سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

pari54

عضو جدید
چرا cinروپاک کنم من میخام یه عدد سه رقمی رو از کاربر بگیرم
سلام
همونطور که دوستمون گفت اول a رو معرفی کن،بعد ورودی بگیر،بعد هم مقایسه اش کن
مرتب شده اش رو واست نوشتم:
Int a;
Cout<<”please enter number”<<endl;
Cin>>a;
(if a>0 && 100<=a && a>1000)

maryam.kh1374

عضو جدید
دو اشکال برنامه نویسی به زبان c++

دو اشکال برنامه نویسی به زبان c++

برنامه ای که ده عدد از ورودی بگیرد و عددبا بیشترین تکرار به همراه دفعات تکرار آن نشان دهد
برنامه ای که دوتاریخ به فرمتyymmddاز ورودی بگیرد وتعداد روزهای بین آنها را محاسبه و چاپ کند الگوریتمشونو بلدم تقریبا نمیدونم جطور بنویسم:que::que::que:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای هر سوالی که نباید تاپیک زد. قبلاً هم این کار رو کردید.
اینجا "اشکالات"تون رو بپرسید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/236746
اینکه الگوریتمش رو بلدید ولی نمیدونید چجوری بنویسید یعنی اینکه تمرین کافی نکردید. برید حسابی تمرین کنید چون رشتتون هم مهندسی کامپیوتر هست و تا آخر عمر با برنامه‌نویسی سر و کار دارید.

nima2252

عضو جدید
سلام دوتا سوال دارم اخه برا اولین باره دارم برانامه نویسی میکنم توروخدا یه کمک کنین

1- میخوام یه عدد کوچکتر از 20 رو از ورودی بگیرم و در خروجی به صورت

1 (n-4) توضیح استاد
1 2 (n-3) توضیح استاد
1 2 3 (n-2) توضیح استاد
1 2 3 4 (n-1)
1 2 3 4 5 (n)
نشون بده چی بزنم الگوریتم رو (?switch? while? if ) شرطم چیه ؟؟؟؟؟؟ اصلا ینی چی ‍!!!!!!!

2- میخوام انواع داده رو تعریف کنم int , float char مثلا برا char یه مثال بزنم و sizeof رو هم بگم دستور پایین رو که میزنم ارور میده

"unsigned char c="a

" = cout <<"c
>>c>>
(sizeof(c
>>
جواب نمیگیرم !!!!!!!!!!

sungift143

عضو جدید
سلام
من باید برنامه ای بنویسم ک تعدادی عدد صحیح از ورودی دریافت کنه و تعداد منفی و مثبت رو چاپ کنه...
این برنامه تعداد اعداد مثبت رو درست نشون میده اما اعداد منفی رو نه...
بد رو اعصابمه...ی بار خودمون برنامه نوشتیمااااااا

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int x,count=0,n=0;
while(true)
{
cout<<"plz enter a number(0 to end):";
cin>>x;
if(x==0)
break;
n++;
if(x>=0)
count++;
}
cout<<"\n mosbat="<<count<<"\n manfi="<<(0-n);
cin.get();//ignore end of line char
cin.get();
}

raha0025

عضو جدید
سلام من یه کد برنامه دارم که باید به فارسی و با شکل توضیحش بدم!!میدونم چه جوری میشه ولی نمیتونم بیانش کنم!!میشه کمکم کنید با شکل توضیحش بدم؟؟معکوس کردن لیست پیوندی برای حالتی که لیست خالیه،یکی ، دوتا و ....
}
listnode<type>*p=first,*q=0;//q trails p
While(p)}
listnode<type> *r=q;q=p;//r trails q
p=p-->link;//p moves to next node
q-->link=r;//link q to preceding node
{
first=q;
{

najam

عضو جدید
فایل txt ؟

فایل txt ؟

سلام
من سوال دارم
اگه بخوایید که فایل txt به کمک برنامه c++ بنویسید و از طریق برنامه اکسل فراخوانی کنید ( به صورت تابع باشد)، چه کار باید انجام داد؟
لطفاً راهنمایی کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
من باید برنامه ای بنویسم ک تعدادی عدد صحیح از ورودی دریافت کنه و تعداد منفی و مثبت رو چاپ کنه...

