتی به خودشون میان که کار از کار گزشته نه موقعیت مالی بچه دار شدن رو دارند نه توانایی قبول مسعولیتش رو ....
من مطمعنا از آزادی این کار دفاع میکنم. ولی بهتر اینه که برنامه های تنظیم خانواده رو گسترش بدن تا کار به اینجاها نکشه .

ببخشید یعنی شما می فرمایید در مورد دو تا آدم رذل که تمام موازین انسانی و شرعی رو زیر پا گذاشتند و فقط به خاطر هوس رانی رابطه نامشروع برقرار کردند با ملایمت برخورد کنیم و تازه بگیم خوب حالا از دستشون در رفت و بچه دارشدند اونم نامشروع حالا بزنیم بکشیمش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shima_006349

عضو جدید

.
به نظر من باید آزاد باشه چون اگه کسی موقعیت نداره همون بهتر که بچه رو نگه نداره باید توی بیمارستانها به بهترین شکل و کاملا بهداشتی انجام شه نه پنهانی

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درست
حالا این عمل باید توسط جامعه حمایت بشه یا نه؟
این مادر و پدر هستن که تشخیص میدن
اما بیشتر اوقات اطرافیان حمایتگران خوبی نخواهند بود

این موضوع یکی از چالشی ترین بحث های دنیا حتی در کشورهای دموکراتیک هست.
به نظر من باید تصمیم گیری بر عهده پدر و مادر باشه و حتی اگر یکی راضی نبود .به نظرم باید سقط انجام بشه.
چون بچه ای که با میلی بوجود بیاد .برای خود بچه بد هست.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که شرایط بچه دار شدن نداره غلط میکنه بچه دار میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!

عمدا که نشده.قرصه عمل نکرده .مست بوده یادش رفته از چیز استفاده کنه.چیز پاره بوده.
حالا به نظرت یک بچه باید به خاطر نادانی افراد وارد این دنیا بشه ؟؟