رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

z_r

عضو جدید
دوستان واسه اندازه گذاری و لجند شماره ها و تکست اندازش چطور بزرگ میشه؟

mahans

عضو جدید
سلام دوستان خوبم ، من یه پله دارم می خوام با رویت بکشم هر کاری میکنم نمی تونم ممنون میشم یکی کمک کنه :(
عکس پله رو گذاشتم
سبز : مسیر رفت پاگرد
قرمز: مسیر برگشت به طبقه بالا

خب یکی کمک کنه دیگه :((((

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

سلام...دوست من این کار خیلی ساده استفقط یه کم دقت کن.با این روش میتونی انواع پله چند طرفه رو بزنی.....برای این کار بهتر دیدم یه فیلم بگبرم و برات بفرستم تا بهتر متوجه بشی....اگه متوجه نشدی یا بازم مشکل داشتی در خدمتم....

پله ای که خواستی

فیلم نحوه ساخت

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام...دوست من این کار خیلی ساده استفقط یه کم دقت کن.با این روش میتونی انواع پله چند طرفه رو بزنی.....برای این کار بهتر دیدم یه فیلم بگبرم و برات بفرستم تا بهتر متوجه بشی....اگه متوجه نشدی یا بازم مشکل داشتی در خدمتم....

پله ای که خواستی

فیلم نحوه ساخت

واقعا ممنون دوست خوبم ، زحمت کشیدی وقت گذاشتی ، خجالت دادی
ببخشید دیگه من مبتدی هستم ، اصلا فکر نمیکردم میتونم یه طرف دیگش رو آفست کنم فکر میکردم باید یکجا بسازم
بازم سپاسگذارم مشکلم حل شد :smile: ;)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان اکثر مشکلاتی که این روزا میبینم مربوط میشه به عدم اشرافتون به نرم افزار
توصیه میکنم قبل از کار با نرم افزاری اول یادش بگیرید
برای شروع جزوه های آقای آریانی خوبه؛ از اینترنت میتونید دانلود کنید (8 تا پی دی افه)

mahdirezaiyan

عضو جدید
دوستان اکثر مشکلاتی که این روزا میبینم مربوط میشه به عدم اشرافتون به نرم افزار
توصیه میکنم قبل از کار با نرم افزاری اول یادش بگیرید
برای شروع جزوه های آقای آریانی خوبه؛ از اینترنت میتونید دانلود کنید (8 تا پی دی افه)

سلام دوستان
8 قسمت فيلم آموزش رويت كه آماده كردم رو در اختيار سايت Mostafa3d.com قرار دادم و فكر كنم استارت خوبي براي شروع نرم افزار رويت براي شما دوستان باشه

موفق باشيد
رضائيان

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام دوستان
8 قسمت فيلم آموزش رويت كه آماده كردم رو در اختيار سايت Mostafa3d.com قرار دادم و فكر كنم استارت خوبي براي شروع نرم افزار رويت براي شما دوستان باشه

موفق باشيد
رضائيان

من فیلم های شما رو دانلود کردم همه، و اکثرشون رو نگاه کردم ، واقعا دستتون درد نکنه و خدا قوت ، انصافا عالی بود بنده به نوبه ی سپاسگذارم از زحماتتون مهندس رضاییان عزیز

یک سوال ، توی یک سایت شیبدار که ایجاد کردیم می تونیم پله بزاریم توی خود رویت ؟ یعنی پله ی محوطه ، در واقع با رویت میشه سایت سازی کامل رو انجام داد؟

ای کاش اگه وقت کردین از سایت سازی هم یک فیلم کامل تر بزارین
بسیار ممنونم

mahdirezaiyan

عضو جدید

من فیلم های شما رو دانلود کردم همه، و اکثرشون رو نگاه کردم ، واقعا دستتون درد نکنه و خدا قوت ، انصافا عالی بود بنده به نوبه ی سپاسگذارم از زحماتتون مهندس رضاییان عزیز

یک سوال ، توی یک سایت شیبدار که ایجاد کردیم می تونیم پله بزاریم توی خود رویت ؟ یعنی پله ی محوطه ، در واقع با رویت میشه سایت سازی کامل رو انجام داد؟

بسیار ممنونم

با سلام
ممنون از لطف شما
اصولا پله در هر جايي كه اجرا ميشه قانون خودش رو داره البته ميشه كف پله هايي بزرگتر و متناسب باشيب مربوطه ايجاد كرد والبته رويت سايت سازي رو خوب انجام ميده ولي يه مقدار توي لند اسكيپ و فضاي سبز و اين جور كارها خيلي خوب عمل نكرده و كار زنده و خوبي نشون نميده و اكثر وقتها كار رو به مكس يا نرم افزار هاي ديگه اكسپورت ميكنن با پسوند FBX بعد اونجا روي مدل و سايتش كار ميكنند و رندرينگ نهايي
موفق باشيد

mahans

عضو جدید

بسیار ممنونم

در جواب سوالتون باید بگم بله میشه....خیلی هم ساده است.اگه مهندس وقت کنن و رار بده ممنون میشم.اگه هم وقت نکردین من خودم فیلمی میگیرم و قرار میدم...

mahdirezaiyan

عضو جدید
در جواب سوالتون باید بگم بله میشه....خیلی هم ساده است.اگه مهندس وقت کنن و رار بده ممنون میشم.اگه هم وقت نکردین من خودم فیلمی میگیرم و قرار میدم...

ممنون از شما
از تب Massing & Site و قسمت Building Pad ميتوانيد اطراف پله ترسيم شده رو در روي سايت شيبدار مشخص كنيد و اون سايت در محل پله مورد نظر سوراخ ميشه و پله در داخل سايت مينشينه
البته روشهاي ديگري هم هست
موفق باشيد

z_r

عضو جدید
دوستاننننن کمک.خیلی وقتم کمه..من این گنبدو با مس ساختم و اونجا قسمت متریال بهش شیشه دادم و بعد با دیواید سورفیس این پترنو دادم..حالا خیلی مصنوعیه..میخوام به پترنش متریال بدم چطوری اینکارو کنم؟مثلا متریال مس بدم..تو قسمت مس متریالاش خیلی محدودو کم بودو به پترن به تنهایی وارد نمیشدSnap14.jpg

metalika777_h_g

عضو جدید

ممنون از شما
از تب Massing & Site و قسمت Building Pad ميتوانيد اطراف پله ترسيم شده رو در روي سايت شيبدار مشخص كنيد و اون سايت در محل پله مورد نظر سوراخ ميشه و پله در داخل سايت مينشينه
البته روشهاي ديگري هم هست
موفق باشيد

ممنون از راهنمایی شما اساتید گرامی ، ولی من نتونستم پله رو ایجاد کنم ، در واقع وقتی میخوام که پله ایجاد کنم اجازه نمیده روی سایت ایجاد کنم و میگه که باید به یکی از لیول های پلانم برم ، من میخوام مثلا از اون پلای های بزرگ توی پارک و ... ایجاد کنم موفق نشدم

ممنون میشم یکم راهنمایی کنین :(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستاننننن کمک.خیلی وقتم کمه..من این گنبدو با مس ساختم و اونجا قسمت متریال بهش شیشه دادم و بعد با دیواید سورفیس این پترنو دادم..حالا خیلی مصنوعیه..میخوام به پترنش متریال بدم چطوری اینکارو کنم؟مثلا متریال مس بدم..تو قسمت مس متریالاش خیلی محدودو کم بودو به پترن به تنهایی وارد نمیشدمشاهده پیوست 186013

یه سوال؟ شما میخوای یه گنبد شیشه ای مربع یا لوزی شکل ایجاد کنی که یکی در میون شیشه ای و مثلا فلزی باشن و هر کدوم بتونن متریال بگیرن؟

artist92

عضو جدید
دوستان آیا در رویت میشه قایل و archive کرد ؟ توی تری دی مکس میشه این کارو کرد .ممنون میشم راهنماییم کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان آیا در رویت میشه قایل و archive کرد ؟ توی تری دی مکس میشه این کارو کرد .ممنون میشم راهنماییم کنید

رویت مثل تری دی مکس نیست، دلیل حجیم بودن فایلای رویت هم برا همینه، چون تمام متریالا، و فمیلی هایی که استفاده میشه رو تو خود فایلی که سیو میکنید ذخیره میکنه، هر جا باز کنید فایلتون رو اون متریالا و فمیلی هایی که داشتید رو نشون میده

سلام دوستان
چگونه در ریویت فواره آب میسازند؟

حوضشو که راحت میشه ساخت، اگر منظورتون خود فواره آب هست و شبیه سازی آب نمیشه یا خیلی سخته، باید تو مکس بسازید یا تو کد سه بعدی و فقط داخل رویت بیاریدش و ازش استفاده کنید

رویت کار مشخصی داره، رویت تری دی مکس نیست، رویت برای فاز 2 سه بعدی و برای پروژه های اجراییه، برای گرافیک دیزاین باید از مکس استفاده کرد، کافیه فایل رویتی که ساختیدو ببرید تو مکس و المانای دیگه ای رو که برا پرزانته نیاز دارید و اضافه کنید و رندر بگیرید

artist92

عضو جدید
رویت مثل تری دی مکس نیست، دلیل حجیم بودن فایلای رویت هم برا همینه، چون تمام متریالا، و فمیلی هایی که استفاده میشه رو تو خود فایلی که سیو میکنید ذخیره میکنه، هر جا باز کنید فایلتون رو اون متریالا و فمیلی هایی که داشتید رو نشون میده
مرسی دوست عزیز ، یه سوال دیگه ، یعنی اگر من توی کارم یه متریال جدید با پترن جدید ساخته باشم ، توی یه کامپیوتر دیگه باز کنم متریال و میخونه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز ، یه سوال دیگه ، یعنی اگر من توی کارم یه متریال جدید با پترن جدید ساخته باشم ، توی یه کامپیوتر دیگه باز کنم متریال و میخونه؟

