سئوالات و مشکلات در متلب (MATLAB)

irpersian20

عضو جدید
با سلام
عزیزان من مثلا یک سری تظنیمات انجام میدم. فورمت رو لانگ میکنم و .. بعد از اینکه برنامه بسته و سپس باز بشه همه چیز ریست میشه.
چطور این تنظیمات باید سیو کرد؟

Hadie89

عضو جدید
اذیت نکن؛ من 19 ساله دارم از این توابع استفاده می کنم؛ همچین ادعایی درست نیست.

سلام
من حرفم رو اصلاح میکنم، حق با شماست منتها حرف من ازونجایی بود که وقتی میخایم با ode15s حل کنیم به ما اجازه نمیده که step هارو خودمون تعریف کنیم براش دیگه، درسته؟ بخاطر همین میومد گام رو خیلی کوچیک در نظر میگرفت مثلا حدود 2000 نقطه بمن میداد ولی مثلا هنوز به 0.3 هم نرسیده بود ( از 0.2 شروع میشه domain ام) بعد من که پلات میگرفتم فکر میکردم t تغییر نمیکند، بعد از کلی جست و جو متوجه شدم که باید با استفاده از opts ، یه InitialStep براش تعریف کنیم وضعیت بهتر میشه ( نمیدونم چرا؟؟) من اینکارو کردم و t تا 0.8 رفت
منتها الان یه مشکلی که دارم خاهش میکنم کمکم کنید، خب برای InitialStep های بزرگتر نمودار درست در نمیاد ولی هرچی InitialStep رو کوچکتر میکنم trend پلات ها به دیتا ها نزدیکتر میشه اما وقتی خیلی کوچکتر میشه از یه حدی بازم تغییرات t خیلی کم میشه :(((((((((((( من دیگه نمیدونم چکار کنم با رانگ کاتا هم جواب های خوبی نگرفتم

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
با سلام
عزیزان من مثلا یک سری تظنیمات انجام میدم. فورمت رو لانگ میکنم و .. بعد از اینکه برنامه بسته و سپس باز بشه همه چیز ریست میشه.
چطور این تنظیمات باید سیو کرد؟

تنظیماتت رو توی یه فایل بنویس و ذخیرعه کن؛ اسم فایل رو باید "startup.m" بذاری. توی یه فولدری که توی مسیرهای تعریف شده متلب باشه. اینطوری هر بار که متلب رو باز می کنید، تنظیمات شما اعمال میشه.

meytim

کاربر ممتاز
سلام دوستان سایت استاد سلام که برای معرفی استاد خصوصی و تدریس خصوصی و دوره آموزشی هستش را میشناسید؟ برای یادگرفتن چیزی بهش رجوع کردید؟ می دونین برای همین نرم افزار متلب چند تا استاد داره؟

من الآن رفتم ثبت نام کنم؛ اما اینکه شماره موبایل رو شما گذاشتید در دید عموم به نظرم بعدها مشکل ساز میشه، واسه همین عضو نشدم.

meytim

کاربر ممتاز
سلام
من حرفم رو اصلاح میکنم، حق با شماست منتها حرف من ازونجایی بود که وقتی میخایم با ode15s حل کنیم به ما اجازه نمیده که step هارو خودمون تعریف کنیم براش دیگه، درسته؟ بخاطر همین میومد گام رو خیلی کوچیک در نظر میگرفت مثلا حدود 2000 نقطه بمن میداد ولی مثلا هنوز به 0.3 هم نرسیده بود ( از 0.2 شروع میشه domain ام) بعد من که پلات میگرفتم فکر میکردم t تغییر نمیکند، بعد از کلی جست و جو متوجه شدم که باید با استفاده از opts ، یه InitialStep براش تعریف کنیم وضعیت بهتر میشه ( نمیدونم چرا؟؟) من اینکارو کردم و t تا 0.8 رفت
منتها الان یه مشکلی که دارم خاهش میکنم کمکم کنید، خب برای InitialStep های بزرگتر نمودار درست در نمیاد ولی هرچی InitialStep رو کوچکتر میکنم trend پلات ها به دیتا ها نزدیکتر میشه اما وقتی خیلی کوچکتر میشه از یه حدی بازم تغییرات t خیلی کم میشه :(((((((((((( من دیگه نمیدونم چکار کنم با رانگ کاتا هم جواب های خوبی نگرفتم

