رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال.
شما همین مشکل رو برای copyو move کردن هم دارید یا فقط برا offset کردن این مشکل وجود داره.
امتحان کنید که اگه اونجا مشکل وجود نداشت پس فقط خود offset مشکل داره ولی اگه اونجا هم درست نبود به تنظیمات scale احتمالامربوط بشه.
نه امتحان کردم فقط offsetمشکل داره

rozhaan

عضو
سلام
کسی میدونه خطوط توپوگرافیو به چه line ایی میکشن؟
با spline کشیدم نشد
لطفاً راهنمایی کنید:gol::gol:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه بار یه همچین مشکلی برام پیش اومد، آخرش فهمیدم مشکل خودم بودم! البته دقیقا یادم نمیاد ولی به گمونم تو تایپ اشتباه می کردم یا یه همچین چیزی:redface:....
خیلی ممنون...ولی فکر نکنم به تایپ مربوط شه:cry:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون...ولی فکر نکنم به تایپ مربوط شه:cry:
میدونین یه جورای منظورم اون اشتباهاتی هستن که خیلی ساده و پیش پا افتادن.بعدن که مشکل حل میشه بهشون می خندیم:smile:......ولی یادمه منم این مشکل و داشتم و آخرش قضیه خنده دار بود....حالا ایشالا که مشکل شما هم رفع میشه دوست عزیز:redface:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین یه جورای منظورم اون اشتباهاتی هستن که خیلی ساده و پیش پا افتادن.بعدن که مشکل حل میشه بهشون می خندیم:smile:......ولی یادمه منم این مشکل و داشتم و آخرش قضیه خنده دار بود....حالا ایشالا که مشکل شما هم رفع میشه دوست عزیز:redface:
مرسی:redface:
لطفا اگه آشنایی داشتین تاپیکو براش معرفی کنین...بی زحمت .

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لاین...یا پلی لاین...فرقی نمیکنه کلا هرچیو میخوام آفست کنم اینطوریه:(

وقتی با دایمِیشین اندازه میگیری ....مثلآ هر خط رو با دایمیشین مخصوص خودش اندازه میگیری/؟؟

مثلآ خط صاف رو با لاینیر ؟؟ یا خطی بصورت کمان دار رو با آرک لِنگت ؟؟ یا خط کج رو با اَلایند ؟؟؟

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه خطوط توپوگرافیو به چه line ایی میکشن؟
با spline کشیدم نشد
لطفاً راهنمایی کنید:gol::gol:

سلام .....

میتونی به polyline بکشی .....به این صورت که بعد از انتخاب دستور یک نقطه مبدآ انتخاب کنی و با زدن a بصورت کمانی شکل میشه و خیلی تیز برات میکشه برای رهایی از این صورت میتونی s رو بزنی تا

خطوطت طوری که میخوای بشه و بتونی خودت خیلی روش تآثیر بذاری و چیزی که میخوای میشه ...........و همینطور در این حین اگه خط مستقیم لازمت شد , در حین انجام این دستور میتونی L رو بزنی و خط

راست بکشی و بدون متوقف کردن دستور به کارت ادامه بدی , فقط بعد از اینکه با خط راست کارت تموم شد باز باید a و s رو بزنی تا به کشیدن خطوط منحنیت ادامه بدی ......

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من می خوام فایل اتوکدم رو به پی دی اف تبدیل کنم، فک کردم حتما با اکسپورت انجام میشه...اما وقتی می خوام اکسپورت کنم، گزینه pdf تو لیستش نیس...ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:gol:

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من می خوام فایل اتوکدم رو به پی دی اف تبدیل کنم، فک کردم حتما با اکسپورت انجام میشه...اما وقتی می خوام اکسپورت کنم، گزینه pdf تو لیستش نیس...ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:gol:

از قسمت پلات printer/ plotter روبروی name یه گزینه pdf داره میتونید انتخاب کنید بعد ذخیرش بکنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

از قسمت پلات printer/ plotter روبروی name یه گزینه pdf داره میتونید انتخاب کنید بعد ذخیرش بکنید.

درود بر دوستان ........

پیشنهاد میکنم از گزینه پی دی اف خود اتوکد استفاده نکنید........ چون در خروجی فونتها برعکس میشه ..........

مناسب است نصب برنامه پی دی اف فکتوری ........... که به صورت یک دستگاه پرینتتر مجازی به لیست پرینتر های شما اضافه میشه و شما می تونید با بهترین کیفیت نقشه ها تون رو پی دی اف کنید.........

بدرود.

لینک دانلود نرم افزار

آخرین ویرایش:

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر دوستان ........

پیشنهاد میکنم از گزینه پی دی اف خود اتوکد استفاده نکنید........ چون در خروجی فونتها برعکس میشه ..........

مناست است نصب برنامه پی دی اف فکتوری ........... که به صورت یک دستگاه پرینتتر مجازی به لیست پرینتر های شما اضافه میشه و شما می تونید با بهترین کیفیت نقشه ها تون رو پی دی اف کنید.........

بدرود.

لینک دانلود نرم افزار

متشکر از توضیحی که دادید.
ولی سایت باز نمیشه.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر دوستان ........

مناسب است نصب برنامه پی دی اف فکتوری ........... که به صورت یک دستگاه پرینتتر مجازی به لیست پرینتر های شما اضافه میشه و شما می تونید با بهترین کیفیت نقشه ها تون رو پی دی اف کنید.........

بدرود.

لینک دانلود نرم افزار
البته جناب مهندس ره پرداز اگه از فونت کاتب استفاده بشه فونت ها بدون تغییر باقی می مونند.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.ببخشید نقل قول نمیگیرم. ممنون که راهنماییم کردین. :gol:
من اولش رفتم سراغ پلاتر. اما نتونستم پلات بگیرم. ینی حروف و کلماتی که نوشته بودم تبدیل به پی دی اف شدن به علاوه دو سه تا خط کج. بقیه صفحه سفید موند.
بعدش رفتم از یه سایتی پی دی اف فکتوری رو دانلود کردم. بعد از نصبش به پلاترا اضافه شد و موقع اکسپورت کردن تو اتوکد ازش استفاده کردم، اما متاسفانه مثه دفعه اول کلمه ها پی دی اف شدن اما فایل اصلی نه:cry:
حتما یه جای کارم اشتباس، آره؟!:crying2:
در کل صفحه کار اتوکدم سیاهه. می خوام ازش عکس بگیرم بفرستم برا یه نفر. اما می خوام مثه وقتی که رو کاغذ پلات میگیریم، بک گراندش سفید باشه. حالا پی دی افم نشد، اشکالی نداره. البته می خواستم واقعا پلات بگیرم اما چون تابستونه اکثر پلاتیا تعطیل کردن.

آخرین ویرایش:

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اولش رفتم سراغ پلاتر. اما نتونستم پلات بگیرم. ینی حروف و کلماتی که نوشته بودم تبدیل به پی دی اف شدن به علاوه دو سه تا خط کج. بقیه صفحه سفید موند.
بعدش رفتم از یه سایتی پی دی اف فکتوری رو دانلود کردم. بعد از نصبش به پلاترا اضافه شد و موقع اکسپورت کردن تو اتوکد ازش استفاده کردم، اما متاسفانه مثه دفعه اول کلمه ها پی دی اف شدن اما فایل اصلی نه:cry:
در کل صفحه کار اتوکدم سیاهه. می خوام ازش عکس بگیرم بفرستم برا یه نفر. اما می خوام مثه وقتی که رو کاغذ پلات میگیریم، بک گراندش سفید باشه. حالا پی دی افم نشد، اشکالی نداره. البته می خواستم واقعا پلات بگیرم اما چون تابستونه اکثر پلاتیا تعطیل کردن.

دقیقا نمی دونم چرا همه کا ر معلوم نمیشه ولی شما همه لایه ها رو یکی بکنید شاید درست بشه.
یه کا ر دیگه هم میتونید انجام بدید تو همون جایی که pdf بود یه گزینه jpg داره که تبدیل به عکس میکنه اون رو هم امتحان بکنید ببینید درست میشه ..

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

با سلام
بهتره در قدم اول نرم افزار nitro pdf رو روی سیستمتون نصب کنید . بعد توی صفحه ی اتوکدتون ، قسمت پلات ، به جای پلاتر گزینه nitro pdf رو انتخاب کنید و دقیقا مراحل پلات گرفتن رو پیش برید و دکمه پلات رو بزنید ( منظورم از مراحل پلات گیری : تنظیم ضخامت قلم ها ، رنگ پلات-رنگی باشه یا سیاه و سفید- تنظیمات مربوط به مقیاس ها و انتخاب قسمت window و انتخاب کردن محیطی که میخواهید پلات بگیرید) سپس محلی که میخواهید نقشه ذخیره بشه رو معرفی کنید و اگر به صورت پیش فرض nitro pdf رو دستکاری نکرده باشید ، نقشه براتون باز میشه و زمینه اش هم سفید میشه .

plot.jpg

سوال دومتون ، اگر میخواهید از صفحه ی اتوکد عکس بگیری ، دوتا روش وجود داره :
روش اول اینکه نقشه رو از قسمت layout باز کنید و با نرم افزار snipping toold از صفحه اتون عکس بگیرید(این نرم افزار به صورت پیش فرض توی ویندوزهاتی 7 به بالا موجود هست )

روش دوم این هست که background اتوکدتون رو از قسمت تنظیمات سفید کنید و مراحل عکس گرفتن رو هم به وسیله نرم افزار مذکور و هم به وسیله export خود اتوکد انجام بدید .

plot2.jpg

مانا باشید
:gol:

آخرین ویرایش:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....میشه تمام مواردی که باید وقتی برای اولین بار از کد استفاده میکنیم تنظیم کنیم رو بگین؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
از تبدیل واحدشه...وقتی با متر کار میکنم مشکل پیش میادولی وقتی با اینچ کار میکنم درسته:(

لطفا اگه امکانش هست واحد سیستمتون رو هم چک بکنید ، احتمالا واحد سیستمتون مورد داره .
با تشکر

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
میشه بگین چطوری؟
آخه من unرو چک کردم موردی ندارهopرو هم همینطور

البته عکسی که گذاشتم برای ویندوز 8.1 هست ، چون ویندوز من 8.1 هست . اگر ویندوزتون 7 هم باشه هم میتونید این تنظیمات رو تو control panel پیدا کنید

units.jpg

با تشکر

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته عکسی که گذاشتم برای ویندوز 8.1 هست ، چون ویندوز من 8.1 هست . اگر ویندوزتون 7 هم باشه هم میتونید این تنظیمات رو تو control panel پیدا کنید

مشاهده پیوست 251009

با تشکر
خیلی ممنونم ولی مشکل حل نشد.....یه چند لحظه نمیدونم چی شد درست شد ولی دوباره....:(