رهروانه راه شهدا(شهیدیان)

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم

اولا اونایی که به من می گن حاجی ، حاچی خودتونید :surprised: ، من دخملم :redface: اسمم هم فاطمه است ! می دونم اسم قشنگیه :gol:

من از امروز تمرینام رو شر وع می کنم ، هر شب هم میام گزارش می دم :smile:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای خوبم

اولا اونایی که به من می گن حاجی ، حاچی خودتونید :surprised: ، من دخملم :redface: اسمم هم فاطمه است ! می دونم اسم قشنگیه :gol:

من از امروز تمرینام رو شر وع می کنم ، هر شب هم میام گزارش می دم :smile:

سلام گل دختر. خوبي؟

منم ميدونم كه اسم قشنگي داري!:redface:

گزارش از فردا ديگه؟

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیز ، ممنون شما خوبی؟ بله دیگه اسمم قشنگه البته اسم شما هم قشنگه :surprised: شما چرا گزارش ندادی :surprised:

مرسي عزيزم...

خب امروز گزارشي نداشتم!
به خواب و استراحت گذشت!

فردا موهومه كه قراره بعد از 6 روز برم سر كار!:(

اونو ميام گزارش ميدم انشاالله...

راستي، ميگما،
گزارش خودت چي شد پس؟:D

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي عزيزم...

خب امروز گزارشي نداشتم!
به خواب و استراحت گذشت!

فردا موهومه كه قراره بعد از 6 روز برم سر كار!:(

اونو ميام گزارش ميدم انشاالله...

راستي، ميگما،
گزارش خودت چي شد پس؟:D

منم سفر بودم ، فاطمه جوونم از فردا خدمت می رسم یه گزارش بلند بالا می دم ان شا الله . :gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دین مبین اسلام، برای نماز اهمیت ویژه‏ای قائل شده است، و این نکته از آیات و روایات بیشماری استفاده میشود. در آیات بسیاری به مسئله نماز پرداخته شده است. دسته از آیات به تشریع نماز تصریح کرده است؛ مانند: «فاقیمواالصلوْ ان الصلوْ کانت علی المؤمنین کتاباً موقوتاً»{1} نماز را به پا دارید، زیرا بر مؤمنان نماز به عنوان وظیفه ثابت شده است/ برخی آیات به تمجید نمازگزاران و تأکید بر رستگاری آنان پرداخته، مانند: «قد افلح المؤمنین الذین هم فی صلوتهم خاشعون»{2} مؤمنان همانا رستگار شدند، آنان که در نماز خویش فروتن و خاشع‏اند/ در برخی آیات به فلسفه نماز اشاره شده، مانند: «اقم الصلوْ لذکری»{3} نماز را برای یاد کردن من بپا دارید. و نیز آیاتی که برای مزمت کردن کسانی که نسبت به نماز دچار غفلت شده‏اند نازل شده است: «فویل للمصلین الذین هم عن صلاتهم ساهون»{4} پس وای بر نمازگزاران آنانکه از نماز خویش غفلت کنند/ دسته‏ای از آیات، به وقت نماز اشاره کرده که در برخی، به وقت یک نماز (ظهر) «حافظوا علی الصلواْ و الصلوْ الوسطی{5}» (بر نمازها و نماز میانه) مواظبت کنید، و در برخی آیات دیگر به وقت سه نماز (صبح، مغرب، عشأ) اشاره نشده است: «و اقم الصلوْ طرفی النهار و زلفاً من الیل ان الحسنات یذهبن السیئات ذلک ذکر للذاکرین»{6} در دو طرف روز، و اوایل شب، نماز را برپا دارید، چرا که حسنات، سیئات (و آثار آن را) از بین میبرد، این تذکری است برای آنان که اهل تذکرند، و در برخی آیات به پنج نماز اشاره شده است: «اقم اصلوْ للولوک الشمس الی غسق اللیل و قرآن الفجر»{7} به پای دار نماز را از بازگشتگان خورشید تا تاریکی شب و خواندنی بامداد بپا دار/ از میان آیات وارد درباره وقت نماز، فقیهان از آیه مذکور، دلیل بر اقامه نماز در اول وقت است.{8} ایشان در وجوب نماز اول وقت به نحو موسع، فرموده است: افضل، تقدیم در اول وقت است و در این فتوا به آیه اقم الصلوْ لدلوک الشمس{9} استناد کرده و امر شارع را در این آیه شریفه، مقتضی وجوب نزد شیعه و دلیل بر فوری بودن آن دانسته است.{10} از امام صادق(ع) در تفسیر آیه «فویل للمصلین، الذین هم عن صلاتهم ساهون»{11} آمده میفرماید: «تأخیر الصلاْ عن اول وقتها لغیر عذر» مردا از بیاعتنایی به نماز، تأخیر از اول وقت بدون عذر است.{12} پس میتوان گفت از این دو آیه استفاده اول وقت شده است، گرچه احادیث و سیره پیامبر(ص) و ائمه(ع) بر اقامه نماز در اول وقت به عنوان فضیلت بوده است و این سیره همه عالمان و مؤمنان است
/ [1]. سوره نسأ، آیه 103/ [2]. سوره مؤمنون، آیه 2-1/ [3]. سوره طه، آیه 14/ [4]. سوره ماعون، آیه 5و4/ [5]. سوره بقره، آیه 238/ [6]. سوره هود، آیه 114/ [7]. سوره اسرأ، آیه 78/ [8]. کتاب الحلّاف، شیخ طوسی، ج 1، ص 292/ [9]. سوره اسرأ، آیه 78/ [10]. همان/ [11]. سوره ماعون، آیه 5-4/ [12]. بحارالانوار، ج 83، ص 6/

http://www.porsojoo.com/fa/node/23022

كربلايي حسام

اخراجی موقت
یا زینب کبری(س)
این پست رو فقط برای بچه هایی میذارم که تازه اومدن و حالشم ندارن این 50 صفحه رو بخونن.
دیگه چیکار کنیم دیگه...
برامون خیلی عزیزین.;)

اول قانون ها رو می گم.
1-اول هر پست باید رمزی رو که برای اون هفته مشخص کردیم رو بگید.ما اینجوری متوسل می شیم به بزرگانمون تا تو این راه کمکمون کنن.
2-دوره های اصلی قرار شد 40 روزه باشه وبرای اینکه حوصله مونم سر نره و تنوع هم داشته باشیم علاوه بر اون دوره 40 روزه یه دوره دو هفته ای هم مشخص کردیم.یعنی این که هر کس دوره چهل روزه خودش رو حفظ می کنه ولی فقط اون موضوع رو تا دو هفته(چه رعایت کرده باشه چه نکرده باشه) گزارش می ده و هر دو هفته هم یه موضوع جدید مشخص میشه.
3-در این دوره ها در دو زمینه موضوع مشخص می کنیم.یکی در زمینه حفظ فضیلت های اخلاقی و دیگری در زمینه کنترل کردن رذائل اخلاقی در خودمون.مثل همین دوره پیش که دروغ نگفتن و حسن خلق داشتن رو تمرین کردیم.
4-دوستان عزیز هم باید هر شب گزارش بدن و همین این که هر مطلبی پیرامون موضوع دارن در دست رس بقیه قرار بدن.این مطلب ها میتونه حدیث باشه.می تونه مقاله باشه.می تونه آیه از قرآن باشه.میتونه از وصیت نامه های شهدا باشه.می تونه داستان کوتاه باشه.از خاطرات شهدا باشه و هر چیز دیگه ای که به ذهن خودتون می رسه.
5-و نکته خیلی مهم اینه که دقت کنیم اینجا تالار گفتگو و احوال پرسی نیست چون باعث می شه تاپیک از هدفش دور بشه(کما اینکه نزدیک بود همین جوری هم بشه)

دوستان عزیز اگه نکته ای هم به ذهنتون می رسه بگید تا بتونیم از موقعیتمون بهترین استفاده رو بکنیم..;)

خوب الان موضوع رو من گم کردم
موضوع چی بود شرمنده ها آبجی.....
دروغ بود؟؟

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که قبلا اومده بودم بازم اسمم توی همون سه نقطه بود..:razz:

.

میخوای بزنی تو سمون بزن
اما یه سوالی د ارم الان ازتون توی خصوصی میپرسم
همه اینجا میدونند شما جزو دوستای...
سلااااااااااااااام
وا که چقدر خوشحالم اینجا باز شلوغ شده
انقدر ذوق زده ام که دلمن نیومد اول پستا رو بخونم بعد پیام بذارم.
بچه ها یه خبر خوب دارم براتون.
حدس بزنید امروز کجا بودم!

باورتون نمیشه هاا
.
.
.
.
.
.
سر مزار شهید همت تو شهرضا
بچه ها فقط مخصوص شما رفتما
گفتم حاجی تو رو خدا بذار بیایم سلام بچه ها رو برسونیم بهت.باورتون نمیشه گلزار شهدا قشنگ سر راهمون بود.
اینم عکسش
عکسش خراب بود

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
منم حاضر...

افرین پسر خوب
دوستان این حاجی بامبو از اون باعلمایه ها
چندین بار اشکالاته منو گفته و کلی خوشحال شدم
خیلی هم ریز بینند
سلام دوستان...

شنيدم حاضري ميزنين!

منم حاضرما! :redface::gol::redface:

فقط يه كم تاخير داشتم، شرمنده!
شماهم خوش اومدید
پدیگه باخودتو اینجا
مثه قبلا بچرخونیدش ها

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا زینب کبری(س)
این پست رو فقط برای بچه هایی میذارم که تازه اومدن و حالشم ندارن این 50 صفحه رو بخونن.
دیگه چیکار کنیم دیگه...
برامون خیلی عزیزین.;)

اول قانون ها رو می گم.
1-اول هر پست باید رمزی رو که برای اون هفته مشخص کردیم رو بگید.ما اینجوری متوسل می شیم به بزرگانمون تا تو این راه کمکمون کنن.
2-دوره های اصلی قرار شد 40 روزه باشه وبرای اینکه حوصله مونم سر نره و تنوع هم داشته باشیم علاوه بر اون دوره 40 روزه یه دوره دو هفته ای هم مشخص کردیم.یعنی این که هر کس دوره چهل روزه خودش رو حفظ می کنه ولی فقط اون موضوع رو تا دو هفته(چه رعایت کرده باشه چه نکرده باشه) گزارش می ده و هر دو هفته هم یه موضوع جدید مشخص میشه.
3-در این دوره ها در دو زمینه موضوع مشخص می کنیم.یکی در زمینه حفظ فضیلت های اخلاقی و دیگری در زمینه کنترل کردن رذائل اخلاقی در خودمون.مثل همین دوره پیش که دروغ نگفتن و حسن خلق داشتن رو تمرین کردیم.
4-دوستان عزیز هم باید هر شب گزارش بدن و همین این که هر مطلبی پیرامون موضوع دارن در دست رس بقیه قرار بدن.این مطلب ها میتونه حدیث باشه.می تونه مقاله باشه.می تونه آیه از قرآن باشه.میتونه از وصیت نامه های شهدا باشه.می تونه داستان کوتاه باشه.از خاطرات شهدا باشه و هر چیز دیگه ای که به ذهن خودتون می رسه.
5-و نکته خیلی مهم اینه که دقت کنیم اینجا تالار گفتگو و احوال پرسی نیست چون باعث می شه تاپیک از هدفش دور بشه(کما اینکه نزدیک بود همین جوری هم بشه)

دوستان عزیز اگه نکته ای هم به ذهنتون می رسه بگید تا بتونیم از موقعیتمون بهترین استفاده رو بکنیم..;)
خیلی پسته به جایی بود ممنونم
ولی اگه مایکم چاق سلامتی کردیم به این خاطر بود که رفقا جدیدا اومده بودن تاپیک وندیده بودیمشون
دیگه تکرار نمیشه
شما ببخشید بچه ها

راستی این نکته ی 5 رو بچه ها خیییییییییییلی جدی بگیرید ها
منم خیلی مخالفم با احوال پرسی و....

در کل بچه ها بسم الله

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زینب کبری(س)

خوب الان موضوع رو من گم کردم
موضوع چی بود شرمنده ها آبجی.....
دروغ بود؟؟

سلام
خواهش می کنم.
دشمنتون شرمنده
موضوع تا آخر اسفند دو تاس.
دروغ نگفتن
حسن خلق داشتن.
در مورد حسن خلق جون وسعت داره من چند تا پست گذاشته بودم که تعریفش می کرد.
تو پست بعد دوباره اونارو می ذارم.

راستی
امروز یه اتفاق بد افتاد
نماز صبح خواب موندم:cry::cry::cry:
عکسش خراب بود

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به
از اسمه قشنگه کاربریت معلومه عنده بچه باحالایی ها
حاجی خوشششششش اومدی
یه جایی که ماباید درست بشیم اینجا
مهندس منتظریم ها قدم رنجه کنید

عالی بود
پله پله تا ملاقات خدا
اسمه کتابه ها

به به
خیللییییییییییییی عالی بود
بچه ها چه جور بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فاطمه زهرا ابجیم پیشنهاده توپی دادا ها
ایثار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی عالیه
بچه ها نظر بدید

وجدانا فاطمه زهرا قشنگ گفتی
یکم روش فک کن و کامل ترش کن
خیلی عالیه
ازتو بعید بود این نظرات توووووووپ ها
بزنم به تخته

راستی جونه ما بی خیاله کتابای ما بشو
خودت از پارسال میخواستی کتاباتو وقف کنی مثلا
کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمراااااااااااااااااا
ببین داداش گلم من الان خونه مامان جونم هستم.از اونجایی که پول بعضی کتابا رو ددی جانم پرداخت کرد من از ایشون اجازه گرفتم راست و حسینی بابام نه به خاطر پولش فقط به خاطر کتابهایی که من دارم و نایابه ازم خواست این کارو نکنم.آخه واسه بعضی از این کتابا من به چند جا سفارش میدادم و بعد یه سال تازه یه جلدشو پیدا میکردم.حتی گاهی وقتا کتاب دست دومش رو میخریدم.مثلا سو وشون رو یه سری تو بازار نبود من مجبور شدم کتابی بخرم که پشتش نوشته بود قیمت کتاب 45ریال!
وقتی بابام راضی نیست من چیکار کنم؟البته ازم خواسته خودم داشته باشم و هرکس خواست بهش بدم.میگه کسی بهتر از خودت نمی تونه مراقب کتابها باشه.اما من هنوز سر قولم هستم.انشالله خودم رفتم سرکار قراره یه کتابخونه کوچیک تو یکی از روستاها دایر کنم.اون موقع هم انشالله چند تا از کتابهاتو اهدا می کنی به این کتابخونه.:biggrin:

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب!آدم میاد اینجا عذاب وجدان میگیره!خیلی مثبتید.عرق شرم از سر و روم میباره.من به دلیل پاره ای از مشکلات جسمی اکثرا نماز صبح خوابم.و نماز صبحم رو قضا می خونم.خوابگاه که هستیم هم اتاقی مشهدی دارم که وقتی واسه نماز بیدار میشه همه رو بیدار می کنه.یه بار بیدارم کرد.منم بلند شدم تا برم وضو بگیرم تو راهرو بیهوش شدم و افتادم.از اون به بعد بنده خدا عمرا به من نزدیک شه.اما الان سعی می کنم که تا جایی که امکان داره تا میتونم حتی دقیقه های آخر از نماز صبحم جا نمونم.مثلا علیرضا یادته 10 شب مریم بهت اس داده بود که نمازمو هنوز نخوندم؟یادته کلی سرت سوت کشید؟!
بچه ها برام دعا کنید که این توانایی رو داشته باشم که نماز اول وقت بخونم.

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رفقا
منم اومدم حاضری بزنم ;)
فقط شرمنده که سرم شلوغ، خیلی کم میرسم بیام اینجا :redface:
موفق باشین :gol:
سلام آقا افشین!
یعنی چی؟؟؟؟:razz:
اون اوایل یادتونه چه شور و شوقی داشتین؟؟؟
همون بود؟!
ما منتظریما...
نیم ساعت در روز رو که دیگه فرصت دارین!
امروز داشتم فکر می کردم.
گفتم دو نفر نیومدن حاضری بزنن یکی شما بودین ،یکی دیگه هم هنوز نیومده!
همین الان می رم ایشونم با چماغ میارم.شما شانس آوردین!!!

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستانک

هیچ کس نمی‌داند در این یک هفته کجا می‌رود. اصلا دلیل این غیبت چیست که در هر سال سر زمان مشخص اتفاق می‌افتد.

اما من سرانجام به این راز پی بردم، وقتی که به طور اتفاقی در حرم امام رضا(ع) او را دیدم که در نهایت تواضع و خوش رویی در کفش داری ایستاده بود و کفش‌های زایران را جفت می‌کرد،

چه کسی باور می‌کرد آن رییسی که همیشه در اداره ترش رو و از خودراضی به نظر می‌رسید، این جا این چنین فروتنانه و مهربان... .

نزدیک‌تر شدم و سلام گفتم. تعجب را در نگاهم خواند و گفت: هر سال یک هفته، به خاطر یک نذر... .

حسن خلق قسمت اول
در مواجهه دو نفر با یكدیگر، پیش از هر سخن و عمل، دو صورت با هم روبه‏رو می‏شود. مواجهه دو انسان با هم و كیفیت این رویارویی چهره‏ها، نقش عمده در نحوه گفتار و رفتار دارد و رمز گشایش قفل دلهاست.
«خوشرویی»، هم در نگاه مطرح است، هم در لبخند.
هم در گفتار آشكار می‏شود، هم در رفتار.
چه بسا رابطه‏ها و دوستیهایی كه با «ترشرویی» و «اخم كردن» و «عبوس شدن» به هم خورده است. از سوی دیگر مبدأ بسیاری از آشناییها هم یك «تبسّم» بوده است.
وقتی با چهره شكفته و باز با كسی روبه‏رو می‏شوید، در واقع كلید محبت و دوستی را به دستِ او داده‏اید. برعكس، چهره اخمو و ابروهای گره‏خورده و صورتِ درهم و بسته، دریچه ارتباط و صمیمیّت را می‏بندد.
اگر این خوشرویی و خنده‏رویی با نیّت پاك و الهی انجام گیرد، علاوه بر تأثیر محبّت‏آفرین، «حسنه» و «عبادت» به حساب می‏آید.
از امام باقر(ع) سخن بیاوریم كه فرمود:
تَبَسُّمُ الرَّجُلِ فی وَجْهِ اخیهِ حَسَنَةٌ.(1)
«لبخند انسان به چهره برادر دینی‏اش «حسنه» است!»

اگر با خوشرویی، بتوانید بار سنگین غم دوستان را سبك كنید، كارتان عبادت است و اگر با یك تبسّم، بتوانید خاطری را شاد سازید، به خدا نزدیك‏تر شده‏اید. به قول حافظ:
دایم گل این بستان، شاداب نمی‏ماند
دریاب ضعیفان را، در وقت توانایی

حسن خلق
حسن خلق به معناي گشاده‌رويي و خنده‌رو بودن و... نيست، گرچه آنها نيز به موقع خود سودمند است. حسن خلق، گاهي دندان بر جگر گذاشتن و مشكل را تحمّل كردن است. اگر باطلي به انسان پيشنهاد شود، بايد دندان بر جگر نهاده حق را رها نكند و باطل را ترك كند؛ در سخنان علي (عليه السلام) آمده است: «بهترين خُلق صابر و بردبار بودن بر پايگاه حق است.»

یکی از گناهان بسیار بزرگ (کبیره) دروغ و کذب است که در قرآن و روایات در مورد حرمت آن بحث شده است.
روایتی از امام حسن عسگری (علیه السلام) وارد شده که می فرمایند: بزرگترین گناهان در خانه ای در بسته است که کلید ورود به آن دروغ است.

این چند تا ÷ست هم برای تازه واردا;)

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زینب کبری(س)
بچه ها بیاید برای موضوع بعدی پیشنهد بدین دیگه!
تا الان فقط فاطمه زهرا پیشنهاد داده
ایثار!
به نظر من موضوع خوبیه
بقیه هم بیان نظرشونو بگن.
راستی موضوع هایی که می گین سعی کنین یه جوری باشه که گزارش دادنشم آسون باشه.
مثلا تو دوره قبل گزارش دادن خیلی سخت بود،بخاطر همینم بچه ها کم سر میزدن و تاپیک داشت از رونق می افتاد.
پس منتظر پیشنهاد های خوبتون هستیم...;)

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بیاید یه چیزی که الان تو جامعه شایعه و خیلی هم از زنا و شراب بدتره رو مورد توجه قرار بدیم،اونم اینه که غیبت و توهمته:cool:
و البته نیاز به گزارش نیست و میشه از دیده ها یا داستانهایه عبرت اموز یا هر کی هرچیزی که میدونه قابل تاثیر هستو بگه

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین داداش گلم من الان خونه مامان جونم هستم.از اونجایی که پول بعضی کتابا رو ددی جانم پرداخت کرد من از ایشون اجازه گرفتم راست و حسینی بابام نه به خاطر پولش فقط به خاطر کتابهایی که من دارم و نایابه ازم خواست این کارو نکنم.آخه واسه بعضی از این کتابا من به چند جا سفارش میدادم و بعد یه سال تازه یه جلدشو پیدا میکردم.حتی گاهی وقتا کتاب دست دومش رو میخریدم.مثلا سو وشون رو یه سری تو بازار نبود من مجبور شدم کتابی بخرم که پشتش نوشته بود قیمت کتاب 45ریال!
وقتی بابام راضی نیست من چیکار کنم؟البته ازم خواسته خودم داشته باشم و هرکس خواست بهش بدم.میگه کسی بهتر از خودت نمی تونه مراقب کتابها باشه.اما من هنوز سر قولم هستم.انشالله خودم رفتم سرکار قراره یه کتابخونه کوچیک تو یکی از روستاها دایر کنم.اون موقع هم انشالله چند تا از کتابهاتو اهدا می کنی به این کتابخونه.:biggrin:
ارزو بر جوانام عیب نیس
کی به تو کار میده
مگه ایران الکییه؟
هههههههههههههه
عجب توجیههی ها فاطمه زهرا
ههههههههههههههه

عجب!آدم میاد اینجا عذاب وجدان میگیره!خیلی مثبتید.عرق شرم از سر و روم میباره.من به دلیل پاره ای از مشکلات جسمی اکثرا نماز صبح خوابم.و نماز صبحم رو قضا می خونم.خوابگاه که هستیم هم اتاقی مشهدی دارم که وقتی واسه نماز بیدار میشه همه رو بیدار می کنه.یه بار بیدارم کرد.منم بلند شدم تا برم وضو بگیرم تو راهرو بیهوش شدم و افتادم.از اون به بعد بنده خدا عمرا به من نزدیک شه.اما الان سعی می کنم که تا جایی که امکان داره تا میتونم حتی دقیقه های آخر از نماز صبحم جا نمونم.مثلا علیرضا یادته 10 شب مریم بهت اس داده بود که نمازمو هنوز نخوندم؟یادته کلی سرت سوت کشید؟!
بچه ها برام دعا کنید که این توانایی رو داشته باشم که نماز اول وقت بخونم.
ایشالله
خدا هواتو داشته باشه
بچه های این تاپیک(جز من)همشون دلشون پاکه حتما واست دعا میکنند

یا زینب کبری(س)
بچه ها بیاید برای موضوع بعدی پیشنهد بدین دیگه!
تا الان فقط فاطمه زهرا پیشنهاد داده
ایثار!
به نظر من موضوع خوبیه
بقیه هم بیان نظرشونو بگن.
راستی موضوع هایی که می گین سعی کنین یه جوری باشه که گزارش دادنشم آسون باشه.
مثلا تو دوره قبل گزارش دادن خیلی سخت بود،بخاطر همینم بچه ها کم سر میزدن و تاپیک داشت از رونق می افتاد.
پس منتظر پیشنهاد های خوبتون هستیم...;)

من با ایثار موافقمممممممممم
و بهش نمازه نافله روهم اضافه کنید

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من بیاید یه چیزی که الان تو جامعه شایعه و خیلی هم از زنا و شراب بدتره رو مورد توجه قرار بدیم،اونم اینه که غیبت و توهمته:cool:
و البته نیاز به گزارش نیست و میشه از دیده ها یا داستانهایه عبرت اموز یا هر کی هرچیزی که میدونه قابل تاثیر هستو بگه

سلام نیما جان اول از همه خوش اومدی
دوم از همه موضوعات خیلی خوبند ها
باید فاطمه ای ان جی هم نظر بدن و بچه ها هم یه نظری بده
ولی در کل من موافقم دادا

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زینب کبری(س)
سلام
پیشنهاد های شما دوستان خوبم خیلی خوبه ولی من یه پیشنهاد اساسی تر داشتم.

ولایت مداری!

به نظرم یکی از نکاتی که فرق بین سپاهیان امام حسین و سپاهیان یزید رو مشخص می کرد،همین امر ولایت مداری بود.همین شد که بین شمر و حضرت عباس تفاوت بوجود اومد.ما اگه امر ولایت رو قبول نداشته باشیم و پی نماز خوندن و روزه گرفتن و دروغ نگفتن و... بریم هیچ فایده ای برای ما نداره و ناخودآگاه در دسته ی یزیدیان قرار خواهیم گرفت.
این نکته هم قابل توجه هست که تمام کسایی که رفتن جنگ وشهید شدن فقط بخاطر یه کلمه بوده که رفتن و به این درجه رسیدن و اون چیزی نبوده جز ولایت مداری!(من خودم این موضوع رو تو وصیت نامه هاشون به وضوح دیدم)این که میگن شهیدای ما بخاطر وطن پرستیشون رفتن یه حرف کاملا بیخوده!
پس ما که رهروانه راه شهدا هستیم باید در درجه اول ولایت مدار باشیم.

می دونم خیلی از شما هایی که اینجا میاید ولایت مدار هستین،ولی این کافی نیست.ما باید اینو ابراز کنیم.اگر ابراز نکنیم میشیم مثل همون مردم کوفه که نشستن و نگاه کردن!
(البته این میدونم که خیلی هاتون هم در حال جنگ هستین)
و بعضی هامون هم (مثل خود من)فقط از روی اعتقادات قلبیمون هست که این امر رو قبول داریم وزیاد پی دلایل منطقیش نرفتیم.

حالا از شما دوستان خوبم میخوام که بیایم و اهل کوفه نباشیم.
(من خودمو میگم در درجه اول!)
میخوام برم دنبال تاریخچه زندگی ولی فقیه ام.
می خوام ابعاد شخصیتیشونو بشناسم و همچنین جایگاه و مسولیت های ولی فقیه رو درست بدونم تا هم بتونم بخوبی ازشون دفاع کنم و همین که بتونم جاهایی که نقد وارده به درستی نقد کنم.

برنامه ای هم که برای اینجا دارم تقریبا همینه
یعنی هر کس هر موضوع جدیدی که به نظرش جالب بود رو میاد همین جا میگه
درسته شاید تاپیک سیاسی بشه
ولی میدونید که دین از سیاست جدا نیست.
بیاید خودمون بین خودمون چیزایی رو که یاد میگیریم به اشتراک بذاریم و مسائلی رو هم که برامون جای سوال داره و نتونستیم هضم کنیم رو هم همین جا از هم بپرسیم.
انتقادهایی هم که فکر میکنیم وارده رو هم همین جا میگیم.اینجوری خیلی چیزا هم برای خودمون و هم برای بقیه روشن خواهد شد.

دوستان عزیز لطفا نظرشون رو بگن!
ممنون!

bamboo

عضو جدید
سلام بر همه دوستان
خوب اگر همچنان قراره كه رو يه فضيلت كار كنيم و يه رذيله،با ولايت مداري و غيبت موافقم

يا علي

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست هاي گلم
بابا جاي من رو هم خالي كنيد كه جاموندم حسابي
خوبيد همگي؟؟؟
من همه اش يك هفته نبودم ببين چي شده؟؟؟
خوب يكي زود تند سريع بگه به كجا رسيديم ؟كجاي كاريم؟؟؟

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست هاي گلم
بابا جاي من رو هم خالي كنيد كه جاموندم حسابي
خوبيد همگي؟؟؟
من همه اش يك هفته نبودم ببين چي شده؟؟؟
خوب يكي زود تند سريع بگه به كجا رسيديم ؟كجاي كاريم؟؟؟

سلام منصوره جان خوبی؟
جات خالی بود.خبر اینکه: تا الان رای گیری کردم.
نماز نافله 1 رای
ایثار 2 رای
ولایت مداری 2 رای
تهمت 1 رای
غیبت 2 رای

رای گیری همچنان ادامه دارد....;)

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منصوره جان خوبی؟
جات خالی بود.خبر اینکه: تا الان رای گیری کردم.
نماز نافله 1 رای
ایثار 2 رای
ولایت مداری 2 رای
تهمت 1 رای
غیبت 2 رای

رای گیری همچنان ادامه دارد....;)
نظر من تهمت و غیبت بود ولی الان که ولایت مداریو میبینم نظرمو به ولایت مداری تغییر میدم و این دو مبحثو به اینده موکل کنیم بهتره