بله، من که تاحالا به مشکلی بر نخوردم و خونده، باز این موضوع رو پیگیر میشم، تاحالا برام همچین مسئله ای پیش نیومده، باید بگردم تو اینترنت ببینم چجوریه جریان این رویت

mahya_s

عضو جدید
سلام من میخوام نور داخلی تو کارم تعریف کنم.بهم گفتن واسه گذاشتن نور سقفی باید از سقف کاذب استفاده کنم.اما بازم نشد.میشه راهنماییم کنید؟

artist92

عضو جدید

artist92

عضو جدید
سلام من میخوام نور داخلی تو کارم تعریف کنم.بهم گفتن واسه گذاشتن نور سقفی باید از سقف کاذب استفاده کنم.اما بازم نشد.میشه راهنماییم کنید؟
سلام
نورهایی که پسوند ceiling دارن فقط روی سقف کاذب قرار میگیرن. شما وقتی سقف کاذب و کشیدید ایزولیتش کنید و روش ceiling light بزارید امیدوارم تونسنه باشم کمک کنم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
نورهایی که پسوند ceiling دارن فقط روی سقف کاذب قرار میگیرن. شما وقتی سقف کاذب و کشیدید ایزولیتش کنید و روش ceiling light بزارید امیدوارم تونسنه باشم کمک کنم

منظورشون اینه، یه سطح کوچیک درست جایی که میخواید چراغتون رو قرار بدید درست زیر سقف ایجاد کنید و بعد از قرار دادن چراغتون اون سقف کاذب رو هیدن کنید

A.N.M

عضو جدید
سلام
چطوری میتونم depth render تو رویت بگیرم؟
ممنون میشم کمک کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
چطوری میتونم depth render تو رویت بگیرم؟
ممنون میشم کمک کنید

منظورتون post production اه؟ بلور و زی دپس و ....؟
فکر کنم چنین افکتایی رو نداره، اگر منتال ری تو مکس این افکت ها رو داشته باشه، پس باید رویتم داشته باشه

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام..:gol:
دوستان چجوری میشه یه همچین پنجره هایی(با فرم های پیچیده تر از دایره) رو روی دیوار منحنی ایجاد کرد..؟
1303396669-nursery-velezrubio-15-jesusgranada-528x359.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان چجوری میشه یه همچین پنجره هایی(با فرم های پیچیده تر از دایره) رو روی دیوار منحنی ایجاد کرد..؟
مشاهده پیوست 187205

این کجاش پیچیده تر از دایره است؟ کافیه از اینترنت یه همچین پنجره ای بگیری یا اگر بلدی تو فمیلی بسازی و اگر پارامتریک باشه میتونی تو ارتفاعای مختلف و با اندازه های مختلف قرارشون بدی
اما بهترین نرم افزار برای ساخت مس پیچیده پارامتریک، راینو و گرس هاپره و بعد میتشه تو رویت واردشون کرد و تغییرات و تنظیمات خاص داد

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کجاش پیچیده تر از دایره است؟ کافیه از اینترنت یه همچین پنجره ای بگیری یا اگر بلدی تو فمیلی بسازی و اگر پارامتریک باشه میتونی تو ارتفاعای مختلف و با اندازه های مختلف قرارشون بدی
اما بهترین نرم افزار برای ساخت مس پیچیده پارامتریک، راینو و گرس هاپره و بعد میتشه تو رویت واردشون کرد و تغییرات و تنظیمات خاص داد

نه این پیچیده نیس..این دایرس میگم پیچیده تر از این..توی رویت بخوام بسازم..
درواقع میخوام روی دیوار منحنی بازشوی غیر از مستطیل ایجاد کنم

mamali-architect

عضو جدید
نه این پیچیده نیس..این دایرس میگم پیچیده تر از این..توی رویت بخوام بسازم..
درواقع میخوام روی دیوار منحنی بازشوی غیر از مستطیل ایجاد کنم

شما کافیه جای پنجرتو سوراخ کنی با mass in in place یه سطح واسه جای پنجره بکشی،بعد به اون سطح curtain system بدی

حالا هر مدل دیگه هم بخوای همین مدلیه روش حالا ممکنه یکی curtain system نده بجاش با همون mass in place بیاد شیشه و پروفیل هارو مدل کنه

jhangard

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 187205
راه حل ساده و اصولی که براش هست بوسیله فمیلی دیوار، in place برای دیوار میشه وید ساخت و ازش کات کرد.
http://www.revitcity.com/forums.php?...hread_id=31766
واضحه اگه ویدها خیلی زیادن و در یک پترن تکرار پذیره میتونید چندتا فمیلی وید دیوار بسازید و لود کنید تو پروژه و array کنید. از ref.Plane هم میتونید کمک بگیرید.

آخرین ویرایش: