رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام جناب یگانگی عزیز خسته نباشین
یک سوالی برام در مورد رند پیش اومده که در رندر فضای بیرونی تنظیم 18-21 توصیه کرده بودین ولی از نظر زمانی بسیار طولانی هستش وباید 10 هزار بار رندر انجام بده کاری میشه کرد که از نظر زمانی کمتر باشه یا روش خاصی هستش برای رند بهتر فضای بیرونی
این هم یکی از رندرهای انجام شده با تنظیم 23 کیتی
با تشکر از زحمات شما
لازم نیست همه اون 10 هزار بار رو محاسبه کنه و شما هر وقت لازم بود میتونید تصویر رو ذخیره کنید. پیشفرض 17 سریعتر و 20 دقیقتره از بین تنظیمات برای محیط بیرونی. طبق تصویر ، رندر درحال بهبود رو ببینید و ذخیره کنید

پیوست ها

• zzz.jpg
    zzz.jpg
    30.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

hadi_free2000

عضو جدید
سلام جناب یگانگی عزیز خسته نباشین
یک سوالی برام در مورد رند پیش اومده که در رندر فضای بیرونی تنظیم 18-21 توصیه کرده بودین ولی از نظر زمانی بسیار طولانی هستش وباید 10 هزار بار رندر انجام بده کاری میشه کرد که از نظر زمانی کمتر باشه یا روش خاصی هستش برای رند بهتر فضای بیرونی
این هم یکی از رندرهای انجام شده با تنظیم 23 کیتی
با تشکر از زحمات شما

سلام این عکستون هنوزم واقعی نشده.ولی بازم ممنون از همتون این تاپیک رو ایجاد کردین

سلام من دارم یه ویلا رو سه بعدی می کنم توی این ویلا یک راه پله وجود داره که گرده ،با روی راه پله مشکله ندارم کل مشکلم زیر راه پله است که باید دال بشه یعنی دو خط منحنی فنری شکل در دو طرف حالا سوال من اینه آیا دستوری در اسکچاپ یا پلاگیناش هست که بشه که این دو خط رو به طور موازی به هم وصل کرد :que: اصلا دستوری هست که بشه این دو فنر رو کشید:que: البته خودم با روش های غیر اصولی بلدم :warn: اما من میخوام که بدونم سریع ترین و دقیق ترین راه چیه البته سعی کردم با فالو می ترسیم کنم که اون هم مشکلاتی داشت زیر پله به زیر پله هم ترسیم کردم اون هم نرم و دقیق نبود اگه ممکنه کسی میدونه جواب بده :que: :redface:

iran988

عضو جدید
سلام وقت شما خوش
راستش من زیاد با پیغام دادن تو سایت آشنایی ندارم
با sketchup واسه کشیده اشکال شبیه احجام پله های اسپیرال مشکل دارم
حتی با اداخل احجام و فالو کردن هم نتونستم مشکلم رو حل کنم
میشه منو راهنمایی کنید؟

asegroup20

عضو جدید
سلام مهندس یگانگی.یه سوالی دارم.چطور می شه اجسامی رو طراحی کرد که خاصیت Dyncomp دینامیکی داشته باشه.
برای مثال کابینتی طراحی کنیم تا بتوانیم به وسیله این خاصیت درها یا کش.های اون رو بازو بسته کرد.مرسی

moseu

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید من میخواستم بدونم چه جور میشه اندازها رو با سانتیمتر هم جدا کرد

azadmard

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مسیر زیر رو طی کنین و از منوی بالا :
window>model info > units >
در پنجره فرمت : format : desimal را انتخاب کنین و روبروی این پنجره meters را انتخاب کنین
هر اندازه ای بدین براساس متر می شه

سلام دوستان
ببخشید من میخواستم بدونم چه جور میشه اندازها رو با سانتیمتر هم جدا کرد

پیوست ها

• su.jpg
    su.jpg
    51.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moseu

عضو جدید
سلام ببخشی همین تنظیمات رو انجام دادم ولی این پیغام رو میده:invalid length entered

iran988

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید
وقتی می خوام با وی ری رندر بگیرم نمیدونم چرا همه تصویر سیاه میشه فقط نورهایی که گذاشتم کار می کنن بقیه جاها کاملا سیاه میشه
همون زاویه رو که عوض کنم درست میشه اما همیشه جواب نمیده
فقط تو این فایل اخر این مشکل بوجود اومده تاحالا اینجوری نشده بود
راه حلی واسش دارید؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام من دارم یه ویلا رو سه بعدی می کنم توی این ویلا یک راه پله وجود داره که گرده ،با روی راه پله مشکله ندارم کل مشکلم زیر راه پله است که باید دال بشه یعنی دو خط منحنی فنری شکل در دو طرف حالا سوال من اینه آیا دستوری در اسکچاپ یا پلاگیناش هست که بشه که این دو خط رو به طور موازی به هم وصل کرد :que: اصلا دستوری هست که بشه این دو فنر رو کشید:que: البته خودم با روش های غیر اصولی بلدم :warn: اما من میخوام که بدونم سریع ترین و دقیق ترین راه چیه البته سعی کردم با فالو می ترسیم کنم که اون هم مشکلاتی داشت زیر پله به زیر پله هم ترسیم کردم اون هم نرم و دقیق نبود اگه ممکنه کسی میدونه جواب بده :que: :redface:
یه راه اینه که تک پله رو کامپوننت کنید و اونو تکرار کنید و بچرخونید و یکی یکی روی هم بگذاریئ تا کل پله گردتون درست بشه (یکم کار کرده باشین این کار رو به سرعت انجام میدی...) و حالا شروع به ویرایش یکیشون کنید.... به اینترتیب همشون درست میشن.... اما زیر پله رو با خط کشیدن 2 سمت به هم میشه... همچنین با ابزار سندباکس که از کانترلاینا توپوگرافی درست میکنه هم میشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Image 268.jpg
سلام اقای یگاتگیه عزیز
میخاستم اگه براتون ممکنه در مورد ساخت همچین حجمی تو اسکچ یکم توصیح بدید.حجم یک مجموعه ابی هستش که به صورت پوسته ای اجرا میشه.ممنون از لطفتون

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
به فایل ضمیمه نگاه کنید

پیوست ها

• spiral form by majid yeganegi.rar
    202.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • spiral form.rar
    30.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
شاید از خوش شانسی شما ، دقیقا این شماره مجله اسکچاپ ،پلاگینای مربوط به ارگانیک مدلینگ رو توضیح میده
ضمنا با خود اسکچاپ یاد میده چجوری ستون پیچ بسازیم:
http://issuu.com/rclub24/docs/catchup_10

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 95605
سلام اقای یگاتگیه عزیز
میخاستم اگه براتون ممکنه در مورد ساخت همچین حجمی تو اسکچ یکم توصیح بدید.حجم یک مجموعه ابی هستش که به صورت پوسته ای اجرا میشه.ممنون از لطفتون

عمرا بتونی توی اسکچ اینو بکشی .... میتونیا ولی داغونت میکنه .... چندتا پلاگین احتیاج داری .... آخرش هم سر رندر و مدل آماده گذاشتن توی وی ری گیرت میندازه ... به نظرم سعی کن تری دی مکس رو یاد بگیر .

zahra1987

عضو
سلام به همگی
من یه ناراحتیه خیلـــــی بزرگ دارم و اونم اینه که با وجود اینکه فارغ التحصیلم ولی تو بعد نرم افزار خیلییی ضعیفم.نه اینکه بگم کار کردمو یاد نگرفتم.نه! اتفاقا همش تنبلو کار نکردن بوده..طوریکه الان فقط کد دو بعدی بلدمو فتوشاپو یکم اسکچاپ...خیلییی استرس دارم و احساس میکنم خیلییی دیر شده و کوتاهی کردم..از دوستانی که وارد به اکثر نرم افزارهای سه بعدی هستن میخواستم بپرسم برای آدمی مثل من کدوم نرم افزار بهتر و سریعتر جواب میده؟انتظار رندر یا احجام فوق العاده واقعی ندارم ولی واقعا باید بتونم حداقل در سطح متوسط به بالا کارمو راه بندازم.بین نرم افزارهای سه بعدی وقت گذاشتن رو کدوم به صرفمه که هم جدید باشه هم آسون...کد سه بعدی یا مکس یا اسکچاپ یا رویت یا چی؟؟؟من خیلیییی ناراحتم...اگه درست راهنماییم کنید ممنون میشم. :(((((((((((((((

sky1368

عضو جدید
کشیدن فرم منحنی و مواج

کشیدن فرم منحنی و مواج

:gol:سلام من ی سوال داشتم توی اسکتچ آپ میشه فرم های منحنی و موج دار کشید؟ لطفا منو راهنمایی کنید چه طور میشه اینکارو کرد؟دارم رو پایان نامم کار میکنم به کشیدن این فرم نیاز دارم ....سپاس

moseu

عضو جدید
سلام به همگی
من یه ناراحتیه خیلـــــی بزرگ دارم و اونم اینه که با وجود اینکه فارغ التحصیلم ولی تو بعد نرم افزار خیلییی ضعیفم.نه اینکه بگم کار کردمو یاد نگرفتم.نه! اتفاقا همش تنبلو کار نکردن بوده..طوریکه الان فقط کد دو بعدی بلدمو فتوشاپو یکم اسکچاپ...خیلییی استرس دارم و احساس میکنم خیلییی دیر شده و کوتاهی کردم..از دوستانی که وارد به اکثر نرم افزارهای سه بعدی هستن میخواستم بپرسم برای آدمی مثل من کدوم نرم افزار بهتر و سریعتر جواب میده؟انتظار رندر یا احجام فوق العاده واقعی ندارم ولی واقعا باید بتونم حداقل در سطح متوسط به بالا کارمو راه بندازم.بین نرم افزارهای سه بعدی وقت گذاشتن رو کدوم به صرفمه که هم جدید باشه هم آسون...کد سه بعدی یا مکس یا اسکچاپ یا رویت یا چی؟؟؟من خیلیییی ناراحتم...اگه درست راهنماییم کنید ممنون میشم. :(((((((((((((((
سلام
به نظر من هیچ وقت برای یاد گیری دیر نیست
اگه نرم افزار رویت رو یاد بگیری خییلی بهتر از بقیه نرم افزارها هستن و فکر کنم هنوز جدیدترین نرم افزار برای کارهای 3 بعدی هست
موفق باشی

m2e

عضو
سلام به همه
من قبلآ هم این سوال رو پرسیدم اما کسی جواب نداد لپ تاپ من
dell inspiron N5110
وقتی که با اسکچاپ 8 کار می کنم یهو گیر می کنه و وقتی که آزاد میشه صفحه کار بلانک میشه همه کاری میشه انجام داد اما صفحه کار سیاه و هیچی نمیبینم در ضمن ویندوز 64 بیت سون دارم و اینکه اسکچاپ 7و6 رو هم تست کردم همینجور بودن فقط اسکچاپ پورتابل کار میکنه
please help me!!!

bache-memar

عضو جدید
:gol:سلام من ی سوال داشتم توی اسکتچ آپ میشه فرم های منحنی و موج دار کشید؟ لطفا منو راهنمایی کنید چه طور میشه اینکارو کرد؟دارم رو پایان نامم کار میکنم به کشیدن این فرم نیاز دارم ....سپاس

سلام
بله میشه
کافیهplug in Artisian رو دانلود و نصب کنی .
http://dc443.4shared.com/download/L..._sketchup_8.rar?tsid=20120519-061142-462158c1

sky1368

عضو جدید
:gol:
سلام
بله میشه
کافیهplug in Artisian رو دانلود و نصب کنی .
http://dc443.4shared.com/download/L..._sketchup_8.rar?tsid=20120519-061142-462158c1
از راهنمایی تون سپاس گزارم. میشه بگید این نرم افزارو کجا باید نصب کرد؟توی محیط اسکتچ آپ؟ من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی برای نصب پسورد میخواد..میشه رمزشو بگید؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینها پلاگین هستن که باید توی پوشه پلاگین اسکچ جایی که نصب هستش کپی بشه .

sm3691

عضو جدید
سلام
شرمنده از دوستان سوالی داشتم:
توی اسکچاپ چطوری میشه به متر ترسیم کرد؟
من تمپلیتش رو هم روی متر گذاشتم ولی وقتی مثلن میزنم 8 واسم "8 رسم میکنه تویم دیمنشن هم که ازش میگیرم یه اعدادی به دقیقه و ثانیه ( یا اینچ ) بهم میده !!
نیاز فوری دارم بهش

mona ari

عضو جدید
من پلاگین make face را می خوام ,ولی نمی تونم دانلود کنم ,کسی می تونه واسم بفرسته

asegroup20

عضو جدید
سلام
شرمنده از دوستان سوالی داشتم:
توی اسکچاپ چطوری میشه به متر ترسیم کرد؟
من تمپلیتش رو هم روی متر گذاشتم ولی وقتی مثلن میزنم 8 واسم "8 رسم میکنه تویم دیمنشن هم که ازش میگیرم یه اعدادی به دقیقه و ثانیه ( یا اینچ ) بهم میده !!
نیاز فوری دارم بهش

سلام.به روش زیر می تونید عمل کنید:
window ---------> preferences ---------> template --------> units: meters