رفع اشکال مربوط به:3DMAX

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من هنوز جواب سوالای قبلیمو نگرفتم اما بازم یه سوال جدید برام پیش اومد:(:(
دارم یه صندلی مدل میکنم
اما در حین مدل کردن به مشکلی برخوردم ...اونم اینه که نمیتونم حجم خامم رو درست ببینم و همه ی خطوط اطراف حجمم رو بهم نشون میده
مثل این عکس !!!!مشاهده پیوست 208906
چیکار باید بکنم که بتونم حجم تمیزمو توی محیط.بدون نیاز به تست رندر ببینم
جوری شده که برای هربار چک کردن حجم مجبورم یه تست رندر بزنم
مثل این ..............مشاهده پیوست 208907
خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه:(
با f4 , f3 مشکلم حل نمیشه
یعنی الان میذاری رو shaded بازم حجمتو اون شکلی نشون میده!!!
http://upcity.ir/images2/02447739070767611728.jpg
تو اون کادر مستطیلی اونجا بذار رو shaded

ناز معمار

عضو جدید

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوره جدید رایگان واسه کسانی که میخوان تمرین 3dmax و vray کنن واسه گذاشتیم که توش پروژه معماری رو از اول تا آخر کارمیکنیم و شما هم گام به گام ما تمرین میکنین.
کسانی که میخوان به این لینک سر بزنن محدودیتی هم نداره کجای ایران باشین
http://boed.arcdownload.ir/?p=879

mhs_hmd

عضو جدید
سلام من یک سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید.من حجم یه ویلا رو مدلسازی کردم یه متریال الکی بهش دا دم تا فعلا رندر بگیرم ببینم حجمم چطوریه که وقتی رندرگرفتم یه حجم قاطیه وحشتناکی بود .نمیدونم ایرادش چیه

pp2

عضو جدید
سلام...من چه جوری باید یه فایل منحنی رو از کد بیارم تو مکس که به هم نریزه و لبه هاش مثل خط شکسته نشه؟! تنظیمات dispiy resolation رو انجام دادم ولی نمیشه.....کلا یکی میگه اصول درستش....چه در ترسیم کد و چه رندر مکس چیه آیا؟! پلیز...

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام من یک سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید.من حجم یه ویلا رو مدلسازی کردم یه متریال الکی بهش دا دم تا فعلا رندر بگیرم ببینم حجمم چطوریه که وقتی رندرگرفتم یه حجم قاطیه وحشتناکی بود .نمیدونم ایرادش چیه

سلام
احتمالا یه آبجکتی چیزی وارد کردین که توش یه حجم hiden شده
قبل رندر تو یه جای خالی کلیک راست کنین گزینه unhide all رو بزنین ببینین حجمی چیزی میاره

ناز معمار

عضو جدید
یه سوال
میخوام بدونم ...
واسه آینه کردن یه آبجکت..به جز miror و symetry ...چیز دیگه ای هم هست که بشه از اون استفاده کرد؟:surprised:

mhs_hmd

عضو جدید
خیلی ممنون که راهنماییم کردین اینکارو کردم درست نشد.یکی از دیوارامو پاک کردم درست شد.دیوارامو با wall کشیدم بعدش convert to edit poly کردم.ممکنه برای این که از wall استفاده کردم باشه؟وقتی رندر میگیرم error:wall میده

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوست عزیز من دارم اما متاسفانه نمیتونم اینجا لینکش رو بذارم هم آموزش نصبش هم استفادش هم پلاگینش واست pm میکنم

sh.shzd

عضو جدید
scale

scale

salam bebeakhshid man ziad forsat nemishe be site sar bezanam babate soali ke porsidd chetor mishe scale ro tagir dad az in ghesmat bayad taghir bedid:
customize/unit setup/system unit setup
hame gozine ha bayad ru metric bashe ke tu safhe import vaghti tik ro bar midarid adad nabayad taghir kone