این خوبی این تابعه که خودش با یه معیارهایی تشخیص میده که گام چی باشه تا به جواب همگرا بشه؛ یعنی adaptive stepsize هستش:
کد:
[t,y]=ode15s(@LHS6ode,[0.2 0.8],startval);

اما در هر صورت شما می تونید بهش مقدار گام رو بدید. در این صورت بعد از اینکه معادله رو حل کرد مقادیر جوابهای به دست اومده رو در نقاطی که شما خواستید با میانیابی پیدا می کنه و در خروجی به شما میده:
کد:
[t,y]=ode15s(@LHS6ode,0.2:0.1:0.8,startval);

ـ شما هنوز به اون سؤالهای اولی که من تو پستهای قبلی پرسیدم جواب ندادید، شاید مشکل شما اصلاً این چیزها نباشه؛ جواب برنامه ای که نوشید عدد مختلط میشه!!
ـ من که تست کردم، 2000 نقطه نمی ده، فقط 43 تا نقطه میده.
ـ روشی که در تابع ode15s برنامه نویسی شده، "دستورهای کاسته های عددی" یا NDF هستش؛ این روش قوی ترین و پیشرفته ترین روش حل دستگاههای معادلات دیفرانسیل معمولی با شرایط اولیه است، که تاکنون بشر تونسته ابداع کنه.

meytim

کاربر ممتاز
با درود
دوستان این یعنی چی؟ قسمت زرد منظورمه

مشاهده پیوست 255923

در مورد رمزگذاری نویسه هاست.
ترجمه اون متن: "در رمزگذاری نویسه ها، همه نویسه های موجود در مجموعه نویسه های کامپیوتر به یک ترتیب قرار داده میشن و به هر کدوم یک مقدار صحیح اختصاص داده میشه."
یه توضیحی بدم؛ متلب از رمزگذاری نویسه های جاوا استفاده میکنه. جاوا هم از Unicode استفاده میکنه. به این ترتیب، کلاس char دارای 65536 مقدار از 0 تا 65535 هستش، که هر عدد نماینده یک نویسه است مثلاً عدد 97 نماینده “a” هستش، عدد 66 نماینده “B” هستش، عدد 42 نماینده “*” هستش، ...

irpersian20

عضو جدید
درود سپاس از دوستان
دوستان این دستور یعنی از 10 به توان 1 تا 10 به توان 5 برای ما 4 تا عدد درست کن که اغاز از 10 به توان 1 هست و ختم اون 10 به توان 5
حاالا این اعداد وسط چه حسابی در میاد؟!
فلسفه شکوندن بازه به 4 عدد بر چه مبنا هست؟

809r_howc.jpg

meytim

کاربر ممتاز
درود سپاس از دوستان
دوستان این دستور یعنی از 10 به توان 1 تا 10 به توان 5 برای ما 4 تا عدد درست کن که اغاز از 10 به توان 1 هست و ختم اون 10 به توان 5
حاالا این اعداد وسط چه حسابی در میاد؟!
فلسفه شکوندن بازه به 4 عدد بر چه مبنا هست؟

مشاهده پیوست 255980

برای اینکه جواب سؤال 1 رو بگیری؛ دستور زیر و نتیجه اش رو ببین.
کد:
>> logspace(1,5,5)

ans =

10         100        1000       10000      100000

>>

در مورد سؤال 2، فلسفه خاصی نداره؛ اگه ربطی به یک مسأله فیزیکی نداشته باشه، فقط یک انتخاب بد می تونه باشه.

YOUNES F

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد سوال شبیه ساری من راهنمایی کنه واسم خیلی حیاتی است ممنون
برنامه ای بنویسید که ماتریسهای A .B.C را دریافت کند و برای سیستم کنترل پذیر و روئیت پذیر A.B.C که A ماتریس n*n و رتبه های B و C به ترتیب m و l هستند و 2m>n است.
جبران ساز موازی k با رتبه کامل را بدست آورد بطوریکه همه n صفر انتقال در موقعیت های مناسب باشند.
( صفرهای مطلوب بتوانند به عنوان ورودی به تابع داده شوند یا بصورت اتوماتیک انتخاب شوند)
در نهایت ماتریس k و ماتریس تابع تبدیل حلقه بسته را بعنوان خروجی ارائه دهد.

کلا نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم؟؟؟؟

meytim

کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد سوال شبیه ساری من راهنمایی کنه واسم خیلی حیاتی است ممنون
برنامه ای بنویسید که ماتریسهای A .B.C را دریافت کند و برای سیستم کنترل پذیر و روئیت پذیر A.B.C که A ماتریس n*n و رتبه های B و C به ترتیب m و l هستند و 2m>n است.
جبران ساز موازی k با رتبه کامل را بدست آورد بطوریکه همه n صفر انتقال در موقعیت های مناسب باشند.
( صفرهای مطلوب بتوانند به عنوان ورودی به تابع داده شوند یا بصورت اتوماتیک انتخاب شوند)
در نهایت ماتریس k و ماتریس تابع تبدیل حلقه بسته را بعنوان خروجی ارائه دهد.

کلا نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم؟؟؟؟

بخش 11 و 12 کتاب اوگاتا رو بخونید.

irpersian20

عضو جدید
با درود
دوستان در متلب تابعی که میانگین کل اعداد ماتریس رو بگیره وبه صورت یک عدد بده داریم؟ اگر خیر پس چطور؟

meytim

کاربر ممتاز
با درود
دوستان در متلب تابعی که میانگین کل اعداد ماتریس رو بگیره وبه صورت یک عدد بده داریم؟ اگر خیر پس چطور؟
اگه اسم ماتریسش A باشه:

کد:
mean(A(:))

البته سؤالهات تو زبان فارسی هیچ مفهومی نداره؛ حدس زدم منظورت چیز دیگری باشه و بهش جواب دادم.

irpersian20

عضو جدید
عالی بود. جسارتا فروم انگلیسی زبان که فعال باشه و زود پاسخ بدن هم وجود دارد؟

Hadie89

عضو جدید
این خوبی این تابعه که خودش با یه معیارهایی تشخیص میده که گام چی باشه تا به جواب همگرا بشه؛ یعنی adaptive stepsize هستش:
کد:
[t,y]=ode15s(@LHS6ode,[0.2 0.8],startval);

اما در هر صورت شما می تونید بهش مقدار گام رو بدید. در این صورت بعد از اینکه معادله رو حل کرد مقادیر جوابهای به دست اومده رو در نقاطی که شما خواستید با میانیابی پیدا می کنه و در خروجی به شما میده:
کد:
[t,y]=ode15s(@LHS6ode,0.2:0.1:0.8,startval);

ـ شما هنوز به اون سؤالهای اولی که من تو پستهای قبلی پرسیدم جواب ندادید، شاید مشکل شما اصلاً این چیزها نباشه؛ جواب برنامه ای که نوشید عدد مختلط میشه!!
ـ من که تست کردم، 2000 نقطه نمی ده، فقط 43 تا نقطه میده.
ـ روشی که در تابع ode15s برنامه نویسی شده، "دستورهای کاسته های عددی" یا NDF هستش؛ این روش قوی ترین و پیشرفته ترین روش حل دستگاههای معادلات دیفرانسیل معمولی با شرایط اولیه است، که تاکنون بشر تونسته ابداع کنه.
سلام
خیلی ممنون که تست کردید برنامه من رو، بله اعدا مختلط میده اما خب موقع plot گرفتن قسمت مختلط رو ignore میکنه
در مورد این این میانیابی بعد از حل معادله، من چیزی در موردش نمیدونم، یعنی میفرمایید مثلا خودش با step خودش حل میکنه بعد من اگه تو یه نقطه دیگه بخام جوابو میده؟
بعد یه مورد دیگه الان این domain که شما اینجا نوشتی فقط t رو در 0.2 میده ها؟[t,y]=ode15s(@LHS6ode,0.2:0.1:0.8,startval)
بله تصمیم گرفتم یبار دیگه اینپوت هارو بررسی کنم شاید ایراد از جای دیگس

Hadie89

عضو جدید
ـ متغیر مستقلت چیه؟
ـ اون عبارت fdot الآن به ازای چی باید محاسبه بشه؟ بردار 6درایه ای جواب نمیده؟
ـ اون نقطه هایی که گذاشتید برای چیه؟ عملیات درایه به درایه نداریم که اینجا!
ـ این رویه رو دیدم بعضیها درس میدن؛ اما رویه معقولی نیست. معقولش اینه که معادلات دیفرانسیل رو توی یک فایل "تابع" جدا تعریف و ذخیره کنید. بعد توی یک فایل "دستخط" جدا با استفاده از این توابع حل معادله دیفرانسیل اون "تابع" رو فراخوانی و حل کنید. بعدش روی خروجیها هر پردازشی که خواستید انجام بدید. مثلا" معادلات رو توی یک تابع مثل زیر بنویسید و ذخیره کنید.
کد:
function fdot = LHS6ode(t,y)
...
...
fdot = ...

قبل از اینکه دستخط رو بنویسید، تابع رو تست کنید و مطمئن شید که درست کار می کنه.
و بعد یه دستخط مثل زیر بنویسید.
کد:
% main
...
...
[t,y] = ODERKGen(@LHS6ode, [0.2 0.8], startval, 0.05, 1);
...
...
متغیر مستققل من tهستش. fdot شش تا معادله دیفرانسیل هست یعنی dy/dt که بعد محاسبه باید به ما y1,y2,y3.... رو بده برحسب t. معادلات هم که در واقع کوپل هستند ینی منظورم اینه y1 مثلا تو معادله y4 هم هست
منظور شما از بردار 6 درایه ای یعنی چی ؟ یه روش حله؟

meytim

کاربر ممتاز
سلام
خیلی ممنون که تست کردید برنامه من رو، بله اعدا مختلط میده اما خب موقع plot گرفتن قسمت مختلط رو ignore میکنه
این رو می دونم؛ من خواستم بدونم که جواب از نظر فیزیکی مختلط باید بشه یا نه؟ اگر جواب منفی هست، یعنی یه جای کار ایراد داره.

در مورد این این میانیابی بعد از حل معادله، من چیزی در موردش نمیدونم، یعنی میفرمایید مثلا خودش با step خودش حل میکنه بعد من اگه تو یه نقطه دیگه بخام جوابو میده؟
دقیقاً

بعد یه مورد دیگه الان این domain که شما اینجا نوشتی فقط t رو در 0.2 میده ها؟[t,y]=ode15s(@LHS6ode,0.2:0.1:0.8,startval)
نه؛ در 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 0.6, 0.7, 0.8 میده.

بله تصمیم گرفتم یبار دیگه اینپوت هارو بررسی کنم شاید ایراد از جای دیگس

با رنگ آبی در بالا، نظر دادم.
سؤال من که باز هم فراموش کردید جواب بدید، این بود که صورت مسأله به صورت ریاضی چیه؟ یعنی همونی که از شما خواستن که حل کنید، چیه؟

meytim

کاربر ممتاز
متغیر مستققل من tهستش. fdot شش تا معادله دیفرانسیل هست یعنی dy/dt که بعد محاسبه باید به ما y1,y2,y3.... رو بده برحسب t. معادلات هم که در واقع کوپل هستند ینی منظورم اینه y1 مثلا تو معادله y4 هم هست
منظور شما از بردار 6 درایه ای یعنی چی ؟
یه روش حله؟

داری اذیت می کنی دیگه!!! یعنی یک بردار که 6 تا درایه داشته باشه. نکنه "بردار" و "درایه" نمی دونی به چی میگن؟!!!
در ضمن اون مشکل همون موقع حل شد؛ یعنی برای بردار 6درایه ای جواب میده.

Hadie89

عضو جدید
با رنگ آبی در بالا، نظر دادم.
سؤال من که باز هم فراموش کردید جواب بدید، این بود که صورت مسأله به صورت ریاضی چیه؟ یعنی همونی که از شما خواستن که حل کنید، چیه؟

مساله یک سری واکنش هستند که در یک راکتور انجام میشن و ما معادله موازنه جرم رو برای هر component بصورت یک بعدی نوشتیم و به این معادلات رسیدیم، بعد حالا با حل اینها پروفیل غلظت هر component در طول راکتور بدست میاد، ینی الان t همون طول راکتور هستش
در مورد اون که میگگید در 0.2 جواب نمیده مطمعنید؟ الان من یبار دیگه زدم ولی توwork space ام فقط یه t بمن دادش

Hadie89

عضو جدید
داری اذیت می کنی دیگه!!! یعنی یک بردار که 6 تا درایه داشته باشه. نکنه "بردار" و "درایه" نمی دونی به چی میگن؟!!!
در ضمن اون مشکل همون موقع حل شد؛ یعنی برای بردار 6درایه ای جواب میده.
:))))))))) نه دیگه بردار و درایه رو که میدونم خداروشکر. اخه اون ک من نوشتم مگه ی بردار ستونی 6 درایه ای نیست؟ برای همین شک کردم که نکنه روش دیگه ای هست من خبر ندارم

irpersian20

عضو جدید
جسارتا عزیزان میخواهیم یک ماتریس 3 در 5 درست کنیم با اعداد 1 تا 15
خوب یک راه اون با دستور reshape هست . دستور اسان مثل همین reshape وجود داره؟ یعنی از راه دیگر

irpersian20

عضو جدید
سلام
عزیزان من دو تا عکس دارم و کد زیر رو زدم اما ارور دارم . سایز عکس ها این طوره
gol 236*277
dentist 203*264
کد هم این هست
کد:
clear;
A=imread('dentist.jpg');
B=imread('gol.JPG');
imshow(A); pause(3);
imshow(B);pause(4);
B = imresize(A,size(B));
C = imadd(A,B);imshow(C);

9c5d_eror.jpg

Hadie89

عضو جدید
وااااااااااااااااااااای همینه دققیقا همین باید در بیاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! شکل مقاله هم همینه، شما چطوری درش اوردید ؟ پس چرا من نمیتونم ؟ برای من فقط تو 0.2 میده!
کد:
function fdot=fb1(t,y)

% Reaction Parameters
  P=1;
  T=800;
  Tg=800;
  Rg=8;
  R=8.314;
%    Molecular weight
  M=2+28+44+32+16+18;
%    R7
k5=0.0265*exp(3968/Tg);
%    R2
   Tpar=800;
k2=4.93*1000*exp(-18552/Tpar);
k3=1.11*10*exp(-3548/Tpar);
k4=1.53*(10^(-9))*exp(25161/Tpar);
%  Rcracking
   rotar=51;
%  R1
landa=3*(10^8)*exp(-30178/Tpar);
% Emulsion 
emf=0.8;
%  Hydodynamic Parameters         
u0=0.13;
umf=0.09;
gama=0.005;
 Nor=3.44;
%  D reactor
%  dre=0.078;
% l=0.078;
% a=0.65*(pi/4*(l^2)*(u0-umf))^0.4;
% h=1.3/(9.8^0.2)*(u0-umf/Nor)^0.4;
ue=umf/emf;
D=0.01;
%  Diff coef (eq kbc)
  Dc=0.01;
fdot=[(-(2.19*(10^(5)).*exp(-13127/Tg).*(y(1)*y(4)))+(2.7*10^3)*exp(-1510/Rg).*(y(2)*y(6)-(y(3)*y(1))/k5))
      ((-10^17.6).*exp(-20000/Tg).*(y(2).^0.25).*(y(6).^0.5)-2.7.*(10^3).*exp(-1510/Rg).*(y(2)*y(6)-(y(3)*y(1))/k5))
      (0.5*(10^17.6)*exp(-20000/Tg)*(y(2)^0.25)*(y(6)^0.5)+1.58*(10^16)*exp(-24343/Tg)*(y(5)^0.7)*(y(4)^0.8)+2.7*...
      (10^3)*exp(-1510/Rg)*(y(2)*y(6)-y(3)*y(1))/k5)
      (-0.5*(10^17.6)*exp(-20000/Tg)*(y(2)^0.25)*(y(6)^0.5)-2*1.58*(10^16)*exp(-24343/Tg)*(y(5)^0.7)*(y(4)^0.8))
      (-1.58*(10^16)*exp(-24343/Tg)*(y(5)^0.7)*(y(4)^0.8)*exp(-24343/Tg)*(y(5)^0.7)* (y(4)^0.8))
      (2.19*(10^5)*exp(-13127/Tg)*y(1)*y(4)+2*1.58*(10^16)*exp(-24343/Tg)*(y(5)^0.7)*(y(4)^0.8)-...
      2.7*(10^3)*exp(-1510/Rg)*(y(2)*y(6)-y(3)*y(1))/k5)];

clc;
clear;
close all;
startval=[0.15 0.09 0.19 0.03 0.02 0];

