زمین شناس بیا تو (مکانی برای تبادل نظر و گفتگوی زمین شناسان)

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
من خیلی از زندگی نا امیدم. دوست داشتم بمیرم.

sorood parnian

کاربر بیش فعال
منم دوست داشتم تموم میشد
آخه خسته ام از این زمونه ... کی حرفمو میدونه :cry:

سخنران خوبی ام و میدونم :

زندگی زیباست
آتشگهی دیرنده پابرجاست
گر بیفروزیش شعله اش تا بیکران پیداست
ورنه خاموش است و خاموشی گناه ماست

یا اینکه

زندگی زیباست ای زیبا پسنـد
زنده اندیشان به زیبـائـی رسند

آنـقدرزیباست این بی بازگشت
کز برایش میتوان از جان گذشت

این که محشره

زندگـــی زیبـاســـت چشمـی بـاز کـن
گردشـــی در کوچــه باغ راز کن
هر که عشقش در تماشا نقش بست
عینک بد‌بینی خود را شکسـت
من مـیـــان جســـم‌ها جــان دیـــده‌ام
درد را افکنـــده درمـان دیـــده‌ام
دیــــده‌ام بــر شـــاخه‌ها احـســـاسـ‌ـها
می‌تپــد دل در شمیــــم یاسها
زنــدگــی موسـیـقـی گنـجشـکهاست
زندگی باغ تماشـــای خداســت
گـــر تـــو را نــور یـقیــــن پیــــــدا شود
می‌تواند زشــت هم زیبا شــود
حال من، در شهر احسـاسم گم است
حال من، عشق تمام مردم است!
زنـدگــی یــعنـی همیـــــــن پــروازهــا
صبـــح‌هـا، لبـخند‌هـا، آوازهـــا
ای خــــطوط چهــــره‌ات قـــــــرآن من
ای تـو جـان جـان جـان جـان مـن
با تـــو اشــــعارم پـر از تــو مــی‌شـود
مثنوی‌هایـم همــه نو می‌شـود
حرفـهایـم مــــرده را جــــان می‌دهــد
واژه‌هایـم بوی بـاران می‌دهـــد

بازم هست خیلی هست خیلی حرف درباره زیبایی های زندگی هست
امّا
بیرون از دنیای سخن هیچ چیز زیبا نیست ...

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان عزیز:smile:بچه ها شما چطور ستون چینه و جدولهای سنگ شناسی رو حفظ کردید یا می کنید؟همینطور فی و اندازه هاش:cry::surprised:من شدیدا نیازمند یاری سبزتون هستم که بدجور توش گیر کردم!!!حالا فولک و پتی جانو می شه راحت تر تو مخ کرد اما اونا نه!!!این جدول سنگها و معادلهاشم که پدر درآره!!!البته لایتنر می زنم اما واقعا یه روش خفن لازم دارم!!

REYMOND00

کاربر بیش فعال
یعنی مثل بعضیا که تو دانشجویی می دیدیم همش دارن تکرار می کنن بشینیم تکرار کنیم؟خدایی من تو کفم رتبه های 1 چطور اینهممممممممممه چیز میز تو مخشون کردن والا!!!!خیلی مطلب و اسم و خرده چیز میز زیاده!!!:cry:

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام دوستان زمین شناس
من رشتم زمین شناسی نیست لذا یه سوالی داشتم امیدوارم بتونید کمکم کنید.
حتمی پیرت (pyrite) ملقب به طلای نادونها رو میشناسید ، درسته که گفته میشه یکی از شواهد وجود طلا پیرت هست؟ کسی تجربه ای داره بتونه بگه چند درصد این حرف درسته؟
سلام دوست عزیز طلا جزء فلزات کمیاب گرانبها به شمار میاد که با یک کانه همیشه همراه این کانه می تونه مس یا پیریت باشه و میشه گفت در معادن مس هم مقدیری اندک طلا وجود دارد که همراه مس است در مورد پیریت هم مینطوره مثل معدن طلای گلپایگان که اسمش موته هست و معروفه

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام
تخصص من مکانيکه و اينجا از دوستان هوا شناس و زمين شناس يک سوال مهم داشتم

پدر و مادر و بزرگترايه ما ميگن 30 سال پيش تو شهر ما 2 متر برف ميومده
خب شهر ما کجاست؟
اسمش هفشجان در 13 کيلومتري مرکز استان چهار محال و بختياريه
اگه لينک زير رو نبال بشيد وب سايتي با موضوع شهر هفشجان را مشاهده ميکنيد که در صفحه اول اون تصويري از گوگل ارث مشاهده مينماييد
http://varesin.org/hf
من وقتی دبستان بودم یادم میاد 1.5 متر برف اومد
ولی حدود 10 ساله که دیگه نه برف اومده و نه بارونی
آیا احتمال اینکه ابر ها رو قبل از اینکه برسن به شهر ما بچلونن یا بهتر بگم باردارشون کنن و هیچی به ما نرسه

دقیقا یادم میاد از زمانی این پدیده شروع شده که باردار کردن ابرها شایع شده است
آیا دولت تا حالا اقدامی کرده

دوستان ممنون میشم موضوع رو بررسی کنن و جوابی بدن
آخه از آخرین باری که آدم برفی ساختیم چند سالی گذشته
بچه ها دیگه طعم تعطیلیه ایام بارش برف رو نچشیدن

میگن 5 ساله خشک سالیه ولی سی ساله برف به اون صورت نزده که از روی پشت بوم خونه ها بشه خونه همدیگه رفت

دوستان یک جواب تخصصی بدن
ممنون میشم
شاد باشید

سلام دوست عزیز این حرفا صحت نداره و باید بگم کشور ما چند سالی هست با خشک سالی دست و پنجه نرم میکنه؟؟ و کسی ابری رو نچلونده

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام به همه دوستان عزیز:smile:بچه ها شما چطور ستون چینه و جدولهای سنگ شناسی رو حفظ کردید یا می کنید؟همینطور فی و اندازه هاش:cry::surprised:من شدیدا نیازمند یاری سبزتون هستم که بدجور توش گیر کردم!!!حالا فولک و پتی جانو می شه راحت تر تو مخ کرد اما اونا نه!!!این جدول سنگها و معادلهاشم که پدر درآره!!!البته لایتنر می زنم اما واقعا یه روش خفن لازم دارم!!

فقط تکرار (یادمه اون موقع ها که کارشناسی می خوندم هی با این دیاگرامها و چارت های مختلف کلنجار می رفتم تا ملکه ذهنم بشه اما حالا مباحث بیشتر محاسباتی مثل مکانیک سنگ و مهندسی پی و مکانیک خاک

آخرین ویرایش:

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام
این پست اول منه و شایدم آخرین(با این چیزها که دیدم)
چندین صفحه اول خوب بود و با اینکه قدیمی بود ولی خیلی مفیدواقع شد ولی روبه جلو یه نمودار سینوسی داشت روبه نزول و در نهایت که دعوا!!!!
تازه میفهمم چرا تالارهای عمرانی در هر سایتی بسیار در حال پیشرفته!!! خدایی یدونه از بروبچ عمران دنبال این حاشیه ها نیست و از همون ترم اول دنبال درسو مشقه و دائما دنبال مطرح شدن در عرصه کاریه

بنده فوق لیسانس زمین شناسی مهندسی(شاغل در شرکت مشاوره جهاد) میخونم ولی به هر سایتی در رابطه با زمین رسیدم یا آپدیت نبود یا اصلا جایی برای یادگیری نداشت...کاش بتویم ماهم باعث رونق این رشته ی فراموش شده بشویم

خوشحالم از بودن با شما

سلام دوست عزیز من زمانی که این تاپیک رو ایجاد کردم هدفم فقط و فقط ارائه مطالب آموزنده در زمینه های مختلف علوم زمین بود اما به دلیل مشغله درسی دوره فوق لیسانس یکسالی سری نزدم حالا می بینم محلی شده برای دید و بازدید و ..... با شما موافقم راستی منم ارشد زمین شناسی مهندسی می خونم و الان روی پایان نامم کار می کنم اگه کمک خواستی در خدمتم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من زمانی که این تاپیک رو ایجاد کردم هدفم فقط و فقط ارائه مطالب آموزنده در زمینه های مختلف علوم زمین بود اما به دلیل مشغله درسی دوره فوق لیسانس یکسالی سری نزدم حالا می بینم محلی شده برای دید و بازدید و ..... با شما موافقم راستی منم ارشد زمین شناسی مهندسی می خونم و الان روی پایان نامم کار می کنم اگه کمک خواستی در خدمتم
البته این فقط نظر شماست ... بنظر من نه این تاپیک که کل این تالار مکان تبادل نظر هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

solar flare

مدیر بازنشسته
دوست عزیز پست شما به دلیل استفاده از مطلب نا مربوط ویرایش شد

REYMOND00

کاربر بیش فعال
دوستان من استرس دارم...87 حدود 50% و 88 رو حدود 30% زدم(برای اولین بار)و دارم می میرم...
بچه ها کسی درصد داره بذاره خببببببببب...ایییییششششششش
یکی مرا دریابد...من 1 می خوام...
من به 90% هم رسیده بودم:cry::cry::cry::(نزدیک بود کلا بیخیال ارشد شم برم بخوابم...
کمک...

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
دوستان من استرس دارم...87 حدود 50% و 88 رو حدود 30% زدم(برای اولین بار)و دارم می میرم...
بچه ها کسی درصد داره بذاره خببببببببب...ایییییششششششش
یکی مرا دریابد...من 1 می خوام...
من به 90% هم رسیده بودم:cry::cry::cry::(نزدیک بود کلا بیخیال ارشد شم برم بخوابم...
کمک...
قبول شدن نسبی هست دوست عزیز، نه مطلق:gol:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
geology جون شما زیادی فلسفه نخوندی احیانا؟
نمی دونم نسبی و مطلق چیه والا!!!فقط می دونم اگه قبول نشم گذشته از اینکه 8 ماهم پریده...از زندگی هم افتادم ... باید بشینم دوباره بخونم چون عاشق این رشته ام...و دردناکه بخوام هی تکراری بخونم...
البته قبولی رو اگه خدا بخواد قبولم...بنا به شرایطم باید تهران قبول شم...مساله اینه....
کسی درصدای اقتصادی نداره؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام به همگی

دوستان کسی ایزوکرون رو می دونه دقیق؟بالاخره بالاش شروع زمان ایزوتوپیه یا پایینش؟
خواهششششششششش می کنم کمک

REYMOND00

کاربر بیش فعال
یه سوال دیگه اینکه طلا تو دمای زیر 300 با کدوم کمپلکس منتقل می شه؟
زیر 400 چطور؟
مرسی

REYMOND00

کاربر بیش فعال
دارم اما با جواب تستا فرق می کنه گویا!!!
سولار جون قربونت مرسی...فقط بهم بگید قصیه تقاطعا چیه و کدوم شروع حبس شدنه(شروع ساعت ایزوتوپی )و کدوم حادثه دگرگونی؟شما خودتونم ارشد دارین سرتون شلوغه...

REYMOND00

کاربر بیش فعال
یه چیز دیگه...کسی می دونه توالی پاراژنزی از روی چی تعیین می شه؟یه جا اول سولفیدی میاد یه جا اکسیدی!!!چه خاکی به سرم کنم آخه با این وضع؟