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int x,count=0,n=0;
while(true)
{
cin>>x;
if(x==0)
break;
n++;
if(x>=0)
count++;
}
cin.get();
}

تبریک میگم دوست عزیز به خاطر تلاشت.
ببینید شرطایی که گذاشتید، اشتباهه.
اولین شرط که میگه اگر عدد وارد شده صفر بود، از حلقه خارج شو. درست؟
شرط دوم میگه اگه عدد وارد شده بیشتر از صفر بود و البته اشتباهی مساوی صفر رو هم گذاشتید، بود، یک عدد به count اضافه کن. درست؟

خب حالا باید یه شرط هم برای عدد منفی بگذارید. این رو فراموش کردید. و به جای count، یه متغیر دیگه تعریف کنید که اعداد منفی رو حساب کنه.

حل شد؟

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
خب یعنی الان ی if دیگه هم بزارم؟
if(x<=0)
sum--;
درسته؟

مطمئنید خودتون برنامه رو نوشتید؟:D
شوخی کردم.
شرطتون درسته ولی با کمی اشکال.
شرطتون رو با شرط من مقایسه کنید ببینید متوجه میشید.

PHP:
if(x<0)
{manfi++}

sungift143

عضو جدید
بله

به خدا دیگه اعصاب ندارم چک کنم....
همون شرط شمارو بزارم بعد if دوم درست میشه؟؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
int x,count=0,n=0;
while(true)
{
cin>>x;
if(x==0)
break;
n++;
if(x>=0)
count++;
}
cin.get();
}

اون break باعث میشه وقتی x == 0 بود کلاً از حلقه بیاد بیرون و دیگه از ورودی عدد نگیره. عمداً این کار رو کردی؟ یعنی خواستی وقتی کاربر 0 وارد کرد، دیگه ادامه نده و بره نتایج رو چاپ کنه؟

پایین نوشتی (if (x >= 0، اگه قراره مثبت‌ها رو بشماری، شرط باید بزرگتر باشه، نه بزرگتر مساوی. ضمناً هیچ وقت مساوی نمیشه، چون اگه x مساوی 0 بود از حلقه بیرون اومده بود. پس اون رو بکن x > 0.
مشکل دیگه اینه که لقمه رو دور سرت یه دور چرخوندی. به جای اینکه کل عددها رو بشماری و آخرش n - count رو به عنوان تعداد منفی‌ها نشون بدی، چرا دو متغیر Mosbat و Manfi نمیگیری و با یه if else ساده اونا رو مقداردهی نمیکنی؟ البته الان هم کارت درسته ولی آخرش باید n - count رو چاپ کنی که اشتباهاً صفر منهای n چاپ کردی. اونا تغییر بدی فکر کنم دیگه مشکلی نمونده. ولی بهتر بود اینطوری بنویسی:
while(1 == 1){
if(x > 0)
mosbat++;
else if(x < 0)
manfi++;
else
break;
}
یا اگه میخوای بدون break بنویسی، اینطوری میشه:
cin >> x;
while (x != 0){
if(x > 0)
mosbat++;
else
manfi++;
cin >> x;
}

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوتا سوال دارم اخه برا اولین باره دارم برانامه نویسی میکنم توروخدا یه کمک کنین
1 (n-4) توضیح استاد
1 2 (n-3) توضیح استاد
1 2 3 (n-2) توضیح استاد
1 2 3 4 (n-1)
1 2 3 4 5 (n)
نشون بده چی بزنم الگوریتم رو (?switch? while? if ) شرطم چیه ؟؟؟؟؟؟ اصلا ینی چی ‍!!!!!!!

2- میخوام انواع داده رو تعریف کنم int , float char مثلا برا char یه مثال بزنم و sizeof رو هم بگم دستور پایین رو که میزنم ارور میده

"unsigned char c="a

" = cout <<"c
>>c>>
(sizeof(c
>>
جواب نمیگیرم !!!!!!!!!!

سوال اول رو متوجه نشدم. خروجی رو هر کاری کردم نتونستم برا خودم تفسیر کنم. اینکه اول 1 2 3 رو چاپ کنه بعد n-2 رو خوب که چی بشه؟ یعنی هیچ توازن و ... نمیبینم. یا اون "توضیحات استاد" یعنی جی؟

char رو باید با ' ' نشون بدی نه " ". مثلاً 'char c = 'a.
ضمناً unsigned char غلط نیست ولی معنی نداره. char کوچکترین واحد هست که 1 بایت حافظه میگیره و unsigned کردنش تأثیری نداره چون نمیشه با 4 بیت نشون داد. حتی unsigned int هم خیلی جاها همون 4 بایت هست و گذاشتن unsigned اون رو 2 بایتی نمیکنه. به جاش short و long رو امتحان کن. مثلاً short int یا long int. حواست هم باشه که double برخلاف int فقط long میگیره و short یا unsigned نمیگیره و یا مثلاً char دیگه long نمیگیره. امتحان کنی دستت میاد.

hoseng

کاربر بیش فعال

1 (n-4) توضیح استاد
1 2 (n-3) توضیح استاد
1 2 3 (n-2) توضیح استاد
1 2 3 4 (n-1)
1 2 3 4 5 (n)

"unsigned char c="a

" = cout <<"c
>>c>>
(sizeof(c
>>
جواب نمیگیرم !!!!!!!!!!
سوال اولتون شاید اینجوری حل شه
کد:
int var=5,i,j,n;
cin>>n;
for (i=4;i>=0;i--)
{
	cout<<n-i<<'\t';
	for (j=i;j<=var;j++)
	{
		cout<<var-j<<'\t';
	}
}
سوال دومتون رو هم که آقا بهنام جواب دادن
فقط لازمه بگم فرق int و unsigned int اینه که مثلا مثلا فرض کنیم int اعداد بین -32 تا 31 رو نشون بدن اونوقت unsigned int از 0 تا 63 رو نشون میدن و همونطور که گفتن طریقه نمایش عوض میشه اما تعداد بایت ها تغییری نمیکنه و در مورد char هم استفاده از unsigned دلیلی نداره​

saeede taheri

عضو جدید
کمممممکککککککککککککک

کمممممکککککککککککککک

سلام بچه ها من می خوام برنامه ای بنویسم که به وسیله ی درخت ها عبارت infix را به postfixو prefix تبدیل کنه در c++:confused::(:eek::cry::mad:

shahin1990

عضو جدید
سلام.یه کمک فوری میخوام اگه کسی کمک کنه ممنون میشم،واسه درس برنامه نویسی c امتحان دارم 3تا سوال دارم:

1-برنامه ای بنویسید که 2 ماتریس 2*2 را گرفته حاصل جمع را بصورت ماتریس در خروجی چاپ کند(زبان c)
2-برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی بگیرد اعداد اول قبل آنرا در خروجی چاپ کند(زبان c)
3-برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی بگیرد اعداد کامل قبل آنرا در خروجی چاپ کند(زبان c)

آخرین ویرایش:

irmacfa

عضو جدید

سلام دوستان برنامه اي كه راحت باشه و راحت به اسمبل تبديل شه چه سورسي هست بعد طوري باشه كه زبان اسمبلسش بالاي ١٠٠خط باشه، با تشكر؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها من می خوام برنامه ای بنویسم که به وسیله ی درخت ها عبارت infix را به postfixو prefix تبدیل کنه در c++:confused::(:eek::cry::mad:
ا چه خوب. خب بنویسید دیگه اشکالی نداره

chera hishki b man j nemiiiiiiiiiiide
چون انگلیسی تایپ میکنی
در ثانی اینجا والا نمیشه چیزی رو با شکل توضیح داد

سلام.یه کمک فوری میخوام اگه کسی کمک کنه ممنون میشم،واسه درس برنامه نویسی c امتحان دارم 3تا سوال دارم:

1-برنامه ای بنویسید که 2 ماتریس 2*2 را گرفته حاصل جمع را بصورت ماتریس در خروجی چاپ کند(زبان c)
2-برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی بگیرد اعداد اول قبل آنرا در خروجی چاپ کند(زبان c)
3-برنامه ای بنویسید که یک عدد را از ورودی بگیرد اعداد کامل قبل آنرا در خروجی چاپ کند(زبان c)
فکر هم کردی در موردشون؟
اگه فکر کردی که بهم بگو تا کجا پیش رفتی تا از اون به بعدش کمکت کنم
اصلا سوال هایی نیستن که حتی نیاز به فکر داشته باشن فقط کافیه بدونی چه اعدادی اولن و چه اعدادی کامل
در مورد ماتریس هم که اصلا زشته من چیزی بگم

سلام دوستان برنامه اي كه راحت باشه و راحت به اسمبل تبديل شه چه سورسي هست بعد طوري باشه كه زبان اسمبلسش بالاي ١٠٠خط باشه، با تشكر؟

آقا من متوجه نشدم میشه واضح تر بپرسین

irmacfa

عضو جدید

ا چه خوب. خب بنویسید دیگه اشکالی نداره

چون انگلیسی تایپ میکنی
در ثانی اینجا والا نمیشه چیزی رو با شکل توضیح داد

فکر هم کردی در موردشون؟
اصلا سوال هایی نیستن که حتی نیاز به فکر داشته باشن فقط کافیه بدونی چه اعدادی اولن و چه اعدادی کامل

آقا من متوجه نشدم میشه واضح تر بپرسین

منظورم اينه برنامه اي كه سورس كد C++ رو به زبان اسمبلي كانورت كنه چطوريه

hoseng

کاربر بیش فعال
منظورم اينه برنامه اي كه سورس كد C++ رو به زبان اسمبلي كانورت كنه چطوريه

یعنی خودتون میخواید این برنامه رو بنویسید؟
خب این میشه کار کامپایلر دیگه که بحث مفصلی داره

behjamshidi

عضو جدید
جواب

جواب

سلام ،
برنامه دوم را اتچ کردم .
اگه تو گوگل سرچ کنید میتونید بقیه رو پیدا کنید .

پیوست ها

• Aval.txt
    376 بایت · بازدیدها: 0

behjamshidi

عضو جدید

سلام این الگوریتم infix to postfix ، ولی نمیدونم چرا کپی میکنم چپکی میشه ؟؟!!

#include <iostream> #include <string> #define DEFAULT_SIZE 100 using namespace std; class Stack{ private: char *array; int tos, capacity; public: //constructors Stack(); //Destructor ~Stack(); //Methods void push(char a); char pop(); char top(); int get_size(); bool is_empty(); bool is_full(); void display(); }; Stack::Stack(){ array = new char[DEFAULT_SIZE]; tos = 0; capacity = DEFAULT_SIZE; } Stack::~Stack(){ delete[] array; } void Stack::push(char a){ if(!is_full()) array[tos++] = a; } char Stack::pop(){ return array[--tos]; } char Stack::top(){ return array[tos]; } int Stack::get_size(){ return tos; } bool Stack::is_empty(){ if(tos == 0) return true; else return false; } bool Stack::is_full(){ if(tos == capacity) return true; else return false; } void Stack::display(){ if (tos == 0) cout<<"The stack is empty"<<endl; else{ for (int i=0; i<tos;i++) cout<<array<<" "; cout<<endl; } } int isp(char a){ if(a == '^'){ return 3; } else if (a == '*' or a == '/'){ return 2; } else if(a == '+' or a == '-'){ return 1; } else if(a == '('){ return 0; } else return -1; } int icp(char a){ if(a == '^'){ return 4; } else if (a == '*' or a == '/'){ return 2; } else if(a == '+' or a == '-'){ return 1; } else if(a == '('){ return 4; } } int main(){ string infix, postfix; Stack stack1; cout << "This is a Infix to Postfix Expression converter." << endl; cout << "Enter your Infix Expression: "; cin >> infix; stack1.push('#'); for(int i=0;i<infix.length();i++){ if(isdigit(infix) or isalpha(infix)){ postfix += infix; } else if(infix == '+' or infix == '-' or infix == '*' or infix == '/' or infix == '^'){ while(isp(stack1.top()) >= icp(infix)){ postfix += stack1.pop(); } if(isp(stack1.top()) < icp(infix)){ stack1.push(infix); } } } cout << postfix; return 0; }

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام این الگوریتم infix to postfix ، ولی نمیدونم چرا کپی میکنم چپکی میشه ؟؟!!
دوست عزیز برای کمک اگه به جای کد طریقه نوشتنشو بهشون بگی به نظرم بیشتر کمکشون میکنی نه با نگاه کردن به الان بلکه به آینده. البته هرکسی عقیده خودشو داره و محترم هم هست و من هم نپرمو گفتم
برای گذاشتن کد توی ویرایشگر اگه او پایین دکمه صفحه پیشرفته رو بزنید یه ویرایشگر با قابلیت های بیشتر باز میشه حالا توی ابزار اون یه آیکون به شکل # هست که اگه اونو بزنید دو تگ CODE ایجاد میشه و کد رو بین اون ها بنویسید
موفق باشید

shahin1990

عضو جدید
فکر هم کردی در موردشون؟

دوست عزیز من رشته م کامپیوتر نیست و هیچ اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی ندارم،یه رشته فنی مهندسی میخونم که هیچ ارتباطی به کامیپوتر نداره و به ناچار باید برنامه نویسی C# رو پاس کنم.حالا از شما کمک خواستم که اینطوری جواب دادین.لطف فرمودین!

hoseng

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من رشته م کامپیوتر نیست و هیچ اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی ندارم،یه رشته فنی مهندسی میخونم که هیچ ارتباطی به کامیپوتر نداره و به ناچار باید برنامه نویسی C# رو پاس کنم.حالا از شما کمک خواستم که اینطوری جواب دادین.لطف فرمودین!
متاسفانه من نمیدونم کجای جوابم زشت یا بی ادبی بوده
ما اعدا اول، کامل و همچنین ماتریس ها رو توی ریاضیات میخونیم درسته؟ در ضمن شما اگه میگفتین رشتتون کامپیوتر (رشتتون چیه که به کامپیوتر مرتبط نیست!!!!؟) نیست من بیشتر کمک می کردم ولی هیچ وقت واسه کسی کد نمینویسم. به هر حال باز هم اگه کمکی بر میومد در خدمت هستم. اگر هم فک میکنید توهینی شده پوزش میطلبم
موفق باشین

raha0025

عضو جدید
سلام..من میخوام کد برنامه ی اجتماع دو ارایه رو بنویسم.اولش میخوام بگم کل ارایه اول رو چاپ کنه (که نوشتم) بعدش میخوام بگم خونه های ارایه دوم رو با تک تک خونه های ارایه اول مقایسه کنه بعد بره سراغ خونه دوم ارایه دوم و دوباره مقایسه...اگه با اون خونه ها برابر نبود چاپ کنه..تو نوشتن مقایسه گیرم!
میشه کمکم کنید!؟
این دفعه انگلیسی ننوشتم..

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام..من میخوام کد برنامه ی اجتماع دو ارایه رو بنویسم.اولش میخوام بگم کل ارایه اول رو چاپ کنه (که نوشتم) بعدش میخوام بگم خونه های ارایه دوم رو با تک تک خونه های ارایه اول مقایسه کنه بعد بره سراغ خونه دوم ارایه دوم و دوباره مقایسه...اگه با اون خونه ها برابر نبود چاپ کنه..تو نوشتن مقایسه گیرم!
میشه کمکم کنید!؟
این دفعه انگلیسی ننوشتم..
سلام بله حتما
ببینید شما باید برای مقایسه دو تا for تو در تو بزارید
for اول از صفر شروع میشه تا آخر آرایه دوم میره و for داخلی از صفر تا طول آرایه اول
حالا داخل این for دومی شما باید مقایسه رو به این صورت انجام بدین
فرض کنید i شمارنده حلقه اول و j شمارنده حلقه دوم باشه
کد:
if(secondArray[i] == firstArray[j])
{
      flag=1;
break;
}
حالا این اگر بتونه عنصری رو از آریه اول پیدا کنه که با عنصر آرایه دوم برابر بوده یه فلگی رو یک میکنه حالا شما مجددا بعد از تموم شدن حلقه داخلی یعنی وقتی از for داخلی خارج شدین و قبل از اینکه برین سراغ عنصر بعدیه آرایه دوم باید یه مقایسه دیگه انجام بدین به این صورت
اگر فلگ برابر صفر بود حالا این عنصر رو به آرایه اجتماع اضافه کن و اگر فلگ برابر یک بود خب مسلما نباید عنصر رو اضافه کنیم اما باید فلگ رو دوباره صفر کنیم تا برای عنصر بعدی عملیات انجام بشه