[t,y]=ode15s(@fb1,0.2:0.1:0.8,startval);

% [t,y]=ode15s(@fb1,[0.2 0.8],startval); 
plot(t,y(:,4))
من اصلا همه اعتماد به نفسمو از دست دادم! نکنه من هیچی نمیدونم از متلب! که شما این شکلو در اوردی من نتونستم

Untitledkvjvk.jpg

آخرین ویرایش:

meytim

کاربر ممتاز
وااااااااااااااااااااای همینه دققیقا همین باید در بیاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! شکل مقاله هم همینه، شما چطوری درش اوردید ؟ پس چرا من نمیتونم ؟ برای من فقط تو 0.2 میده!

من اصلا همه اعتماد به نفسمو از دست دادم! نکنه من هیچی نمیدونم از متلب! که شما این شکلو در اوردی من نتونستم

شما باید دو تا فایل داشته باشید؛ یه فایل تابع، یه فایل دستخط. اولین پستی که توش راهنماییتون کردم، از نو مطالعه کنید.

Hadie89

عضو جدید
شما باید دو تا فایل داشته باشید؛ یه فایل تابع، یه فایل دستخط. اولین پستی که توش راهنماییتون کردم، از نو مطالعه کنید.

بله متوجه شدم منظورتون این بود تابع رو اینلاین تعریف نکنم، همینکارو کردم ، منتها تو پست قبلی خواستم همه شو یجا بیارم. فایل تابع رو جدا تعریف کردم و دستخط هم منظورتون اینه دیگه:
کد:
clc;
clear;
close all;
startval=[0.15 0.09 0.19 0.03 0.02 0];

[t,y]=ode15s(@fb1,0.2:0.1:0.8,startval);

plot(t,y(:,4))

به هر حال بازم ممنونم که وقت گذاشتید

engm

عضو جدید
سلام

یک سوال در مورد رسم نمودارهای سه بعدی در نرم افزار متلب دارم. من می خواهم داده هایی را به صورت صفحه (شکل زیر) در متلب رسم نمایم.

w97z8l2wjyps7ux3babd.jpg

داده هایx:
1-2-3-8-9-10

داده های y:
9-8-2-3-1-4

داده های z:
2-8-6-4-9-7

به چه صورت باید این داده ها را در نرم افزار متلب به صورت صفحه رسم نمود ؟ در صورتی که رابطه تابعی بین آنها را نمی دانیم؟ یعنی تابعی z بر حسب متغییرهای x و y را نمی دانیم؟

ممنون می شوم در این مورد بند ه را راهنمایی نمایید و کد کامل آن را در اختیار بنده قرار دهید.

ممنون.

meytim

کاربر ممتاز
سلام

یک سوال در مورد رسم نمودارهای سه بعدی در نرم افزار متلب دارم. من می خواهم داده هایی را به صورت صفحه (شکل زیر) در متلب رسم نمایم.

مشاهده پیوست 256191

داده هایx:
1-2-3-8-9-10

داده های y:
9-8-2-3-1-4

داده های z:
2-8-6-4-9-7

به چه صورت باید این داده ها را در نرم افزار متلب به صورت صفحه رسم نمود ؟ در صورتی که رابطه تابعی بین آنها را نمی دانیم؟ یعنی تابعی z بر حسب متغییرهای x و y را نمی دانیم؟

ممنون می شوم در این مورد بند ه را راهنمایی نمایید و کد کامل آن را در اختیار بنده قرار دهید.

ممنون.

کد:
x = [1; 2; 3; 8; 9; 10];
y = [9; 8; 2; 3; 1; 4];
z = [2; 8; 6; 4; 9; 7];

[xi, yi] = meshgrid(x, y);
f = scatteredInterpolant(x, y, z);
zi = f(xi, yi);

surf(xi, yi, zi)

البته کلی تنظیمات داره؛ که من همه رو پیش فرض در نظر گرفتم.​

• Like
واکنش ها: engm