رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

garagashga

عضو جدید
با سلام به دوستان.
من رویت رو تازه نصب کردم . قسمت مربوط به تعریف level غیر فعال هست و نمی تونم طبقات مورد نظر رو براش تعریف کنم. لطفا راهنمایی کنید. برای شروع کار اصلا لازم هست تعداد طبقات تعریف بشه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان.
من رویت رو تازه نصب کردم . قسمت مربوط به تعریف level غیر فعال هست و نمی تونم طبقات مورد نظر رو براش تعریف کنم. لطفا راهنمایی کنید. برای شروع کار اصلا لازم هست تعداد طبقات تعریف بشه؟

برای تعریف طبقات باید تو یکی از ویوهای شرق، غرب، شمال یا جنوب باشی
برای تعریف آکس ها هم تو ویو سایت باشی بهتره

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من یه مشکل برام پیش اومده ، بعد از این که رندر کامل میشه و روی اکسپرت، کلیک میکنم آدرس میدم و save رو میزنم اصلا رویت خم به ابرو نمیاره و هیچی رو save نمیکنه. این مشکلیه که از دیروز برام ایجاد شده و شدیدا عصبیم میکنه چون باید کارمو تحویل بدم
اگه کسی همچین تجربه ای داشته لطفا راهنماییم کنه.ممنون...

واسه منم همچین مشکلی پیش اومد..هیچ جوری سیو نمیکرد..به استادم زنگیدم گفت مشکل از کرکته..من رویتمو بستم و باز کردم درست شد!!!

seren

عضو جدید
واسه منم همچین مشکلی پیش اومد..هیچ جوری سیو نمیکرد..به استادم زنگیدم گفت مشکل از کرکته..من رویتمو بستم و باز کردم درست شد!!!

ولی مشکل از کرک نیست چون من مطمئنم که کرک کردم و 1 ساله که دارم ازش استفاده میکنم همچین مشکلی هم نداشتم، فکر کنم اگه رندر حجمش زیاد باشه اینجوری میشه و یهو قاطی میکنه !!!
خوب آخه اگه ببندی و باز کنی رندر هم میپره :crying2:

garagashga

عضو جدید
ممنون

ممنون

برای تعریف طبقات باید تو یکی از ویوهای شرق، غرب، شمال یا جنوب باشی
برای تعریف آکس ها هم تو ویو سایت باشی بهتره

از راهنماییت بسیار ممنونم ولی مقتی که پروجکت جدید باز می کنم تو قسمت پروجکت براوزر بجز floor plan و ceiling plan به ویو های دیگه دسترسی نمیده یعنی چیز دیگه ای وجود نداره . رویت 2013 نصب کردم. روش کارش فرق داره؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی مشکل از کرک نیست چون من مطمئنم که کرک کردم و 1 ساله که دارم ازش استفاده میکنم همچین مشکلی هم نداشتم، فکر کنم اگه رندر حجمش زیاد باشه اینجوری میشه و یهو قاطی میکنه !!!
خوب آخه اگه ببندی و باز کنی رندر هم میپره :crying2:

اوهوم نمیدونم مشکلش کجاس ..ییهو عشقش میکشه سیو نکنه:دی....اما مال منم مشکل کرک نی..شاید بد نصب شده..نمیدونم والا

eamiri

عضو جدید
سلام ،
ببخشید من تازه وازدم و برام یه سوال فوری پیش اومده . اگر جواب اون قبلا مطرح شده لطفا لینکش رو بهم بدید اگر هم نه اگر کسی میتونه جواب سوال منو بده . چطوری میشه به کمک فایل سیاه سفید Jpeg در Revit توپوگرافی ترسیم کرد ؟

tara_baran

عضو جدید
سلام دوستان من به چند تا مشکل بر خوردم ممنون می شم اگه کمک کنین موقع درست کردن سقف با ابزار roofنمی دونم چرا سقفم رو زمین درست می شه بعدش با move باید با کلی مشقت بیارمش رو دیوار می شه کمکم کنین:cry:

tara_baran

عضو جدید
یه مشکل بزرگتر که دارم اینه که تو کتاب گفته در استفاده از متریال های مثلا مبلمان باید از این راه برم R /new/family ولی وقتی از این راه می رم تو فمیلیمد با این که برنامه دارم ولی هیچی دیده نمی شه تا باز کنم می پوشه هام خالیه با این که کلب متریال دارم جدا بازشون می کنه ولی از این راه نه برای همین من نمی تونم ازشون استفاده کنم تو کاری که کشیدم می شه خواهشا کمکم کنین:confused:

tara_baran

عضو جدید
وقتی دارم level درست می کنم و روی level کلیک می کنم فاصله رو می خواد براش مشخص کنم می شه بگین چطوریه چیکار کنم

tara_baran

عضو جدید
تو مشخص کردنه متریالام به مشکل بر می خورم وقتی متریال یه دیوار رو مشخص می کنم همه ی دیوارام همون طوری می شن تازه وقتیدیوار متریالش درست می شه می رم سراغ کف و سقف ولی هر کدومو که تغییر می دم همه ی دیوارام همون می شن می شه داهنماییم کنین واقعا به مشکلات جدی بر خودم ممنون می شم از هر کدوم از دوستان که کمک کنن مرسی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من به چند تا مشکل بر خوردم ممنون می شم اگه کمک کنین موقع درست کردن سقف با ابزار roofنمی دونم چرا سقفم رو زمین درست می شه بعدش با move باید با کلی مشقت بیارمش رو دیوار می شه کمکم کنین:cry:

تو قسمت سمت چپ باید لول رو انتخاب کنی مثلا بیس لول رو بذاری رو لولی که میخوای ایجاد شه، تاپ آفست هم فاصله بالاتر یا پایین تر بودنش از لول موردنظره

یه مشکل بزرگتر که دارم اینه که تو کتاب گفته در استفاده از متریال های مثلا مبلمان باید از این راه برم R /new/family ولی وقتی از این راه می رم تو فمیلیمد با این که برنامه دارم ولی هیچی دیده نمی شه تا باز کنم می پوشه هام خالیه با این که کلب متریال دارم جدا بازشون می کنه ولی از این راه نه برای همین من نمی تونم ازشون استفاده کنم تو کاری که کشیدم می شه خواهشا کمکم کنین:confused:

اگر پوشه هات خالیه وقتی که فامیلی رو میزنی یعنی نرم افزارت مشکل داره و باید یا دوباره نصبش کنی یا یه دی وی دی دیگه از یه شرکت دیگه بخری چون دی وی دی نرم افزارت مشکل داره

وقتی دارم level درست می کنم و روی level کلیک می کنم فاصله رو می خواد براش مشخص کنم می شه بگین چطوریه چیکار کنم

برای ایجاد لول برو تو یکی از نماهای (مثلا شمال) بعد دو گزینه داره، یکی خط مشکیه علامتش که یه لول رو میکشی و بعدش وقتی رو لول جدید که انتخاب کردی کلیک کنی فاصله اش از طبقات رو نشون میده و میتونی رو عدد فاصله از طبقات کلیک کنی و فاصله درست و مناسب رو بدی
یکی هم علامت خط سبزرنگه که تو آفست فاصله رو انتخاب میکنی و بعد وقتی رو خط طبقه پایین تر نزدیک میکنی موس رو یه خط چین ظاهر میشه که نشون میده لول موردنظرت تو اون خط تراز ایجاد خواهد شد و بعد کلیک میکنی ایجاد میشه
تو مشخص کردنه متریالام به مشکل بر می خورم وقتی متریال یه دیوار رو مشخص می کنم همه ی دیوارام همون طوری می شن تازه وقتیدیوار متریالش درست می شه می رم سراغ کف و سقف ولی هر کدومو که تغییر می دم همه ی دیوارام همون می شن می شه داهنماییم کنین واقعا به مشکلات جدی بر خودم ممنون می شم از هر کدوم از دوستان که کمک کنن مرسی

هروقت خواستی متریال جدیدی جدای متریال های دیگه بدی یا یکی از دیوار ها یا سقف ها یا کف ها یا فامیلی هات متفائت باشه با بقیه باید تو ادیت تایپ روی گزینه دوپلیکیت کلیک کنی و رو اون تنظیمات رو انجام بدی
وقتی دوپلیکیت میگیری فقط رو اون شی موردنظر اعمال میشه و اگر اینکار رو نکنی همه اشیای موردنظر همگی تغییر خواهند کرد

tara_baran

عضو جدید
تو قسمت سمت چپ باید لول رو انتخاب کنی مثلا بیس لول رو بذاری رو لولی که میخوای ایجاد شه، تاپ آفست هم فاصله بالاتر یا پایین تر بودنش از لول موردنظره

اگر پوشه هات خالیه وقتی که فامیلی رو میزنی یعنی نرم افزارت مشکل داره و باید یا دوباره نصبش کنی یا یه دی وی دی دیگه از یه شرکت دیگه بخری چون دی وی دی نرم افزارت مشکل داره

برای ایجاد لول برو تو یکی از نماهای (مثلا شمال) بعد دو گزینه داره، یکی خط مشکیه علامتش که یه لول رو میکشی و بعدش وقتی رو لول جدید که انتخاب کردی کلیک کنی فاصله اش از طبقات رو نشون میده و میتونی رو عدد فاصله از طبقات کلیک کنی و فاصله درست و مناسب رو بدی
یکی هم علامت خط سبزرنگه که تو آفست فاصله رو انتخاب میکنی و بعد وقتی رو خط طبقه پایین تر نزدیک میکنی موس رو یه خط چین ظاهر میشه که نشون میده لول موردنظرت تو اون خط تراز ایجاد خواهد شد و بعد کلیک میکنی ایجاد میشه

هروقت خواستی متریال جدیدی جدای متریال های دیگه بدی یا یکی از دیوار ها یا سقف ها یا کف ها یا فامیلی هات متفائت باشه با بقیه باید تو ادیت تایپ روی گزینه دوپلیکیت کلیک کنی و رو اون تنظیمات رو انجام بدی
وقتی دوپلیکیت میگیری فقط رو اون شی موردنظر اعمال میشه و اگر اینکار رو نکنی همه اشیای موردنظر همگی تغییر خواهند کرد
دوپلیکیت کجاست دوست عزیز؟؟؟؟ببخشید

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
دوپلیکیت کجاست دوست عزیز؟؟؟؟ببخشید

بعد از انتخاب دیوار سقف از منوی home؛ یا انتخاب متریال تو قسمت properties یک سری کادر باز میشه همونطوری که تو عکس میبینید اولین گزینه edyt type هست وفتی روش کلیک کنید پنجره یی واستون باز میشه که دوپلیکیت رو توش میبینید.
از این قسمت باید اسم جدید تعریف کنید.

tara_baran

عضو جدید
نرم افزار رویتم تگه مشکل داشته باشه از کجا بگیرم که حتما درست باشه من چند بار گرفتم گفتن اشکال داره میشه حتما کمکم کنین تا بدونم از کجا باید بگیرم خواهشا

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نرم افزار رویتم تگه مشکل داشته باشه از کجا بگیرم که حتما درست باشه من چند بار گرفتم گفتن اشکال داره میشه حتما کمکم کنین تا بدونم از کجا باید بگیرم خواهشا

من رویت 2013 گرفتم برای شرکت زیتون بود هیچ مشکلیم نداره
اما شرکت JB رو خیلی تعریف میکنن، 5 تومنه
خواستی بخری حواست باشه رویت بخری نه رویت آرچیتکتور

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی اطلاعاتی از موتور رندر منتال ری و کاربردش در رویت نداره.
کسی نمیدونه چطور باید از این موتور در فضای رویت استفاده کرد.
یا اینکه فقط میشه تو فضای مکس استفاده کرد؟
لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره درمیون بزاره.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من رویت 2013 گرفتم برای شرکت زیتون بود هیچ مشکلیم نداره
اما شرکت JB رو خیلی تعریف میکنن، 5 تومنه
خواستی بخری حواست باشه رویت بخری نه رویت آرچیتکتور

امروز تازه وقت کردم رویت 2013 رو چک کنم و دیدم این هم RAC و تمپلیت نداره
از 2011 به بعد شرکت اتودسک اینها رو جدا و بعد از رجیستر کردن در اختیار کاربراش میذاره
نمیدونم شرکتی هست که فامیلی ها و تمپلیت ها رو هم تو دی وی دی نرم افزارشون قرار داده باشه؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از 2011 به بعد شرکت اتودسک اینها رو جدا و بعد از رجیستر کردن در اختیار کاربراش میذاره
نمیدونم شرکتی هست که فامیلی ها و تمپلیت ها رو هم تو دی وی دی نرم افزارشون قرار داده باشه؟
اره ماله منم نداشت
میترسم تا سال بعد مترایلارو هم برداره از توش
حالا حالاها هم طول میکشه تا رویتو مثله کد و مکس براش فایل جانبی بزارن
من الان برا 2013 از فمیلی های 2011 و استفاده میکنم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اره ماله منم نداشت
میترسم تا سال بعد مترایلارو هم برداره از توش
حالا حالاها هم طول میکشه تا رویتو مثله کد و مکس براش فایل جانبی بزارن
من الان برا 2013 از فمیلی های 2011 و استفاده میکنم

کار خوبیه اما سرعت 2013 رو میاره پایین
باید از سایت اتودسک دانلود کرد

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
منظورت همون revitcity هست یا منظورت فمیلی های اورجیناله؟

علاوه بر رویت سی تی دو سه تا سایت مرجع هستن که توسط خود اتودسک حمایت میشن اما چون ما تحریم هستیم به ما اجازه دسترسی نمیدن مگر با شیلتر شکن وارد سایتشون بشیم
مثل اتودسک 360
یا Seek.autodesk.com
و ....

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاوه بر رویت سی تی دو سه تا سایت مرجع هستن که توسط خود اتودسک حمایت میشن اما چون ما تحریم هستیم به ما اجازه دسترسی نمیدن مگر با شیلتر شکن وارد سایتشون بشیم
مثل اتودسک 360
یا Seek.autodesk.com
و ....

حالا دانلودش رایگانه یا نه.
اخه این 2013 بدجوری حالمو گرفته.
انگار متریالاش هم از 2011 کمتره.
این سیستم جدید متریال تو بخش منیج هم یکم رو اعصابه.
تو 2011 انواع دیوارای چند لایه به صورت پیشفرض وجود داشت ولی تو این یکی فقط سه نوع دیوار هست. این دیوارارو از کجا باید بیاریم؟
یه چیزه دیگه.
تو 2013 پنجره ها و کف ها و خیلی چیزای دیگه رو به صورت سایه از پشت دیوار ها میشه دید. نمیشه کاری کرد که دیده نشن. اصن پرسپکتیو کارو خراب میکنن.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
حالا دانلودش رایگانه یا نه.
اخه این 2013 بدجوری حالمو گرفته.
انگار متریالاش هم از 2011 کمتره.
این سیستم جدید متریال تو بخش منیج هم یکم رو اعصابه.
تو 2011 انواع دیوارای چند لایه به صورت پیشفرض وجود داشت ولی تو این یکی فقط سه نوع دیوار هست. این دیوارارو از کجا باید بیاریم؟
یه چیزه دیگه.
تو 2013 پنجره ها و کف ها و خیلی چیزای دیگه رو به صورت سایه از پشت دیوار ها میشه دید. نمیشه کاری کرد که دیده نشن. اصن پرسپکتیو کارو خراب میکنن.

us metric را از سایت زیر مبتونی دانلود کنی:

http://www.avaxhome.ws/software/US_Metric_Content_for_Autodesk_Revit_2013.html
http://letitbit.net/download/70787.702de268bc90bb8b187a2fd33786/umcfadr13.rar.html
http://uploaded.to/file/qy7gy5ee/umcfadr13.rar
http://www.rapidgator.net/file/3106727/umcfadr13.rar.html
وقتی درگ میکنی دیوار یا هرچیزی رو دیده میشه پشتش در غیراینصورت مشکلی نداره
تو 2013 پردازش ویووها واقعا خوب و سریع شده اما سیستم متریالش یکم کند شده
متریال هاش کم نیست فقط مدلش عوض شده، تو 2011 ریپلیس رو میزدیم سریع متریالای مشابه باز میشد و یکی رو انتخا میکردیم اما اینجا باید اول یه نیو دیفالت متریال بسازی و بعد بری تو پنجره دومی که باز میکنی یعنی متریال اَسِِِت ادیتور و اونجا متریالتو انتخاب کنی که میشینه رو همون نیو دیفالت متریالت و بعد انتخاب میکنی و پنجره رو میبندی

مشکل من از اول با رویت این بوده که کارت گرافیکیمو نمیشناسه و برا همین تو رندرش هم دیرتر و با کیفیت بدتری رندر میگیره
کارت گرافیکیم ATI Radeon HD 5650 اه و متاسفانه اتودسک بیشتر کارتای گرافیکی سری موبایل رو که برای لپ تاپ هاست رو پشتیبانی نمیکنه

MARY TANHA

عضو جدید

من رويت 3013 را تهيه كردم.همون شركت ي دي وي دي ارايه داده بود به نام:
revit Extentions for Autodesk Revit 2013
كه ذر ي فايلش متريال لايبري و در ي فايل ديگه اكستنشن داره برا نصب.
اما اون فايل اكستنشنش ارور ميده و نصب نميشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من رويت 3013 را تهيه كردم.همون شركت ي دي وي دي ارايه داده بود به نام:
revit Extentions for Autodesk Revit 2013
كه ذر ي فايلش متريال لايبري و در ي فايل ديگه اكستنشن داره برا نصب.
اما اون فايل اكستنشنش ارور ميده و نصب نميشه

متاسفانه همه اشون همینطوری هستن باید دانلود کنی و نصب کنی اکستنشن ها رو یا از کسی که دانلود کرده بگیری

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به یه کشف جدیدی رسیدم
بود که میگفتم تو 2013 خبری از دیوارای چند لایه نیست.
اقا اگه یکی از پروژه های رویت 2011 رو تو 2013 لود کنید تمام اون دیوارا تو لیست قرار میگیرن
خیلی خوبه
:thumbsup2:

گسترش معماری

عضو جدید
کسی میدونه چطور میشه از سایت seek.autodesk.com فمیلی دانلود کرد؟
من حتی اکانت هم ایجاد کردم ولی قسمت دانلود رو پیدا نکردم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کسی میدونه چطور میشه از سایت seek.autodesk.com فمیلی دانلود کرد؟
من حتی اکانت هم ایجاد کردم ولی قسمت دانلود رو پیدا نکردم

چون ایران تحریمه، شرکت اتودسک به کاربرای ایران خدمات نمیده
باید با شیلتر شکن وارد شی که فکر کنن ایرانی نیستی
این سایت یه سایت مرجعه برای دانلود فامیلی های رویت و آبجکت های نرم افزارای دیگه
برای آموزش هم بهترین سایت از نظر من http://wikihelp.autodesk.com/ هست
میتونید به این دو سایت هم سر بزنید:
http://bimcurriculum.autodesk.com/
http://students.autodesk.com/?nd=learning_center

علاوه بر revitcity.com یه سایت پیدا کردم خیلی خیلی برام جالب بود، نمیدونم کیا این سایت رو دیدن:
http://www.revitwatch.com/