رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

behzad99

عضو جدید
من یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که revit2014 نصب کردم اصلا فمیلی نداره! این مشکل رو چجوری میتونم حل کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من یه مشکل دیگه دارم اونم اینه که revit2014 نصب کردم اصلا فمیلی نداره! این مشکل رو چجوری میتونم حل کنم؟

رویت از 2013 به بعد بدون فمیلی و تمپلیت نصب میشه مگر اینکه موقع نصب به اینترنت وصل بشی و وقتی همون preparing revit content اومد بر اساس سرعت اینترنتت چند ساعت صبر کنی تا خودش فمیلی و تمپلیت ها رو دانلود و نصب کنه

15434

عضو جدید
سلام
وقتي پروژه از اسكچاپ به رويت، import ميكنيم،متريال ها را با خودش نمياره؟بايد تو رويت بهشون متريال بديم؟

khatoon 1

عضو جدید
دوستان من من برای نمای کامپوزیت نمیدونم چیکار کنم؟کامپوزیت اصلا خوب در نمیاد ........لطفا راهنماییم کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
وقتي پروژه از اسكچاپ به رويت، import ميكنيم،متريال ها را با خودش نمياره؟بايد تو رويت بهشون متريال بديم؟

بله باید دوباره متریال بدی

دوستان من من برای نمای کامپوزیت نمیدونم چیکار کنم؟کامپوزیت اصلا خوب در نمیاد ........لطفا راهنماییم کنید

نمای کامپوزیت رو داخل خود رویت میخوای یا تو مکس
اگر تو مکس که خب بعد بردن فایل رویت تو مکس اونجا باید متریال سازیت خوب باشه تا بتونی کامپوزیت رو خوب در بیاری همین
یه پلاگین هم برای ساخت نما کامپوزیت هست که احتمالا پولیه

khatoon 1

عضو جدید
نمای کامپوزیت رو داخل خود رویت میخوای یا تو مکس
اگر تو مکس که خب بعد بردن فایل رویت تو مکس اونجا باید متریال سازیت خوب باشه تا بتونی کامپوزیت رو خوب در بیاری همین
یه پلاگین هم برای ساخت نما کامپوزیت هست که احتمالا پولیه
تو رویت میخوام.......میشه راهنماییم کنید

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
من تمپلیت رویت 2014 رو از سایت اریانی دانلود کردم ولی وقتی توی file location ادش کردم ،کار نمیکنه و اصلا باز نمیشه. ارور اینه fail to open document

BIODESIGN

عضو جدید
سلام
من یه بخشی از کارمو با mass کشیدم یه بخشی رو با خود رویت بعد الان تو حالت سه بعدی کامل حجم رو نشون میده(هم mass هم بخشی که با خود رویت کشیده شده)اما وقتی دوربین میزارم تو 3d viweها بخش مس رو نشون نمیده!!!دلیلش چیه؟راهی هست؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
چطوری میتونم متریال آب (حالت موج دار) درست کنم؟

اینا نیاز به آموزش ریز به ریز دارن که از وقت و حوصله این بخش که مربوط به رفع اشکاله خارجه
تو متریال ها ما مپ هایی داریم که هر کدوم کارایی خاص خودشون رو دارن اگر با متریال های استاندارد تری دی مکس آشنا باشید کار کردن باهاشون آسونه
تو این مپا یه مپی داریم به اسم wave که کارش ایجاد موجه، حالت های مختلفی هم داره که با تغییر حالت ها و سایز میتونید شکل موج و ارتفاع موجتون و فاصله موج ها از یکدیگه رو کنترل کنید
تو تری دی مکس موج رو معمولا از ترکیب 2 تا Noise یا 2 تا Smoke می سازن که اگر تکنیکشو بدونید میتونید تو رویت هم همینکار رو بکنید

سلام
من یه بخشی از کارمو با mass کشیدم یه بخشی رو با خود رویت بعد الان تو حالت سه بعدی کامل حجم رو نشون میده(هم mass هم بخشی که با خود رویت کشیده شده)اما وقتی دوربین میزارم تو 3d viweها بخش مس رو نشون نمیده!!!دلیلش چیه؟راهی هست؟

وقتی شما یه دوربین میذارید در واقع یه تمپلیت جدید براش ایجاد میشه، به احتمال زیاد تو این تمپلیت جدید ایجاد شده، نمایش مس خاموشه، باید تایپ کنید VG صفحه مربوط به کنترل ویزیبیلیتی صحنه باز میشه، Mass رو پیدا کنید تو اسامی اجزایی که نمایش میده و تیکش رو بزنید تا نمایش داده بشه

BIODESIGN

عضو جدید
وقتی شما یه دوربین میذارید در واقع یه تمپلیت جدید براش ایجاد میشه، به احتمال زیاد تو این تمپلیت جدید ایجاد شده، نمایش مس خاموشه، باید تایپ کنید VG صفحه مربوط به کنترل ویزیبیلیتی صحنه باز میشه، Mass رو پیدا کنید تو اسامی اجزایی که نمایش میده و تیکش رو بزنید تا نمایش داده بشه

ممنون مشکل مهمی رو حل کردین برام
یه سوال دیگه وقتی یه متریال می خوام بسازم
مثلا یه نوع grass
اول از یکی از متریالهای چمن داخلش کپی میگیرم بعد تغییراتو انجام میدوم اما بازم اون متریال چمن اصلی تغییر میکنه!!
یا اگه از رو یکی ار متریال هایی که ساختم یه کپی بگیرمو بخوام همون متریال رو با کمی تغییرات داشته باشم اصل اون متریال من هم تغییر میکنه چی کار باید کرد؟

آخرین ویرایش:

Aida.ayp

عضو جدید
من چطوری میتونم یه ساختمونی که حالت پله ایی داره تو رویت بکشم ، من رویت رو تا الان به صورت تیپ کار کردم ، الان پلانم یه جوریه که هر level یکم عقبتر از level قبلی میره ... چه کنم ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون مشکل مهمی رو حل کردین برام
یه سوال دیگه وقتی یه متریال می خوام بسازم
مثلا یه نوع grass
اول از یکی از متریالهای چمن داخلش کپی میگیرم بعد تغییراتو انجام میدوم اما بازم اون متریال چمن اصلی تغییر میکنه!!
یا اگه از رو یکی ار متریال هایی که ساختم یه کپی بگیرمو بخوام همون متریال رو با کمی تغییرات داشته باشم اصل اون متریال من هم تغییر میکنه چی کار باید کرد؟

همیشه از هر چیزی داپلیکیت بگیرید، و روی خود متریال یا فمیلی یا هر چیزی تغییرات اعمال نکنید، اگر روی داپلیکیت تغییرات اعمال کنید اون متریال اصلی بدون تغییر باقی می مونه در حالیکه متریال داپلیکیت به سلیقه شما عوض میشه

من چطوری میتونم یه ساختمونی که حالت پله ایی داره تو رویت بکشم ، من رویت رو تا الان به صورت تیپ کار کردم ، الان پلانم یه جوریه که هر level یکم عقبتر از level قبلی میره ... چه کنم ؟

همونطور که یه ساختمون تیپ رو دیواراشو میکشید و کف و سقف و .... همونطور برای طبقه ها عمل کنید، فقط طبقه به طبقه جای دیوارهای هر طبقه میره عقب تر

BIODESIGN

عضو جدید
همیشه از هر چیزی داپلیکیت بگیرید، و روی خود متریال یا فمیلی یا هر چیزی تغییرات اعمال نکنید، اگر روی داپلیکیت تغییرات اعمال کنید اون متریال اصلی بدون تغییر باقی می مونه در حالیکه متریال داپلیکیت به سلیقه شما عوض میشه
بله اما مشکل من اینه که اولا اگه از متریال defult خود رویت کپی بگیرمو روی اون کپی تغییراتی اعمال کنم اون متریال defult هم تغییر میکنه که اگه دوباره اون متریال defult رو برم همون متریالی که اول داشت رو براش انتخاب کنم درست میشه بدون اینکه به متریال کپی شده لطمه بزنه و تغییرش بده
دوما مشکل دیگه اینه که اگه از یه متریال defult کپی بگیرم و روی اون کپی تغییرات رو اعمال کنم حالا بخوام از اون متریال کپی شده دوباره کپی بگیرم و تغییرات دیگه ای بدم( به کپی دوم)
کپی اول هم همراهش تغییر میکنه و هیچ جوری هم نمیتونم کاری کنم که با تغییر کپی دوم اولی تغییر نکنه و برعکس
امیدوارم متوجه منظورم شده باشین خیلی مساله شده برام این موضوع

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بله اما مشکل من اینه که اولا اگه از متریال defult خود رویت کپی بگیرمو روی اون کپی تغییراتی اعمال کنم اون متریال defult هم تغییر میکنه که اگه دوباره اون متریال defult رو برم همون متریالی که اول داشت رو براش انتخاب کنم درست میشه بدون اینکه به متریال کپی شده لطمه بزنه و تغییرش بده
دوما مشکل دیگه اینه که اگه از یه متریال defult کپی بگیرم و روی اون کپی تغییرات رو اعمال کنم حالا بخوام از اون متریال کپی شده دوباره کپی بگیرم و تغییرات دیگه ای بدم( به کپی دوم)
کپی اول هم همراهش تغییر میکنه و هیچ جوری هم نمیتونم کاری کنم که با تغییر کپی دوم اولی تغییر نکنه و برعکس
امیدوارم متوجه منظورم شده باشین خیلی مساله شده برام این موضوع

بله متوجه شدم، بله تغییرات تو متریال روی داپلیکیت و متریال اصلی هر دو اعمال میشه
یه روش بهتر:
پایین سمت چپ متریال ادیتور یه گزینه به شکل مثبت داریم به اسم create new Material اون رو انتخاب کنید و اسم متریالتون رو بنویسید
تو پنل Appearance همون بالا سمت راست، کنار داپلیکیت، یه گزینه هست به اسم Reaplace This Aset ، اون رو انتخاب کنید و متریال اصلیی که میخواید روش تغییر ایجاد کنید رو انتخاب کنید، بعد تغییرات رو اعمال کنید، تغییرات رو متریال اصلی دیگه اثر نخواهد داشت

setareh26

عضو جدید
سلام..من یه سوال دارم ممنون میشم جوابم رو بدین .. من رویت رو نصب کردم ولی libraryها در اون همه خالیه..چرا؟؟؟

BIODESIGN

عضو جدید
بله متوجه شدم، بله تغییرات تو متریال روی داپلیکیت و متریال اصلی هر دو اعمال میشه
یه روش بهتر:
پایین سمت چپ متریال ادیتور یه گزینه به شکل مثبت داریم به اسم create new Material اون رو انتخاب کنید و اسم متریالتون رو بنویسید
تو پنل Appearance همون بالا سمت راست، کنار داپلیکیت، یه گزینه هست به اسم Reaplace This Aset ، اون رو انتخاب کنید و متریال اصلیی که میخواید روش تغییر ایجاد کنید رو انتخاب کنید، بعد تغییرات رو اعمال کنید، تغییرات رو متریال اصلی دیگه اثر نخواهد داشت
ببخشید یه جاشو متوجه نشدم الان فرض کنیم میخوام از متریال Grass که default خودشه توی material browser کپی داشته باشمو یه تغییری توش بدم
خب اول باید از اون کپی بگیرم بعد برم تو بخش material editor تغییری روش انجام بدم که خب بازم متریال دیفالتم تغییر میکنه
حتی اگه اصلا از اول تو بخش material browser همون علامت مثبت رو بزنم و یه متریال نو بسازم بعد برم تو بخش material editor مثلا grass مد نظر رو انتخاب و تغییر بدم و در واقع یه متریال جدید بسازم بازم اگه بخوام از همین متریال جدیدی که ساختم کپی داشته باشمو تغییری روش اعمال کنم متریالی که اول ساختم تغییر میکنه(یا حتی اگه بخوام متریال مشابه متریالی که ساختم داشته باشم و برم از اول اون علامت مثبتو بزنم تا همون مسیر رو برم و تغییری که میخوام رو روش اعمال کنم بازم میبینیم که متریالی که اول ساختم تغییر کرده)

oxsin

عضو جدید
سلام دوستان
من رویت 2015 رو نصب کردم و اکتیو هم شد ولی بعد از دو روز کار کردن برای ذخیره کردن همچین پیامی در تصویر زیر میده . چکار باید کرد ؟
WP_20140430_23_12_33_Pro.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من رویت 2015 رو نصب کردم و اکتیو هم شد ولی بعد از دو روز کار کردن برای ذخیره کردن همچین پیامی در تصویر زیر میده . چکار باید کرد ؟
مشاهده پیوست 206633

هیچی باید از اول نصب کنید و اکتیو کنید، باید تمهیداتی رو رو ویندوزتون اعمال کنید که هیچوقت اجازه نده رویت به اینترنت برای چک کردن لایسنس وصل بشه که باید بگردید تو اینترنت ببینید کجاها رو باید غیرفعال کنید تو قسمت استارتاپ ویندوز

oxsin

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنمایتون
مشکل جدیدی پیش امده من تازه واردم تو رویت و مستقیما رویت 2015 رو نصب کردم برای اضافه کردن طبقه دوم تو یوتیوب فیلم را دیدم ولی در 2015 اینجور بنظر نمیاد و وقتی که طبقه دوم رو در نما اضافه میکنم و وارد طبقه دوم میشم پلان طبقه اول رو در طبقه دوم میبینم و یه چیز دیگه من بخاطر اون اندازه که رویت خودکار برای طبقات میده به سمت رویت امدم ولی الان مبینم که همچین چیزی در 2015 نیست اینم عکس

عکس طبق دوم
Screenshot (1).jpg
عکس نبودن اندازه گذاری طبقات
Screenshot (2).jpg

BIODESIGN

عضو جدید
ببخشید یه جاشو متوجه نشدم الان فرض کنیم میخوام از متریال Grass که default خودشه توی material browser کپی داشته باشمو یه تغییری توش بدم
خب اول باید از اون کپی بگیرم بعد برم تو بخش material editor تغییری روش انجام بدم که خب بازم متریال دیفالتم تغییر میکنه
حتی اگه اصلا از اول تو بخش material browser همون علامت مثبت رو بزنم و یه متریال نو بسازم بعد برم تو بخش material editor مثلا grass مد نظر رو انتخاب و تغییر بدم و در واقع یه متریال جدید بسازم بازم اگه بخوام از همین متریال جدیدی که ساختم کپی داشته باشمو تغییری روش اعمال کنم متریالی که اول ساختم تغییر میکنه(یا حتی اگه بخوام متریال مشابه متریالی که ساختم داشته باشم و برم از اول اون علامت مثبتو بزنم تا همون مسیر رو برم و تغییری که میخوام رو روش اعمال کنم بازم میبینیم که متریالی که اول ساختم تغییر کرده)
راه حلی نداشت؟!؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنمایتون
مشکل جدیدی پیش امده من تازه واردم تو رویت و مستقیما رویت 2015 رو نصب کردم برای اضافه کردن طبقه دوم تو یوتیوب فیلم را دیدم ولی در 2015 اینجور بنظر نمیاد و وقتی که طبقه دوم رو در نما اضافه میکنم و وارد طبقه دوم میشم پلان طبقه اول رو در طبقه دوم میبینم و یه چیز دیگه من بخاطر اون اندازه که رویت خودکار برای طبقات میده به سمت رویت امدم ولی الان مبینم که همچین چیزی در 2015 نیست اینم عکس

عکس طبق دوم
مشاهده پیوست 206724
عکس نبودن اندازه گذاری طبقات
مشاهده پیوست 206725

یه گزینه داریم به اسم Underlay که باهاش میشه طبقات پایین یا بالای طبقه ای که توش هستیم رو ببینیم، احتمالا برای شما مشکل اینه که این گزینه فعاله و رو حالت None نیست، این رو درست کنید مشکلتون حل میشه

راه حلی نداشت؟!؟

شما امتحان نکردی یا درست متوجه نشدی حرف من رو وگرنه از همون اول مشکل حل شده بود، تصویری میذارم تا از رو تصویر جلو برید

golii

عضو جدید
سلام
2 تا سوال دارم:
1. نوار ابزارproject browser رو ندارم ... تو قسمت view>user interface هم تیکش خرده ولی نشون داده نمیشه چه کار کنم؟؟؟؟
2. با اینکه RAC ها رو نصب کردم و آدرس ها رو هم دادم ولی در و پنجره و مبلمان ها رو موقع لوود کردن نشون نمیده ؟ چرا؟
ممنون میشم پاسخ بدین

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
2 تا سوال دارم:
1. نوار ابزارproject browser رو ندارم ... تو قسمت view>user interface هم تیکش خرده ولی نشون داده نمیشه چه کار کنم؟؟؟؟
2. با اینکه RAC ها رو نصب کردم و آدرس ها رو هم دادم ولی در و پنجره و مبلمان ها رو موقع لوود کردن نشون نمیده ؟ چرا؟
ممنون میشم پاسخ بدین
من تا حالا با چنین مشکلی بر نخوردم که پروجکت بروزر رو تیکش رو بزنید و نیاد، ه بار دیگه با دقت نگاه کنید شاید تیک سیستم بروزر رو زدید نه پروجکت بروزر
اگر 2013 و 2014 اه رویتتون، دیگه RAC معنی چندانی نداره و باید RVT 201X درست باشه و همه فمیلی ها و تمپلیت ها رو داشته باشه که یا باید از اینترنت کل محتویاتش رو دانلود کنید یا موقع نصب وقتی میخواید نصب کنید به اینترنت وصل باشید تا خودش دانلود کنه و اگر مثلا سرعن اینترنتتون 512 باشه حدود 2-3 ساعت طول میکشه نصب، یه جا موقع نصب رویت گیر میکنه و شروع میکنه به دانلد و نصب فولدر RVT 201X

جای فولدر اینجاست (پروگرام دیتا یه فولدر هیدنه):
C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2014

golii

عضو جدید
من تا حالا با چنین مشکلی بر نخوردم که پروجکت بروزر رو تیکش رو بزنید و نیاد، ه بار دیگه با دقت نگاه کنید شاید تیک سیستم بروزر رو زدید نه پروجکت بروزر
اگر 2013 و 2014 اه رویتتون، دیگه RAC معنی چندانی نداره و باید RVT 201X درست باشه و همه فمیلی ها و تمپلیت ها رو داشته باشه که یا باید از اینترنت کل محتویاتش رو دانلود کنید یا موقع نصب وقتی میخواید نصب کنید به اینترنت وصل باشید تا خودش دانلود کنه و اگر مثلا سرعن اینترنتتون 512 باشه حدود 2-3 ساعت طول میکشه نصب، یه جا موقع نصب رویت گیر میکنه و شروع میکنه به دانلد و نصب فولدر RVT 201X

جای فولدر اینجاست (پروگرام دیتا یه فولدر هیدنه):
C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2014
در مورد P.B مطمئنم ... تیکش خورده ولی نیست ...
در موردRACمن برای چند تا سیستم که 2014 نصب کردم همراه با RAC ها فمیلی و تمپلیت ها رو نشون میده ولی فقط 1 سیستم هست که این مشکل رو دارم باهاش ...

mamali-architect

عضو جدید
در مورد P.B مطمئنم ... تیکش خورده ولی نیست ...
در موردRACمن برای چند تا سیستم که 2014 نصب کردم همراه با RAC ها فمیلی و تمپلیت ها رو نشون میده ولی فقط 1 سیستم هست که این مشکل رو دارم باهاش ...

سلام در مواقع شما یه عکس از صفحه رویتتون بزارین(ممکنه p.B روی properties افتاده باشه و نمیتونین ببینینش) یه بار پراپرتیس رو خاموش کنین ببینین بازم P.B رو نمیبینین؟

واسه سوال دوم هم باید واسه راهنمایی بیشتر از اون صفحه آدرس دهیتون یه عکس بزارین اینجوری قطعی نمیشه گفت مشکل از چیه

موفق باشین

oxsin

عضو جدید
دوستان تو رویت میشه نما و برش رو در یک برگ چاپ کرد یا همه را در یک برگ چاپ کرد؟

اگه هست بگید کجای برنامه هست ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان تو رویت میشه نما و برش رو در یک برگ چاپ کرد یا همه را در یک برگ چاپ کرد؟

اگه هست بگید کجای برنامه هست ؟

با استفاده از شیت می تونید هر پلان و نما و برش و .... رو که میخواید بگیرید و به روی شیت درست شده بکشید تا وارد شیت بشه .... با استفاده از ابزارای کناری آیکون شیت هم میتونید کارهای مرتبط با شیت رو کنترل کنید که نیاز به آموزش دارن، فقط بدونید با استفاده از آیکون View Port تو پنل شیت کامپوننت میتونید ویوو وارد شده به شیت رو باز کنید و تغییراتی توش اعمال کنید که یکی از این تغییرات تنظیم اندازه وییو وارد شده در شیته که با استفاده از زدن تیک Crop Region و Crop View تو پراپرتیز و تنظیمشون می شه اینکار رو کرد

oxsin

عضو جدید
سلام

چرا هروقت که فایل رو ذخیره میکنم و بعد که فایل رو باز میکنم نوشته ها و هاشور رو نمیبنم ؟