رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز.
ولی صحنم یه فشای داخلیه با چند تا آبجکت مبلمان و تلویزیون آرچ مدل.
رمم 4 گیگ هستش و CPU هم دو هسته ای.
آیا با توجه به صحنم و سیستمم این خطا عادیه؟
ضمنن صحنه رو روی یه لپ تاب COR I3 تونستم رندر بگیرم.

سلام هآوسا
برای اینکار بهتره آبجکت هاتو به پروکسی تبدیل کنی که صحنه رو خیلی سبک میکنه .موفق باشی-مشخصات سیستمت رو بگو

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام هآوسا
برای اینکار بهتره آبجکت هاتو به پروکسی تبدیل کنی که صحنه رو خیلی سبک میکنه .موفق باشی-مشخصات سیستمت رو بگو

سلام دوست عزیز
فرمایش شما متین
اماارور ایشون موقع رندر هست نه موقع کار توی viewport وقتی پروکسی میکنیم هیچ دخالتی توی رندر نمیذاره
تغییر محل دوربین (کمی) میتونه توی رندرتاثیر بذاره چون محل و نمایش انعکاس و انکسارها تغییر میکنه اما پروکسی هیچ تاثیری توی رندر یا شدت فشاری که روی رم موقع رندر داره نمیذاره چون انعکاس و انکسارت یا تعداد ورتکسهامون (موقع رندر نه محیط viewport) ثابتن و فقط نحوه فراخوانی اونحا متفاوت شده که احتمالا به سیستم به دلیل فراخوانی یکجا آبجکتها از محلهای متفاوت فشاره بیشتری هم وارد بشه اما به شدت از فشاره وارده به رم موقع کار توی viewport کم میکنه اما rpc ها هم توی کم شدن فشار موقع کار و همرندر تاثیر بیش از حدی میذاره و میتونی حجم مکس 150 مقابایتی رو تا15 مگابایت به دلیل کم بودنتعداد ورتکسا کم کنه و علاوه بر اون چون از فیگور های واقعی مدل برداری شده کیفیت بیش از اندازه بهتری ارائه میده.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
یه سوال دارم من وی ریو خیلی ابتدایی بلدم. (کارامو گذاشتم تو بخش نمونه کارها میتونید ببینید)ولی چون خیلی بلد نیستم حوصلم نمیکشه بیشتر تمرین کنم، حوصله کلاس رفتنم ندارم یعنی فک میکنم چون یکم بلدم کلاس واسم وقت تلف کردنه، حالا میشه یه منبعی ، یه کتاب خوبی واسم معرفی کنین بتونم یه چیزای یاد بگیرم؟؟؟ ممنون:)

mahdiyar.memar

عضو جدید
یه سوال دارم من وی ریو خیلی ابتدایی بلدم. (کارامو گذاشتم تو بخش نمونه کارها میتونید ببینید)ولی چون خیلی بلد نیستم حوصلم نمیکشه بیشتر تمرین کنم، حوصله کلاس رفتنم ندارم یعنی فک میکنم چون یکم بلدم کلاس واسم وقت تلف کردنه، حالا میشه یه منبعی ، یه کتاب خوبی واسم معرفی کنین بتونم یه چیزای یاد بگیرم؟؟؟ ممنون:)

سلام دوست عزیز
شما میتونید از آموزشهای خودبندهکه به صورت فیلم هستن استفاده کنین
تمام گزینه ها همراه کاربردشون و کجا استفاده کنین و نکنین روتوضیح دادم فقط دو سه قسمتش ناقص مونده تا ضبط کنم
از نصب وی ری گرفته تا دونه دونه گزینه های وی ری رو توضیح دادم با حجم کم تو یه هفته کامل میتونید یاد بگیرید(حتی کمتر)
به این آدرس برید : www.vray.arcdownload.ir

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

حوصله تمرین و کلاس رفتن نداری! خب این درست نیست.... تمرین میتونه خیلی بهت کمک کنه..خیلی
من میتونم یه سایت رو بهت معرفی کنم که به نظرم اگه این آموزشها رو ببینی(البته نه همه شو) ویری و مدلینگ و پست پرو رو به راحتی یاد بگیری..به شرط تمرین http://viscorbel.com
شما از آموزشهای ساخت متریالCreating V-Ray Materials Vol 1 این سایت شروع کن-ولوم 1 تا 3 (آموزشهای این سایت تو بازار و بیشتر وب سایتها موجوده و به راحتی میشه تهیه شون کرد)
اگه اینترنت پرسرعتی داری میتونی دانلود کنی-
قسمت free این وب سایت هم ببینی بد نیست.......اگه میخوای یاد بگیری همین سایت کافیه و نیازی به دیدن آموزشهای دیگه نیست!

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز
شما میتونید از آموزشهای خودبندهکه به صورت فیلم هستن استفاده کنین
تمام گزینه ها همراه کاربردشون و کجا استفاده کنین و نکنین روتوضیح دادم فقط دو سه قسمتش ناقص مونده تا ضبط کنم
از نصب وی ری گرفته تا دونه دونه گزینه های وی ری رو توضیح دادم با حجم کم تو یه هفته کامل میتونید یاد بگیرید(حتی کمتر)
به این آدرس برید : www.vray.arcdownload.ir

ممنون دوست خوبم. 5-6 ماه پیشم یه سری فیلم دیدم تا یه جاهایی پیش رفتم ولی یه جاهایی واقعا نمیدونستم چیکار کنم ول کردم:-(

aydaaaa

کاربر بیش فعال
حوصله تمرین و کلاس رفتن نداری! خب این درست نیست.... تمرین میتونه خیلی بهت کمک کنه..خیلی
من میتونم یه سایت رو بهت معرفی کنم که به نظرم اگه این آموزشها رو ببینی(البته نه همه شو) ویری و مدلینگ و پست پرو رو به راحتی یاد بگیری..به شرط تمرین http://viscorbel.com
شما از آموزشهای ساخت متریالCreating V-Ray Materials Vol 1 این سایت شروع کن-ولوم 1 تا 3 (آموزشهای این سایت تو بازار و بیشتر وب سایتها موجوده و به راحتی میشه تهیه شون کرد)
اگه اینترنت پرسرعتی داری میتونی دانلود کنی-
قسمت free این وب سایت هم ببینی بد نیست.......اگه میخوای یاد بگیری همین سایت کافیه و نیازی به دیدن آموزشهای دیگه نیست!

نه که حوصله تمرین نداشته باشم تا اینجام هر چی یاد گرفتم خودم یاد گرفتم، اینکه واسه هر چیز کوچیکی سه ساعت بگردم ببینم کجاست خیلی وقتمو میگیره و حوصلمو سر میبره

mahdiyar.memar

عضو جدید
ممنون دوست خوبم. 5-6 ماه پیشم یه سری فیلم دیدم تا یه جاهایی پیش رفتم ولی یه جاهایی واقعا نمیدونستم چیکار کنم ول کردم:-(

سایتی که دوست خوبم معرفی کردن هم خوبه می تونید ازش استفاده کنین چیزهای خاصی یادتون میده
اینکه خودتون یاد بگیرید از فیلم و کتاب خیلی بهتر از کلاسه
اگه مشکلی داشتین بپرسین من یا دیگر دوستان جوابتون رو میدین

architect381

عضو جدید
سلام دوستان
من یه رندر خوب و با کیفیت و کنتراست خوب از کارم میگیرم بعد اینکه saveمیکنم.عکسه کم رنگ و اون کیفیتی که تو مکس داشت نداره
میشه راهنمایی کنید؟
با وی ری رندر گرفتم/مکس2012

arch_yari

عضو جدید
سلام میشه تنظیمات رندر نهایی رو واسه من بذارید رندرمن تقریبا شطرنجی میشه و کیفیتش خراب میشه

arch_yari

عضو جدید
سلام من تازه مکس یاد گرفتم و در تنظیمات ونور مشکل دارم ی کار تمرینی انجام دادم ولی کیفیت رندر و نورش خوب نیست میشه راهنماییم کنیمشاهده پیوست 211386

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام من تازه مکس یاد گرفتم و در تنظیمات ونور مشکل دارم ی کار تمرینی انجام دادم ولی کیفیت رندر و نورش خوب نیست میشه راهنماییم کنیمشاهده پیوست 211386

سلام دوست عزیز من 40 تا فایل که تنظیماتش آمادست رو واسه دانلود گذاشتم هم داخلیه هم خارجی(نما) آدرسش رو براتون پیخام خصوصی میکنم آخه اینجا نمیشه آدرس رو گذاشت
البته این رو هم بگم این فایلها مخصوص مکس 2011 و بالاتره و این که واسهکیفیت خیلی بالایی تنظیم شدن.دقیقا مثل کارهای خارجی

mahdiyar.memar

عضو جدید

درضمناگه میشه یه رندر واضح تر از کارتونبذارین تا مشکلی که دورش دایره کشیدین رو ببینم و رفعش کنیم چون اصلا مشخص نیست

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام دوستان یه سوال داشتم
چه جوری میشه از پلاگین های وی ری استفاده کرد؟
کسی آموزشی واسه رندر شب محیط خارجی داره؟:confused:

farzaneh si

عضو جدید
سلام خسته نباشید دوستان مشکل من اینه که وقتی متریال می دم به کارم اصلاً مشخص نیست و موقع رندر هم ساختمانم سیاه و زمینه کارم سفید می شه می شه راهنماییم کنید ایراده کارم چیه؟ممنون.

shafagh234

عضو جدید
سلام ، استفاده از متریال های آماده vray که بصورت گوی هستند چطوریه؟ هر کاری میکنم از طریق پوشه متریال لایبراری خونده نمیشند....

meriil

کاربر فعال
سلام دوستان یه سوال داشتم
چه جوری میشه از پلاگین های وی ری استفاده کرد؟
کسی آموزشی واسه رندر شب محیط خارجی داره؟:confused:
از archimax.ir آموزش blue villa رو دانلود کنید- برای رندر شب و نورپردازی آموزش خوبیه.

meriil

کاربر فعال
سلام--- من یه سوال راجع به متریالهای آماده داشتم: آیا وقتی از طریق لایبرری لودشون کردیم دوباره باید مپهاشون رو به برنامه بشناسونیم؟ چون من هرچی رو لود می کنم یا سیاه می افته یا مپش درست لود نمی شه.
ممنون

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید دوستان مشکل من اینه که وقتی متریال می دم به کارم اصلاً مشخص نیست و موقع رندر هم ساختمانم سیاه و زمینه کارم سفید می شه می شه راهنماییم کنید ایراده کارم چیه؟ممنون.
موتور رندرتونو عوض کنین احتمالا متریال با موتور رندتون نمیخونه

mohsendamirchi

عضو جدید
سلام دوست عزیز من 40 تا فایل که تنظیماتش آمادست رو واسه دانلود گذاشتم هم داخلیه هم خارجی(نما) آدرسش رو براتون پیخام خصوصی میکنم آخه اینجا نمیشه آدرس رو گذاشت
البته این رو هم بگم این فایلها مخصوص مکس 2011 و بالاتره و این که واسهکیفیت خیلی بالایی تنظیم شدن.دقیقا مثل کارهای خارجی
سلام دوست عزیز میشه این آدرس ها رو برای من هم بقرستی؟ ممنون.

memara

عضو جدید
سلام

اساتید و مهندسین عزیز

میگم چجوری باید از تنظیمات رندر اماده که دانلود کردم استفاده کنم ....چطوری وارد وی ری کنمشون و ازشون استفاده کنم ؟؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام

اساتید و مهندسین عزیز

میگم چجوری باید از تنظیمات رندر اماده که دانلود کردم استفاده کنم ....چطوری وارد وی ری کنمشون و ازشون استفاده کنم ؟؟

پایین پنجره render setup V-ray گزینه preset .... ,و save preset ....برای load کردن هم load preset

arch_yari

عضو جدید
سلام میشه بگید داخل 3d max ی جسم کره چطوری داخلش خالی میشه مرسی

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام میشه بگید داخل 3d max ی جسم کره چطوری داخلش خالی میشه مرسی
سلام
با shell و boolean ؛ بهتره که یه مقدار بیشتر توضیح بدید که میخواید چی کار کنید ... اگه بخواید یه سری شکل ها رو با هم اجتماع ،‌ اشتراک و تفریق کنید boolean اما اگر بخواید به یه شکلی ضخامت بدید مثلا به یه نیم کره که مقطع دایره ای اونو پاک کردید، ضخامت بدید تا بشه یه کاسه از shell استفاده کنید ... .

gima

عضو جدید
سلام دوستان
من هم vray نصب کردم ولی همه متریالهام سیاه میشه
یکی از دوستان گفته موتور رندر رو عوض کنید
لطفا میشه بگید چه جوری؟

آخرین ویرایش:

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان
من هم vray نصب کردم ولی همه متریالهام سیاه میشه
یکی از دوستان گفته موتور رندر رو عوض کنید
لطفا میشه بگید چه جوری؟
سلام
Customize > custom ui and defaults switcher... > initial settings for tool options رو بذارید روی max.vray .

• Like
واکنش ها: gima