رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

Asayesefid

عضو جدید
سوالم این هست : محدوده ای رو که می خوام trim کنم کامل trim نمی شه یعنی یک تیکه رو trim می کنه ماباقیش رو دوباره و سه باره باید trim کنم همینطور برای دستور extend
این مشکل هم فقط تو سیستم من هست نقشه تو سیستم دیگه مشکل نداره
فکر می کنم نرم افزارم مشکل داره چون مشابه همین اتفاق با دوباره نصب شدن نرم افزار حل شد .

این مشکل ربطی به نصب نرم افزار نداره .. ex رو تایپ کنین بعد دو بار enter یا دو بار space رو بزنین. توی Command Bar می بینین نوشته : Fence / Crossing / Project / Edge / Undo
حالا e رو تایپ کنین و enter یا space رو فشار بدین. شما در حالت Extend هستین، اون رو به No Extend تغییر بدین تا مشکل برطرف بشه.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مشکل ربطی به نصب نرم افزار نداره .. ex رو تایپ کنین بعد دو بار enter یا دو بار space رو بزنین. توی Command Bar می بینین نوشته : Fence / Crossing / Project / Edge / Undo
حالا e رو تایپ کنین و enter یا space رو فشار بدین. شما در حالت Extend هستین، اون رو به No Extend تغییر بدین تا مشکل برطرف بشه.

سوال برطرف شد
ممنون از پاسخ
:gol:

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه بگین چطوری اسکیل اندازه گذاریارو میشه بزرگتر کرد؟؟؟

بهار00

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.کل نشه ای رو که گرفتی بگیر بعد روش کیلیک راس کن scal و بزن.بعد کیلیک کن بهش عدد بده اسکیلش تغییر میکنه

منظورم اسکیل خود نقشه نیس
اون خطوط اندازه گذاری که عددارو نشون میده (dimension) یکم کوچیکه...میخام اندازه اونا بزرگتر شه...تو پلات خیلی ریز دیده میشه

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنون
معمولا چه عددی خوبه؟؟ که تو پلات عدداش معلوم باشه؟

معمولا مناسبترین اندازه برای متون و اعداد 0.2 می باشد و حداقل اندازه 0.15 می باشد. برای عنوانهای نقشه و دیتیلها هم 0.3 و 0.4 مناسب هستند.

سوهاسهرابی

عضو جدید
رسم درب و پنجره در محیط سه بعدی اتوکد

رسم درب و پنجره در محیط سه بعدی اتوکد

سلام.تو محیط سه بعدی از گزینه polysolid برای کشیدن دیوار هام استفاده کردم . بعد پنجره ها رو روی دیوار قرار دادم.بعدش رفتم تو قسمت view و گزینه 3D HIDDEN رو برای دیدن کل پرسپکتیوم انتخاب کردم.یه مشکل پیش اومد که پنجره هام دیگه دیده نمیشن .باید چیکار کنم ؟؟؟؟ممنون

amirkhan2

عضو جدید
سلام دوستان ممنون از تلاشتون جهت حل مشکلات.من با یک مشکل اساسی روبرو شدم:وقتی روی یک نقشه کار می کنم هر چند دقیقه یکبار Save میزنم اما مدتی است که بعد از اینکه فایل رو می بندم و دوباره باز می کنم ،نقشه برگشته به چند مرحله قبل از Save نهایی.دفعه قبل که این مشکل بوجود آمد اتوکد را پاک کردم و دوباره نصب کردم که مدتی مشکل نداشت ،الان دوباره بوجود آمده.( اتوکد 2014 )لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

ترنج

عضو جدید
سلام بچه ها.
من پلانمو از رویت آوردم تو کد که ادیتش کنم.ولی وقتی خطو می خوام خط چین کنم ضخامتش همون 0.6 می مونه!!!لایه آبجکت در هم همون رنگو ضخامت می مونه.کسی می دونه باید چی کنم که مشکلم حل شه؟:(

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
من پلانمو از رویت آوردم تو کد که ادیتش کنم.ولی وقتی خطو می خوام خط چین کنم ضخامتش همون 0.6 می مونه!!!لایه آبجکت در هم همون رنگو ضخامت می مونه.کسی می دونه باید چی کنم که مشکلم حل شه؟:(

در برنامه رویت در نوار ابزار view در قسمت thin line ضخامت رو خاموش کنین برای تبدیل به فرمت dwg از گرینه export استفاده کنین!

ترنج

عضو جدید
در برنامه رویت در نوار ابزار view در قسمت thin line ضخامت رو خاموش کنین برای تبدیل به فرمت dwg از گرینه export استفاده کنین!

مررررسی نازنین جوووون از جوابت
آخه من کلی تو کد رو فایلم کار کردم فقط مشکلش همیناس!راهی نیست که بشه مشکلو تو کد حل کرد؟!:(:que:

nazanin1991

کاربر ممتاز
مررررسی نازنین جوووون از جوابت
آخه من کلی تو کد رو فایلم کار کردم فقط مشکلش همیناس!راهی نیست که بشه مشکلو تو کد حل کرد؟!:(:que:

ببین دوستم وقتی یه پلانو از رویت میاری توی کد تمام آبجکتها مثله در و پنجره و ....به صورت بلاک وارد کد میشن برای تغییر ضخامتشون یا باید دوبار کلیک کنی روش تا صفحه block editor باز بشه و ضخامتشو عوض کنی یاد explode کنی بعد ضخامتشو عوض کنی.

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
من که مشکلم موند، ولی ممنون که وقت گذاشتین :(

دوست عزیز بعضی چیزا سخته که با فرمول خودش تو ذهن بمونه ، واسه همین باید اصولشو یاد بگیری و بعد یه فرمول برای خودت تعریف کنی.. مثلا برای عدد بالا همیشه 1 رو در نظر میگیرم و عدد پایین رو یک هزارم مقیاسم میکنم...به طور مثال برای مقیاس 1:100 عدد بالا رو 1 میذارم و عدد پایین رو، مقیاس تقسیم بر 1000 میکنم (یعنی 100/1000 ) که میشه 0.1 .. برای مقیاس 1:50 عدد بالا رو 1 میذارم و عدد پایین رو 50/1000 میکنم که میشه 0.05 ... برای مقیاس 1:200 عدد بالا رو یک میذارم و عدد پایین رو 200/1000 میکنم که میشه 0.2 ... یعنی تو قسمت mm عدد 1 و تو قسمت unit عدد 0.2 رو میذارم(برای 1:200)...
این روش رو پیشنهاد میکنم ولی اگه بازم سوالی هست مطرح کنید ;)

پس فرمول کلی به این صورت شد که برای مقیاس 1 به X : عدد قسمت mm را 1 میگذاریم و عدد مقیاس (X) رو تقسیم بر 1000 کرده و در قسمت unit میگذاریم )

آخرین ویرایش:

AzZin

عضو
سلام دوستآن ..
من میخآم یه رمپِ قوسی بکشم که از ارتفاع 0.00 به -3.90 میرسه مثلا ..
یعنی میخام Z ِ ابتدا 0.00 باشه و Z ِ انتها -3.90
ولی با لاین و پی لاین و آرک که میکشم ، نمیتونم Z بدَم بهش و فقط Area میشه تغییر کُنه که به دردِ من نمیخوره .
فقط با 3dpoly نتیجه میده ؛ که اوونم منحنی و قوس نمیکشه !
بآندری هم میکنم ، بآزم نمیتونم به دونه دونه ی خطوط z بدَم !

چه کُنم ؟

MR-FL

عضو جدید
سلام دوستآن ..
من میخآم یه رمپِ قوسی بکشم که از ارتفاع 0.00 به -3.90 میرسه مثلا ..
یعنی میخام Z ِ ابتدا 0.00 باشه و Z ِ انتها -3.90
ولی با لاین و پی لاین و آرک که میکشم ، نمیتونم Z بدَم بهش و فقط Area میشه تغییر کُنه که به دردِ من نمیخوره .
فقط با 3dpoly نتیجه میده ؛ که اوونم منحنی و قوس نمیکشه !
بآندری هم میکنم ، بآزم نمیتونم به دونه دونه ی خطوط z بدَم !

چه کُنم ؟

سلام
از loft استفاده کن...
ابتدا خطوط ابتدا و انتها رو انتخاب کن..ویه مسیر،مسیرقوس رو معرفی کن
خط ابتدا z روی صفر
خط انتها z روی3.90
مسیر هم روی صفر،صفر
کناره های رمپ رو هم با لافت میشه ترسیم کرد.

moh3en66

عضو جدید
من که مشکلم موند، ولی ممنون که وقت گذاشتین :(
سلام دوست عزیز یه راه احت ترم هم هست که خودتو کمتر اذیت کنی

عدد بالا رو 1000 بزار عدد پایین هم مقیاسی که میخوای باهاش پیرینت بگیری
مثلا برای 1به 100
تو کاد ربالا بنویس 1000 و تو کادر پایین 100
امیدوارم مشکلتون حل بشه

AzZin

عضو
سلام
از loft استفاده کن...
ابتدا خطوط ابتدا و انتها رو انتخاب کن..ویه مسیر،مسیرقوس رو معرفی کن
خط ابتدا z روی صفر
خط انتها z روی3.90
مسیر هم روی صفر،صفر
کناره های رمپ رو هم با لافت میشه ترسیم کرد.

مُحسن جان ممنونم از جوآبت .
ولی بآزم نمیتوونم z بدم ! بعد از اینکه لآفت میشه ، میخام به خطِ انتهآیی ارتفآعِ منفی بدم ، فقط یه نقطَرو میشه ارتفآع دآد ؛ تهِ رمپ کَج میشه :D
امکآنِش هَست یه عَکس یآ فآیلِ کَدِش رو بزآری ؟

MR-FL

عضو جدید
مُحسن جان ممنونم از جوآبت .
ولی بآزم نمیتوونم z بدم ! بعد از اینکه لآفت میشه ، میخام به خطِ انتهآیی ارتفآعِ منفی بدم ، فقط یه نقطَرو میشه ارتفآع دآد ؛ تهِ رمپ کَج میشه :D
امکآنِش هَست یه عَکس یآ فآیلِ کَدِش رو بزآری ؟

محسن کیه؟؟؟:razz:

ببینید کاری نداره ..به فرض پلان رو دارید.. کلید shift رو نگه دارید و اسکرول موس رو نگه دارید و موس رو تکون بدید!
میرید تو محیط سه بعدی
خط ابتدایی رو صفر می مونه...خط انتهای رو 3.90 ارتفاع بدید
بعد loft رو اجرا کنید...خط ابتدا وانتها رو انتخاب کنید...بعد اینتر رو بزنید
و گرینه path رو انتخاب کنید...و مسیر رو انتخاب کنید که همون مسیر قوسه! بعد اینتر ...تموم

آخرین ویرایش:

AzZin

عضو
محسن کیه؟؟؟:razz:

ببینید کاری نداره ..به فرض پلان رو دارید.. کلید shift رو نگه دارید و اسکرول موس رو نگه دارید و موس رو تکون بدید!
میرید تو محیط سه بعدی
خط ابتدایی رو صفر می مونه...خط انتهای رو 3.90 ارتفاع بدید
بعد loft رو اجرا کنید...خط ابتدا وانتها رو انتخاب کنید...بعد اینتر رو بزنید
و گرینه path رو انتخاب کنید...و مسیر رو انتخاب کنید که همون مسیر قوسه! بعد اینتر ...تموم

عُذر میخآم بآبَتِ بی دقَتیم که مُحسن خطآبتون کردم :D ..
بآ خوش حآلیه فرآوان ، انجآم شد /
ممنوووونم .

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.اگه بخوایم یه مدل که خودمون طاحی کردیم به عنوان hatch استفاده کنیم برا تبدیل اون به hatch باید چیکار کنیم.

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام.اگه بخوایم یه مدل که خودمون طاحی کردیم به عنوان hatch استفاده کنیم برا تبدیل اون به hatch باید چیکار کنیم.

برای ساختن یک هاشور ابتدا باید یک بلاک از طرحتون که میخواهید به هاشور تبدیل بشه بسازید با

استفاده از فرمان block

-سپس فرمان super hatch رو تایپ کنین در پنجره باز شده روی گزینه block کلیک کنین.

در پنجره جدید هم دوباره روی گزینه بلاک کلیک کنین و بلاک مورد نظرتون ر انتخاب کنین.

در یک نقطه چند بار اینتر بزنید تا گزینه specify an option ظاهر شود. سپس در

فضای بسته ای که می خواهید هاشور بزنید کلیک کنید تا هاشور در آن زده شود

MR-FL

عضو جدید

روشهای زیادی وجود داره..همونطور که نازنین خانم گفتن super hatch روش مناسب و بی درسریه...بدی سوپر هچ اینه که باید بلوک بسازید و اگر تغییری مورد نظر باشه باید بلوک رو ویرایش کنید
ولی روشهای دیگه هم هست میتونید از فتوشاپ استفاده کنید یه پترن بسازید و در اتوکد استفاده کنید، با این روش میشه پترنهای زیادی ساخت.
با auto lisp هم میشه که باید برنامه نویسی بلد باشید

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
روش استفاده از layout تو اتوکد چه طور هست؟
خیلی جالب بود من تا حالا استفاده نکردم. دوستم که توضیح داد گفت تو page setup manager یه صفحه تعریف میکنیم. باقی ش رو بلد نبود.
؟؟؟؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
روش استفاده از layout تو اتوکد چه طور هست؟
خیلی جالب بود من تا حالا استفاده نکردم. دوستم که توضیح داد گفت تو page setup manager یه صفحه تعریف میکنیم. باقی ش رو بلد نبود.
؟؟؟؟
سلام
این فیلم رو ببینید؛ مربوط به پرینت و layout هستش .

ترنج

عضو جدید
سلام.
ی سوال!توی فایل کد می خوام هم فارسی بنویسم هم انگلیسی ولی تمی شه!!!انگلیسی می نویسم ولی وقتی می خوام فارسی بنویسم اون یکی به هم می ریزه!چکار کنم که مشکلم حل شه؟میشه لطفا بازم مث همیشه کمکم کنین
:redface:
مرررررسی