رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mahboooobeh

عضو جدید
سلان دوستان، اتوکد من موقع باز شدن این ارور رو میده و کد بسته میشه....عاقا مشکلش چیه؟؟؟؟؟بدجور کارم گیره:confused:Untitled.jpg

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

younesshamsi

عضو جدید
سلام دوستان یه سوالی دارم که شاید توی تاپیکها باشه ولی چون تاپیکها زیاده نتونستم پیداش کنم
من تو اتوکد یه متن فارسی نوشتم با فونت آریال ووقتی می خوام به pdfتبدیل کنم فونتارو نمیشناسه این مشکل تازه برام پیش اومده و اینجوری نمی شد لطفا راهنماییم کنید؟

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوالی دارم که شاید توی تاپیکها باشه ولی چون تاپیکها زیاده نتونستم پیداش کنم
من تو اتوکد یه متن فارسی نوشتم با فونت آریال ووقتی می خوام به pdfتبدیل کنم فونتارو نمیشناسه این مشکل تازه برام پیش اومده و اینجوری نمی شد لطفا راهنماییم کنید؟

سلاااام باید با فارسی نویس کاتب بنویسین که این مشکل پیش نیاد
ابتدا فونت های کاتب رو دانلود کنید و در قسمت support یا فونت در محل نصب کد بریزین..
سپس در محیط کد در نوار ابزار tools گزینه ی load application رو بزنین و در همون محلی که فونت ها رو ریختین kateb رو انتخاب کنین و لود کنین...
حالا هنگام نوشتن دستور کاتب رو در نوار دستور وارد کنین و متنتونو بنویسین.

younesshamsi

عضو جدید
میگم من با این فونتها قبلا می نوشتم و به pdfتبدیل میکردم مشکلی پیش نمی اومد حتی یکی از دوستام اینکارو میکنه جواب میده ولی نمیدونم برنامه ی من چیشده که اینجوری شده

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
میگم من با این فونتها قبلا می نوشتم و به pdfتبدیل میکردم مشکلی پیش نمی اومد حتی یکی از دوستام اینکارو میکنه جواب میده ولی نمیدونم برنامه ی من چیشده که اینجوری شده

اکثرا با این فونتا مشکل ایجاد میشه...
شما چک کنین ببینین پی دی افتون فونت مورد نظر رو داره اگه نداره براش دانلود کنین بریزین تو پوشه فونت در محل نصب pdf شاید درست بشه!

Amude

عضو جدید
سلام دوستان
نماز وروزهاتون قبول
یک مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید.
من ویندوزمو تازه نصب کردم اتوکد را که نصب میکنم به محض لود شدن هنگ میکنه و نات ری اسپندینگ میشه باید از تسک منیجر ببندمش
ورژنهای زیر را نصب کردم همشون این مشکلو داشتن
AutoCAD2012
AutoCAD Architecture 2012
AutoCAD2013
اینارو از اینترنت یک سایت معتبر دانلود کردم
یک سی دی شرکتی دوستم قبلا داده بود از روی اون اتوکد 2012 را نصب کردم این مشکلو نداشتم ولی الان این اتوکد داره خیلی اذیتم میکنه
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

با سلام ......

شما اگه از هنگام گرفتن خروجی از پی دی اف خود اتو دسک استفاده می کنید .............. این مشکل وجود داره و با این روشها هم بنده به جواب نرسیدم .......

از این راهکار استفاده کنید .........

یک برنامه Expert PDF از اینترنت دانلود کنید ........................ این برنامه مثل یک پرینتر در سیستم شما عمل می کنه ........... فونتها براش مهم نیست ........و با هر فونتی که شما کار کرده باشید .......... به شما خروجی میده ..... بدرود.

لینک دانلود نمونه برنامه ............لینک

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اتوکدم دچار مشکل شده.وقتی میخوام عکس insert کنم ازم کنار مکان نما تو یه کادری اسم عکس رو میپرسه. وقتی میخوام فایلی رو باز کنم هم ctrl+o که میزنم کنار مکان نما یه کادری باز میشه که آدرس فایل رو باید اونجا تایپ کنم.ctrl+n هم که میزنم اوضاع همینه. کسی میدونه چرا اینطوری شده و راهش چیه که درست یشه؟

bug_nebula_6302

عضو جدید
فک کنم با اجرای دستور limits خودتون میتونین فضای اجراییتون را تنظیم کنید.
دستوذ regen هم که دوستمون گفتن...

سلام
یک بار دستور RE رو بزنید ،
محیط regen میشه و درسته میشه .

با تشکر

ممنون از دوستان عزیر /یک کم بهتر شد ولی صد در صد حل نشد.یکم سر به سرش می زارم سوال داشتم مزاحمتون میشم باز:)

bug_nebula_6302

عضو جدید
فک کنم با اجرای دستور limits خودتون میتونین فضای اجراییتون را تنظیم کنید.
دستوذ regen هم که دوستمون گفتن...

سلام
یک بار دستور RE رو بزنید ،
محیط regen میشه و درسته میشه .

با تشکر
دوستان آیا ممکنه که مشکل از گرافیک باشه؟ مشکل هنوز حل نشده.الان zoom کردن هم محدوده...!

eftekhary2010

عضو جدید
سلام خسته نباشید
یک مشکلی برام پیش اومده
وقتی فایل cad را پرینت می کنم ادرس محل فایل را هم تو صفحه پرینت نشان می ده بنظرتون چه کارش کنم؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام خسته نباشید
یک مشکلی برام پیش اومده
وقتی فایل cad را پرینت می کنم ادرس محل فایل را هم تو صفحه پرینت نشان می ده بنظرتون چه کارش کنم؟

سلام
دقیق یادم نیست اما فک میکنم باید از فایل یه سیو از dxf بگیری بعد از dxf پرینت pdf بگیری تا اون حاشیه ها پاک شه .

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
یک مشکلی برام پیش اومده

تو پنجره ی پرینت ،تیک این قسمت رو بردارید..http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/wink.gif

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
فرمان [ FILEDIA ]

فرمان [ FILEDIA ]

سلام
من اتوکدم دچار مشکل شده.وقتی میخوام عکس insert کنم ازم کنار مکان نما تو یه کادری اسم عکس رو میپرسه. وقتی میخوام فایلی رو باز کنم هم ctrl+o که میزنم کنار مکان نما یه کادری باز میشه که آدرس فایل رو باید اونجا تایپ کنم.ctrl+n هم که میزنم اوضاع همینه. کسی میدونه چرا اینطوری شده و راهش چیه که درست یشه؟

با سلام

دوست من این فرمان رو اجرا کنید.......

[ راه حل ]

تایپ فرمان [ FILEDIA ] و تغییر مقدار از 0 به 1
Untitled-120.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gif منبع : [ وبلاگ تخصصی راهدار ] > rahdar.blog.ir

این قسمت سمت راست تو کد 2013 نیست از کجا باید بازش کرد؟

print cad2.jpg

آخرین ویرایش:

پارسا 2879

عضو جدید
با سلام عرض سلام خدمت دوستان
1-میخواستم بدونم چطور میتونم خط جوشکاری توی اتوکد ترسیم کنم با توجه به مقیاس نقشه
اگر کسی از دوستان روش درست کردن خط جوش را بلده ممنون میشم یاد بده
2-منظور از annotation چیست و چرا بعضی از اندازه گذاریهارو annotation می کنند
3- برنامه ای معرفی کنید که براحتی بشه فارسی نوشت(توی اتوکد)و موقع پرینت و پی دی اف کردن بهم نریزه
4-بعضی از فایلهای قدیمی را که باز می کنم نوشته های فارسی بهم می ریزه و کلی فونت فارسی اتوکد دانلود کردم و توی فلدر فونت اتوکد گذاشتم و درست نشده خواهشا کمکم کنید
با تشکر از توجه شما دوستان

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
1-میخواستم بدونم چطور میتونم خط جوشکاری توی اتوکد ترسیم کنم با توجه به مقیاس نقشه
3- برنامه ای معرفی کنید که براحتی بشه فارسی نوشت(توی اتوکد)و موقع پرینت و پی دی اف کردن بهم نریزه
4-بعضی از فایلهای قدیمی را که باز می کنم نوشته های فارسی بهم می ریزه و کلی فونت فارسی اتوکد دانلود کردم و توی فلدر فونت اتوکد گذاشتم و درست نشده خواهشا کمکم کنید
سلام

1- میتونید از leader که در قسمت Dimensions قرار داره به همراه ترسیم دستی بقیه مشخصات جوش استفاده کنید و یا حتی خودتون میتونید تبدیل به داینامیک بلاک کنید تا راحتتر ازش استفاده کنید. (یک Adds on واسه اینکار به اسم WeldSym هم هست که با نصبش به راحتی میتونید این علائم رو بذارید).

2- annotation اولین بار تو ورژن 2008 معرفی شد و واسه اینه که به ازای مقیاس های مختلف ابعاد و سایز اندازه گذاریها به اندازه دلخواه بزرگ و کوچیک شه. این امر مخصوصا در دتیل ها بسیار سودمند هستش. در واقع اتودسک با این ویژگی میخواست که یک نقشه که قراره با مقیاسها و دتیلهای مختلف قراره چاپ شه فقط یکبار در محیط Model با مقیاسهای متفاوت اندازه گذاری (annotation شده) ترسیم و در محیط Paper با ویوهای مختلف و مقیاسهای متفاوت اندازه گذاری ها به صورت متناسب تغییر انداره بدهند.

3- معروفترین برنامه ای که واسه فارسی تایپ کردن استفاده میشه برنامه کاتب هستش که نحوه کار با اون هم بسیار ساده اس (کافیه فایل اتولیسپ کاتب بهمراه فونتهای همراهش رو تو پوشه Fonts اتوکد کپی کنی). یه نرم افزار هم به اسم Persian هستش که با نصبش یه منو با همین اسم به اتوکد اضافه می کنه که با استفاده از اون به راحتی میتونی تو کد فارسی نویسی انجام بدی (این برنامه بسیار خوش ساخت هستش و از این لینک http://www.3dshut.com/downloads.asp?id=1 میتونید دانلود کنید).

4- باید ببینی که اون فایل دقیقا از چه فونتی استفاده کرده، اگه اون فونت رو به پوشه Fonts اتوکد کپی کنید حتما درست خواهد شد.

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز

سلام
دوستان در مورد این annotation و کلی چیزای دیگه از جمله شیت ست و کار با layout و ... توی تاپیک اموزش اتوکد 2D توی همین تالار اتوکد صفحه 40 اون یه بنده خدایی توضیحات بدی نداده یه سر برید بخونید شاید به درد بخوره براتون

younesshamsi

عضو جدید
با سلام یه سوالی داشتم چطور تو اتوکد سه بعدی ویو پرتهارو دوتا یا چهارتا میکنند مثل مکس میشه؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
با سلام یه سوالی داشتم چطور تو اتوکد سه بعدی ویو پرتهارو دوتا یا چهارتا میکنند مثل مکس میشه؟
سلام
view > model view ports > viewport configuration > four : equal
بعدش هم هر کدوم رو توی هر نما و حالتی که خواستید جدا بگذارید .

هیراد

کاربر فعال
ممنون از دوستان عزیر /یک کم بهتر شد ولی صد در صد حل نشد.یکم سر به سرش می زارم سوال داشتم مزاحمتون میشم باز:)

1-با دستور limits ,و انتخاب گزینه off
2-زدن فرمان zoom ,سپس انتخاب گزینه extents ..... اکنون به فضای حداکثری رسیده اید و راحت می توانید جابج شوید.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام بچه ها

من کاتبو نصب میکنم ولی وقتی مینویسم جدا جداست . فوتنشم توی style فارسی انتخاب کردم. نمیدونم مشکلش چیه؟

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل new هستش.فایل های دیگه رو باز می کنم مشکلی نداره ولی newاینطوریه.زوم کردن تو اون فایل های نا محدوده ولی این مال من خیلی کوچیکه.یا من حالیم نیست!!!

با چرخش موس نمیشه؟
من به جز دستورات limits و regen و موس چیزی نمی2نم.:redface: