رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

fa-na

عضو جدید
سلام...خسته نباشید...
من وقتی VG رو میزنم و یکی ازLevel هام رو خاموش می کنم، بازم فعال می مونه...کلا اجازه چک کردن توی 3D به این دلیل ازم گرفته شده و همچنین چون توی هر level،level پایین رو می بینم کار برام سخت شده....
دلیل چی می تونه باشه؟...
چون خیلی تلاش کردم!راه دیگه ای برای کمک هست،جز خاموش کردنVG?

tv.kade

عضو جدید
سلام خدا قوت ... سال نو مبارک باشه...سالی پر از شادی و محبت از طرف خدا
برای ایجاد سازه کابلی
مثلا ی ستون داریم ک ی سقف (حالا هر چی) با کابل نگه دارد خب من هر کجا ک میخواست کابل قراربگیره صفحه کاری ایجاد کردم (رفرنس پلان ) حالا بعدش اسم دادم و بعدش ست کردم و غیره ...بعد ازمدل لاین استفاده کردم
اما اونطور ک باید بشه نشد یعنی نمیشه کابل ها رو با سر ستون تنظیم کرد مثلا از ی نما تظیم مکنم از نما دیگ بهم میخوره یا تو برش و تو سه بعدی همین طور (حتی وسعت دید هم تنظیم کردم )
در کل راهی داره ؟؟؟؟ ک باید داشته باشه اخه رویت هست ..
یا ی روش بهتر ازاین؟؟؟؟
ممنون یا حق

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
قبلا هم این مشکل مطرح شده
تنها راهش اینه که یا از اونهایی که لایبراری کامل رو دارن بگیرید که دسترسی اینطوری یکم سخته، یا موقع نصب اینترنتتون وصل باشه تا خودش لایبراری رو دانلود کنه، من نسخه revit (خالی، نه آرچیتکچرال یا استراکچرال یا مپ) رو دارم، با اینترنت 512 حدود 3 ساعت طول کشید تا دانلود کنه، موقع نصب تو اونجایی که تنطیمات تمپلیت ها هست که متریک باشه یا ایمپریال، زیرش میپرسه که میخواید آپ دیتشم دانلود کنید؟ باید تیک داشته باشه و به اینترنت هم وصل باشه بعد اینکه دکمه نصب رو میزنید 3-4 ساعت میکشه تا لود نصب بره که تو این حین در حال دانلود و نصب برنامه هست

حجمش حدود 700-800 مگه و تقریبا آپلودش تو سایتی برای استفاده دوستان غیرممکنه وگرنه میذاشتم دوستان استفاده کنن

تازه علاوه بر این باز باید یه سری اسکتنشن رو هم دانلود کرد براش که حدود 2-3 ماه تو اینترنت شبانه روز گشتم تا تونستم دانلودشون کنم که حدود 500 مگ هست اونها هم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه ام تو رویت تاریک شده اولش خوب بود بعد یه بار خورشید رو خاموش روشن کردم الان دیگه تاریکه یعنی متریالام رو بیشتر سیاه نشون میده راهی نداره برگرده به حالت اول؟؟

rahaaaaa

عضو جدید
سلام دوستان..من تازه میخوام رویت 2013نصب کنم...متریالای 2011رو میخونه؟؟همه چیش کامله؟؟؟

fa-na

عضو جدید
سلام...خسته نباشید...
من وقتی VG رو میزنم و یکی ازLevel هام رو خاموش می کنم، بازم فعال می مونه...کلا اجازه چک کردن توی 3D به این دلیل ازم گرفته شده و همچنین چون توی هر level،level پایین رو می بینم کار برام سخت شده....
دلیل چی می تونه باشه؟...
چون خیلی تلاش کردم!راه دیگه ای برای کمک هست،جز خاموش کردنVG?

مهندسین محترم، من هنوز نتونستم مشکلم رو رفع کنم!....

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
برای اینکه تو تری دی فقط همون طبقه موردنظر رو ببیید کافیه روی ویو کیوب راست کلیک کنید و از شاخه orient to view گزینه floor plans ، طبقه ای که میخواید نمایش داده بشه رو انتخاب کنید

qasedak_20

عضو جدید
سلام

وقتی از رویت به کد اکسپورت میکنم ضخامت همه ی خطوط یکیه!راهی نداره تو رویت ضخامتا رو بدیم تا رعایت کنه؟تو vg تو قسمت wall که چیزی نیست!

fa-na

عضو جدید
سلام

ممنونم ازmahan98 و mamali architect و ReD CoDE....
مشکل من این بود که پلان هام توی هر levelو همچنین توی 3dخاموش نمی شد...از vg قسمت Import categoriesهم رفتم ولی با اینکه تیک هر level رو برمیداشتم اما خاموش نمی شد...اما ازproperties قسمتunderlayi هر level میشد...

در کل مشکل اینجا بود که چون من پلان هام رو explodکرده بودم به model تبدیل شده بودند وباید از vg قسمت model categoriesتیک line رو بر می داشتم...

ReD CoDeمحترم امکانش هست آدرس دقیق تر بگید...چون من تازه کار هستم...ممنون

mamali-architect

عضو جدید
سلام

ممنونم ازmahan98 و mamali architect و ReD CoDE....
مشکل من این بود که پلان هام توی هر levelو همچنین توی 3dخاموش نمی شد...از vg قسمت Import categoriesهم رفتم ولی با اینکه تیک هر level رو برمیداشتم اما خاموش نمی شد...اما ازproperties قسمتunderlayi هر level میشد...

در کل مشکل اینجا بود که چون من پلان هام رو explodکرده بودم به model تبدیل شده بودند وباید از vg قسمت model categoriesتیک line رو بر می داشتم...

ReD CoDeمحترم امکانش هست آدرس دقیق تر بگید...چون من تازه کار هستم...ممنون

دوست عزیز یه سوال این پلان طبقاتی که میگین رو مگه با خود رویت نکشیدین؟یا پلان کد آوردین تو رویت مشکلتون با نمایش او پلان تو level هاست؟؟

fa-na

عضو جدید
دوست عزیز یه سوال این پلان طبقاتی که میگین رو مگه با خود رویت نکشیدین؟یا پلان کد آوردین تو رویت مشکلتون با نمایش او پلان تو level هاست؟؟

سلام...
خیر با رویت نکشیدم...از cad وارد کرده بودم...مشکلم حل شد...در کل مشکل اینجا بود که چون من پلان هام رو explodکرده بودم به model تبدیل شده بودند وباید از vg قسمت model categoriesتیک line رو بر می داشتم...

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم میشه رنگ صفحه رویت و به مشکی تغییر داد ؟

hadi1074

عضو جدید
hadi1074

hadi1074

سلام خدمت همه دوستان
راحت ترین روش رسم دیوار بیضی شکل در revit چیه؟ کلا به چند روش میشه رسمش کرد؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من cd رویت 2013 رو گرفتم. نصب کردم ولی تو قسمت فمیلی ها و بقیه جاهاش هیچی فایل آماده نداره. خالیه. مشکل از نصبمه؟

دوست خوبم جواب سوالتون تو همین تاپیک بارها داده شده
از 2012 به بعد رویت به اینصورت ارائه شده و باید موقع نصب به اینترنت وصل باشید تا نصب بشه یا از کسی که قبلا دانلود کرده بگیرید و بریزید سر جاش

1navid

عضو جدید
سلام دوستان من بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردم اومدم رویت نصب کنم حواسم نبود بدون (بدون چیز پی ان) کانکت شدم رویت نصب شد ولی بدون لایبری پاکش کردم که با چیز پی ان نصب کنم حالا دیگه به هیچ وجه نصب نمیشه این ارور رو میده هم 2013 و هم 2012

sara220_2002

عضو جدید
سلام من با نصب رویتم مشکل دارم!تورو خدا یکی کمکم کنه!
نصب نمیشه همش ارور میده!

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردم اومدم رویت نصب کنم حواسم نبود بدون (بدون چیز پی ان) کانکت شدم رویت نصب شد ولی بدون لایبری پاکش کردم که با چیز پی ان نصب کنم حالا دیگه به هیچ وجه نصب نمیشه این ارور رو میده هم 2013 و هم 2012

با نرم افزار آن اینستالر باید پاکش کنی
نرم افزارای اتوسک معمولا این مشکل رو دارند من 2-3 بار مجبور شدم در برخی موارد ویندوز عوض کنم تا بتونم نصب کنم مجدد

saro64

عضو جدید
از دوستان گرامی کسی میدونه چطوری میشه محیط آب رو مثل تصاویر پیویستی مدل کرد.این تصاویر با رویت کار شده.با تنطیمات خود متریال water نمیشه همچین چیزی رو مدل کرد.22138.jpg22071.jpg

tv.kade

عضو جدید
سلام کمک فوری .....
ی حجم با اتوکد کشیدم وقتی میارمش تو رویت اول تو محیط مس و بعد اود میکنم داخل پروژه کل حجم ی پارچه هست و نمیشه بهش دیوار سقف کف داد
explode نمیشه
دوستان راهی داره ترفندی چیزی ندارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام کمک فوری .....
ی حجم با اتوکد کشیدم وقتی میارمش تو رویت اول تو محیط مس و بعد اود میکنم داخل پروژه کل حجم ی پارچه هست و نمیشه بهش دیوار سقف کف داد
explode نمیشه
دوستان راهی داره ترفندی چیزی ندارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما اول اون حجمتو ببر تو محیط conceptual mass بعد اونحا xplode کنین،بعد از اونجا تو پروژه لود کنین

موفق باشین

tv.kade

عضو جدید
شما اول اون حجمتو ببر تو محیط conceptual mass بعد اونحا xplode کنین،بعد از اونجا تو پروژه لود کنین

موفق باشین

باسپاس

دوست عزیز من این کار انجام بازم نشد

فهمیدم باید چه کار کرد باید حجم تو اتوکد لایه بندی کنی بعد انتقال تو رویت مشکل حله..

s.tz

عضو جدید
از دوستان گرامی کسی میدونه چطوری میشه محیط آب رو مثل تصاویر پیویستی مدل کرد.این تصاویر با رویت کار شده.با تنطیمات خود متریال water نمیشه همچین چیزی رو مدل کرد.مشاهده پیوست 148351مشاهده پیوست 148352

چرا نمیشه! هردو water متریال revit ..اگه اشتباه نکنم indoor pool و tropical هستش ..اگه شما هم کف water یه متریال مثل سرامیک خوب بدید water wave رو هم زیاد کنید مثل این میشه

raha

مدیر بازنشسته
سلام.
من چند روز پیش با mass یه حجم کشیدم اما وقتی فایلش رو باز میکنم نمایشش نمیده! باید گزینه show mass روبزنم تا حجم قابل رویت بشه! این اخطار رو هم میده که به هر حال تو رندر و پرینت مشخص نخواهد شد.
الان دوباره برای استفاده از گزینه in-place mass وارنینگ میده که ممکنه همون حالت باز تکرار بشه! علتش چیه؟!

01.jpg