روش مطالعه صحیح در دوره کارشناسی(نظر شما درباره دوره کارشناسی)

chem_En

عضو جدید
سلام به همه دوستان

به نظر دوستان بچه های دوره کارشناسی که هنوز برای ارشد نمیخونن چی بخونن خوب هست براشون ؟

بعضی ها میگن فعلا هیچ کتاب تست و اضافه ای نخونین .و کتابای مرجع رو مطالعه کنین. نظر شما دراین مورد چی هست ؟

برای این دوره همین روش خوبه و اکتفا به مراجع و جزوه اساتید خودمون جواب میده یا بهتره به دنبال جزوه های بهتر باشیم و کتابای تستی؟؟

آخرین ویرایش:

desert_lady

عضو جدید
سلام خوش اومدین;)
به نظر منم سراغ کتابای تست فعلا لزومی نداره بری.. ارشد رو تو دوره خودش یه دوره زمانی میذاری و میخونی ایشالا..
نمیدونم ترم چندی ولی احتمالا سال اول یا دوم باشی الان بهترین دوره ست که درسای اصلی رو به طور مفهومی یاد بگیری اما این به اون معنی نیست که خودت رو درگیر انواع و اقسام کتابا کنی.. همین که یه درسی رو گرفتی خوب یاد بگیری و مسئله هایی ازش حل کنی کافیه.. ضمنا پویا باش و جواب سؤالات و مسائلی رو که متوجه نشدی پیدا کن.
کتاب هم کلا یه مرجع بتونی بخونی ولی همونو خوب یاد بگیری خودش هنره.
کلا هرکی این سوالو میپرسه من بهش میگم "درسو آسون بگیر تا برات شیرین بشه"
موفق باشی

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
بستگی داره ترم چند هستید
تا پايان ترم شش سعي کنيد درس ها را به صورت مفهومي و دقيق بخونید.
و تحليل کنيد و تا مي توانيد سوالات کتاب هاي مرجع را حل کنيد. هم جزوه و هم کتب مرجع...اگه جزوه های دانشگاه تهران باشه خیلی عالیه
همچنين اگه مي توانيد از کتب مرجع انگليسي تا حد امکان استفاده کنيد
اگه از همین ابتدا به صورت مفهومی پیش برید برای کنکور ارشد مشکلی نخواهید داشت
به این سایت هم سر بزنید مشاوره های خوبی میدن http://www.sanjeshserv.ir/hamgam/course.aspx?id=5yZhCbMLHAE=

با آرزوی موفقیت :gol:

chem_En

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بستگی داره ترم چند هستید
تا پايان ترم شش سعي کنيد درس ها را به صورت مفهومي و دقيق بخونید.
و تحليل کنيد و تا مي توانيد سوالات کتاب هاي مرجع را حل کنيد. هم جزوه و هم کتب مرجع...اگه جزوه های دانشگاه تهران باشه خیلی عالیه
همچنين اگه مي توانيد از کتب مرجع انگليسي تا حد امکان استفاده کنيد
اگه از همین ابتدا به صورت مفهومی پیش برید برای کنکور ارشد مشکلی نخواهید داشت
به این سایت هم سر بزنید مشاوره های خوبی میدن http://www.sanjeshserv.ir/hamgam/course.aspx?id=5yZhCbMLHAE%3d

با آرزوی موفقیت :gol:

با تشکر از پاسختون
قعلا سال دومی هستم.اشاره کردین که خوبه جزوه های دانشگاه تهران رو بخونم .جزوه هایی که در انجمن هست رو دیدم و چند جای دیگه.برای ترمو جزوه دکتر موسویان (البته مربوط به سال 86)هست به نظرتون خوبه؟
برای سیالات جزوه زیاده روی کدومش تمرکز کنم؟؟(در انجمن و هم در سایر سایتا جزوه های زیادی هستن):(

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از پاسختون
قعلا سال دومی هستم.اشاره کردین که خوبه جزوه های دانشگاه تهران رو بخونم .جزوه هایی که در انجمن هست رو دیدم و چند جای دیگه.برای ترمو جزوه دکتر موسویان (البته مربوط به سال 86)هست به نظرتون خوبه؟
برای سیالات جزوه زیاده روی کدومش تمرکز کنم؟؟(در انجمن و هم در سایر سایتا جزوه های زیادی هستن):(

خواهش میکنم :gol:
آفرین خیلی عالیه که از ابتدای کار به فکر افتادی و به نکات صحیح مطالعه کردن دقت میکنی ;)
سعی کن تا آخرش همین طوری پیش بری و درس رو با لذت بخونی و نه صرفا فقط برای کسب نمره !
در مورد جزوه های تهران من هم فقط تعریفشون رو شنیدم ، اطلاعات زیادی در موردشون ندارم .... از بچه های اینجا یه چندتایی تهرانی داریم حتما راهنماییت خواهند کرد
در مورد ترمو که تعریف جزوه موسویان رو شنیدم ... ولی برای بقیه درس ها شرمنده اطلاعاتم ناقص هستش که نگفتنش بهتر از گفتنه
اما در مورد کتب مرجع اگه راهنمایی خواستی بگو تا معرفشون کنم :)

chem_En

عضو جدید
خواهش میکنم :gol:
آفرین خیلی عالیه که از ابتدای کار به فکر افتادی و به نکات صحیح مطالعه کردن دقت میکنی ;)
سعی کن تا آخرش همین طوری پیش بری و درس رو با لذت بخونی و نه صرفا فقط برای کسب نمره !
در مورد جزوه های تهران من هم فقط تعریفشون رو شنیدم ، اطلاعات زیادی در موردشون ندارم .... از بچه های اینجا یه چندتایی تهرانی داریم حتما راهنماییت خواهند کرد
در مورد ترمو که تعریف جزوه موسویان رو شنیدم ... ولی برای بقیه درس ها شرمنده اطلاعاتم ناقص هستش که نگفتنش بهتر از گفتنه
اما در مورد کتب مرجع اگه راهنمایی خواستی بگو تا معرفشون کنم :)

بازم ممنون.بلهههههههههههههههه.چرا نخوام!معلومه که میخوام .لطف میکنین درباره کتب مرجع همین ترمو و سیالات فعلا راهنمایی کنین!:gol:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون.بلهههههههههههههههه.چرا نخوام!معلومه که میخوام .لطف میکنین درباره کتب مرجع همین ترمو و سیالات فعلا راهنمایی کنین!:gol:

کتاب حرارت هولمن و اینکروپرا، کتاب ون وایلن برای ترمودینامیک 1 و کتاب ون نس برای ترمودینامیک 1 و2، مکانیک سیالات استریتر و مانسون، کنترل فرآیند نیک آذر، انتقال جرم تریبال و عملیات واحد مک کیب، راکتور لون اشپیل و کتاب ریاضی دکتر نیک آذر
نکته :‌اگه استاداتون کتابای دیگه ای معرفی میکنن و میگن منبع تدریسشون فلان کتابه همون رو بخون که برای امتحان هایی که open‌ برگذار میشن به مشکل برنخوری یعنی لازم نیست چندتا مرجع رو با هم بخونی مهم ها و اصلیاش همینا بود که گفتم ولی مثلا من استاد داشتم که میگفتن برای امتحان فقط جزوه خودم رو بخونید اون موقع شما حتما در طول ترم هم جزوه رو بخون و هم کتب مرجع معرفی شده

chem_En

عضو جدید
دوستان کتابی سراغ ندارن که سیالات 1 رو با زبان ساده درس داده باشه؟من از این کتابای مرجع خوب نمیتونم متوجه بشم.
کتابی لازم دارم که مفاهیم رو شرح داده باشه .آموزشی باشه

بالا