سخنان بزرگان، جملات کوتاه و زیبا

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما ممکن است گلی را زیر پا لگدمال کنید اما محال است بتوانید عطر آن را در فضا محو کنید. ( ولتر)

Hps

عضو جدید
1. من اگرچه دنیای سیاسی‌مان (یعنی دنیای دموکراسی‌های غربی) را بهترین دنیایی می‌دانم که معرفت تاریخی ما ارزانی داشته، باید از انتساب این حقیقت به دموکراسی یا آزادی بپرهیزیم. آزادی فروشنده‌ای نیست که کالای زندگی را به در منزل ما تحویل دهد. دموکراسی هیچ‌گونه تضمینی برای موفقیت نمی‌دهد و به یقین معجزه‌ی اقتصادی نیز نمی‌کند. این، کارِ خطا و بسیار خطرناکی است که آزادی را با گفتن این حرف به مردم ستایش کنیم که آنها در صورت آزادی شرایط خوبی خواهند داشت. اینکه شخص چگونه از عهده‌ی زندگی برآید تا اندازه‌ی زیادی به شانس و اقبال یا لطف خدا بستگی دارد و تا حد نسبتا کمی هم به لیاقت، پشتکار و دیگر فضایل وی مربوط است. بیشترین چیزی که می‌توان درباره‌ی آزادی یا دموکراسی گفت این است که امکان بیشتری به بروز توانایی‌های شخصی ما می‌دهد تا برای خوشبختی خود موثر واقع شویم.

2. ما باید آزادی سیاسی را انتخاب کنیم نه به خاطر امید به زندگی آسان‌تر بلکه به این دلیل که آزادی خود یک غایت است که نمی‌توان آن را به ارزش‌های مادی تقلیل داد. ما باید آزادی را به شیوه‌ی دمکریتوس انتخاب کنیم که زمانی ‌گفت: "من زندگی فقیرانه در یک دموکراسی را به زندگی مرفه و توام با ثروت در یک نظام استبدادی ترجیح می‌دهم." و "فقر در یک دموکراسی بهتر از هر نوع ثروت در یک نظام اشرافی یا استبدادی است زیرا آزادی بهتر از بردگی است."

زندگی سراسر حل مسئله است، کارل پوپر، ترجمه‌ی شهریار خواجیان، نشر مرکز، چاپ پنجم 1387

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز

بیشتر آن هایی موفق و پیروز می شوند که کمتر تعریف و تمجید شنیده باشند. ( امیل زولا )

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز

گاهی وقت ها چه ساده عروسک می شویم؛ نه لبخند می زنیم، نه شکایت می کنیم، فقط سکوت می کنیم.

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آموختم که هیچگاه برای بهتر شدن دیر نیست. منه دیکه

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی جنبه های منفی مسایل را ببینیم عملا زیربنای فکری ما نیز بصورت منفی در می آید. هیوز

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد، بلکه چیزی است که خود می سازد. گارسیا مارکز

Marjaan

عضو جدید
اگر به تو اعلام شد که از عمرت بیش از دو روز باقی نمانده است روز اول را به اخلاق و ادبت اختصاص بده تا از آن برای روز مرگت کمک بگیری.

Mitra_Galaxy

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با آدمیان زیستن دشوار است، زیرا خاموش ماندن بسی دشوارتر است.»
نیچه

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی را دوست داری به او بگو زیرا قلب ها به طور معمول با کلماتی می شکنند که ناگفته می مانند. ( جرج آلن)

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانایان می کوشند خود را همرنگ محیط کنند ولی دیوانگان سعی می کنند محیط را به رنگ خود درآورند. ( آندره مورا)

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باش که در زمانی مناسب خداوند برای گفتن حرفی شجاعانه شریطی برایت فراهم می کند که هرگز فکرش را هم نمی کنی. ( بروس ویل کنسن )

spow

اخراجی موقت

*ازمرگ*

هرگز از مرگ نهراسیده ام

از چه دستانش از ابتذال، شکننده تر بود.

هراس من ـ باری ـ همه از مردن در سرزمینی است

که مزد گورکن

از آزادی آدمی

افزون تر باشد....

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنگامی که تخیلات و منطق در ضدیت با هم قرار بگیرند تخیلات پیروز می شوند. مارک فیشر