رفع اشکال دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد

alimec

عضو جدید
بخوبی شما نمیخونم.مثالها و تمارین رو سعی میکنم خودم حل کنم و بعد خلاصه برداری و یادداشت.
کلا این تست اشتباه هست.;):surprised:
زمانی که این سوال رو پرسیدم هنوز حرکتش برام گنگ بود.و به اینکه توجه نکرده بودم که کا معادل رو باید در حالت استاتیکی حساب کرد.

در سیستمی که مثل این هست.من در نوشتن ممان اینرسی بدلیل اینکه مطمئن نیستم مرکز آنی رو دقیقا کجا بگیرم .از گشتاور حول مرکز پولی استفاده میکنم که همیشه هم جوابش درست شده.
البته راهی که شما نوشتید نشون میده که ممان رو حول مرکز پولی گرفتید.

من که بدلیل یه تجربه بد از این حس خوب دینامیک رو گذاشتم کنار.برای لیسانس کل مجموعه ریاضی رو خوندم و وقتی یه تستش رو میزدم کلی حال میکردم ولی توجه نمیکردم که یکم این مسائل وقت گیره.و اینکه اکثریت این رو بی خیال میشن و فیزیک و شیمی رو تقویت میکردن.
از باکس دینامیک ،دینامیک که وقت گیرتر از بقیه بود رو گذاشتم کنار تا در عوض وقتش برای بقیه صرف کنم.
البته نظر هر کسی محترمه چون با شناخت از خودش و توانایی های خودش این تصمیم رو میگیره.

فکر کنم گشتاور.چون شتاب زاویه ای ثابت هست.وقتی میله کوچکتر =>نیرو بیشتر.
در مورد خوندن ارتعاشات:
مطلب زیر کامل نیست یعنی شامل کلیه سرفصل ها نمیشه فقط دید کلی
مثلا مبحث معادلات دیفرانسیل/پاسخها رو می تونید بذارید تقریبا آخر سر
1-سفتی و جرم و ممان معادل/فنر های سری و موازی/انتقال فنرها.... حتی اینجا رایلی
2-معادله حرکت روش ها نیوتن/اویلر-انرژی- لاگرانژ یه دو و چند درجه آزادی بدون توجه به پاسخ ها و اجباری
در معادله حرکت دو و چند درجه آزادی رو فنر واسطه زوم کنید همین جا می تونید فرمول ها مقاومت و پیچشی هم اضافه کنید

3-اصطکاک ها شامل ویسکوز(کاهش لگاریتمی) کولمب پسماند اتلاف انرژی بدون توجه به پاسخ ها
4-در مورد دو درجه آزادی هم قبلا یه چیزهایی نوشتم جفت شدگی و دترمینان صفر و.... و چند درجه مثلا ماتریس انعطاف پذیری(ولی رو نوشتن معادلاه حرکت دو یا چند درجه آزادی اینجا دیگه زوم نکنید چون تو مورد اول... +تیر و تار و برنولی و تیموشنکو...
5-حالا اجباری هم اضافه کنید نیروی برانگیزش سینوسی /نامیزانی /پایه برانگیخته/ضربه حالا وقت پاسخه پاسخ ضربان تشدید شکلشان پسماندو... شکلشان وووووووووووووو
6- حالا مواردی که دکتر جباری بهشون اشاره نکردن حالا با توجه به تجربیات خودشان/مثلا فنر غیر خطی نیروی میران غیر خطی و معادل مفهوم ضربه و... حتی اینجا سوالاتی که نیاز به اطلاعات دینامیکی داشت اول حل نکردین .... وای اگه کریولیس وارد ارتعاشات شود
اگر متوجه منظور من نشدید فقط:
زوم روی معادلات و پاسخ ها در هر مبحث سرعت خوندن رو کم می کنه و بیخود غرق در مطالعه می شوید و میرزابنویس و...
خواستم اشباه من را انجام ندهید گرچه اشتباه مرگباری نبود ...

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چند تست دینامیک ماشین:
من تازه شروع کردم و این تست ها رو هم نزدم پس من نمی تونم در این مورد شما رو همراهی کنم ایشالا هفته بعدی به شما می پیوندم
مشاهده پیوست 40821
من هم یکم ذهنم در این موارد یخ زده.دوباره از اول باید شروع کنم.ممنون

alimec

عضو جدید
من که بدلیل یه تجربه بد از این حس خوب دینامیک رو گذاشتم کنار.برای لیسانس کل مجموعه ریاضی رو خوندم و وقتی یه تستش رو میزدم کلی حال میکردم ولی توجه نمیکردم که یکم این مسائل وقت گیره.و اینکه اکثریت این رو بی خیال میشن و فیزیک و شیمی رو تقویت میکردن.
از باکس دینامیک ،دینامیک که وقت گیرتر از بقیه بود رو گذاشتم کنار تا در عوض وقتش برای بقیه صرف کنم.
البته نظر هر کسی محترمه چون با شناخت از خودش و توانایی های خودش این تصمیم رو میگیره.
منم زخمیه کنکور لیسانسم:
شب کنکور حدود یک و نیم ساعت خوابیدم بعده نماز صبح خوابم برد:surprised:
تو آزمون های قلم چی به این نتیجه رسیدم که تو باکس تخصص اول ریاضی رو بزنم بعد شیمی و آخر سر هم فیزیک/یعنی جای فیزیک و شیمی رو عوض کرده بودم تو آزمون های قلم چی که نتیجه داد و مشکلی نبود منتها آخرای جلسه کنکور که فیزیک رو می زدم عجیب خسته بودم /خواب کم شب امتحان تاثیر خودش رو گذاشته بود خیلی غلط زدم آخر سر هم درصد فیزکم نزدیک 50 شد تو قلم چی 70 رو می زدم
هیچی دیگه نتیجه که اومد یه رتبه 4 رقمی و درصد ریاضی و شیمی بالاتر از فیزیک:wallbash:

alimec

عضو جدید
تصمیم خودم رو گرفتم
منم دیگه کنکور امسال رو بی خیال شدم و تعطیل و تا عید استراحت
برای کنکور 91 تمام سعی خودم رو می کنم موفق باشید بدرود

Sh_mech

عضو جدید
تصمیم خودم رو گرفتم

ااااا چرا؟!! شما كه خيلي خوب پيش رفته بودين؟؟؟
(در هر حال اميدوارم هميشه موفق باشين!)

hamid19395

عضو جدید
تصمیم خودم رو گرفتم
:w39: شماکه خوب اومدی برای چی میخوای ول کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم تکلیفم از اول مشخص بود شما دیگه چرا؟!:eek:
با اینکه نمیخواستم فعلا پست بدم اما پست شما رو که دیدم دلم نیومد چیزی ننویسم...
حیفه...میدوارم جدی نباشه تصمیمتون

mehran_456

عضو جدید
اول بگم سرعت اینترنت و شاید هم وضع این سایت رو اعصابن:w00:
چرا وقتی نقطه برخورد چوگان با توپ در نزدیک سر آزاد چوگان باشد دست بازیکن درد خواهد گرفت این موضوع با چه مفهومی در ارتعاشات قابل درک است؟

فکر کنم مربوط میشه به بحث مرکز ضربه که خودم هم الان رابطه و فرمولش یادم نیست

masoud_s_h

عضو جدید
اول بگم سرعت اینترنت و شاید هم وضع این سایت رو اعصابن:w00:
چرا وقتی نقطه برخورد چوگان با توپ در نزدیک سر آزاد چوگان باشد دست بازیکن درد خواهد گرفت این موضوع با چه مفهومی در ارتعاشات قابل درک است؟

عجب سوالی. همیشه واسه منم سوال بوده. تو چکش زدن. نمی دونم؟؟

masoud_s_h

عضو جدید
تصمیم خودم رو گرفتم

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا شریف نشد امیر کبیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masoud_s_h

عضو جدید
و ميشه توضيح بدين چرا؟ۀ! توي كتاب دكتر راستگو اومده بجاي فنر 2تا ميله بگذاريد با يه دونه اتصال مفصلي بينشون(1درجه آزادي)

اونم یه راه دیگه هست. من خودم همیشه فنر رو حذف میکنم. تا حالا اشتباه نشده. اگر دقت کنید 2 تا میله با 3 تا مفصل درجه آزادیشون 0 میشه

alimec

عضو جدید
ااااا چرا؟!! شما كه خيلي خوب پيش رفته بودين؟؟؟
(در هر حال اميدوارم هميشه موفق باشين!)

:w39: شماکه خوب اومدی برای چی میخوای ول کنی؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم تکلیفم از اول مشخص بود شما دیگه چرا؟!:eek:
با اینکه نمیخواستم فعلا پست بدم اما پست شما رو که دیدم دلم نیومد چیزی ننویسم...
حیفه...میدوارم جدی نباشه تصمیمتون

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا شریف نشد امیر کبیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

متشکرم دوستان ادامه میدم

alimec

عضو جدید
2.jpg
فرکانس/سیالاتی
یه جمع بندی در مورد تاثیر بر فرکانس طبیعی از پست های قبلی(خط کش/حلقه/گاری و آونگ شتاب بالا و اون سوال خیلی زیبا و...) هر کسی خواست/نگاه از بالا

masoud_s_h

عضو جدید
مشاهده پیوست 41070
فرکانس/سیالاتی
یه جمع بندی در مورد تاثیر بر فرکانس طبیعی از پست های قبلی(خط کش/حلقه/گاری و آونگ شتاب بالا و اون سوال خیلی زیبا و...) هر کسی خواست/نگاه از بالا

باس چگالی باشه. چون جرم واحد حجمه. بقیه شرایط اولیه هستند.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

alimec

عضو جدید
اون سوالی که نیروی میران غیر خیط بود معدل رو خواسته بودیم:
در چنین مواقعی کافی است انرژی اتلافی س را برابر انرژیاتلافی ویسکوز قرار دهیم دوتا فرمول مساوی همدیگه و...
در مورد چوگان هم اشاره به مفهوم ضربه داره و اگه نقطه برخورد در مرکز ضربه باشه ... رائو ص 100