رفع اشکال دروس سیالاتی-ارشد(ترمو+سیالات+انتقال)

hamid19395

عضو جدید
چرا؟

محیط که ثابته پس چجوری h تغییر میکنه؟
تصحیح میکنم حرفم رو
ناسلت هوا بیشتره
همون موقع میخواستم ویرایش کنم که سایت داون شد و نتونستم وارد شم
سوال کامل یا جواب درست رو بگین تا اگر من درست گفته بودم بگم که از کجا آوردم جواب رو
یعنی شما میگید ثابت میمونه؟منم سوالم اینه
متوجه نشدم جملتون خبری یا پرسشی
فکر کردم خبریه

آخرین ویرایش:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصحیح میکنم حرفم رو
ناسلت هوا بیشتره
همون موقع میخواستم ویرایش کنم که سایت داون شد و نتونستم وارد شم
سوال کامل یا جواب درست رو بگین تا اگر من درست گفته بودم بگم که از کجا آوردم جواب رو
یعنی شما میگید ثابت میمونه؟منم سوالم اینه
متوجه نشدم جملتون خبری یا پرسشی
فکر کردم خبریه
جابجایی بر روی صفحه،سراسری 78 مهندسی هسته ای+>در مورد جریان آب و هوا هست.در راهیان هم هست

kingi

عضو جدید
سوال در مورد ناسلت اب و هوا نیست! سوال در مورد ناسلت جریان هاست.
از فرمول ناسلت برای جریان آرام روی صفحه استفاده کرده و چون پرانتل آب بزرگتر از هواست پس گزینه 2 درسته

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.آیا پاسخ این سوال گزینه 4 درست است؟(جواب سازمان سنجش)
مشاهده پیوست 38388
کار تراکمی در فشار ثابت =منفی 0.12
گرمای از دست داده تحت کندانس=منفی 0.8
انرژی داخلی من شد=0.68 و منفی هم میشه.احتمالا 0.6 نبوده و 6 منظورشون بود.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
فصل 5 انتقال پوران:سوال 17 بنظر شما نباید گزینه یک یعنی حالت افقی را انتخاب میکرد؟
همچنین سوال 24.هم گزینه 1 و هم 2 درست است؟

Sh_mech

عضو جدید
فصل 5 انتقال پوران:سوال 17 بنظر شما نباید گزینه یک یعنی حالت افقی را انتخاب میکرد؟
همچنین سوال 24.هم گزینه 1 و هم 2 درست است؟

در مورد سوال 15 استنباط من این بود که در حالا انتقال حرارت جابجایی برای افزایش انتقال حرارت باید قائم قرار بگیره (مگر اینکه نسبت طول به قطرش بزرگتر از 2.77باشه در اینجا چون ذکر نشده معمولی در نظر بگیر البته محدودیت مربوط به مبدل ها هم وجود داره!!!)
در مورد سوال 24 باهاتون موافقم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد سوال 15 استنباط من این بود که در حالا انتقال حرارت جابجایی برای افزایش انتقال حرارت باید قائم قرار بگیره (مگر اینکه نسبت طول به قطرش بزرگتر از 2.77باشه در اینجا چون ذکر نشده معمولی در نظر بگیر البته محدودیت مربوط به مبدل ها هم وجود داره!!!)
در مورد سوال 24 باهاتون موافقم
گفته بخار اشباع .اما شاید دمای 70 درجه نکته ای داشته باشه؟

Sh_mech

عضو جدید
انتقال حرارت پوران
فصل 7:
سوال 31 به نظر شما گزینه 2 و 4 یکی نیستن؟؟
سوال 35 چرا 3 درست نیست؟؟
ممنون!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که پوران دارند.صفحه 222 تست 65.گزینه اول صحیح است.این تست مربوط به بخش جابجایی طبیعی است که به اشتباه در این بخش قرار داده شده.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتقال حرارت پوران
فصل 7:
سوال 31 به نظر شما گزینه 2 و 4 یکی نیستن؟؟
سوال 35 چرا 3 درست نیست؟؟
ممنون!
سوال 31:گزینه دوم میگه در هر طول موجی ما یه مقداری داریم ولی بر ثابت بودنش تاکید نکرده .ولی در گزینه 4 میگه که در همه طول موج ها این مقدار ثابت با هم برابر هست.
35:مهمترین عامل در انتقال حرارت چیه؟ضریب نشر خود جسم.اینجا جسممنون چیه؟لوله.کوره چیه؟محیط

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 9 فصل 7 انتقال پوران .آیا لوله های بخاری که مربوط به خود جسم است از اهمیت بیشتری نسبت به بقیه برخوردار نیست؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدرس بدید؟چه سالی؟چه کنکوری؟چه فصلی تا برسی کنیم با هم
تالیفی هست.دیواره های یه اتاق بزرگ به وسیله بخاری دودکش دار گرم میشه.انتقال حرارت تابش بخاری به دیوارها در کدام حالت بیشتر هست؟ایشون گفته رنگ دیوار اتاق تیره شود.ما میگیم نه دیواره بخاری ضریب گسیلش زیاد باشه.

hamid19395

عضو جدید
تالیفی هست.دیواره های یه اتاق بزرگ به وسیله بخاری دودکش دار گرم میشه.انتقال حرارت تابش بخاری به دیوارها در کدام حالت بیشتر هست؟ایشون گفته رنگ دیوار اتاق تیره شود.ما میگیم نه دیواره بخاری ضریب گسیلش زیاد باشه.
توی تابش دقت کنید که رنگ خیلی تاثیر داره
ضریب گسیل بیشتر باشه جذب کمتره و دیوار کمتر گرم میشه!اینطور نیست؟!یا من دارم اشتباه میکنم؟
رنگ هم هر چه به سمت جسم سیاه بره میدونید که گرمایش در جسم بیشتره
دوگزینه دیگر رو هم بگذارید اگر ممکنه که ببینم تست به چه شکل بوده کامل

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی تابش دقت کنید که رنگ خیلی تاثیر داره
ضریب گسیل بیشتر باشه جذب کمتره و دیوار کمتر گرم میشه!اینطور نیست؟!یا من دارم اشتباه میکنم؟
رنگ هم هر چه به سمت جسم سیاه بره میدونید که گرمایش در جسم بیشتره
دوگزینه دیگر رو هم بگذارید اگر ممکنه که ببینم تست به چه شکل بوده کامل
1-دیواره بخاری با ضریب گسیل زیاد انتخاب شود.
2-رنگ دیوار اتاق براق شود بطوری که ضریب گسیل تقلیل یابد.
3-بخاری به وسط اتاق منتقل شود بطوری که ضریب گسیل تقلیل یابد.
4-رنگ دیوار اتاق تیره شود بطوری که ضریب گسیل افزایش یابد.
بحث بر سر این است که:درست است که گزینه 4 صحیح است اما اولویت نخست را ما همیشه به خود جسم که در اینجا بخاری هست میدادیم و سپس به محیط.؟

84313

عضو جدید
سلام
برای محاسبه نیروی کشش سطحی وارد بر حلقه نازک باید دو برابر محیط حلقه را در نظر بگیریم یا محیط حلقه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه تو کتاب راهیان فقط محیط حلقه رو در نظر گرفته(تست های 35 و 89 فصل اول) ولی تو کتاب پارسه دوبرابر محیط!!! به نظرم درستش دو برابر محیطه

kingi

عضو جدید
سلام
برای محاسبه نیروی کشش سطحی وارد بر حلقه نازک باید دو برابر محیط حلقه را در نظر بگیریم یا محیط حلقه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه تو کتاب راهیان فقط محیط حلقه رو در نظر گرفته(تست های 35 و 89 فصل اول) ولی تو کتاب پارسه دوبرابر محیط!!! به نظرم درستش دو برابر محیطه

دو برابر محیط نیست.بیرون و داخل حلقه در نظر گرفته

84313

عضو جدید
دو برابر محیط نیست.بیرون و داخل حلقه در نظر گرفته

بلی دیگه. درست میفرمایید. منم منظورم همینه. چون وقتی حلقه نازک باشه محیط بیرونی و داخلی تقریبا با هم بربر میشه و در واقع خواهد شد دو برابر محیط.
ولی در کتاب راهیان این کار رو نکرده و فقط یکی از محیطها رو در نظر گرفته!!!!

hamid19395

عضو جدید
سلام
لطفا پیرامون سوال 62 (که در ضمیمه موجود هست و مربوط به کنکور90مکانیک هست)من رو راهنمایی بفرمایید،در صورت امکان حل کامل سوال را قرار دهید
با تشکر:gol:

پیوست ها

• 4.jpg
    4.jpg
    42 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم تعریف برای مایع داغ(سوپرهیت)درسته؟چرا؟!
1)مایعی که در یک فرآیند ایزوترم،فشار آن به سطحی کمتر از فشار بخار جسم در دمای فرآیند کاهش داده شده ولی هنوز حباب بخار در مایع ظاهر نشده است.
2)مایعی که در یک فرآیند ایزوبار،دمای آن به دمایی بالاتراز درجه حرارت جوش افزایش داده شده و در این تحول کاملا تبخیر شده باشد