روز عاشورا در بابل...

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستام شنیده بودم که BBC اعلام کرده بود تو شهرهای تهران ,اصفهان ,نجف آباد , شیراز ,قم ,مشهد ,اراک و بابل (شهر من ) در گیری های رخ داد
خوب راستش در مورد شهرهای دیگه ,من اطلاعاتم در حد شماست شایدم کمتر ولی امروز تو بابل عزاداری مخصوص روز عاشورا و امام حسین طبق روال هر سالش برگزار شد و من هم بین عزادارا بودم .

ولی در امامزاده قاسم یا همون "آستونه" یه درگیری بین نیروی انتظامی و تعدادی از آدم هایی که اونجا بودن(اکثرا از غشر جوان) رخ داد. قضیه این طور شروع شد که , تعدادی از پسرها که مشغول گپ و گفت باهم بودن به یک باره شروع کردن به شعار دادن و بلافاصله اطرافیانشون با اونا همراه شدن و شعارهای از قبیل یا حسین میر حسین و... سر دادند.
که با برخورد سریع پلیس و نیروی انتظامی روبرو شدن .
بعد از اون اوضاع به حالت عادی برگشت و همه به عزاداریشون پرداختن.

یاکاموز

عضو جدید
راستش اصلا نمی خوام قضاوت کنم یا بگم کی خوبه کی بده!کارشون درسته یا نه ولی فقط دوست داشتم بگم که ای کاش حرمت حسین رو نگه می داشتن...حرمت عاشورا رو...اونی که میاد بیرون و توی روز عاشورا فریاد می زنه میگه یا حسین میر حسین....اول به سرو وضع خودش یه نگاهی بکنه ببینه واقعا حداقل همین ظاهرش متناسب با دینش هست یا نه بعد اسم حسین رو به زبونش بیاره.حسین جنگید تا دین رو زنده نگه داره...وقتی حتی حداقل ها رو هم رعایت نمی کنن چطور ادعاشون میشه که خواهان آزادی هستن و اسم حسین رو به زبونشون میارن....من اصلا طرف دار این نظام و دولت نیستم خیلی هم دلم ازشون خونه از جمله کسایی هستم که از سیاست کثیف اونی که توی راس ایستاده متنفرم...ولی بهتره اعترض ها توی راه درست تری قرار بگیره کمی سروسامان پیدا کنه .حرمت نگه دارن اول هدفشون رو مشخص کنن بعد از راه نرسیده به دین و خدا و همه و همه چیزشون توهین کنن.گاهی شک می کنم و با خودم می گم یعنی واقعا اینا حرف دل خود جوونای ماست یا حرفایین که به زور توی مخشون کردن..
پیاپیش ازدوستانی که حرف من باعث عصبانیتشون میشه عذر می خوام ولی شما ها هم بهتره کمی صبور باشین تندخویی رو کناربزارین تندروی شما با بعضی از دوستانی که نظرشون با شما مخالف هست هیچ سودی به حال شما نداره و تنها این فکر رو توی سرشون بوجود میاره که شما جز خودتون و خواسته هاتون هیچ چیزو کسی رو نمی بینید....صبور باشین و با صبوری جواب بدین و پیش برین...خدا با حق است....امیدوارم حق به حق دار برسه...همین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش اصلا نمی خوام قضاوت کنم یا بگم کی خوبه کی بده!کارشون درسته یا نه ولی فقط دوست داشتم بگم که ای کاش حرمت حسین رو نگه می داشتن...حرمت عاشورا رو...اونی که میاد بیرون و توی روز عاشورا فریاد می زنه میگه یا حسین میر حسین....اول به سرو وضع خودش یه نگاهی بکنه ببینه واقعا حداقل همین ظاهرش متناسب با دینش هست یا نه بعد اسم حسین رو به زبونش بیاره.حسین جنگید تا دین رو زنده نگه داره...وقتی حتی حداقل ها رو هم رعایت نمی کنن چطور ادعاشون میشه که خواهان آزادی هستن و اسم حسین رو به زبونشون میارن....من اصلا طرف دار این نظام و دولت نیستم خیلی هم دلم ازشون خونه از جمله کسایی هستم که از سیاست کثیف اونی که توی راس ایستاده متنفرم...ولی بهتره اعترض ها توی راه درست تری قرار بگیره کمی سروسامان پیدا کنه .حرمت نگه دارن اول هدفشون رو مشخص کنن بعد از راه نرسیده به دین و خدا و همه و همه چیزشون توهین کنن.گاهی شک می کنم و با خودم می گم یعنی واقعا اینا حرف دل خود جوونای ماست یا حرفایین که به زور توی مخشون کردن..
پیاپیش ازدوستانی که حرف من باعث عصبانیتشون میشه عذر می خوام ولی شما ها هم بهتره کمی صبور باشین تندخویی رو کناربزارین تندروی شما با بعضی از دوستانی که نظرشون با شما مخالف هست هیچ سودی به حال شما نداره و تنها این فکر رو توی سرشون بوجود میاره که شما جز خودتون و خواسته هاتون هیچ چیزو کسی رو نمی بینید....صبور باشین و با صبوری جواب بدین و پیش برین...خدا با حق است....امیدوارم حق به حق دار برسه...همین

کسی ناراحت و عصبانی نشد ولی متاسف شدم این حرف رو از شما شنیدم

آره، یا حسین میر حسین می‌گوییم چون هردو برای دین و آزادگی جنگیدن و در همین ماه
متاسفم که خون جوانانمون رو یزیدیان در این ماه ریختن
متاسفم که حرفایی رو زدی که از یک ذهن آگاه نشات نگرفته ( همون قسمتی رو که رنگی کردم )
متاسف شدم برای شما که شما اظهار تاسف کردین برای امام حسینی که سکوت نکرد و صبر رو پیشه نساخت

متاسف شدم برای شما که تاسف خوردین به حال حسینی که در این روزای عزیز، صدای شمشیرش طنین انداز شد و سم اسب‌ها به زمین کوبیده شد و مادری به کودکش لبخند مهربانی می‌زد ( صدای طنین گونه و دردناکیه، همون صدایی که از مردممون دیروز شنیدیم )

شما درست می‌گین، شک می کنم که دانشجویان ما از واقعن با فکر و دیدی نسبتن آگاه حرف می‌زنن یا تنها به اسم دانشجو، حرفای مزدوران و یزیدیان تاریخ رو تکرار می‌کنند

مرگ بر دیکتاتور

یا حسین میرحسین، برای آزادگی می‌جنگیم و تنها انتظاری که از شما دارم، اینه که صدای جنگ رو بشنوین و تعبیری ساده از اون صداها نکنین

موفق باشی :gol:

یاکاموز

عضو جدید
جوجوی عزیز دوست ندارم واسه تک تک جمله هات جوابی بدم...ولی تو از حرفای من چیزاهایی برداشتی کردی که دوست داشتی برداشت کنی یه بار دیگه بخون که چی نوشتم. فقط چیزهایی که به نفع خودتون هست رو نبینین همه چیزو ببینین و بخونین بعد روی حرف آدم قضاوت کنین....منم خواهان از بین رفتن ظلمم خواهان نابودی ظالمم خواهان اینم که تمام اون ب س ی جی های آشغالی که بی جهت مردم رو کتک میزنن بمیرن...ولی حرف من چیز دیگه ای بود حرف من جهت گیری درست اعتراضات بود حرف من این بود که با چشم باز جلو بریم...اصل ماجرا و هدف رو حفظ کنیم ...اگه توی این راه می خواییم بمونیم باید هم کشته بدیم ولی میگم کاری کنیم که بی جهت کشته ندیم به اشتباه کشته ندیم کشته هایی که می دیدم در راه احقاق حقمون باشه....توی همین موج هم هستن کسایی که با ظاهر همراه این موجن ولی در باطن دشمنن بشناسیم حق رو از باطل دوست رو از دشمن.
...همه رو به یک چشم نگاه نکنیم....

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوجوی عزیز دوست ندارم واسه تک تک جمله هات جوابی بدم...ولی تو از حرفای من چیزاهایی برداشتی کردی که دوست داشتی برداشت کنی یه بار دیگه بخون که چی نوشتم. فقط چیزهایی که به نفع خودتون هست رو نبینین همه چیزو ببینین و بخونین بعد روی حرف آدم قضاوت کنین....منم خواهان از بین رفتن ظلمم خواهان نابودی ظالمم خواهان اینم که تمام اون ب س ی جی های آشغالی که بی جهت مردم رو کتک میزنن بمیرن...ولی حرف من چیز دیگه ای بود حرف من جهت گیری درست اعتراضات بود حرف من این بود که با چشم باز جلو بریم...اصل ماجرا و هدف رو حفظ کنیم ...اگه توی این راه می خواییم بمونیم باید هم کشته بدیم ولی میگم کاری کنیم که بی جهت کشته ندیم به اشتباه کشته ندیم کشته هایی که می دیدم در راه احقاق حقمون باشه....توی همین موج هم هستن کسایی که با ظاهر همراه این موجن ولی در باطن دشمنن بشناسیم حق رو از باطل دوست رو از دشمن.
...همه رو به یک چشم نگاه نکنیم....

یعنی من چی بگم ؟ شما گفتی حرمت رو نگه نداشتیم، مگه چیکار کردیم که حرمت شکسته شد ؟
در باره قسمت بعدی جملت موافقم، یه سری افراد الکی وارد شدن ولی به اهدافشون نمیرسن چون تعدادشون کنه

ولی در مورد جهت گیری صحیح، مطمئن باشین جهت گیری کامل و صحیح هستش، ولی یه مشکل هست، ما رسانه نداریم،‌اطلاع رسانی نمی تونیم کنیم و به همین جهت از روزای مشخص استفاده می کنیم
و مطمئن باشین امام حسین از کار ما خشنود میشه، چون هدفش رو دنبال کردیم :gol:

بالا