سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما يه مقدار روي پمپ خلا كار كن چند تا فايل برات ميفرستم اونها رو با دقت بخون چون در تمامي اين فرايند ها پمپ خلا داريم .
با توجه به رزومه اي كه من فرستادم اين وسط من چي كارم:cry:

پیوست ها

• vacuum pump.doc
    124 کیلوبایت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود متقابل ، به نظر نمياد دير رسيده باشي اميدوارم بتونيد در اين كار موثر باشيد
سلام به همه ی دوستان . به ویژه جناب مهندس عراقی
شرمنده من فکر کنم خیلی دیر رسیدم و کلی از قافله عقبم.راستش من هم مثل JU JU جان ترم 4 ام و نمیدونم چه کاری از دستم بر میاد اما مایلم تو این زمینه فعال باشم و از محضر تمام دوستان استفاده و کسب تجربه کنم. اگه کاری هست که بتونم انجام بدم خوشحال میشم من هم در خدمت باشم.
جناب عراقی عزیز من غیر از موضوع این پروژه میتونم از شما کمک بگیرم؟سئوالاتم رو بهتون میل کنم یا پیام خصوصی؟(اگه بشه توی این تاپیک مطرح نکنم تا یکدستی و پیوستگی مطالب این تاپیک حفظ بشه)

یه سئوال هم بطور کلی از بچه ها دارم.ما تاپیکی برای بحث درسی و علمی داریم اما من حس میکنم ماها همه در زمینه ی رشتمون یه ایده هایی هر چند ابتدایی داریم بهتر نیست این ایده ها یه جایی به مناظره و انشاا... تکمیل برای عملی تر شدن ، گذاشته بشه؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فايلهايي براي مطالعه

فايلهايي براي مطالعه

قابل توجه گروه طراحي جدا ساز هاي آب و روغن
چون پايه اصلي اين كار داشتن اطلاعات روز در مورد جدا سازهاي آب و روغن است هر چه بيشتر در اين مورد اطلاعات جمع اوري نماييد اساس جدا سازي روغن از اب مدياهايي بنام كوالاسر ها هستند كه انواع ان وارد بازار شده و كار جدايش را تسهيل نموده است اگر كسي بتواند روي اين كوالاسر ها كار كنه بازار بسيار پر رونقي براش وجود دارد.

پیوست ها

• Coalescers.pdf
    79.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • coalesc.pdf
    940.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عراقی سلام
اشکان که هنوز رزومه ها رو نزاشته
تقسیم بندی هم نشدیم
من نمیدونم اشکان چیکار میکنه
کی تقسیم بندی صورت میگیره ؟
میشه به سوالی که صفحه 15 پرسیدم پاسخ بدین ؟ لطف میکنین

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمايش يك سيستم از بيرون

نمايش يك سيستم از بيرون

اينهم فايلي ديگر

پیوست ها

• offshore2.jpg
    offshore2.jpg
    65.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چصز خاصي نپرسيديد اگر منظورتان پست الكترونيكي است در صفحه مشخصات هست.
m_araghi2001@yahoo.comو يا به پست اختصاصي araghi@morva.net
آقای عراقی سلام
اشکان که هنوز رزومه ها رو نزاشته
تقسیم بندی هم نشدیم
من نمیدونم اشکان چیکار میکنه
کی تقسیم بندی صورت میگیره ؟
میشه به سوالی که صفحه 15 پرسیدم پاسخ بدین ؟ لطف میکنین

nazgol m

عضو جدید
سلام آقای عراقی
من خیلی سعی کردم که پیامی خصوصی براتون بفرستم ولی همش خطا می گرفت که شما قادر به دریافت نیستین بنابراین به آدرس میل یاهو فرستادمش اگه ممکنه بی زحمت ایمیلتون رو چک کنید
تشکر می کنم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عراقی مرسی که بهمون کمک میکنین
بازم تشکر
یه سوال
وقتی گروه بندی شد مسلمن اعضای گروه ها بیشتر با هم در ارتباطن
و اینکه ما مطالبی رو که جمع میکنیم، تحقیقایی که میکنیم و غیره
البته همگی به کمک شما
باید کجا بزاریمشون ؟ بصورت روزانه یا هفتگی همه گی مطالب رو بزاریم اینجا یا باید کامل بشن بعد بزاریم
پس اگه بخوایم کامل بشن گروه ها نباید از کارکرد همدیگه خبر داشته باشن ؟

