[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

Mechan

کاربر فعال
سلام بچه ها
کسی میدونه چطور میشه فایل اتوکد رو تو انسیس ورک بنچ برد ؟

0310931622

عضو جدید
نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد

من نرم افزار اتوکد احتیاج دارم لطفا کمکم کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

saeedstudent

عضو جدید
مشکل در اتو کد

مشکل در اتو کد

سلام دوستان.من هر وقت تو اتوکد کلبک راست میکنم یه علامت (+)توی صفحه زده میشه و فقط با زوم کردن از بین میره کمک کنید ممنون

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان.من هر وقت تو اتوکد کلبک راست میکنم یه علامت (+)توی صفحه زده میشه و فقط با زوم کردن از بین میره کمک کنید ممنون

سلام
به این نقطه ها blip میگن. تو اتوکدهای قدیمی با نوشتن blipmode تو خط فرمان میتونستید اون رو on یا off کنید. ولی در اتوکدهای جدید (فکر کنم از 2009 به بعد)، این دستور (که در واقع دستور نیست و یک متغیر سیستمی اتوکده)، حذف شده و دیگه دستوری به اسم blipmode وجود نداره ولی با نوشتن دستور زیر تو خط فرمان که یک دستور اتولیسپ هستش میتونید مقدار متغیر blipmode رو تغییر بدید و این blip ها رو خاموش کنید:

(setvar "blipmode" 0)

اگه به جای 0، 1 قرار بدید blip ها دوباره فعال میشن.

saeedstudent

عضو جدید
سلام
به این نقطه ها blip میگن. تو اتوکدهای قدیمی با نوشتن blipmode تو خط فرمان میتونستید اون رو on یا off کنید. ولی در اتوکدهای جدید (فکر کنم از 2009 به بعد)، این دستور (که در واقع دستور نیست و یک متغیر سیستمی اتوکده)، حذف شده و دیگه دستوری به اسم blipmode وجود نداره ولی با نوشتن دستور زیر تو خط فرمان که یک دستور اتولیسپ هستش میتونید مقدار متغیر blipmode رو تغییر بدید و این blip ها رو خاموش کنید:

(setvar "blipmode" 0)

اگه به جای 0، 1 قرار بدید blip ها دوباره فعال میشن.
مرسی دوست عزیز شما کارتون درسته

آخرین ویرایش:

mazgool

عضو جدید
سلام من عضو جدیدم میخوام یه اشکالی بپرسم نمیدونم کجا باید بنویسم میشه راهنماییم کنید؟

mazgool

عضو جدید
غیر فعال شدن آیکن properties در اتوکد

غیر فعال شدن آیکن properties در اتوکد

سلام
در اتوکد وقتی میخوایم محیط یا مساحت یه فضای بسته رو به دست بیاریم اول اون رو polylineمیکنیم بعد properties رو میزنیم محیط و مساحت رو به ما میده. این امکان تو اتوکد من غیر فعال شده یعنی وقتی properties رو میزنم هیچی نشون نمیده یا اینکه عرض و ارتفاع رو میده چیکار کنم که درست شه؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
در اتوکد وقتی میخوایم محیط یا مساحت یه فضای بسته رو به دست بیاریم اول اون رو polylineمیکنیم بعد properties رو میزنیم محیط و مساحت رو به ما میده. این امکان تو اتوکد من غیر فعال شده یعنی وقتی properties رو میزنم هیچی نشون نمیده یا اینکه عرض و ارتفاع رو میده چیکار کنم که درست شه؟

سلام جواب سوالتو نمیدونم ولی میتونی از دستور li استفاده کنی و با انتخاب pline محیط و مساحت رو ببینی

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
با سلام
اگر از اتوکد با محیط کلاسیک استفاده میکنید،روی نوار ابزار یه جای خالی راست کلیلک کنید و دستور inquiryرو فعال کنید با این دستور به راحتی میتونید مساحت،محیط،ارتفاع و ... بدست بیارید.
اگه از اتوکد با محیط دو بعدی استفاده میکنید،روی نوار home نوار کشویی utilities نشون دهنده مساحت هست.

با تشکر

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
با سلام
اگر از اتوکد با محیط کلاسیک استفاده میکنید،روی نوار ابزار یه جای خالی راست کلیلک کنید و دستور inquiryرو فعال کنید با این دستور به راحتی میتونید مساحت،محیط،ارتفاع و ... بدست بیارید.
اگه از اتوکد با محیط دو بعدی استفاده میکنید،روی نوار home نوار کشویی utilities نشون دهنده مساحت هست.

