رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عارفه جان بابت نظرهایی که میدی و راهنمایی هایی که میکنی...:gol:
و یه عذر خواهی بابت اینکه ,اینجا گالری نمونه کارای تو هست , و من اینجا کارامو میزارم...سعی میکنم دیگه نذارم
اینم یه طرح داخلی دیگه که کار امشب هست ..رندرش 5ساعت طول کشید:surprised:

پیوست ها

• 3D View 25.jpg
    3D View 25.jpg
    46.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی عکس رو که اینجا اپلود میکنم تار در میاد..کیفیت کار اصلی بهتر و واضح تره...فک کنم عکس ها رو نباید ضمیمه کنم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
راستی عکس رو که اینجا اپلود میکنم تار در میاد..کیفیت کار اصلی بهتر و واضح تره...فک کنم عکس ها رو نباید ضمیمه کنم

بهتره پسوند ذخیره سازی رندرهات png باشه تا جمع شدن پیکسل نداشته باشی

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان

یه حجمی رو توی رویت درست کردم و الان میخوام انتقالش بدم به مکس و رندر بگیرم

میخواستم ببینم که Export تری دی چطوری میشه و کدوم پسوند مناسب تره ؟
وقتی Export کد میگیرم ، Curtain wall رو نشون نمیده ، میخواستم ببینم مشکل از کجاست ؟
و مورد بعدی هم اینکه وقتی تو مکس به یه دیوار متریال بدیم ، تمام دیوارهای هم جنس هم باید متریال بگیرن ، اما وقتی این کار رو میکنم انجام نمیده ، میشه بگید اشکال کارم کجاست ؟ ( با پسوند .fbx انتقال دادم )

ممنون
سلام
اگر پسوند FBX ایمپورت کردی توی مکس، باید توی متریال ادیتور به کمک اون قطره چکان روی دیوار کلیک کنی تا متریال دیوار اینجا توی مکس نشون داده بشه. برای تمام ایتمها اینکارو میکنی تا متریال ها نمایش داده بشن.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال شاید مبتدیانه باشه اخه من تازه شروع کردم من توی رویت می تونم از یک دیوار یا یک سقف یک چیزی کم کنم که سوراخ شه ولی نمی تونم مثلا یک سقف خاص طراحی کنم و یا شکلی و اضافه اش کنم به کار مثاینکه مثلا یک سقف کاذب بسازم بخوام بچسبونم به اونا این بیاد چطوری اجزا کنیم
من الان یک دستور توی فمیلی ها دیدم اکسپلوزن و فک کنم از اونا باید طراحی شه یا راهه دیگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال شاید مبتدیانه باشه اخه من تازه شروع کردم من توی رویت می تونم از یک دیوار یا یک سقف یک چیزی کم کنم که سوراخ شه ولی نمی تونم مثلا یک سقف خاص طراحی کنم و یا شکلی و اضافه اش کنم به کار مثاینکه مثلا یک سقف کاذب بسازم بخوام بچسبونم به اونا این بیاد چطوری اجزا کنیم
من الان یک دستور توی فمیلی ها دیدم اکسپلوزن و فک کنم از اونا باید طراحی شه یا راهه دیگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

عذرا جان من اصلا متوجه گفته ات نشدم:redface:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذرا جان من اصلا متوجه گفته ات نشدم:redface:

ببین عارفه سوال من اینه که زیگورات دیدی چطور روی هم هستش الگه بخوایم یک چیزی طراحی کنیم توی سقف که چند لول روی هم باشه یا روی دیواری یک هم چین حالتی یا طرحی بخوایم در بیاریم منظورم طبقه طبقه الزامان هم مکعبی نباشه الان متوجه شدی سوالم چیه یا یک نمونه بکشم بزارم :redface:

arefeh

کاربر ممتاز
ببین عارفه سوال من اینه که زیگورات دیدی چطور روی هم هستش الگه بخوایم یک چیزی طراحی کنیم توی سقف که چند لول روی هم باشه یا روی دیواری یک هم چین حالتی یا طرحی بخوایم در بیاریم منظورم طبقه طبقه الزامان هم مکعبی نباشه الان متوجه شدی سوالم چیه یا یک نمونه بکشم بزارم :redface:

:(یه نمونه میزاری؟؟؟؟منظورت فقط سقفه که پوسته پوسته روی هم قرار بگیره؟؟؟:confused:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
:(یه نمونه میزاری؟؟؟؟منظورت فقط سقفه که پوسته پوسته روی هم قرار بگیره؟؟؟:confused:

منم متوجه نشدم ... اما تو رویت هر چیزی رو که نشه با بخش پروژه اش کشید می تونیم با بخش فمیلی هاش بکشیم خصوصا با Model in Place
مدل این پلیس رو خوب یاد بگیرید که همیشه بدردتون خواهد خورد

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

باشه یک نمونه میزارم ببینید

منم متوجه نشدم ... اما تو رویت هر چیزی رو که نشه با بخش پروژه اش کشید می تونیم با بخش فمیلی هاش بکشیم خصوصا با Model in Place
مدل این پلیس رو خوب یاد بگیرید که همیشه بدردتون خواهد خورد

این مدل پلیس را اره واقعا خوبه دارم باهاش یاد میگرم دیب باهاش یک در ساختم و به فمیلی ها اضافش کردم یک جایی متریالش نشد بعد توی پروژه که اضافش کردم دیدم که تو رندر نمیفته متریال درقسمتی اش اومدم انتخاب کردم در را و ادیتش زدم متریالش درستشد توی ادیت فمیلی ولی دوباره رندر گرفتم همونجور بودش نیم دونم اشکال کار کجاست

شرمنده که من بعد سوال پرسیدم میردم یک نمونه از اون چیزی که میخوام پیدا میکنم یا میکشم میزارم خدمتتون
بازم عذر میخوام برا بد سوال پرسیدن

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
نور نواری رو چطور تو رویت تو قسمت های سقف کاذب یا تو نمای ساختمون ها استفاده کنیم؟ممنون میشم طریقه نور نواری تو رویت رو بگید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام...
نور نواری رو چطور تو رویت تو قسمت های سقف کاذب یا تو نمای ساختمون ها استفاده کنیم؟ممنون میشم طریقه نور نواری تو رویت رو بگید

شما وقتی از نور نواری یا خطی می پرسید یعنی نحوه لود کرد و استفاده از چراغا رو میدونید، پس من میرم مستقیم سر موضوع اصلی
کافیه اون چراغ رو انتخاب کنید، ادیت فمیلی رو تو منوی مودیفای انتخاب کنید که در اینصورت وارد محیط فمیلی می شید ... تو محیط فمیلی نور رو بصورت یه حجم زرد رنگ می بینید، روش کلیک کنید تا تو منوی مودیفای، لایت سورس دیفینیژن فعال شه و انتخابش کنید.
حالا با ترکیب نورهای اصلی بالای تصویر با پایین تصویر میتونید منبع نور موردنظرتون رو بسازید اما سعی کنید به واقعیت نزدیک باشه نورتون، مثلا برای یه لامپ خطی مثل مهتابی از نور نقطه ای در دنیای واقعی نمی شه استفاده کرد........... نورهای بالا عبارتند از: نور نقطه ای، نور خطی، خطی گسترده، نقطه ای گسترده ......... گزینه های پایینی هم نحوه پخش نور رو کنترل میکنن مثلا حرکت کروی، نیم کروی، اسپات یا جهت دار، و از همه مهمتر نورهای فوتومتریک که از طریق قایل های IES کنترل میشن و سعی دارن بیشترین شباهت رو با نور لامپ واقعی داشته باشن که با انتخاب این گزینه و اوکی کردن و لود کردن فمیلی تغییر یافته تو پروژه، گزینه ای فعال میشه به نام فوتومتریک وب فایل که می تونید بهش IES موردنظرتون رو بدید.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما وقتی از نور نواری یا خطی می پرسید یعنی نحوه لود کرد و استفاده از چراغا رو میدونید، پس من میرم مستقیم سر موضوع اصلی
کافیه اون چراغ رو انتخاب کنید، ادیت فمیلی رو تو منوی مودیفای انتخاب کنید که در اینصورت وارد محیط فمیلی می شید ... تو محیط فمیلی نور رو بصورت یه حجم زرد رنگ می بینید، روش کلیک کنید تا تو منوی مودیفای، لایت سورس دیفینیژن فعال شه و انتخابش کنید.
حالا با ترکیب نورهای اصلی بالای تصویر با پایین تصویر میتونید منبع نور موردنظرتون رو بسازید اما سعی کنید به واقعیت نزدیک باشه نورتون، مثلا برای یه لامپ خطی مثل مهتابی از نور نقطه ای در دنیای واقعی نمی شه استفاده کرد........... نورهای بالا عبارتند از: نور نقطه ای، نور خطی، خطی گسترده، نقطه ای گسترده ......... گزینه های پایینی هم نحوه پخش نور رو کنترل میکنن مثلا حرکت کروی، نیم کروی، اسپات یا جهت دار، و از همه مهمتر نورهای فوتومتریک که از طریق قایل های IES کنترل میشن و سعی دارن بیشترین شباهت رو با نور لامپ واقعی داشته باشن که با انتخاب این گزینه و اوکی کردن و لود کردن فمیلی تغییر یافته تو پروژه، گزینه ای فعال میشه به نام فوتومتریک وب فایل که می تونید بهش IES موردنظرتون رو بدید.

سلام این را تمرین کردم برا نورها ولی خوب نشد یعنی تغییرات که اعمال شد ظاهر ولی لود نشد تو پروژه نمی دونم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک سقف مث این اگه بخوام بزنم چطوری کار کنم این دو سطح من میخوام چند سطحمیگردم یک عکس مناسب پیدا میکنم و میزارم ولی الان حجم سازیاین را اگه راهنمایی کنید ممنو ن میشم
یک سوال دیگه برا حجم سازی تو رویت به نظرتون چیکار کنم قوی شم احساس ضعف میکنم توش شدید
14045527495342_Capture.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام این را تمرین کردم برا نورها ولی خوب نشد یعنی تغییرات که اعمال شد ظاهر ولی لود نشد تو پروژه نمی دونم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک سقف مث این اگه بخوام بزنم چطوری کار کنم این دو سطح من میخوام چند سطحمیگردم یک عکس مناسب پیدا میکنم و میزارم ولی الان حجم سازیاین را اگه راهنمایی کنید ممنو ن میشم
یک سوال دیگه برا حجم سازی تو رویت به نظرتون چیکار کنم قوی شم احساس ضعف میکنم توش شدید
مشاهده پیوست 216743

نورها رو وقتی تو محیط فمیلی چراغا عوض کنید مطمئنا بعد از آوردنشون تو پروژه تغییرات رو می بینید
برای حجم سازی باید فمیلی و مس رو خوب یاد بگیرید که اصولا بحث اصلی رویت هم همینه ... اوایل همه رویت رو تو محیط پروژه یاد میگیرن و بعد میرن سر وقت فمیلی ها و مس سازی پیشرفته
سعی کنید از یوتوب آموزش ببینید تا زودتر پیشرفت کنید

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نورها رو وقتی تو محیط فمیلی چراغا عوض کنید مطمئنا بعد از آوردنشون تو پروژه تغییرات رو می بینید
برای حجم سازی باید فمیلی و مس رو خوب یاد بگیرید که اصولا بحث اصلی رویت هم همینه ... اوایل همه رویت رو تو محیط پروژه یاد میگیرن و بعد میرن سر وقت فمیلی ها و مس سازی پیشرفته
سعی کنید از یوتوب آموزش ببینید تا زودتر پیشرفت کنید

من لینک فارسی توی یوتیوپ پیدا نکردم اگه شما دارید ممنون میشم لینک را بدید مرسی

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من میخواستم روش کار کردن با walktrough رو بدونم اما سوال و پستی در این زمینه پیدا نکردم
ممکنه برام توضیح بدین ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من لینک فارسی توی یوتیوپ پیدا نکردم اگه شما دارید ممنون میشم لینک را بدید مرسی

آموزش فارسی تو یوتوب کمه، انگلیسی هاش راحته می تونید یاد بگیرید از روشون ... تو جزوه آقای آریانی هم توضیح داده شده در موردش

سلام من میخواستم روش کار کردن با walktrough رو بدونم اما سوال و پستی در این زمینه پیدا نکردم
ممکنه برام توضیح بدین ؟

تو یوتوب آموزش زیاده، این یه نمونه اش

http://www.youtube.com/watch?v=pGZmtRoXzjM

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی عارفه جان بابت نظرهایی که میدی و راهنمایی هایی که میکنی...:gol:
و یه عذر خواهی بابت اینکه ,اینجا گالری نمونه کارای تو هست , و من اینجا کارامو میزارم...سعی میکنم دیگه نذارم
اینم یه طرح داخلی دیگه که کار امشب هست ..رندرش 5ساعت طول کشید:surprised:

آقا رضا فکر میکنم مشخصات سیستم تون پایینه که اینقدر رندرتون طول میکشه
از طرفی بهتره آبجکت هایی که استفاده میکنید رو پروکسی کنید تا حجم کارتون بیاد پایین چون به آبجکت هاتون متریال هم ندادین که بخاطر اونا رندر اینقدر طول بکشه
یکمی هم به چیدمان فضا دقت کنید. نوع لوسترتون مناسب فضا نیست. تعداد bar chairهاتون به نسبت طول کانتر باید 3 تا باشه
هود بالای اجاق تا اخر ادامه پیدا نمیکنه؟ نمیدونم اینو
رفلکت یخچالتون چرا اینقدر زیاده؟ اندازه ش هم به توجه با کانتر و گاز و ارتفاع سقفتون خیلی مناسب نیست
یکمی زیبایی شناسی هم قاطی رندهاتون کنید. مثل چند تا میوه روی کانتر چند تا ظرف روی کابینت ها و ...
راستی چرا تاپیک مجزا نمیزنید برای نمونه کاراتون؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بااااااااااابااااااااااااااااا باریکلا عارفه ترکوووندیییییییییییاااااااااااااااااااا..........
دست ماروو هم بگیررررررررررر...خوشم میاد از کارااااتتتتتت باحالن :D :gol::heart:

arefeh

کاربر ممتاز
بااااااااااابااااااااااااااااا باریکلا عارفه ترکوووندیییییییییییاااااااااااااااااااا..........
دست ماروو هم بگیررررررررررر...خوشم میاد از کارااااتتتتتت باحالن :D :gol::heart:

عشقم مرسی....چشات باحال میبینه....:redface:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که چیز توپ و مشتی یافت نکردم دوستان که روش تمرین کنم ولی باز میخوام شروع کنم فیلم نشد جزوه بالاخره باید ادم از یک جاهایی شروع کنه دیگه
برا همه راهنمایی هاتون هم ممنون فقط یک سوال
اگه بخوام یک سقف این جوری بزنم چطوری باید حجمش را بزنم ممنون میشم به گمونم اگه بتونید این برام توشیح بدید من بفهمم خیلی از مشکلاتم حل شه مرسی دوستان
2014-08-07-219.jpg

mamali-architect

عضو جدید
سلام،دوست عزیز میرین تو پلان معکوس مورد نظر، بعد از انتخاب ceiling از تب home میتونین ضخامت های متفاوتی درست کنین و اینو بکشین

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،دوست عزیز میرین تو پلان معکوس مورد نظر، بعد از انتخاب ceiling از تب home میتونین ضخامت های متفاوتی درست کنین و اینو بکشین

ممنون از راهنمایی ات ولی عزیزم من خیلی مبتدی ام اگه یکم روان تر توضیح بدید ممنون میشم :cry:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
- سیستمی : دیوار - کف - سقف - سیستمی هستن ( چیزای دیگه هم مثل پله و غیره هم سیستمی هست ولی اینارو میتونید تعریف کنید .
سیستم فمیلی در هر فایل برای خودشه . اگه یه دیوار مثلا دو جداره درست کنید توی پروژه بعدی نیست یا دوباره میکشید ( نه بابا رویت ما تنبل هاست از این چیزا نداره ) یا به راحتی کپی و پیست میکنید توی پروژه جدید و یا میتونید که اگه پروژه خیلی خوبی از نظر متریال و ابجکت های سیستمی درست کردید برید به منوی manage و روی transfer project standards کلیک کنید و موضوعات خودتون رو به اون یکی منتقل کنید .
البته لازمه این دوتا اینه که هر دو فایل باز باشه .

بچه ها یکی این لطفا توضیح بده از تایپک اموزش برداشتم اگه بخوام متریال دیوار یک جایی را برم بزنم توی پروژه ام یا مثلا کفش خوبه بخوام ببرم برا خودم چیکار کنم من این زدم نشد فک می کنید ایراد کارم چی بودش

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
- سیستمی : دیوار - کف - سقف - سیستمی هستن ( چیزای دیگه هم مثل پله و غیره هم سیستمی هست ولی اینارو میتونید تعریف کنید .
سیستم فمیلی در هر فایل برای خودشه . اگه یه دیوار مثلا دو جداره درست کنید توی پروژه بعدی نیست یا دوباره میکشید ( نه بابا رویت ما تنبل هاست از این چیزا نداره ) یا به راحتی کپی و پیست میکنید توی پروژه جدید و یا میتونید که اگه پروژه خیلی خوبی از نظر متریال و ابجکت های سیستمی درست کردید برید به منوی manage و روی transfer project standards کلیک کنید و موضوعات خودتون رو به اون یکی منتقل کنید .
البته لازمه این دوتا اینه که هر دو فایل باز باشه .

بچه ها یکی این لطفا توضیح بده از تایپک اموزش برداشتم اگه بخوام متریال دیوار یک جایی را برم بزنم توی پروژه ام یا مثلا کفش خوبه بخوام ببرم برا خودم چیکار کنم من این زدم نشد فک می کنید ایراد کارم چی بودش

بحث ترنسفر بحث سنگینیه که برای وقتیه که کسی تو رویت حرفه ای شده باشه و به مقدار قابل توجهی بتونه فمیلی جدید یا پارامترها و استانداردای جدید بسازه
اگر تو پروژه ای دیواری، کفی، سقفی چیزی دیدید که خوشتون اومد بهتره برید تو پراپرتیز و تایپ پراپرتیز و تک تک گزینه هاشو به دقت ببینید ... اینطوری می تونید یواش یواش متوجه بشید که هر گزینه چه قابلیت هایی داره
بطور مثال من سر کلاسام اول دیوار چتد لایه خود رویت رو باز میکنم تا دانشجوهام ببینن لایه بندی ها چطوریه و درک اولیه ای داشته باشن یا تو بخش سوییپ و ریوآل دیوار ببینن چطور میتونن ایجاد و کنرلش کننن ... بعد شروع می کنم به توضیح و تمرین

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث ترنسفر بحث سنگینیه که برای وقتیه که کسی تو رویت حرفه ای شده باشه و به مقدار قابل توجهی بتونه فمیلی جدید یا پارامترها و استانداردای جدید بسازه
اگر تو پروژه ای دیواری، کفی، سقفی چیزی دیدید که خوشتون اومد بهتره برید تو پراپرتیز و تایپ پراپرتیز و تک تک گزینه هاشو به دقت ببینید ... اینطوری می تونید یواش یواش متوجه بشید که هر گزینه چه قابلیت هایی داره
بطور مثال من سر کلاسام اول دیوار چتد لایه خود رویت رو باز میکنم تا دانشجوهام ببینن لایه بندی ها چطوریه و درک اولیه ای داشته باشن یا تو بخش سوییپ و ریوآل دیوار ببینن چطور میتونن ایجاد و کنرلش کننن ... بعد شروع می کنم به توضیح و تمرین

مرسی خوش به حالتون که رویت بلدید ممنون برا همه کمک هاتون اخه من کسی را ندارم ازش کمک بگیرم تنها امیدم اینه که به مشکل برمیخورم بیام اینجا بپرسم توی شهرما کلاس رویت نیست پرسیدم هم ظاهرا توی دفتر فنی ها مکس میزنن رویت کار نمی کنن من هم حقیقتش نیت ندارم شهرمون بمونم میخوام یاد بگیرم برا روزی که یمخوام از اینجا برم

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
مرسی خوش به حالتون که رویت بلدید ممنون برا همه کمک هاتون اخه من کسی را ندارم ازش کمک بگیرم تنها امیدم اینه که به مشکل برمیخورم بیام اینجا بپرسم توی شهرما کلاس رویت نیست پرسیدم هم ظاهرا توی دفتر فنی ها مکس میزنن رویت کار نمی کنن من هم حقیقتش نیت ندارم شهرمون بمونم میخوام یاد بگیرم برا روزی که یمخوام از اینجا برم

سلام
ضمن تایید صحبت های red cod عزیز اجازه بدید یه چیزایی به ا ین دوست عزیز که تو شهرستان هست دران مورد بگم
ببین فمیلی هایی که قابل بارگذای و لود شدن نیستن معمولا سیستمی هستن
شما دیوار و کف رو تمپالیت برای درست کردنش نداری چون سیستمی هست
خب اگه بخواهی سبستم فمییلی رو از یه فایل به فایل دیگه ببری هر دوتا فایل رو باز کن
1 - میتونی copy & past کنی ازاون به این فایل
2 - تو منوی manage بری و توی منوی بالا transfer project standards رو بزن
تو فایل خودت باش از اون کی فایل هر چیزی رو خواستی تیک کنی برات میاره

میتونی این اطلاعات رو به صورت تمپلیت ذخیره کنی و توی هر پروژه داشته باشی
بدردت خورد این توضیحات یانه

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ضمن تایید صحبت های red cod عزیز اجازه بدید یه چیزایی به ا ین دوست عزیز که تو شهرستان هست دران مورد بگم
ببین فمیلی هایی که قابل بارگذای و لود شدن نیستن معمولا سیستمی هستن
شما دیوار و کف رو تمپالیت برای درست کردنش نداری چون سیستمی هست
خب اگه بخواهی سبستم فمییلی رو از یه فایل به فایل دیگه ببری هر دوتا فایل رو باز کن
1 - میتونی copy & past کنی ازاون به این فایل
2 - تو منوی manage بری و توی منوی بالا transfer project standards رو بزن
تو فایل خودت باش از اون کی فایل هر چیزی رو خواستی تیک کنی برات میاره

میتونی این اطلاعات رو به صورت تمپلیت ذخیره کنی و توی هر پروژه داشته باشی
بدردت خورد این توضیحات یانه

ممنون از راهنمایی تون انشاله تمرین انیمیشنم را انجام بدم میرم امتحان میکنم توضیحاتتون خوب بود انشاله که جواب بده

minamoayedi

عضو جدید
رویت من attach top نداره میشه کمک کنید
مشکل از فایل نصب شده است یا باید چیزی رو لود کنم تا بیاد؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام بچه ها، می شه یکی راهنماییم کنه که همچین حجمی رو تو رویت چه طوری باید درست کنم؟! (کلا با سقف شیب دار مشکل دارم مخصوصا این شکلی شو! :confused:)

18066346399347405219252012344522.jpg

:w27: