رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

ترنج

عضو جدید
سلام
اون قسمتی که دورش خط کشیدم رو با lightmtl که تو متریالای وی ریه متریال نور دادم ولی می بینبد که به جای سفید سیاه شده الینه واسه سقف این طوری نشده تو فایل دیگه ام mergمی کنم یا همون سیاهه یا توسی.اینم بگم تو ویوی دوربین همون سفیده ولی تو رندر سیاه میشه!
(پرس رو از رویت آوردم و هنو متریال و نور درس حسابی ندادم نگین چ ضایس!!!:D)

czfe.jpg

gima

عضو جدید
سلام دوست عزیز تمام کارهایی که شما گفتید انجام دادم ولی متاسفانه گویا یه ارور میده

ترنج

عضو جدید
سلام دوست عزیز تمام کارهایی که شما گفتید انجام دادم ولی متاسفانه گویا یه ارور میده

تو render setup سربرگ common در قسمت assign render در production ,وی ری رو انتخاب کردی؟من اوایل یادم می رف متریالامو سیاه نشون می داد!

• Like
واکنش ها: gima

gima

عضو جدید
آره عزیزم میخوام عکسشو براتون بفرستم نمی دونم چه جوری

gima

عضو جدید
سلام

سلام

اینم کامل اون عکس عزیزم

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    20.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
اینم کامل اون عکس عزیزم
سلام
این اررو نیس فقط می گه این تنظیمات برای اینکه اعمال بشه باید یه بار برنامه رو بندید و از اول باز کنید ... .
توی همون جایی هم که دوستمون گفتن برید ؛ بعد تو عکس دوم روی اون قفل( شماره 3) کلیک کنید تا باز بشه بعد با کلیک روی مربع های شماره 4 ، دو تای اول رو روی vray adv بذارید و سومی رو روی default ؛ روی اون قفل شماره 3 یه بار کلیک کنید تا قفل بشه بعد save as defaults .
C1.jpgC2.JPG

آخرین ویرایش:

gima

عضو جدید
منم بستم وقتی دوباره باز میکن باز هم متریال هام سیاهه

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
اگه اون تنظیمات render setup و custom ui and defaults switcher ‌رو انجام داده باشید نباید مشکلی باشه مطمئنید که vray رو درست کرک کردید ؟ مثلا وقتی رندر میگیرید کل صفحه رندر سیاه نمیشه و توی اون پنجره Vray با قرمز نمی نویسه licensed error ?

gima

عضو جدید
وی ری

وی ری

این شکلی میشه

پیوست ها

• Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    15.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MR-FL

عضو جدید

دوست عزیز اگه ویری رو طبق گفته دوستمون به عنوان دیفالت قرار دادید و بازم سیاه بود.....شاید تکسچر فایل مورد نظر رو ندارید..یا اگه دارید تو فولدر map مکس کپی کنید و فایل رو دوباره باز کنید

ترنج

عضو جدید
سلام دوستان!بازم من اومدم با مشکل جدید!!!:redface:
از دیروز تا حالا هر دفه می خوام رندر بگیرم این ارورو میده بعدم مکس کلا بسته میشه!!کسی میدونه دلیلش چیه؟؟؟ممنون میشم کمکم کنید:redface:;)

Untitled.jpg

MR-FL

عضو جدید
سلام دوستان!بازم من اومدم با مشکل جدید!!!:redface:
از دیروز تا حالا هر دفه می خوام رندر بگیرم این ارورو میده بعدم مکس کلا بسته میشه!!کسی میدونه دلیلش چیه؟؟؟ممنون میشم کمکم کنید:redface:;)

مشاهده پیوست 224262

این ارور نیست!! میگه به اتودسک میتونی خبر بدی برای حل این مشکل!!
این مشکل زمانی پیش میاد که رم سیستمتون کم بیاره....فایلهای سنگین رو با مدیریت مناسب انجام بدید...از دستورهای سنگین زیاد استفاده نکنید ..تنظیمات نور و متریال و موتور رندر رو سنگین در نظر نگیرید

vorojakenet

عضو جدید
نصب نشدن وی ری

نصب نشدن وی ری

سلام
وقت بخیر
واسه من وقتی next اولی رو که میزنم یه صفحه باز میشه توش اینو نوشته و بعد دیگه نکست میزنم مراحل جلوتر نمیره و نصب نمیشه
The installer has detected that the following applications are running
Please close these applications and click the Next button.
توی کادر سفید زیرش نوشته
startvrlservice.exe
یه فایلی با همین نام تو درایو c پیدا کردم هرکار کردم پاک نتونستم بکنمش
لطفا منو راهنمایی کنید

younesshamsi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من میخوام سه بعدی یک شهرکو بزنم ولی وقتی چنین کارهایی رو انجام میدم حجم فایل3dبه طور وحشتناک بالا میره حدود1گیگ وخورده ای میشه چطور میشه حجم اینجور فایلهارو کم کرد یا چطوری کار کنم که حجم فایلم زیاد بالا نره چون آخرش نمیتونم رندرهامو بگیرم.باتشکر

vorojakenet

عضو جدید
سلام
وقت بخیر
واسه من وقتی next اولی رو که میزنم یه صفحه باز میشه توش اینو نوشته و بعد دیگه نکست میزنم مراحل جلوتر نمیره و نصب نمیشه
The installer has detected that the following applications are running
Please close these applications and click the Next button.
توی کادر سفید زیرش نوشته
startvrlservice.exe
یه فایلی با همین نام تو درایو c پیدا کردم هرکار کردم پاک نتونستم بکنمش
لطفا منو راهنمایی کنید

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من میخوام سه بعدی یک شهرکو بزنم ولی وقتی چنین کارهایی رو انجام میدم حجم فایل3dبه طور وحشتناک بالا میره حدود1گیگ وخورده ای میشه چطور میشه حجم اینجور فایلهارو کم کرد یا چطوری کار کنم که حجم فایلم زیاد بالا نره چون آخرش نمیتونم رندرهامو بگیرم.باتشکر
ُسلام
کم کردن حجم بستگی به نوع کپی گرفتن باکس ها و تعداد سگمنت های اون ها داره ؛ به علاوه ابزار Scatter مکس رم خیلی زیادی مصرف می کنه اما تا جایی که می دونم بهترین روش ، استفاده از پلاگین هایی هست که تو لینک های زیر آموزش و لینک دانلود چند نمونه شون رو براتون قرار دادم ... .
لینک 1
لینک 2

آخرین ویرایش:

younesshamsi

عضو جدید
اتفاقا من توی کارم از پلاگین مالتی اسکتر استفاده کردم نه از اسکتر خود مکس ولی نمیدونم چرا حجم فایل مکس اینطوری زیاد شده بود راههای دیگه ای رو نمیشناسید که بتونم در کارخودم ازش استفاده کنم.

ترنج

عضو جدید
سلام.
ی سوال فنی:redface:
در قسمت frame buffer سایز رو چند بذاریم که خروجی با کیفیتی داشته باشیم؟من 2000 *1500 می ذارم!زیاده؟زمان رندرمو طولانی می کنه؟

memara

عضو جدید
بله هر چی بالاتر باشه سایزت زمان رندرینگم طولانی تر میشه زمانش

معمولا رنج 1600*1200 مناسبه (البته بستگی داره به تنظیمات رندرت )

elsiz

عضو جدید
سلام من هم همچین مشکلی دارم هرکاری کردم vray نیومد قبلا که نصب می کردم میومد . چی کارش کنم؟

memara

عضو جدید
سلام اساتید به دادم برسید که اوضام خرابه موقع رندر این اخطار میاد چه خاکی بریزم

اولای کار رندر بدون این اخطار بود اما الان رندر که میخوام بگیرم این اخطار میاد

sfsfsdf.jpgdfdfdf.jpg

shahab_24

عضو جدید
کسی نیست یاری برسونه
سلام این ارور مربوط به تنظیمات رندرتون میشه! یک عکس از تنظیمات صفحه اول رندرتون بزارید.99 درصد اوقات مربوط به این میشه که شما یا خواستید چند فریم رو رندر بگیرید و آدرس برای ذخیره شدن یا نوع فرمت ذخیره شدن رو انتخاب نکردید یا همون یک فریم و آدرس پیشفرض رو انتخاب کردید و آدرس ندادید و یا فرمتش رو انتخاب نکردید. در هر حال مربوط به تنظیمات ذخیره کردن رندر میشه.

peiman130

عضو جدید
سلام وقت بخیر
بچه من یه مشکل اساسی دارم لطفا کمکم کنید
وقتی رندر میگرم همه چی عالیه ولی وقتی رندرو سیو میکنم تصویر اون وضوح اولیه رو نداره و کنتراستش کم میشه و یه جورایی روشنتر میشه و سفیدتر. علتش چیه و راه حلش؟
متشکرم

ایمان قریشی

عضو جدید
با پسوند tif یا png سیو کنید درست میشه و گه میبینید که تاریک تر یا روشن تر دیده میشود ،مربوط به تنظیمات gama تون داره که موقع سیو تو فرمت هایی که گفتم ازتون مقدار گاما را میپرسه با امتحان اعداد مختلف به تنظیمات دلخواهتون برسید

ایمان قریشی

عضو جدید
1111111.jpgسلام ،بنده از مکس 2015 و وی-ری ورژن 30007 استفاده می کردم،امروز بعد چند وقت استفاده متوجه شدم موقع رند گرفتن ویا حتی موقع لود کردن متریال ها بهم eror میده و انگار وی-ری هم را کرک شده میشناسه ،یکبار کلا مکس و وی-ری را پاک کردم و 2 باره ریختم ولی فایده نداشتولطفا راهنمایی بفرمایید

ایمان قریشی

عضو جدید
سلام وقت بخیر
بچه من یه مشکل اساسی دارم لطفا کمکم کنید
وقتی رندر میگرم همه چی عالیه ولی وقتی رندرو سیو میکنم تصویر اون وضوح اولیه رو نداره و کنتراستش کم میشه و یه جورایی روشنتر میشه و سفیدتر. علتش چیه و راه حلش؟
متشکرم

اشکال از تنظیمات gama و فرمت سیو کردن شماست