سازمان ملل: تبريز، زيباترين و توسعه‌يافته‌ترين شهر ايران

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بر اساس نتايج يك تحقيق درباره وضعيت شهرهاي جهان كه از سوي سازمان ملل متحد انجام و در مجله الكترونيكي اين سازمان منتشر شد، كلان‌شهر تبريز به عنوان زيباترين و توسعه يافته‌ترين شهر ايران اسلامي انتخاب و معرفي شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، به نقل از سامانه اطلاع‌رسانی شهرداری‌ها، نتايج اين تحقيق در حالي حكايت از پيشگامي تبريز، شهر اولين‌هاي ايران از نظر كسب شاخص‌هاي مورد نظر در اين حوزه دارد كه شهر‌هاي ديگري نظير تهران، اصفهان، مشهد، شيراز، قم، اورميه در رده‌هاي بعدي قرار دارند و تبريز گوي سبقت را از اين شهرها ربوده است.

بر اساس گزارش مجله سازمان ملل متحد، وجود ساختمان‌هاي مدرن و زيباي فراوان، خطوط هواپيمايي پيشرفته، طبيعت بكر و جذاب، غذاهاي لذيذ، مساجد زيبا، اماكن و ابنيه تاريخي متعدد از جمله شاخص‌ها و معيارهاي اعلام شده و موثر در اين انتخاب بوده است.

علاوه بر اين، سازمان بهداشت جهاني نيز همچون دو سال گذشته بار ديگر تبريز را به عنوان بهداشتي‌ترين و سالم‌ترين شهر ايران انتخاب كرد.

از ديگر موفقيت‌هاي كسب شده توسط تبريز در اين تحقيق بين‌المللي، انتخاب و معرفي اين شهر به عنوان شهر پيشگام و پيشتاز سرمايه‌گذاري بخش خصوصي است.

در همين حال، تبريز يكي از موفق‌ترين شهرهاي ايران در تحقق سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي به شمار مي‌آيد.

منبع: http://isna.ir/fa/news/91042615340/تبريز-زيباترين-و-توسعه-يافته-ترين-شهر-ايران

آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

*تبریز نظر تورهای گردشگری فرانسوی را جلب کرده است*

جمعی از اعضای جامعه تورگردانان فرانسه و مدیران عامل تعدادی از آژانس های گردشگری کشور فرانسه از جاذبه های گردشگری و تاریخی تبریز بازدید کردند.
به گزارش شهریار، این جمع براي آشنائي با پتانسیل های گردشگری شهر تبریز و استان، سوق دادن گردشگران فرانسوی به تبریز، استان و ایران و نیز برقراری تورهای گردشگری از فرانسه به تبریز و استان در آذربایجان شرقی حضور یافته اند.
هئیت مدیران عامل آژانس های گردشگری فرانسه در آخرین روز مسافرت بهاستان آذربایجان شرقی با شهردار کلانشهر تبریز دیدار کردند.
در نشستی که به همین منظور مابین شهردار کلانشهر تبریز و این هئیت در عمارت ساعت شهرداری تبریز برگزار شد مدیران عامل آژانس های گردشگری فرانسه بر برقرای تورهای گردشگری سه روزه به تبریز تاکید کردند.
هئیت گردشگری فرانسوی، چشم اندازهای طبیعی، سابقه تاریخی و آثار تاریخی متعدد شهر و و همچنین وجود نسبی زیرساخت های مورد نظر برای گردشگری را از ویژگی هایی دانستند که زمینه لازم برای توسعه و تقویت برقراری تورهای گردشگری از فرانسه به تبریز را دوچندان می نماید.
در حال حاضر تورهای گردشگری از کشور فرانسه به شهرهای اصفهان و شیراز برقرار می باشد و علی رغم وجود دهها و صدها مکان تاریخی و باستانی در استان آذربایجان شرقی و تبریز از یک سو و همچنین موقعیت بکر و فوق العاده این منطقه از نظر گردشگری هنوز برنامه مدونی برای جذب گردشگران خارجی به این منطقه از کشورمان صورت نگرفته است.
جامعه تورگردانان فرانسه با همکاری شرکت فلامینگو پرواز برای بررسی پتانسیل های گردشگری و سیاحتی تبریز و آذربایجان شرقی از یک هفته پیش در استان آذربایجان شرقی حضور دارند.
گفتنی است تور یک هفته ای آموزشی و آشنایی تورگردانان با مزیت های گردشگری استان آذربایجان شرقی برگزار شد و در این بازدید هئیت بازدید کننده از کندوان، مراغه ، عجب شیر، اردبیل، منطقه آزاد ارس، مرند و تبریز بازدید کردند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعیت نداره. تبریز هیچی از دیگر شهر های ایران بیشتر نداره. رانندگان بی ملاحظه و بی توجه به حریم دیگران تو شهر بیداد میکنه. من حتی ده نفر راننده که همه قوانین رو بهش احترام بذاره , تو تبریز ندیدم. در سایر موارد هم چیزی که این شهر رو شاخص بکنه , وجود نداره. ( یادمان باشه که من اهل همین شهر محسوب میشم. )

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعیت نداره. تبریز هیچی از دیگر شهر های ایران بیشتر نداره. رانندگان بی ملاحظه و بی توجه به حریم دیگران تو شهر بیداد میکنه. من حتی ده نفر راننده که همه قوانین رو بهش احترام بذاره , تو تبریز ندیدم. در سایر موارد هم چیزی که این شهر رو شاخص بکنه , وجود نداره. ( یادمان باشه که من اهل همین شهر محسوب میشم. )

من کلا تا جایی که یادمه شما همیشه از راننده های تبریز گلایه دارین....
بس توصیه می کنم حداقل به چند تا از استانهای دیگه برین و از نزدیک ببینید و باز هم خوب ببینید که خیلی از استانها از خداشونه همینجور راننده ها رو داشته باشند ولی بقیه مشکلات رو نداشته باشند وچون من حداقل در 5 استان ایران هر کدام حداقل حداقل 7 8 ماهی زندگی کردم و از این بابت مطممئنم که تبریز نسبت به خیلی از جاها سر تر هستش.
در ضمن این رو سازمان ملل تشخیص داده نه من و شما.
در کل من این انتخاب رو قبول دارم.

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کلا تا جایی که یادمه شما همیشه از راننده های تبریز گلایه دارین....
بس توصیه می کنم حداقل به چند تا از استانهای دیگه برین و از نزدیک ببینید و باز هم خوب ببینید که خیلی از استانها از خداشونه همینجور راننده ها رو داشته باشند ولی بقیه مشکلات رو نداشته باشند وچون من حداقل در 5 استان ایران هر کدام حداقل حداقل 7 8 ماهی زندگی کردم و از این بابت مطممئنم که تبریز نسبت به خیلی از جاها سر تر هستش.
در ضمن این رو سازمان ملل تشخیص داده نه من و شما.
در کل من این انتخاب رو قبول دارم.
سازمان ملل که تو قونقا باشی زندگی نمیکنه. مقرّشم تو چهارراه شنهاز نیست. ملاک انتخاب شامل شاخص هایی است که باید بهترین راندمان رو داشته باشند که تبریز از داشتن شاخص ها در حد و اندازه بهترین ها نیست ولی امیدوارم بهش برسیم .
مشک آنست که خود ببوید
نه آنکه عطار بگوید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لهجه ات را غلاف کن ای عشق زخمــی ام از زبان نـوک تیزت شمس مولای بی کسی ها باش بی خیــــال شکــوه تبریزت

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام علیکم......خواهر خوبم......ملاک هایی که در یک تحقیقی به عمل آمده و در مجله سازمان ملل چاپ شده بیان شده......و خبرگزاری ایسنا نیز به بخشی از اونها اشاره کرده

وجود ساختمان‌هاي مدرن و زيباي فراوان، خطوط هواپيمايي پيشرفته، طبيعت بكر و جذاب، غذاهاي لذيذ، مساجد زيبا، اماكن و ابنيه تاريخي متعدد از جمله شاخص‌ها و معيارهاي اعلام شده و موثر در اين انتخاب بوده است.
و گفته شده......نتايج اين تحقيق در حالي حكايت از پيشگامي تبريز، شهر اولين‌هاي ايران از نظر كسب شاخص‌هاي مورد نظر در اين حوزه دارد كه شهر‌هاي ديگري نظير تهران، اصفهان، مشهد، شيراز، قم، اروميه در رده‌هاي بعدي قرار دارند و تبريز گوي سبقت را از اين شهرها ربوده است.

..........
همینطور که مطلب مشخصه تجمیع شاخص هاست......نظیر غذاهای لذیذ و طبیعت بکر ..و.......

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علیکم......خواهر خوبم......ملاک هایی که در یک تحقیقی به عمل آمده و در مجله سازمان ملل چاپ شده بیان شده......و خبرگزاری ایسنا نیز به بخشی از اونها اشاره کرده

و گفته شده......نتايج اين تحقيق در حالي حكايت از پيشگامي تبريز، شهر اولين‌هاي ايران از نظر كسب شاخص‌هاي مورد نظر در اين حوزه دارد كه شهر‌هاي ديگري نظير تهران، اصفهان، مشهد، شيراز، قم، اروميه در رده‌هاي بعدي قرار دارند و تبريز گوي سبقت را از اين شهرها ربوده است.

..........
همینطور که مطلب مشخصه تجمیع شاخص هاست......نظیر غذاهای لذیذ و طبیعت بکر ..و.......
شاخص مدّ نظر من : شمس مولای بیکسی ها بودنه.
. گله ای نیست بهرحال تبریز شهر منه. یاشاسین آذربایجانیم.:gol:

آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سازمان ملل که تو قونقا باشی زندگی نمیکنه. مقرّشم تو چهارراه شنهاز نیست. ملاک انتخاب شامل شاخص هایی است که باید بهترین راندمان رو داشته باشند که تبریز از داشتن شاخص ها در حد و اندازه بهترین ها نیست ولی امیدوارم بهش برسیم .
مشک آنست که خود ببوید
نه آنکه عطار بگوید
بهترین ها در داخل بهتر هاست...
وگرنه نگفتیم اینجا همه چی شاده شنگوله..
کلا شما با راننده های تبریز مشکل دارین هااا:smile: چون همیشه همیشه تا جایی که یادمه همیشه اشاره تون به راننده های تبریز هسش..

اینا هم تایپیک های مشابه سال های قبل:

[h=1]سازمان ملل اعلام کرد: تبریز توسعه یافته ترین و زیباترین شهر ایران است[/h]
[h=1]معرفی تبریز از سوی سازمان ملل متحد UN به عنوان بهترین شهر ایران[/h]

آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درمان سه بعدی بیماری های سرطانی در بیمارستان بین المللی تبریز

نصرنیوز: رئیس بیمارستان بین المللی تبریز و رئیس شورای شهر تبریز از درمان سه بعدی بیماری های سرطانی در بیمارستان بین المللی تبریز خبر داد.
به گزارش نصرنیوز به نقل از مهر ، شهرام دبیری ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمارستان بین المللی تبریز بزرگترین بیمارستان خصوصی کشور است، افزود: شرکت پزشکان ولیعصر تبریز این بیمارستان بین المللی را از شرکت بیمارستانی بانک های کشور در سال ۸۵ از طریق مزایده عمومی گرفتند درحالیکه آن زمان کاملا نیمه کاره رها شده بود.
وی با اشاره به اینکه پس از آن نقشه های بیمارستان را به روز کردیم و توانستیم آمفی تئاتر، بخش های مهم درمانی، پارکینگ و مرکز سرطان به آن اضافه کنیم، ادامه داد: این بیمارستان در ۴۵ هزار متر مربع مساحت و زیر بنای ۴۱ هزار متر مربعی ساخته شده و فاز اول آن به بهره برداری رسیده است.
دبیری با تاکید بر اینکه از سال های ۸۷ کارهای ساختمانی بیمارستان آغاز شد و در سال ۹۱ بخش سرطان به بهره برداری رسید، ابراز داشت: به این بیمارستان در آینده نزدیک دستگاه پیشرفته سایبری درمان سرطان برای اولین بار در شمال غرب کشور خریداری می شود.
وی سپس از راه اندازی مرکز ید درمانی این بیمارستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این بیمارستان در کل ۳۰۰ تختخوابی است که فاز اول با ۹۰ تخت به بهره برداری رسیده است.
رئیس بیمارستان بین المللی تبریز با تاکید بر اینکه تمامی اتاق های این بیمارستان تک تخت خوابی است، افزود: در این بیمارستان تخت های ویژه و نیز VIP داریم که از نظر ارائه خدمات و تجهیزات موجود بیمارستان بین المللی تبریز به بزرگترین بیمارستان خصوصی کشور تبدیل شده است.
وی سپس از وجود ۱۳ اتاق عمل مجهز در این بیمارستان خبر داد و ادامه داد: اورژانس این بیمارستان یکی از فعال ترین اورژانس های کشور است چراکه پنج متخصص اورژانس در این مرکز حضور دارند و به خدمت به بیماران مشغول هستند.
دبیری با تاکید بر اینکه ارتباط بیماران این بیمارستان با پزشکان به صورت اینترنتی است، گفت: برای این بیمارستان بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و با هزینه کردن ۴۰۰ میلیارد ریال دیگر شاهد اتمام این بیمارستان بزرگ و مجهز خواهیم بود.
وی بر ضرورت معرفی این بیمارستان برای گردشگران سلامت نیز تاکید کرد و افزود: این بیمارستان بین المللی است و تمام امکانات لازم را برای پذیرش و درمان بیماران داخلی و خارجی دارد.
وی از پیش بینی اتمام سه فاز این بیمارستان تا یک سال آینده خبر داد و گفت: همه تعرفه های این بیمارستان مورد تصویب هیئت محترم دولت و وزارت بهداشت و درمان است.

بالا