آقای عراقی با این بودم
مرسی ÷ست الکترونیک رو هم گزاشتین :gol:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
skimmer

skimmer

برخي سيستمها از اسكيمر ها استفاده ميكنند عكس پيوست عملكرد اسكيمر را در يك سيستم جدايش نشان ميدهد

پیوست ها

• skimmersystem.jpg
    skimmersystem.jpg
    57.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اميد وارم از دانش شما هم به نحو احسن استفاده شود . چشم ميل ارسالي را هم ميخوانم
سلام آقای عراقی
من خیلی سعی کردم که پیامی خصوصی براتون بفرستم ولی همش خطا می گرفت که شما قادر به دریافت نیستین بنابراین به آدرس میل یاهو فرستادمش اگه ممکنه بی زحمت ایمیلتون رو چک کنید
تشکر می کنم

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای عراقی
اون موردی رو که فرمودین ما روش کار کنیم (تصفیه نفت کوره)
میشه درموردش توضیح بدین ؟ ما الان باید چی کار کنیم؟
از کجا شروع کنیم؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانطوري كه ميدانيد نفتكوره مخلوطي از برخي از جريانهاي برج تقطير در خلا است (سلابس سبك و سنگين ، بخشي از فورقورال اكستركت ، ...) امروزه بسياري از توليد كنندگان قير در بخش خصوصي از طريق دميدن نفتكوره آنرا به قير تبديل ميكنند و چون بازار قير بسيار فعال است شركتهاي اصلي توليد كننده قير يعني پاسارگاد و جي از كار انها راضي نيستند و تبليغات منفي عليه انها مينمايند برخي ديگر از توليد كنندگان ديگر قير انرا با گيلسونايت مخلوط ميكنند و اتفاقا قيري مشابه 60/70 و يا 85/100 ميسازند به عبارتي تكنولوژي ساخت اين نوع قيرها كاملا شناخته شده و عاديست اما اگر قرار باشه نفتكوره را بشكنيم ديگر كار علمي تر خواهد شد اخيرا از پالايشگاهي در ارمنستان بازديد داشتم كه خوراك وروديش نفتكوره بود در فرايند انها پس از پيش گرم نفتكوره انرا در برج تقطير درخلا تفكيك جز به جز كرده و مجموع مواد حاصله باستثناي وي بي را ميبردند در واحد كاتاليتيك كراكينگ بنظر ميامد كت كراك انها ارتو بود به هر حال عكسي از انرا برات ميفرستم ولي بعدا نقشه هاشو هم بهت ميدم يه معايبي سيستم ,وجود دارد كه بايد اصلاح بشه و در حد يه پايلوت هم اسكيل دان كنيد.
آقای عراقی
اون موردی رو که فرمودین ما روش کار کنیم (تصفیه نفت کوره)
میشه درموردش توضیح بدین ؟ ما الان باید چی کار کنیم؟
از کجا شروع کنیم؟

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
`پالايش نفتكوره

`پالايش نفتكوره

عكس را برات گذاشتم

پیوست ها

• 15-08-86_1022.jpg
    15-08-86_1022.jpg
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Excalibur

عضو جدید
ببخشید من تا به حال فعالیت خاصی نداشتم که رزمه ای دست و پا کنم و الان نمی دونم باید چه کنم و اصلا اجازه یا توانایی حضور در این پروژه رو دارم؟:(

mohammad_che_eng

عضو جدید
با سلام خدمت جناب مهندس عراقي...

اگه اشتباه نكنم اولين وظيفه اي كه به عهده ي من مي باشدشناسايي و جذب کارشناسان طرحاست.

ولي تا كنون رزومه اي به دست من نرسيده كه من اين وظيفه رو انجام بدم...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزودي اشكان انها را در اختيار خواهد گذاشت شما در اين مدت برنامه را كه نواقص زيادي دارد اصلاكن
با سلام خدمت جناب مهندس عراقي...

اگه اشتباه نكنم اولين وظيفه اي كه به عهده ي من مي باشدشناسايي و جذب کارشناسان طرحاست.

ولي تا كنون رزومه اي به دست من نرسيده كه من اين وظيفه رو انجام بدم...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميتوانيد كارتون را در جمع اوري اطلاعات از طريق سرچ در اينتر نت دنبال كنيد يقينا نيما و محمد و نازنين از اطلاعاتتون استفاده خواهند برد.
ببخشید من تا به حال فعالیت خاصی نداشتم که رزمه ای دست و پا کنم و الان نمی دونم باید چه کنم و اصلا اجازه یا توانایی حضور در این پروژه رو دارم؟:(

Excalibur

عضو جدید
چشم جناب عراقی!حتما!
من که لازم نیس رزومه ای تحویل بدم؟
بهر حال من در خدمت آقا نیما و آقا محمد و نازنین خانم هستم. هرکاری بتونم دریغ نمیکنم
پس با این اوصاف باید منتظر شکل گیری گروهها باشم تا موضوعاتی که قراره در موردش اطلاعات جمع کنم مشخص بشه؟

آخرین ویرایش:

phalagh

مدیر بازنشسته
همانطوري كه ميدانيد نفتكوره مخلوطي از برخي از جريانهاي برج تقطير در خلا است (سلابس سبك و سنگين ، بخشي از فورقورال اكستركت ، ...) امروزه بسياري از توليد كنندگان قير در بخش خصوصي از طريق دميدن نفتكوره آنرا به قير تبديل ميكنند و چون بازار قير بسيار فعال است شركتهاي اصلي توليد كننده قير يعني پاسارگاد و جي از كار انها راضي نيستند و تبليغات منفي عليه انها مينمايند برخي ديگر از توليد كنندگان ديگر قير انرا با گيلسونايت مخلوط ميكنند و اتفاقا قيري مشابه 60/70 و يا 85/100 ميسازند به عبارتي تكنولوژي ساخت اين نوع قيرها كاملا شناخته شده و عاديست اما اگر قرار باشه نفتكوره را بشكنيم ديگر كار علمي تر خواهد شد اخيرا از پالايشگاهي در ارمنستان بازديد داشتم كه خوراك وروديش نفتكوره بود در فرايند انها پس از پيش گرم نفتكوره انرا در برج تقطير درخلا تفكيك جز به جز كرده و مجموع مواد حاصله باستثناي وي بي را ميبردند در واحد كاتاليتيك كراكينگ بنظر ميامد كت كراك انها ارتو بود به هر حال عكسي از انرا برات ميفرستم ولي بعدا نقشه هاشو هم بهت ميدم يه معايبي سيستم ,وجود دارد كه بايد اصلاح بشه و در حد يه پايلوت هم اسكيل دان كنيد.
ببخشید من از عکسی که گذاشتید چیزی دستگیرم نشد.
کاش نقشه ها رو هم میزاشتید.
طی مراحل راهنمایی میکنید دیگه.چون من یکی که الان نمیدونم فی البداهه قراره چیکار کنم.نازنین خانم رو نمیدونم.مگه اینکه برا هر مرحله راهنمایی کنید.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با عرض سلام و معذرت از همه
امروز که دوشنبه بود قرار بود که من رزومه ها رو به جناب عراقی بدم ولی چون بعضی از اونها به صورت pdf و بعضی به صورت word بودن ، نشد همه رو با هم ترکیب کنم ، لذا از دوستان عزیزی که رزومه به صورت pdf فرستادن در یک ایمیل شخصی درخواست کرده ام تا فایل وردشون رو برام بفرستند
امیدوارم که این عزیزان فردا صبح برای من بفرستندش تا من هم تا ظهر تحویلشون بدم که اگه برسه به جهارسنبه ، شاید شیراز نباشم و موکول بشه به پنجشنبه.

از جوجو هم معذرت ویژه میخوام که طرحشون رو دچار تاخیر کردم.

جناب عراقی این تاسیسات همونی هستش که توی کاتالوگ ( فایل پیوست ) در موردش توضیح داده و معرفیش کرده ؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=3781&d=1213636682

جدا کننده نفت از آب .
توی اون کاتالوگ زیاد مشخص نیست جزییاتش . ولی اسم دستگاه رو بگین ( یا اسم جزییاتش ) میشه ریزو پیزشو در آورد و روش کار کرد .
حالا کل کار ما ساختن همین دستگاست که شکلش اون بالاس ؟

پلانش خیلی بزرگم نیست .
فایل پیوست رو متاسفانه نتونستم بخونم یعنی وقت نکردم . در گیرم واسه امتحانا . ولی در مورد Coalescers یه چیزایی شنیدم . در واقع سفحه هایی موازی و منحنی با فاصله خیلی کم از هم که کارشون جدا کردن ذرات مایع بدلیل اختلاف دانسیتشونه ...
توی همون فایل پیوست یه چیزایی هم در مورد طراحیشون نوشته بود ...

آخرین ویرایش:
راستی جناب عراقی اون برنامه اکسل رو که گفتین تغییر بدم یا اینکه یکی مشابهش درست کنم ، ساختارش باید شبیه همین باشه دیگه درسته ؟ فقط اسم و تعداد تجهیزاتش تغییر میکنه ...

بعد یه سوال دیگه ، فقط مدیر پروژه باید اون برنامه مربوط به پروژه دستش باشه یا کسانه دیگه هم نیاز دارن بهش ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين يكي از مدلهاي جدا كننده اب از روغن است ولي در گام نخست از اين هم اسانتر را بهت خواهم داد .انچه كه در كاتالوگ در موردش نوشته شده مدل ديگريست ولي مشاتهت دارد همه اينه نشون ميده كه در اي زمينه دست بازه و مهم همون كوالاسر ها هستند.
جناب عراقی این تاسیسات همونی هستش که توی کاتالوگ ( فایل پیوست ) در موردش توضیح داده و معرفیش کرده ؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=3781&d=1213636682

جدا کننده نفت از آب .
توی اون کاتالوگ زیاد مشخص نیست جزییاتش . ولی اسم دستگاه رو بگین ( یا اسم جزییاتش ) میشه ریزو پیزشو در آورد و روش کار کرد .
حالا کل کار ما ساختن همین دستگاست که شکلش اون بالاس ؟

پلانش خیلی بزرگم نیست .
فایل پیوست رو متاسفانه نتونستم بخونم یعنی وقت نکردم . در گیرم واسه امتحانا . ولی در مورد Coalescers یه چیزایی شنیدم . در واقع سفحه هایی موازی و منحنی با فاصله خیلی کم از هم که کارشون جدا کردن ذرات مایع بدلیل اختلاف دانسیتشونه ...
توی همون فایل پیوست یه چیزایی هم در مورد طراحیشون نوشته بود ...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما بايد مشابهشو درست كنيد چون بسياري از فعاليتهايي كه انجام خواهد شد فرق دارند. زمانشم كمتر خواهد شد اما اگر بخواهيد روي تمامي مدلها كار كنيد اونوقت كار خيلي گسترده تر ميشه به نظر من اگر يك مورد را به نتيجه برسونيم و نظر مشتري را بفهميم ميشه در مورد بقيه مدلهاش هم تحقيق كرد.
راستی جناب عراقی اون برنامه اکسل رو که گفتین تغییر بدم یا اینکه یکی مشابهش درست کنم ، ساختارش باید شبیه همین باشه دیگه درسته ؟ فقط اسم و تعداد تجهیزاتش تغییر میکنه ...

بعد یه سوال دیگه ، فقط مدیر پروژه باید اون برنامه مربوط به پروژه دستش باشه یا کسانه دیگه هم نیاز دارن بهش ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا در همين حد اطلاعات موجوده ولي فرايند ميتونه راهنما باشه
-پيش گرم كن و يا كوره
- برج تقطير در خلا
- كندانسورها
- مخازن
-كراكينگ كاتاليتيكي
ببخشید من از عکسی که گذاشتید چیزی دستگیرم نشد.
کاش نقشه ها رو هم میزاشتید.
طی مراحل راهنمایی میکنید دیگه.چون من یکی که الان نمیدونم فی البداهه قراره چیکار کنم.نازنین خانم رو نمیدونم.مگه اینکه برا هر مرحله راهنمایی کنید.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه اي كه بهت دادم شش صفحه دارد اطلاعات صفحه اول كه اسمش طرح تصفيه دوم روغن است كامله سفحه دوم هم كامله صفحه سوم بايد اصلاح بشه و سه صفحه بعدي بايد دو صفحه شوند و فقط دو ماه را نشان دهد چون دوره پروژه شما دو ماهه است.تازه اون سه صفحه مربوط به سال 83 است
جناب مهندس عراقي..

چه قسمتهاييه كه بايد اصلاح بشه؟؟؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساختار كلي برنامه ميتونه مثل همون باشه و يا بر مبناي فعاليتهايي كه قراره انجام بشه از ابتدا طراحي شود برنامه بايد دست مسئول كنترل پيشرفت پروژه باشه و مدير پروژه هم هميشه انرا با اخرين اصلاحات كه نماينده پيشرفت پروژه ميشود داشته باشد.

zahra.as

عضو جدید
چرااااااااااااااااااا؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

چرااااااااااااااااااا؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

خيلي مطالب داره تخصصي مي شه من كه ديگه كم كم دارم نا اميد مي شم:cry::confused:

بالا