Leoric

عضو جدید
سلام . من به مشکلی در 3ds Max برخورد کردم . وقتی که از گزینه ی bevel Profile استفاده میکنم جسمم به درستی ایجاد میشه اما کار با برنامه کند میشه و وقتی می خوای یه جسم جدید ( حتی یه جعبه ساده ) ایجاد کنی چند ثانیه هنگ میکنه ! فکر نمی کنم مشکل از سخت افزار سیستمم باشه ! کسی میدونه این مشکل چطوری حل میشه ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید :)

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام . من به مشکلی در 3ds Max برخورد کردم . وقتی که از گزینه ی bevel Profile استفاده میکنم جسمم به درستی ایجاد میشه اما کار با برنامه کند میشه و وقتی می خوای یه جسم جدید ( حتی یه جعبه ساده ) ایجاد کنی چند ثانیه هنگ میکنه ! فکر نمی کنم مشکل از سخت افزار سیستمم باشه ! کسی میدونه این مشکل چطوری حل میشه ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید :)

سلام دوست عزیز احتمال تعداد ورتکس و پلیگان کارتونزیاد بوده و باعث شده رم سیستمتون نکشه بهتره که از vraypr-o-x-y استفاده کنین البته اگه آشنا نیستین با این روش بهم اطلاعبدینتا فیلم آموزشش روبراتون ارسال کنم

Leoric

عضو جدید
سلام دوست عزیز احتمال تعداد ورتکس و پلیگان کارتونزیاد بوده و باعث شده رم سیستمتون نکشه بهتره که از vraypr-o-x-y استفاده کنین البته اگه آشنا نیستین با این روش بهم اطلاعبدینتا فیلم آموزشش روبراتون ارسال کنم

ممنون از پاسختون آقا مهدیار .من از چند تا آبجکت بیشتر استفاده نکردم در صورتی که قبل ار استفاده Bevel Profile بیش از این از پالیگان ها استفاده میکردم ، اما مشکلی هم نبود .من یه ویدئو خیلی کم حجم راجع به همین مساله آپ کردم که اگه لطف کنین و ببین واقعا ممنون میشم البته سرعت ویدئو کمی بیشتر از حالت طبیعیه. من هنوز دارم مودلینگ انجام میدم . اگه این فیلم آموزشی ( Vray Pr....) در همین رابطه است خییییییییلیییی ممنون میشم برام ارسال کنید :heart::heart::heart:

http://uplod.ir/e5pbh2n2ah2i/Untitled1.mp4.htm

ضمنا زمانی که کل کار رو Editable Poly می کنم مشکل به کل حل میشه ! انگار فقط با Bevel Profile مشکل داره :(

آخرین ویرایش:

mahdiyar.memar

عضو جدید
ممنون از پاسختون آقا مهدیار .من از چند تا آبجکت بیشتر استفاده نکردم در صورتی که قبل ار استفاده Bevel Profile بیش از این از پالیگان ها استفاده میکردم ، اما مشکلی هم نبود .من یه ویدئو خیلی کم حجم راجع به همین مساله آپ کردم که اگه لطف کنین و ببین واقعا ممنون میشم البته سرعت ویدئو کمی بیشتر از حالت طبیعیه. من هنوز دارم مودلینگ انجام میدم . اگه این فیلم آموزشی ( Vray Pr....) در همین رابطه است خییییییییلیییی ممنون میشم برام ارسال کنید :heart::heart::heart:

http://uplod.ir/e5pbh2n2ah2i/Untitled1.mp4.htm

ضمنا زمانی که کل کار رو Editable Poly می کنم مشکل به کل حل میشه ! انگار فقط با Bevel Profile مشکل داره :(

سلام دوست عزیز من فیلم رو دیدم
ببینید کاربرد همیکن vraypr سبککردن محیطه کار البته تو رندر فرقی نمیکنه لینک دانلودش
http://arcdownload.ir/upp/vray tuter(boed.ir).zip
پسوردش هم اینه : boed450963

ناز معمار

عضو جدید
نمیدونم میشه اینجا کار رو نقد کرد یا نه؟
اما خیلی دوست دارم کارمو ببینید و اگه مشکلی داره بهم بگید:gol:
میدونم مدلم پر از اشکاله ، پس خواهش میکنم فقط اشکالات کارمو بگید:redface:
cycle1_01.jpgcycle1_03.jpg

mahdiyar.memar

عضو جدید
مشاهده پیوست 210775مشاهده پیوست 210776

من اهل تعریف الکی نیستم بدمم میاد که الکی تعریف کنم
فوق العادست خیلی

arch_yari

عضو جدید
سلام دوستان ی سوال داشتم من رو سیستمم فقط max2009نصب میشه و ورژن های دیگه ارور میده کسی دلیلشو میدونه؟

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان ی سوال داشتم من رو سیستمم فقط max2009نصب میشه و ورژن های دیگه ارور میده کسی دلیلشو میدونه؟

دفعه اول این مشکل رو میشنوم
اگه اطلاعات سیستمتون رو بذارید بیشترراهنمایی میکنن دوستان
البته شاید یه ویندوز عوض کنین حل شه
درضمن همون 2009 بهترین ورژنه چون به کارت گرافیکتون آسیب نمیرسونه ورژن های 2011 و 2009 بهترین ورژنه

shahab_24

عضو جدید
سلام

خسته نباشید...کارتون در کل خوبه،نمیدونم چرا اما طرح کلی خیلی برام آشناست...اگه از رو طرحی زدین این مدل رو خوشحال میشم ببینمش.
1- به نظر دسته های دوچرخه کمی کوچکتر از حد واقعی برای این سایز از دوچرخه میان...اگر فقط یکم جای دسته های راننده اش بزرگتر باشه بهتر میشه
2-لاستیک تیوپ عقب یکم از حالت گرد بودن خارج شده (شایدم چشمهای من از مدار خارج شدن:surprised:;) )
3-زنجیر عقب کامل روی ریل نشسته
به هرحال در کل طرح جالب و مدل خوبی شده که صد البته با متریال دادن خوب عالی تر هم میشه...موفق باشید.

عزیزم...یه عکس از ارورها میذاشتی تا بهتر کمک کنیم.شاید مشکل راحت تر از اون چیزی باشه که فکرش رو میکنی! من تو سیستم Celeron1000 تا 2010 رو نصب کردم!!!

سلام من توی خروجی نهایی مشکل دارم و کارم با کیفیت پایین رندر می گیره میشه بگید چطوری ی رندر خوب میتونم بگیرم؟
داداش جان اول از همه بفرمایید Vray یا Mental که از شواهد معلومه وی ری
دوم،فقط کیفیت رندر مهم نیست،واقع گرایی هم مهمه..اون LCD چند اینچه؟
سوم....میتونی با یه سرچ تو نت تنظیمات کلی رندر وی ری رو دریافت کنی اما در حالت های مختلف کمی باید با تنظیمات کار کنی تا برای هر صحنه بهترین تنظیم رو بدست بیاری...تو این رندری که شما گذاشتی اولین چیزی که به چشم میخوره نور بسیار بالاست

ناز معمار

عضو جدید
سلام

خسته نباشید...کارتون در کل خوبه،نمیدونم چرا اما طرح کلی خیلی برام آشناست...اگه از رو طرحی زدین این مدل رو خوشحال میشم ببینمش.
1- به نظر دسته های دوچرخه کمی کوچکتر از حد واقعی برای این سایز از دوچرخه میان...اگر فقط یکم جای دسته های راننده اش بزرگتر باشه بهتر میشه
2-لاستیک تیوپ عقب یکم از حالت گرد بودن خارج شده (شایدم چشمهای من از مدار خارج شدن:surprised:;) )
3-زنجیر عقب کامل روی ریل نشسته
به هرحال در کل طرح جالب و مدل خوبی شده که صد البته با متریال دادن خوب عالی تر هم میشه...موفق باشید.
این عکسی هست که من از روش مدل کردم
Untitled-1.jpg
و اینم کار من _ ...
cycle1.jpg
ممنونم از نقد هایی که داشتین :gol::gol:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

farzaneh si

عضو جدید
سلام خسته نباشید دوستان مشکل من اینه که وقتی متریال می دم به کارم اصلاً مشخص نیست و موقع رندر هم ساختمانم سیاه و زمینه کارم سفید می شه می شه راهنماییم کنید ایراده کارم چیه؟ممنون.