[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

2najm

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم من يك مشكل برام بوجود اومده كه خيلي مهمه .هر كي مي دونه كمكم كنه.من چند تا از نقشه هام از هارد پاك شده كه خيلي مهم هستن .ريكاوري كردم فايلها اومده .ولي هنگام خوندم واجرا كردن اين پيغام رو مي ده.از ريكاوري هاي زيادي استفاده كردم ولي درست نشده .كمكككككككككككك drawing file is not valid

2najm

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم من يك مشكل برام بوجود اومده كه خيلي مهمه .هر كي مي دونه كمكم كنه.من چند تا از نقشه هام از هارد پاك شده كه خيلي مهم هستن .ريكاوري كردم فايلها اومده .ولي هنگام خوندم واجرا كردن اين پيغام رو مي ده.از ريكاوري هاي زيادي استفاده كردم ولي درست نشده .كمكككككككككككك drawing file is not valid

2najm

عضو جدید

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله

سلام

خوب این پیغام نشون میده که فایلت به صورت کامل ریکاوری نشده.
اگه فایلهای bak.* نقشه هات هم کار نمی کنه، دیگه چیزی به ذهن من نمیاد.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
خب معلومه كه من كاتب رو لود مي كنم.

كسي راه حلي نداره؟
دوست عزیز فکر کنم یه جایی اشتباه میکنید که اینجوری میشه
به جا اینکه ما بگیم چی کار کنید
شما بگید واسه فارسی نوشتن چی کار میکنید دقیقا تا اشکال کار مشخص بشه

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اهه شما هم اینجا واسه خودتون اتوکد زدید ؟
گفتیم یه اسپم هم به بخش عمران بدیم .
سلام مهندس:)
اون اول هم اومدی یه اسپم بدی بری دیگه موندگار شدیدا:d
اینجا هم سر بزنید،اینجا مخصوص عمرانی هاست بیشتر
ولی خوب اتوکد اتوکده دیگه;)شمام که استاد

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام مهندس:)
اون اول هم اومدی یه اسپم بدی بری دیگه موندگار شدیدا:d
اینجا هم سر بزنید،اینجا مخصوص عمرانی هاست بیشتر
ولی خوب اتوکد اتوکده دیگه;)شمام که استاد

نه بابا اسپم چیه اون وقت اسپم نبود . الان هم به خاطر کمر دردم توی خونه استراحت اجباری دارم و همینجوری اینجا میچرخیدم اینجا رو پیدا کردم . فکر کنم از شنبه ادامه رویت رو هم بتونم بدم اگر رفتم شرکت.

جناب fathy حواسم به پرینت توی مدل از لند هست . چون دفتر نمیرم از منابعم دورم . اگه به لیسپ مربوط نبود میشد ولی اینو سالهاست که طرفش نرفتم .

Mehdi_Kaka

عضو جدید
سلام
دمتون گرم
من از کد سر در نمیارم ولی میخوام یاد بگیرم و بایدم یاد بگیرم
یکی لطف کنه آموزش کامل اتوکد رو لینک کنه واسم
Tnx

سلام.من یک جزوء اتوکد 2010 رو نوشتم و در سایت ویکیو قرار دادم .اگه می خوای اتوکد رو یاد بگیری بر توی اون سایت و در قسمت اموزش و ترفند کتاب من با نام اتوکد2010 و 211 صفحه داره.هر جایی هم مشکل داشتی به من خبر بده تا در کوتاهترین زمان درست رو بگیری.

سلام.واسه این مشکل یه پیشنهاد می کنم .فایل اتوکد رو exportکنید با فرمتی که انسیس پشتیبانی کنه و اگه اتوکد هیچ فایل exportرو نداره که انسیس پشتیبانی کنه اول فایل کد رو export یه نرم افزاری کن که بتونی با اون نرم افزار وارد انسیس کنی.من میرم دنبال این راه حل اگه به جواب رسیدم خبر میدم.

تر فندهای اتوکد

تر فندهای اتوکد

کسانی که پلان معماری ساده را در 20دقیقه می کشند من تر فند هایی رو مگم که در 10 دقیقه بکشند.
یه نمونه اینکه :میشه هنگام ترسیم پلان فونداسیون که از پلان آکس صورت می گیره همزمان خطوط آکس را به پی تبدیل کرد .فقط چند دقیقه طول میکشه و اونم تایپ یه عبارت هنگام offsetهست.

کسانی که پلان معماری ساده را در 20دقیقه می کشند من تر فند هایی رو مگم که در 10 دقیقه بکشند.
یه نمونه اینکه :میشه هنگام ترسیم پلان فونداسیون که از پلان آکس صورت می گیره همزمان خطوط آکس را به پی تبدیل کرد .فقط چند دقیقه طول میکشه و اونم تایپ یه عبارت هنگام offsetهست.
خیلی ممنون میشیم اگه به این مبحث بپردازی و محفل ما رو رونق بدی
بازم ممنون

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام.واسه این مشکل یه پیشنهاد می کنم .فایل اتوکد رو exportکنید با فرمتی که انسیس پشتیبانی کنه و اگه اتوکد هیچ فایل exportرو نداره که انسیس پشتیبانی کنه اول فایل کد رو export یه نرم افزاری کن که بتونی با اون نرم افزار وارد انسیس کنی.من میرم دنبال این راه حل اگه به جواب رسیدم خبر میدم.
سلام دوست عزیز
خوشحالم که با شما آشنا میشم
و همینطور خوش آمد میگم به شما
لطف کنید برای جواب دادن به هر پست روی دکمه Quote که زیر هر پست هست کلیک کنید که مشخص باشه جواب کدوم پست هست

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مرسی
منم میخوام بدونم ;)اگه لطف کنید و بگید
البته الان با دستور ml میکشم فنداسیون و تیر ریزی رو بدم نیست سریع میکشم به شرطی که منظم و صاف باشه

Mehdi_Kaka

عضو جدید
سلام.من یک جزوء اتوکد 2010 رو نوشتم و در سایت ویکیو قرار دادم .اگه می خوای اتوکد رو یاد بگیری بر توی اون سایت و در قسمت اموزش و ترفند کتاب من با نام اتوکد2010 و 211 صفحه داره.هر جایی هم مشکل داشتی به من خبر بده تا در کوتاهترین زمان درست رو بگیری.

سلام دادا
ممنونم
ولی اگه واست زحمتی نیست لینکشو بزار
Tnx

سلام
1 چطور ميتونم خطوط شكسته رو راست و مستقيم كنم ؟
2 براي برآورد مساحت يك شكل تركيبي نامنظم با دستور polyline منطقه رو جدا كردم ولي پيغام valid hatchboundary not found رو ميده و مساحت رو بدست نمياره ؟ چندين بار هم خطوط رو چك كردم ولي پيوسته بودند:(
خوب این کارا رو بکن:
جواب1-اگه از ورژن 2009 به بالا استفاده می کنی برو سزبرگparametric و از قیدهای horizontal و vertical استفاده کن .فقط یادت باشه بعد از اینکه خطها راست شد اون قیود را حذف کن چون ممکنه مزاحمت بشه.
ج2-بهتره با دستور boundry اون محیط رو دوباره یکپارچه کنی.

-civilengineer

کاربر فعال
از همتون برای فعال نگه داشتن این تاپیک ممنونم
از همه کسانی که سوال میکنند و سایرین که صبورانه جواب میدن
ممنون دستتون درد نکنه
:gol::gol:
[FONT=&quot]بعضي ها رو دست ندارند و بعضي ها زير دست [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]

kheir khah

عضو جدید
سلام من میخواستم بدونم وقتی تو کد سلکت میکنم چجوری میشه همون سلکت شده های قبلی رو دوباره بگیرم ،مثل ایتبس

kheir khah

عضو جدید
میخواستم یه نکته ای بگم که واسه خودم پیش اومده تا شما استفاده کنین .
اگه پلیلاین میکشین که یه سطح به شما بده باید حتماًدقت کنید که فقط یک دور حول اون سطح بزنین و خطی رو دوبل نکشین چون در این صورت سطحو نادرست میده

-civilengineer

کاربر فعال
سلام من میخواستم بدونم وقتی تو کد سلکت میکنم چجوری میشه همون سلکت شده های قبلی رو دوباره بگیرم ،مثل ایتبس
cad همچین امکانی نداره
میتونی دستور select رو تایپ کنی و گزینه هاشو ببینی

میخواستم یه نکته ای بگم که واسه خودم پیش اومده تا شما استفاده کنین .
اگه پلیلاین میکشین که یه سطح به شما بده باید حتماًدقت کنید که فقط یک دور حول اون سطح بزنین و خطی رو دوبل نکشین چون در این صورت سطحو نادرست میده

مرسی

نازنین1987

عضو جدید
سلام
من لینک آموزش auto cad 2010رو پیدا نکردم
لازمش دارم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