رفع اشکال مربوط به:3DMAX

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. وقتی با edit poly یه قسمت رو اکسترود مکنم بعد به اون متریال میدم انگار متریال هم کش اومده چطور میشه درستش کرد.

memara

عضو جدید
این قسمت که گفتم هم راستا قسمتی هست که اکسترود نشده اینطور مقیاس متریال با هم هماهنگ نمیشه.

سلام مهندس uvwmap رو اعمال کن بعد از زیر مجموعه box رو تیک بزن و بعد اون پارامترای x , y .z رو به دلخواه تنظیم کن تا نتیجه مطلوبت رو بگیری
عکس پایین کمکت میکنه موفق باشی

using-opacity-maps-in-3ds-max-6.jpg

VIP Archi

عضو جدید
چجوری میشه ی فرمان رو تو مکس کنسل کرد؟
تو اتوکد میزدیم ENTETR یا ESCCAPE یا SPACEتموم میشد فرمان.
ولی تو مکس فرمان ها خیلی نچسبن هر کار میکنم کنسل نمیشن
کمکم کنید...

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چجوری میشه ی فرمان رو تو مکس کنسل کرد؟
تو اتوکد میزدیم ENTETR یا ESCCAPE یا SPACEتموم میشد فرمان.
ولی تو مکس فرمان ها خیلی نچسبن هر کار میکنم کنسل نمیشن
کمکم کنید...
خیلی از دستور ها رو باید رو خودشون کلیک کنی تا غیر فعال بشن

VIP Archi

عضو جدید
راستشو بخاین من esc رو مدام میزنم ولی اصلا کنسل نمیشن.
ولی اینک رو خودشون کلیک میکنم کنسل میشن.ممنون

farzaneh si

عضو جدید
سلام بچه ها سال نو مبارررررررررررررک;)

من متریال آیینه رو یادم رفته چطوری میشه درستش کرد میشه کمکم کنید ممنوووووووووووون :cool:

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها سال نو مبارررررررررررررک;)

من متریال آیینه رو یادم رفته چطوری میشه درستش کرد میشه کمکم کنید ممنوووووووووووون :cool:
برای آیینه باید رفلکتشو سفید (یعنی ماکزیمم) کنین دیگه.. کار خاصی نباید بکنین دیگه
Untitled-1.jpg

آخرین ویرایش:

farzaneh si

عضو جدید

memara

عضو جدید
سلام سال نو مبارک

مهندس فایل ضمیمه مورد داره نمایش داده نمیشه

شاید رفرکت میدی بهش بجای رفلکت

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون که جواب دادین ولی من که انجام میدم این شکلی میشهمشاهده پیوست 235773تو رندر به نظرتون مشکلش چیه؟شیشه میشه به جای آیینه.
همونطور که دوستان گفتن اگر شیشه ای میشه شما رفرکت رو سفید میکنین ولی باید رفلکت رو سفید کنین

MR-FL

عضو جدید
مشاهده پیوست 235840این شکلی میشه یعنی آینش ماته میخوام مثله آینه براق باشه.

نحوه ساخت متریال درسته........ولی یه آینه معمولا محیط اطرافو انعکاس میده درسته؟............ تو محیط فقط یه قوری هست نه چیزه دیگه ای.......کافیه اونو تو یه فضای داخلی قرار بدید تا انعکاس آینه خودشو بهتر نشون بده......... این محیطی که شما آیینه رو قرار دادید یه محیط خاکستریه......کف خاکستریه .با اینکه از ویری سان هم استفاده کردید فکر کنم!

farzaneh si

عضو جدید
نحوه ساخت متریال درسته........ولی یه آینه معمولا محیط اطرافو انعکاس میده درسته؟............ تو محیط فقط یه قوری هست نه چیزه دیگه ای.......کافیه اونو تو یه فضای داخلی قرار بدید تا انعکاس آینه خودشو بهتر نشون بده......... این محیطی که شما آیینه رو قرار دادید یه محیط خاکستریه......کف خاکستریه .با اینکه از ویری سان هم استفاده کردید فکر کنم!

ممنون عزیزم دقیقاً حق با شماس توی محیط داخلی همون می شه که می خوام خیلیییییییییی ممنونم.:smile:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی عکس بلو پرینت برای مدلسازی مقرنس یا بناهای اسلامی نداره؟؟؟؟؟
اگه اموطش خوبی هم سراغ دارین ممنون میشم کمکم کنین بدجور گیرم

MR-FL

عضو جدید
کسی عکس بلو پرینت برای مدلسازی مقرنس یا بناهای اسلامی نداره؟؟؟؟؟
اگه اموطش خوبی هم سراغ دارین ممنون میشم کمکم کنین بدجور گیرم

بلو پرینت برای مقرنس؟؟؟؟ ندیدم! بهتره که عکس بگیرید از روی عکس مدل رو انجام بدید اینم لیک مدل مقرنس http://www.aparat.com/v/mevGW

ایشونم استاد این کارن!! کمک میکنن http://www.yazdirad.com/Contact.html

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلو پرینت برای مقرنس؟؟؟؟ ندیدم! بهتره که عکس بگیرید از روی عکس مدل رو انجام بدید اینم لیک مدل مقرنس http://www.aparat.com/v/mevGW

ایشونم استاد این کارن!! کمک میکنن http://www.yazdirad.com/Contact.html
آره کاراشو دیدم خیلی خوبه باهاش تماس گرفتم قرار شد راهنماییم کنه...مرسی از کمک شما......
تو رندر خروجی به صورت فیلم اگه بخوام تغییرات ساعات شبانه روز رو نشون بدم بایدمحل سان لایتو تغییر بدم؟؟؟؟؟؟اگه همزمان که میخواد تاریک بشه نورام فعال بشه چی؟؟؟؟؟
نرم افزار دیگه ای هست که روی خروجی فیلم از مکس بشه ادیت انجام داد؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

MR-FL

عضو جدید
آره کاراشو دیدم خیلی خوبه باهاش تماس گرفتم قرار شد راهنماییم کنه...مرسی از کمک شما......
تو رندر خروجی به صورت فیلم اگه بخوام تغییرات ساعات شبانه روز رو نشون بدم بایدمحل سان لایتو تغییر بدم؟؟؟؟؟؟اگه همزمان که میخواد تاریک بشه نورام فعال بشه چی؟؟؟؟؟
نرم افزار دیگه ای هست که روی خروجی فیلم از مکس بشه ادیت انجام داد؟؟؟؟

در مورد این کار.......فیلم که سیستم خیلی قوی میخواد!
شما باید از دی لایت مکس استفاده کنید(هرچند منبع نور میشه از نوعش مشخص کرد حتی از نوع ویری سان) بعد انتخاب دی لایت ....باید به صورت انیمیشن در بیاد .شما باید قسمت پایین Auto رو فعال کنید کنار کلید! زده بشه نوار قرمزی ظاهر میشه مثلا فریم 1 خورشید ساعت 6.30 صبح تا فریم 40 میرسه به ساعت 10 صبح ....به این صورت که تو فریم یک مکان اولیه مشخص (دی لایت) فریم رو روی 40 میذارید ودی لایت رو جابجا می کنید فریم 1 تا 40 دی لایت اتومات جابجا میشه..البته بعد زدن play ...منتها شما روی فریم 20 نور دی لایت رو زیاد میکنید یا ساعت رو تغییر میدید روی 9.. روی فریم 40 ساعت رو تغییر میدید روی 10 ......به این ترتبیب کم و زیاد میشه!
برای روشن شدن نور چراغ هم به این صورته تا ساعت 8 شب!! خاموشه..بعد روشن میشه...از فریم مثلا 200 که میشه ساعت 8 ..چراغها روشن میشه

MR-FL

عضو جدید
سلام
کسی در مورد طراحی نما و مراحلش اظلاعات داره ؟لطفا راهنمایی

هرچند این مطلب جاش اینجا نیست....
هر کسی برای طراحی روش خاص خودشو داره!! طراحی که طراحیه! راهش فرق میکنه فقط
یکی میاد دستی اسکیس میزنه بعد میاد اتوکدی فایل و بعد تردی مکس رو تکمیل میکنه!
یکی میاد مستقیم تو تردی مکس طرح میزنه!
خلاقیت داشته باشی طراحی سخت نیست! البته کار ببین تحلیل کن،تا کار نبینی نمیتونی کار بزنی.....مبحث طراحی طولانیه
البته فکر کنم طراحی نما تو تردی مکس منظورتون باشه!! :) اول از همه توی اتوکد دوبعدی کار زده میشه..بعد به اجسام بعد داده میشه...وقتی مدل تکمیل شد وارد مکس میکنن....بعد نور پردازی بعد متریال و رندر نهایی!