رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mamali-architect

عضو جدید
فک کنم رویت یه مشکل اساسی داره چون من هر کاری کردم به جواب نرسیدم
وقتی یه دیوار پخ رو میخوای اندازه گیری کنه اصلا اندازه ای نمیتونه بده ! اگه اون دیوار پخ در و پنجره داشته باشه جاهایی که در و پنجره داره رو نشون میده ولی بقیه قسمتها که دیوار باشه رو نشون نمیده
دوستان هم این مشکلو دارن یا نه؟

سلام دوست عزیز

نه نمیشه داد،من خودم 2تا detail line کوچیک میکشم عمود به دیوارم بعد از اونا اندازه میزارم

موفق باشی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها! من تازه رویت رو شروع کردم! این جور که از تاپیک آموزش رویت دستم اومد؛ اصولا این نرم افزار واسه وقتی خوبه که همه چی رو طراحی کرده باشیم و اتودهای پلان و نما و مقطع رو با دست ترسیم کرده باشیم و توو رویت فقط بسازیمش و نقشه ها و رندرهارو ازش بگیریم! یعنی نمیشه مث اسکچ باهاش رفتار کرد و توش اتود حجمی زد! این نتیجه گیری من درسته آیا؟

tv.kade

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام چه طوری میشه به پلان در رویت حجم داد البته من با [/FONT]​
[FONT=&quot] ترسیم کردم یعنیفقط محدوده مشخص کردم ممنون [/FONT]line[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام چه طوری میشه به پلان در رویت حجم داد البته من با
ترسیم کردم یعنیفقط محدوده مشخص کردم ممنون line​

منظور از حجم رو متوجه نمیشم
اگر منظور اینکه که مثل تری دی مکس پلان دو خطه رو با اکسترود تبدیل به سه بعدی کنی اینطوری نیست
اما یه قسمت داره رویت به اسم مس که میتونی تو اون قسمت سریع حجم کلی ساختمون رو بسازی و دیوارهای خارجی حجم و طبقات رو باهاش ایجاد کنی

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چه طوری میشه به پلان در رویت حجم داد البته من با
ترسیم کردم یعنیفقط محدوده مشخص کردم ممنون line​

اول wall رو انتخاب میکنی و بعد دستور pick line رو میزنی (اگه پلانت آماده باشه ها یعنی دو خطی که از کد میاری ) با همین دستور میتونی سریع دیوارا رو رو خط ها بچینی اگه پلانت چزییات نداره بهتره همونجور که red code گفت
با مس سریع حجم کلی ساختمون رو بسازی و دیوارهای خارجی حجم و طبقات رو باهاش ایجاد کنی و بعدش دیوارای داخلی و جزئیات دیگه رو اضافه کنی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها! من تازه رویت رو شروع کردم! این جور که از تاپیک آموزش رویت دستم اومد؛ اصولا این نرم افزار واسه وقتی خوبه که همه چی رو طراحی کرده باشیم و اتودهای پلان و نما و مقطع رو با دست ترسیم کرده باشیم و توو رویت فقط بسازیمش و نقشه ها و رندرهارو ازش بگیریم! یعنی نمیشه مث اسکچ باهاش رفتار کرد و توش اتود حجمی زد! این نتیجه گیری من درسته آیا؟

یکی جواب مارو بده بی زحمت!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یکی جواب مارو بده بی زحمت!

سلام پری خانوم
این تصور غلط رو نمیدونم کی تو ذهنت انداخته؟
نرم افزار رویت یه نرم افزار تعاملیه، کاملا میشه توش همه چی رو حتی بعد از طراحی به راحتی عوض کرد
نرم افزار رویت مدل خیلی خیلی پیشرفته اتوکده، حتی پلت فرمشم اتوکده، برای همینه وی ری ساپورتش نمیکنه، چون موتور رندرش موتور رندر اتوکده و برا همین منتال ری روش گذاشتن
با رویت از همون اول میتونی حجم اولیه اتو بسازی، تازه یه مزیت خوبی که داره اینه که میتونی حجم پارامتریک بسازی، یعنی با تغییر اعداد حجمتم تغییر میکنه
بعدش میتونی شروع کنی به کشیدن کار مثل اتوکد، اما خوبیی که داره از همون اول داری فاز 2 میکنی، بعدشم که حجم در اومد میتونی ویرایشش کنی هرچقدر که خواستی
سازه و تاسیسات رو هم میتونی با دقت داخلش بیاری، و همه اینها کاملا واقعی و مهندسی انجام میشه
بماند بقیه چیزاش که میتونی متره کنی با نرم افزار کوآنتی تی تیک آف، یا محاسبات سازه ای داشته باشی با نرم افزار روبوت استراکچر، یا حتی محاسبات انرژی داشته باشی با اکوتکت و گرین بیلد و ...

rahaaaaa

عضو جدید
تبدیل فایل رویت به مکس یا وی ری

تبدیل فایل رویت به مکس یا وی ری

سلام دوستان...میشه به سوالم جوابم بدین؟؟؟؟

tv.kade

عضو جدید
سلام
خیلی خلیی ممنونم ازتون که پاسخ منا دادید
تشکر میکنم
راستی اموزش رویت از کجا باید تهیه کنم اخه نمیخوام برم کلاس .
ی سوال . وقتی میخوام دیوار ترسیم کنیم مثلا برای داخلی عرض بدازم 10 و برای خارجی بذارم 20
چطوری باید انجام بدم
با سپاس فراوان از شما

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خیلی خلیی ممنونم ازتون که پاسخ منا دادید
تشکر میکنم
راستی اموزش رویت از کجا باید تهیه کنم اخه نمیخوام برم کلاس .
ی سوال . وقتی میخوام دیوار ترسیم کنیم مثلا برای داخلی عرض بدازم 10 و برای خارجی بذارم 20
چطوری باید انجام بدم
با سپاس فراوان از شما
سلام
وقتی روی wall کلیک میکنید از تو properties روی اسم دیوار کلیک میکنید(همون اوله properties هستش) بعد یه لیست از انواع دیوار ها با انواع زخامت میاد پایین.
و یکیشو انتخاب میکنی.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..من تازه دارم رویت کار می کنم .تو قسمت سمت چپ که دو تا پنجره properties & project browser هست ..واسه من پراجکت بوزر نداره از کجا باید فعالش کنم؟!! revit 2013

tv.kade

عضو جدید
سلام
تو قسمت new-conceptual mass وقتی انتخاب میکنم ی پنچره باز توش چیزی نیست که انتجاب کنم باید چکار کنم
2- تو رویت علاوه بر مورد new-conceptual mass چند مورد دیگه هست که میشه حجم طراحی کرد بعد فرقشون چیه کدوم بهتر
ببخشید من مبتدی هستم
ممنون میشم توضیح بدید
با تشکر از شما.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
تو قسمت new-conceptual mass وقتی انتخاب میکنم ی پنچره باز توش چیزی نیست که انتجاب کنم باید چکار کنم
2- تو رویت علاوه بر مورد new-conceptual mass چند مورد دیگه هست که میشه حجم طراحی کرد بعد فرقشون چیه کدوم بهتر
ببخشید من مبتدی هستم
ممنون میشم توضیح بدید
با تشکر از شما.

تو قسمت فامیلی ما دو بخش بیشتر نداریم برای ساخت صرفنظر از open

new: که اگر بازش کنی میبینی که داخلش فقط مختص مس معماری یا کانسپتچوال مس نیست و توش استراکچر مس و ... داره که فرق خاصیم نمیکنن با هم، کافیه یکیشو یاد بگیری میتونی تو هموشن کار کنی و شبیه هم هستن

new Conseptual mass: که خب مس اصلی این بخش هست و باهاش میتونی ایده حجمی اتو بسازی

فرق اکثرشون تو ورک پلن هاشونه
عموما کانسپچوال مس برای ساخت حجم ها بکار میره و اونیکی ها برای ساخت آبجکت ها یا همون فامیلی ها بکار میرن

1navid

عضو جدید
سلام دوستان می یه مشکلی دارم که خیلی رو مخه
رویت 2013 رو نصب کردم ولی به هیچ وجه elevtion یا همون نماها رو نداره یه پروژه رو که با 2012 کشیدم رو که باز می کنم نماها هست ولی new که میزنم نمیاد
این هم دوتا عکس از محیط

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان می یه مشکلی دارم که خیلی رو مخه
رویت 2013 رو نصب کردم ولی به هیچ وجه elevtion یا همون نماها رو نداره یه پروژه رو که با 2012 کشیدم رو که باز می کنم نماها هست ولی new که میزنم نمیاد
این هم دوتا عکس از محیط

وقتی نیو رو میزنی، تو تمپلیت فایل، تمپلیت رو روی آرچیتکچرال ست کن

و اگر این پنل خالیه بود احیانا، یعنی اگر تمپلیتی نداشتی، یعنی اینکه هنوز لایبراری رویت نصب نیست و باید از اینترنت دانلوش کنی

tv.kade

عضو جدید
سلام
من تو قسمت new-conceptual mass کار میکنم
ی مشکل دارم دو تا صفحه ایجاد کردم مثلا افقی بعد تو اولی مریع ترسیم کردم حالا میخوام همون مربع با همون ابعاد تو دومی کپی شه
چطور باید این کار انجام بدم
سوال دوم
بهترین نرم افزار برای مدل در اوردن چیه .منظورم اینه که خودنرم افزار بتونه به طور اتفاقی ( با بازی کردن با فرم ها )یه مدل خوبی بهت بده
در مورد رویت چی این موضوع صدق میکنه ؟
ببخشید طولانی شد

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
میشه همین جوری یا باید با چیز پی ان دانلود بشه

دوباره باید نصب کنی، موقع نصب باید به اینطرنت وصل باشی
یه جایی هست موقع نصب باید ست کنی زبان برنامه رو و us metric رو اونجا نوشته میخوای سرویس پک رو هم نصب کنیم؟ تیک نصب رو بزن
وقتی میری مرحله بعدی نصب شروع میکنه به دانلود کردن، اما چیزی نشون نمیده فقط میبینی خیلی داره طول میکشه نصب برنامه، شاید 3-4 ساعت و حتی بیشترم طول بکشه، اول دانلود میکنه بعد شروع میکنه به نصب رویت

سلام
من تو قسمت new-conceptual mass کار میکنم
ی مشکل دارم دو تا صفحه ایجاد کردم مثلا افقی بعد تو اولی مریع ترسیم کردم حالا میخوام همون مربع با همون ابعاد تو دومی کپی شه
چطور باید این کار انجام بدم
سوال دوم
بهترین نرم افزار برای مدل در اوردن چیه .منظورم اینه که خودنرم افزار بتونه به طور اتفاقی ( با بازی کردن با فرم ها )یه مدل خوبی بهت بده
در مورد رویت چی این موضوع صدق میکنه ؟
ببخشید طولانی شد

اون صفحه هایی که ایجاد میکنی بهش میگیم فلور، یا آکس
بعدش وقتی مثلا یه مربع تو فلور 1 میکشی و میخوای تو فلور 2 و 3 و 7 و 9 (یعنی هر لولی که میخوای) کپی بشه تو مودیفای تو قسمت clipboard یه آیکنی هست که علامتش مثل دو تا کاغذ روی همه، اون رو میزنی و برنامه اون کپی رو تو حافظه اش نگه میداره
بعدش کنار همون آی کون یه آیکون هست نوشته paste که بصورت کشویی باز میشه و نحوه پیست رو میتونی انتخاب کنی، مثلا by level رو میزنی و یه پنجره باز میشه و ازت میپرسه این کپی تو کدوم لول ها ایجاد بشه، انتخاب میکنی لول های مورد نظر رو و اوکی رو میزنی

برای فرم های تصادفی من تو رویت چیزی ندیدم، شاید بلد نیستم اما میدونم که گراس هوپر همچین چیزی داره
اما با رویت میتونی طراحی های پارامتریک رو بکنی که این روزا معماری روز جهانه

آخرین ویرایش:

1navid

عضو جدید
ممنون از شما درست شد فقط یادم رفتم سرویس پک رو یزنم
حالا یه سوال فنی من یه ساختمان رسم کردم (پروژمه ) حالا می خوام براش سایت هم بکشم ولی نمی دونم باچی زمین بکشم و متریال زمین بدم بهش

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
حالا یه سوال فنی من یه ساختمان رسم کردم (پروژمه ) حالا می خوام براش سایت هم بکشم ولی نمی دونم باچی زمین بکشم و متریال زمین بدم بهش

با سایت اند مس، قسمت توپوسورفیس

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه سایتت تخته بهتره از همون فلور استفاده کنی و از تو منیج متریال زمین یا خاک یا چمن بهش بدی یا این متریالو بسازی. چون کار کردن با توپوسورفیسی که red_cod عزیز گفته یکم یه اعصاب میخواد

1navid

عضو جدید
همون با فلور زدم بهتر شد
ولی چون لند اسکیپ هست تیکه تیکه متریال های دیگه هم دارم مثل راه و اینا اون هارو بای چی بزنم
با mass خیلی طول میکشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
همون با فلور زدم بهتر شد
ولی چون لند اسکیپ هست تیکه تیکه متریال های دیگه هم دارم مثل راه و اینا اون هارو بای چی بزنم
با mass خیلی طول میکشه

باید همون ریبون سایت رو یاد بگیری
با توپو سورفیس سایت کلی رو میکشی و بعدش با گزینه های کنارش قسمتایی از سایت رو میبری که متریال متفاوت بدی یا قسمت ساختمونو انتخاب میکنی، یا راه و پارکینگا و ... میذاری
باید یاد بگیری، توصیه میکنم بگردی دنبال آموزش رویت مهندس آریانی

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون با فلور زدم بهتر شد
با mass خیلی طول میکشه
ببین دوست من
فلوری که تو برای بیس کار میزنی حتما نباید یه مستطیل یه تیکه باشه
برای اینکه بتونی پیاده رو و از اینا تو کارت بزنی اون فلور اصلی رو edit profile میکنی و مسیر پیاده رو و ابنما یا فضای سبز یا هرچیزی رو توش خالی میکنی و اونا رو دوباره توش میزنی.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دوست من
فلوری که تو برای بیس کار میزنی حتما نباید یه مستطیل یه تیکه باشه
برای اینکه بتونی پیاده رو و از اینا تو کارت بزنی اون فلور اصلی رو edit profile میکنی و مسیر پیاده رو و ابنما یا فضای سبز یا هرچیزی رو توش خالی میکنی و اونا رو دوباره توش میزنی.

با پینت هم میشه تیکه تیکه متریال مختلف بدی و رندر بگیری

aram27

اخراجی موقت
معرفی معماری Autodesk Revit 2011

سال 2010| 530صفحه | ISBN: 9780470649718| 14,8 MB |

معرفی: این کتاب معرفی متمرکز و سریعی بر توابع Revit، ابزارها و مفاهیم مورد ستایش آن به‌خاطر سادگی استفاده، قدرت و جذابیت‌هایش، ارائه داده است. Revit یک بسته نرم‌افزاری BIM پیشرو در صنعت می‌باشد.
این کتاب مروری دقیق و جامع بر مفاهیم مرتبط با Revit، کنوانسیون‌های رابط، ابزارها، و وظایف آن، دارد. در این کتاب با مباحث عمیقی که با تمرینات گام‌به‌گام جامع تقویت شده‌اند، به جزئیات چگونگی مدل‌سازی، ثبت اسناد، ارائه و اشتراک طراحی‌ها، پرداخته شده است
این کتاب توسط نویسندگان متخصص که همگی معماران با تجربه در زمینه Revit می‌باشند تالیف شده و تبدیل به منبعی برای مخاطبین متفاوت با سطوح مهارتی متفاوت شده است که می‌خواهند به سرعت به انجام فعالیت‌های بحرانی با Revit بپردازند.
تمرین‌های عملی موجود در این کتاب کاربران را قادر می‌سازد تا به سرعت با ویژگی‌های Revit آشنا شوند و لحن آموزشی مولفین یادگیری مباحث را ساده نموده است.

جامعه وقتى فرزانگى و سعادت مى‌یابد که مطالعه، کار روزانه‌اش باشد. " سقراط "

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سییلام برو بچ...ببخشیدا تو رویت چجوری میشه مساحت گرفت؟؟؟