با تشکر
-----------------------------------------------
به صحبتتاتون اضافه کنم که برای بدست آوردن سریع مساحت هم میتونید area رو تایپ کنید و اینتر بزنید و بعد از اون 4 گوشه شکلی رو که مساحتش رو لازم دارید بزنید و دوباره اینتر-یک عدد پایین سمت چپ بهتون میده که مساحت هست
موفق باشید

ehlam_ch

عضو جدید
سلام من با فونت کاتب ک مینویسم همرو با حرف کوچیک مینویسه چیکارش کنم
مثلا اخر کلمه هم حرف کوچیکه
مرسی

najii

عضو جدید
سلام دوستان
آیا ترفندی هست که بتونیم اندازه مجموع خطوط موجود در اتوکد از قبیل خطوط راست و کمان ها و ... فهمید؟ برای محاسبه قیمت برش قطعات لازم دارم.
ممنون از دوستانی که جواب میدن

najii

عضو جدید
درخواست اندازه مجموع خطوط موجود در اتوکد

درخواست اندازه مجموع خطوط موجود در اتوکد

سلام دوستان
آیا ترفندی هست که بتونیم اندازه مجموع خطوط موجود در اتوکد از قبیل خطوط راست و کمان ها و ... فهمید؟ برای محاسبه قیمت برش قطعات لازم دارم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان

با سلام............

اگه منظورتون دوست من ................ بدست آوردن طول خطوط یک شکل ................... با چندین اضلاع باشه .................. می توان

با تایپ دستور aa>اینتر> O > اینتر > انتخاب شکل (لازم به توضیح می باشد که بایستی قبلا شکل رو به صورت یک موضوع با دستور پلی لاین در آورده باشین ) > راست کلیک >

در خط فرمان این گزینه را مشاهده می کنید........ Area = 300.000, Perimeter = 80.000................

گزینه مورد نظر شما
Perimeter هستش ............ که طول خطوط رو یا همون محیط رو محاسبه میکنه...........

Area هم که اطلاعات مساحت شکل رو میده .....

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان

با سلام .......

سعی کنید دوست من سوالتون رو در محل خودش بپرسید............ و از زدن تاپیک تکراری خودداری کنید........................درود بر شما دوست عزیز.............. پاسخ شما در این لینک #2 کلیک کنید.

armoda_ss

عضو جدید
سلام. من وقتی فایل کدم رو باز می کنم، تا منوی welcome screen اش بیشتر نمی ره! از اون به بعد قفل می شه یعنی وقتی موس رو می برم روش، اصلن فلش موس رو نشون نمی ده! مشکل چیه؟؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکلی جدیدا با این اتوکد پیدا کردم
وقتی دو تا فایل رو باز میکنم نرم افزار اتوکد 2 باز اجرا میشه...!
یعنی هر بار که یه فایل باز دارم با دبل کلیک برروی نقشه دیگر فایل در همین پنجره اتوکد باز نمیشه به طوری که در تسکبار ویندوز یهو میبینی 2 3 تا اتوکد باز شده.
تازه جالب اینجاست که یک نقشه CLOSE نمیشه و باید کل برنامه اتوکد رو ببندی تا یه فایل بسته بشه.:(
پنجره save as هم نمیاد به صورت دستور متنی تو command line چاپ میشه.:confused:
این حالت تنظیمات خاصی داره یا برنامه بهم ریخته و باید اتوکد رو unistall کنم؟:cry:

Fathy

سلام من یه مشکلی جدیدا با این اتوکد پیدا کردم
وقتی دو تا فایل رو باز میکنم نرم افزار اتوکد 2 باز اجرا میشه...!
یعنی هر بار که یه فایل باز دارم با دبل کلیک برروی نقشه دیگر فایل در همین پنجره اتوکد باز نمیشه به طوری که در تسکبار ویندوز یهو میبینی 2 3 تا اتوکد باز شده.
تازه جالب اینجاست که یک نقشه CLOSE نمیشه و باید کل برنامه اتوکد رو ببندی تا یه فایل بسته بشه.:(
پنجره save as هم نمیاد به صورت دستور متنی تو command line چاپ میشه.:confused:
این حالت تنظیمات خاصی داره یا برنامه بهم ریخته و باید اتوکد رو unistall کنم؟:cry:

سلام

واسه باز شدن پنجره save as تو خط فرمان FILEDIA رو تایپ کن و مقدار 1 رو واسش وارد کن.

واسه اینکه با دابل کلیک بروی فایلهای کد یه اتوکد جدید باز نشه تو خط فرمان SDI رو تایپ کن و مقدار 0 رو براش وارد کن.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام

واسه باز شدن پنجره save as تو خط فرمان FILEDIA رو تایپ کن و مقدار 1 رو واسش وارد کن.

واسه اینکه با دابل کلیک بروی فایلهای کد یه اتوکد جدید باز نشه تو خط فرمان SDI رو تایپ کن و مقدار 0 رو براش وارد کن.
دستت درد نکنه سرعت عملت عالی بود جوابت عالیتر شاد باشید:):biggrin:

ehsanfathabadi

عضو جدید
تغییر کاربری کلیک وسط موس ( رول بار)

تغییر کاربری کلیک وسط موس ( رول بار)

یک احتمالی که بنده به شما دوست گرامی میدم اینه که کار این دکمه تغییر کرده که شما باید به حالت اول برگردونیش. حالا روش کار اینطوریه که شما تو خط فرمان تایپ میکنی mbuttonpan . تو مرحله بعدی از شما سوالی میپرسه شما باید در جوابش عدد 1 یا 0 رو وارد کنی. خوب حالا اگه 1 رو وارد کنی کار کلیک وسط pan میشه و اگه عدد 0 رو وارد کنی کارش snap میشه. حالا من احتمال میدم شما این مشکل رو داشته باشی. با تشکر

ehsanfathabadi

عضو جدید
جابجایی در دستورات اتوکد

جابجایی در دستورات اتوکد

باعرض سلام خدمت همه دوستان گرام:
من یک مشکلی توی اتوکد دارم که به اینصورته: وقتی اتوکدم رو نصب میکنم چند روزی که میگذره مخفف دستورات دیگه اجرا نمیشه.
(البته بگم که شاید حدود 60 درصد از مخفف ها اجرا نمیشه بقیه اجرامیشه). یعنی باید اونها رو کامل بزنی. که اینم یک خیلی دردسر بزرگیه. مثلا: من میخوام دستور circle رو اجرا کنم در حالت عادی خوب میزنی C اجرا میشه . اما حالا اجرا نمیشه. دیگه دستور trim.extend و ... . در ضمن من توی لیست فرمانهای اتوکد هم رفتم اونا هیچ تغییری نکردن. من خودم فک میکنم که از این باشه که من همیشه به اینترنت متصل هستم. حالا ویندوزمن هم سون (7) هستش. و اتوکد من هم 2014.حالا من نمیدونم چه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنین. تشکر از همه دوستان

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
من یک مشکلی توی اتوکد دارم که به اینصورته: وقتی اتوکدم رو نصب میکنم چند روزی که میگذره مخفف دستورات دیگه اجرا نمیشه.
(البته بگم که شاید حدود 60 درصد از مخفف ها اجرا نمیشه بقیه اجرامیشه). یعنی باید اونها رو کامل بزنی. که اینم یک خیلی دردسر بزرگیه. مثلا: من میخوام دستور circle رو اجرا کنم در حالت عادی خوب میزنی C اجرا میشه . اما حالا اجرا نمیشه. دیگه دستور trim.extend و ... . در ضمن من توی لیست فرمانهای اتوکد هم رفتم اونا هیچ تغییری نکردن. من خودم فک میکنم که از این باشه که من همیشه به اینترنت متصل هستم. حالا ویندوزمن هم سون (7) هستش. و اتوکد من هم 2014.حالا من نمیدونم چه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنین. تشکر از همه دوستان

سلام .......و....درود بر شما ........

احتمال داره ............. که خود نرم افزار اتوکد شما ......... خوب کرک نشده ..........باشه .......که این ..........قبیل مشکلات رو برای شما به وجود میاره ............. بنده.......نرم افزار سیویل تری دی 2012 ........... که نصب می کنم ..........پس از یک مدت .....این مشکل باز کردن فایلها رو فرمان اوپن .........اجرا نمیکنه ..........

حالا ........... بنده هم .........این احتمال رو میدم .......که مشکل شما ......از همون عدم کرک درست برنامه اتوکد .......توسط شرکت تولید کننده باشه ........ پیشنهاد می کنم .........از یک نسخه دیگه استفاده کنید....... و امتحان کنید......ببینید...باز هم همین مشکل رو دارید یا خیر ...........بدرود. ....همشهری.:gol:.....

Fathy

سلام

مخفف دستورات اتوکد در یک فایل متنی به اسم acad.pgp که در پوشه Support اتوکد قرار داره ذخیره میشه.
(منظورم از مخفف مثلا L واسه LINE یا TR واسه TRIM هستش)

با اجرای بعضی از برنامه های اتولیسپ ممکنه این فایل تغییر کنه. به هر حال مشکل شما هم تغییر مخفف های این فایل هستش. فایل اصلی که توش مخفف های استاندارد اتوکد هستش رو می تونید از اینجا دانلود کنید (اونو تو پوشه Support اتوکد کپی کنید و جایگزین فایل موجود خودتون کنید).

ضمنا از منوی (Tools\Customize\Edit program parmeters (acad.pgp می تونید این فایل رو ببینید.
همچنین تو این فایل می تونید واسه دستوراتی از اتوکد که مخفف ندارن، مخففی تعریف کنید مثلا واسه دستور 3D continues orbit که خط فرمان دستورش 3DCORBIT هستش اگه بخوایم یه مخفف مثل 3O براش درست کنیم خط زیر رو به آخر این فایل اضافه می کنیم:

3O, *3DCORBIT

بعد از هر نوع تغییر فایل acad.pgp باید اتوکد رو ببندید و باز کنید تا تغییرات رو ببینید.

ehsanfathabadi

عضو جدید
بار دیگه سلام»( مخصوصا همشهری خودم بچه مزینان سبزوار) دوستان عزیز بزارین واضح تر بگم.
ببیند من الان فقط تایپ کردم C که باید دایره فعال بشه اتوکد اینو بهم میگه:
Command: C
COPY
Select objects: nil
یا برای دستور Extend من مینویسم EX باز این اتوکد اینو بهم میگه:

Command: EX
EXPLODE nil

Select object:
حالا نمیدونم چه کارش کنم. خدایی دعاتون میکنم راهنماییم کنین. پدرم رو در آورده

ehsanfathabadi

عضو جدید
دستاورد بزرگی برای خودم (خوشحالم که یک چیز تازه از اتوکد یاد گرفتم)

دستاورد بزرگی برای خودم (خوشحالم که یک چیز تازه از اتوکد یاد گرفتم)

اولا تشکر میکنم از دوتا دوست گرامیم: اگه راهنمایی شما دو نفر نبود نمیتونستم به این دستاورد دست پیدا کنم. شما دوستان عزیز منو کمی راهنمایی کردین که رشته کلام رو ازتون گرفتم. یا به عبارتی یک روزنه باز کردین.
اگه یادتون باشه مشکل من در رابطه با nill بود. ( حالا من این پدر سوخته رو با کمک شما پیداش کردم)
بزارین از اول توضیح بدم: وقتی این ویروس فعال باشه و شما اتوکد خودتون روباز کنید. به محض باز شدن اتوکد اگه یک F2 بزنید.( هیچ دستوری رو تایپ نکنین و فقط F2 بزنین یک چیز جالب میبینین. و اون اینه:
ACAD.LSP WRITTEN BY RAHIM.DINIYAN IS LOADING..
FARSI interpreter Version 1.41 Is loading ........ Completed
این سر نخی بود که من گیرش اوردم. میبینید که یک برنامه مخرب توسط رحیم دینیان(نویسنده ویروس). تا زمانی که این باشه مخفف دستورات اتوکد شما کار نمیکنه.یا اصلا کل اتوکد خوب کار نمیکنه. حالا جاش کجاس؟؟؟ جاش توی پوشه نصب شده اتوکدتو پوشه فونت شماس و اسمش هم ACAD.LSP (البته توی سیستم من تو پوشه فونت بودش ها)حالا بایک Shift+Delete پاکش کنید. حالا دیگه وقتی اتوکد رو باز کنی و F2 بزنی دیگه این پیغام رو نمیبینی. با تشکر از این سایت و از شما دوستان گرام

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajjad_mohammadi

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من یه مشکل دارم کلا گیجم کرده :confused:اونم اینکه وقتی میخوام چیزی بکشم با هر کلیک نقاط موقتی روی صفحه ایجاد میشه که مزاحم طراحی می شه با حرکت دادن صفحه و یا دستورredrow از بین میره .دوستام بهم گفتن با دستورBlipmode میتونم درستش کنم ولی این دستور تو اتوکد 2012 کار نمیکمه .
لطفا کمکم کنید موندم.:crying:

Fathy

با عرض سلام خدمت دوستان
من یه مشکل دارم کلا گیجم کرده :confused:اونم اینکه وقتی میخوام چیزی بکشم با هر کلیک نقاط موقتی روی صفحه ایجاد میشه که مزاحم طراحی می شه با حرکت دادن صفحه و یا دستورredrow از بین میره .دوستام بهم گفتن با دستورBlipmode میتونم درستش کنم ولی این دستور تو اتوکد 2012 کار نمیکمه .
لطفا کمکم کنید موندم.:crying:

سلام

این لینک رو نگاه کن:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/507442-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DA%A9%D8%AF?p=6975826#post6975826