رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mahan98

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید
من از اتوکد 2010 استفاده می کنم و برام مشکلی پیش امده وقت پرینت مطالبی که فارسی هست برعکس چاپ می کنه
و اگر بخوام متن جدید بنویسم برعکس تایپ می کنه
فوری هستش لطفا کمکم کنید.
با کاتب فارسی مینویسید؟
اول اینکه اگر وقتی داری تایپ میکنی برعکسه عیب نداره شاید بعد از خارج شدن از حالت تایپ درست بشه.
حالا راه اصلیش این نیست که من میگم ولی این راهی که میگم سریع جواب میده: یه متنی که با کاتب نوشته شده و همه چیش درسته رو کپی کنید تو صفحه بعد با کاتب متن خودتون رو بنویسید و اگر هم برعکس یا هر طور دیگه بود مشکلی نیست در نهایت از متن درستی که کپی کردید یه matchprop رو متن خودتون بزنید.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جوری میشه که یه سری پرسپکتیوها تو کد دوبعدی هسستند......یعنی اول سه بعدی هستش بعد تبدیل به دو بعدی میشه؟؟؟؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
چه جوری میشه که یه سری پرسپکتیوها تو کد دوبعدی هسستند......یعنی اول سه بعدی هستش بعد تبدیل به دو بعدی میشه؟؟؟؟
محیط کد دوبعدی مثه محیط کاغذ میمونه.. همونجور که تو کاغذ میشه پرسپکتیو کشید تو اتوکد هم به همون صورت میشه... اما روش دیگه ای هم هست و اینه که از روی حجم سه بعدی Flatshot کرده و به پرسپکتیو در صفحه دوبعدی برسی.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محیط کد دوبعدی مثه محیط کاغذ میمونه.. همونجور که تو کاغذ میشه پرسپکتیو کشید تو اتوکد هم به همون صورت میشه... اما روش دیگه ای هم هست و اینه که از روی حجم سه بعدی Flatshot کرده و به پرسپکتیو در صفحه دوبعدی برسی.
مرسی ولی دوست عزیز میشه یه خورده راجع به Flatshotتوضیح بدی...روز مرد رو به همه مردای باشگاه تبریک میگم...:w40:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
مرسی ولی دوست عزیز میشه یه خورده راجع به Flatshotتوضیح بدی...روز مرد رو به همه مردای باشگاه تبریک میگم...:w40:

دوستان اگه امکانش هست قبل از طرح سوالاتتون از جستجوی بالای تاپیک استفاده کنید.. ممنون

splitter

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم از یه نقشه سه بعدی تو کد میشه نما استخراج کرد یعنی دیگه نما نکشی اون نمارو از سه بعدی جدا کنی چطوری؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوستان اگه امکانش هست قبل از طرح سوالاتتون از جستجوی بالای تاپیک استفاده کنید.. ممنون

یه دنیا ممنون ..من مدلسازیامو تو مکس و راینو انجام میدم..یه خروجی با فرمت dwg یا همون اکسپورت تو محیط مکس گرفتم به دو تا مشکل برخوردم وقتی آوردم تو محیط cad:
1.سگمنتارو همه اومده بود محاسبه کرده بود و سرعتو وحشتناک آورده بود پایین فقط تونستم با wireframeروش مانور بدم
2.موقع استفاده از فرمان flatshot این پیغامو تو پنجره فرمان میده:There are no solids or surfaces that can be projected
3.تو maxیه تنظیماتی هست که میشه مقدار حافظه ای رو که برنامه از سیستم استفاده میکنه افزایش داد..یه همچین دستوراتی تو cadوجود داره؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میخواستم بدونم از یه نقشه سه بعدی تو کد میشه نما استخراج کرد یعنی دیگه نما نکشی اون نمارو از سه بعدی جدا کنی چطوری؟
تقریبا شمام مشکل منو داری البته مال من با راهنمایی دوستان حل شد...برو تو یکی از نماهای front,backیا هر نمایی که دوست داشتی بعد فرمان
Flatshot رو اجرا کن قبل از زدن دکمه creatاگه میخوای خطوط پنهانت نمایان نباشن تیک قسمتی که تو عکس مشخص میشه رو بردار..فکر کنم مشکلت حل شه....اگه rendring ات خوبه چرا رندر نمیگیری از نماهات؟؟؟؟
البته اگه دوستان راه حل بهتری داشتن خوشحال میشم استفاده کنم
untitled.JPG

topman85

عضو جدید
چطوری می شه یک عکس مثلن با فرمت jpg رو تو کد برد و به فایل کد با خطوط مخصوص خودش تبدیلش کرد؟

topman85

عضو جدید
یه نرم افزاری هست فک کنم اسمش jpeg to dwg هست ولی خب خیلی خوب عمل نمیکنه ولی بهتر از هیچ چیه!

والله من دیدم که طرف یه نقشه ای رو از گوگل مپ گرفته و برده تو کد و درستش کرده. کیفیتش هم در حد گرفتن سایت باشه برام خوبه...
یه دستوری داشت ظاهرن... که نمی دونم اون دستور چی بوده!

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
jpg to dwg

jpg to dwg

چطوری می شه یک عکس مثلن با فرمت jpg رو تو کد برد و به فایل کد با خطوط مخصوص خودش تبدیلش کرد؟

والله من دیدم که طرف یه نقشه ای رو از گوگل مپ گرفته و برده تو کد و درستش کرده. کیفیتش هم در حد گرفتن سایت باشه برام خوبه...
یه دستوری داشت ظاهرن... که نمی دونم اون دستور چی بوده!

دو تا راه حل هست :

1- یکی اون نرم افزار jpg to dwg هست که همانطور که دوستمون گفتن ، کیفیتش خوب در نمیاد ؛ و برای کارای گرافیکی خوب هست !

2- شما عکس رو توی فایل کد insert کنید ، و طبق همون چیزی که گفتید "دیدم "، باید از روی خطوطش ترسیم کنید ؛ دقیق نیست ، اما خب برای سایت و ... خوب هست . من همیشه از همین روش استفاده میکنم . ولی اینکه فکر کنید دستوری وجود داره که این کار رو میکنه ، اینطور نیست .

موفق باشید . . .:gol:

topman85

عضو جدید
اون شخص استادمون بود! به یک دقیقه هم نکشید! من مطمئنم تو کد انجام داده بود!!:confused:فقط هیچ کس جرأت نداشت ازش بپرسه چی کار کرده! ولی دقیقن یادمه که گفت می برینش تو کد...:razz:

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون شخص استادمون بود! به یک دقیقه هم نکشید! من مطمئنم تو کد انجام داده بود!!:confused:فقط هیچ کس جرأت نداشت ازش بپرسه چی کار کرده! ولی دقیقن یادمه که گفت می برینش تو کد...:razz:
شاید فرمتش jpj نبوده...تنها روشهاشو آقا احسان فرمودن...به غیر اون روش فک نکنم روش دیگه ای باشه

hadi2643

کاربر بیش فعال
تقریبا شمام مشکل منو داری البته مال من با راهنمایی دوستان حل شد...برو تو یکی از نماهای front,backیا هر نمایی که دوست داشتی بعد فرمان
Flatshot رو اجرا کن قبل از زدن دکمه creatاگه میخوای خطوط پنهانت نمایان نباشن تیک قسمتی که تو عکس مشخص میشه رو بردار..فکر کنم مشکلت حل شه....اگه rendring ات خوبه چرا رندر نمیگیری از نماهات؟؟؟؟
البته اگه دوستان راه حل بهتری داشتن خوشحال میشم استفاده کنم
مشاهده پیوست 152191
این یکی از بهترین راه حل ها هستش ٰ این حالت تو نمای ایزومتریک و نقطه ای هم انجام میشه ولی مقیاس بهم میخوره بهتره که یه اندازه از شکل رو در نظر بگیریم و بر اساس همون مقیاسو برگردونیم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

وقتی یک عکس می بری تو کد با icl میتونی چیزهای اضافیش رو حذف کنی و با ادیت کردن کنتراست و شفافیت به یک طرح گرافیکی تر برسی ولی چون ماهیت خطوط کد با ماهیت عکس jpg فرق داره نمیتونی به خطوط کد تبدیلش کنی...

هیراد

کاربر فعال
وقتی یک عکس می بری تو کد با icl میتونی چیزهای اضافیش رو حذف کنی و با ادیت کردن کنتراست و شفافیت به یک طرح گرافیکی تر برسی ولی چون ماهیت خطوط کد با ماهیت عکس jpg فرق داره نمیتونی به خطوط کد تبدیلش کنی...

شرمنده بفرمائيد iclچي هست بازهم شرمنده ها!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده بفرمائيد iclچي هست بازهم شرمنده ها!

دستور imageclip که مخففش میشه icl

وقتی عکست رو import کردی icl رو بزن...بعد ازت میخواد عکست رو انتخاب کنی که برای اینکار باید کل کادر عکس رو انتخاب کنی ... بعد اگر خواستی روی یک قسمتش کار کنی باید با یک کادر اون قسمت رو انتخاب کنی وگرنه enter میزنی ... بعد p رو میزنی که مخفف polygonal هست و ازت میخواد با یکسری نقاط قسمتی از عکس رو انتخاب کنی یعنی با این نقاط دور تا دور قسمتی که میخوای نگه داری رو انتخاب می کنی (شبیه polyline) و بعد قسمتهای اضافی از عکس حذف میشه...

21.JPG3.JPG

Arasco

عضو جدید
با سلام
اتوکد 2014 را install کردم و offline help رو هم دانلود کردم... چگونه می توانم از help استفاده کنم؟
ممنون

p atashbahar

عضو جدید
مشکل دارم

مشکل دارم

کسی میتونه مراحل دقیق لایه بندی رو برام توضیح بده:( تو اتو کد 2013

O . P . O . S

عضو جدید
سلام د و س ت ا ن ...با اینکه کاتب نصب کردم ولی بازم کدم همه فونت ها رو نمی خونه .باید چیکار کنم؟لازمه ی فونت دیگه نصب کنم؟کسی فونت دیگه ای داره؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام د و س ت ا ن ...با اینکه کاتب نصب کردم ولی بازم کدم همه فونت ها رو نمی خونه .باید چیکار کنم؟لازمه ی فونت دیگه نصب کنم؟کسی فونت دیگه ای داره؟

سلام
کاتب یه جورایی منسوخ شده!
اگه از کاتب استفاده کنید اصلا به هم ریختگی نداره-- این کاتب رو نصب کنید .. اینم یه توضیح مختصر راجبش -------
مشاهده پیوست 152551 یه راه بهتر برای اینکه بدون کاتب فونت بهم نریزه استفاده از pdf factory هستش --

O . P . O . S

عضو جدید
سلام
کاتب یه جورایی منسوخ شده!
اگه از کاتب استفاده کنید اصلا به هم ریختگی نداره-- این کاتب رو نصب کنید .. اینم یه توضیح مختصر راجبش -------
مشاهده پیوست 152551 یه راه بهتر برای اینکه بدون کاتب فونت بهم نریزه استفاده از pdf factory هستش --

مرسییی.هرجا مشکل دارم به دادم میرسی..;)....مگر کاتب ها با هم فرق می کنند که میگید این رو نصب کنم؟(البته خواستم دانلود کنم میگه نامعتبر.نمدونم چرا)

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مرسییی.هرجا مشکل دارم به دادم میرسی..;)....مگر کاتب ها با هم فرق می کنند که میگید این رو نصب کنم؟(البته خواستم دانلود کنم میگه نامعتبر.نمدونم چرا)

خواهش
فرق داره توضیحات رو ببینید ------ برا من که کار میکنه! ولی اینم یه لینک دیگه

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دنیا ممنون ..من مدلسازیامو تو مکس و راینو انجام میدم..یه خروجی با فرمت dwg یا همون اکسپورت تو محیط مکس گرفتم به دو تا مشکل برخوردم وقتی آوردم تو محیط cad:
1.سگمنتارو همه اومده بود محاسبه کرده بود و سرعتو وحشتناک آورده بود پایین فقط تونستم با wireframeروش مانور بدم
2.موقع استفاده از فرمان flatshot این پیغامو تو پنجره فرمان میده:There are no solids or surfaces that can be projected
3.تو maxیه تنظیماتی هست که میشه مقدار حافظه ای رو که برنامه از سیستم استفاده میکنه افزایش داد..یه همچین دستوراتی تو cadوجود داره؟

1-که جوابی نداره
2-چون هیچ حجمی رو شناسای نکرده و همه رو صفحه تشخیص داده
یه توضیح:تفاوت اصلی برنامه اتو کد با برنامه های مثل مکس و اسکچ آپ در نوع حجم های ساخته شده است
در اتوکد حجم های تو پر ساخته میشود solid
در برنامه های دیگه حجم ها ساخته شده از یک سری صفحه هستند حتی احجامی مثل کره
موقعی که از یک برنامه دیگه فیل رو به اتوکد وارد میکنید همه رو صفحه میشناسه و با فرمانی مثل فلت شات دیگه نمشه کار کرد
و باید از روش های دیگه برای گرفتن خروجی خطی استفاده کرد مثلا از dxb
پیشنهاد من برای گرفتن خروجی و نما از احجام :استفاده از برنامه اسکچ آپ میباشد
3-نه وجود ندارد

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام برای اینکه پلانو سه بعدی کنم در اتوکد چکار کنم

سلام توی کد میخوای سه بعدی کنی یا توی مکس؟

توی کد وقتی مطمئن شدی تمام خطوط درست به هم رسیدند و پلانت اشکالی نداره ، دستور reg رو از کیبورد بزن و داخل دیوارها کلیک کن بعد از آن با ext دیوارها روی ارنفاع بده ... برای اینکه به یک کار کامل برسی باید قسمتهای دیگه رو هم کار کنی این اولش هست ...

آخرین ویرایش:

helyan

عضو جدید
سلامن در پلان برای کشیدن در که قوس داره مشکل دارم لطفا راهنمایم کنید

سلام سجی
میتونی واسم توضیح بدی اوی کد چطوری پلانمو سه بعدی کنم

چطوری ارتفاع بدم متوجه نشدم

آخرین ویرایش توسط مدیر: